Hercule Poirot - Season 10 (2005) (série)

Čas přílivu (S10E04)

(epizoda)

Byl ten výbuch plynu opravdu jen náhoda? Každá mladá žena, která se provdá za staršího muže, může být označena za zlatokopku. I kdyby se ti dva vzali z čisté lásky. V případě Rosaleen Cladeové však možná na tomto hanlivém pojmenování může skutečně něco být. Proč jinak by po náhlé tragické smrti svého muže tak kategoricky odmítala pustit byť jen kousíček toho obrovského dědictví manželově rodině? A není ten její první manžel, který byl po svém záhadném zmizení v Africe prohlášen za mrtvého, ještě naživu? A vůbec, byl ten výbuch plynu, při němž Gordon přišel o život, opravdu jen nešťastná náhoda? Jestli je ovšem někdo schopen najít na tyto otázky odpověď, pak jedině Hercule Poirot. (Česká televize)

PetrJulian

První půlka byla dost nudná, takže ani dobře pojatý závěr to nezachrání. Proč navíc musí být skoro pokaždé takový zmatek v postavách, kdy se v tom člověk ztrácí hned od začátku? ()

jendamaty

zatím nejhorší Poirot co jsem viděl - zmatený úvod, v postavách jsem měl guláš (tyhle rozvětvené rodiny, kde každý má nějaký škraloup, a musí dostat na konci od Poirota napomenutí bych zakázal), přiblblá psychologie postav (hlavně Lynn), nepravděpodobná zápletka, která se odehrává před divákem a průhledná zápletka, která se odehrála dávno (na to by jistě přišel už někdo před Poirotem), nelogické chování Davida a toho obtloustlého chasníka a absurdní hrozba na závěr... prostě mě to dost iritovalo ()

LencaN

S10E04 - Dávám nejvyšší hodnocení, protože Čas přílivu je snad nejmrazivnější díl s tím nejodpornějším rozuzlením. Atmosféra jako klasické poirotovky, takže jsem byla spokojená. Výrazné postavy, které byly komplikované, ale ne zas moc. Sice Poirot vařil na konci dost z vody, ale jeho šedé buňky prostě nikdy nechybují. ()

gizi

Příběhy ze starší série byly z počátku sice zdlouhavější, ale pak celkem zajímavější a také zábavnější. Novější série startuje naplno hned od začátku, ale něco tomu chybí (asi víc toho humoru). Tento díl vidím o málo zajímavější než předchozí uvedené Rodinné sídlo, tak při 70% se přikloním ke 4*, 1.2.2014. ()

wooloong

Elliot Cowan byl opravdu velmi přesvědčivý. Doufám, že je "jen" hodně dobrý herec a není takový zmetek ve skutečnosti. Potěšilo mě závěrečné vyznění příběhu, co se týče hlavní hrdinky, které je dle mého mnohem pochopitelnější než v knižní předloze. ()

Mr.Neutron

Tradiční příběh z prostředí britské smetánky. Tentokrát se ovšem vražedný motiv vymyká "zaběhnutým Poirotovských stereotypům". To je na jednu stranu fajn, zejména pokud neznáte knižní předlohu, protože byť vraha vytušíte, tápete v motivu. Na druhou stranu ovšem tato odchylka způsobí, že se po závěrečném odhalení nemůže dostavit očekávaný wow-effect. Navíc tomuto dílu vysloveně chybí Hastings a jeho roztomilá neúspěšná snaha zachraňovat osudem zkoušené něžné pohlaví. Poselství: 7/10 telefonních operátorů doporučuje nezvedat nevyžádané hovory ... ()

vecnaAmbra

Postava Davida Huntera bola možno výrazná, ale za mňa skôr odporná a ten koniec bol už trocha moc nepravdepodobný a tiež dosť odporný, ale zasa odhalenia boli zaujímavé a pestré, len treba troška pozornejšie sledovať súvislosti :-) Poirota tentokrát povedľa sprevádza zabudnuteľný vyšetrovateľ v ošuntelom Columovskom kabáte, takže žiaden namyslený detektív. Takmer celý čas podchytené mrazivejšou hudbou, osobne som trocha prekrúcala očami na tých bozkávačkach a tiež sa občas smejem na trápnych vyhláseniach typu-Ty ma miluješ, pritom postavy spolu ledva prehodili pár slov a maximálne sa im zapálili lýtka. Ale aj tak to bolo príjemne strávené popoludnie v spoločnosti Poirota. ()

hypnos11

Suchetův Poirot nám stárne a kulatí - v některých záběrech by si ho divák mohl splést s glóbusem. Nenechte se zmást, stále je to liška podšitá. Díl se zaobírá případem, kterým nijak zvlášť nevybočuje, kromě lepých hereček tu za zmínku stojí unikátně nesypmatická postava v podobě Davida Huntera. Osoba tak mistrovsky manipulativní, geniální a sobecká, že by snad ani nevadilo, kdyby z ní udělali Poirotovu Nemesis, něco jako Sherlockova Moriartyho. ()