Hercule Poirot - Season 11 (2008) (série)

Smrt staré posluhovačky (S11E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Mrs McGinty's Dead (více)

Na tom, že James Bentley zabil svou domácí, se porota shodla jednomyslně. Bylo to jasné od samého začátku. Věděl, kam ukrývala peníze, nedávno ztratil zaměstnání, dům nejevil žádné známky násilného vniknutí. Měl motiv a měl příležitost. Nikdo o jeho vině nepochybuje. Jenom superintendant Spence, díky jehož skvělé práci teď Bentley čeká na šibenici, začíná mít čím dál nepříjemnější mrazení v kostech. Takhle přece úkladní vrazi nevypadají. A s vědomím, že možná poslal na smrt nevinného člověka, se mu bude moc těžko žít. Naštěstí je tady ještě jeho dávný známý, jehož vyšetřovací metody by mohly vnést do případu nové světlo, objevit dříve přehlédnuté důkazy. Kdyby ovšem byl ochoten se jej ujmout. Každý, kdo slavného belgického detektiva zná, ovšem ví, že nevyřešený zločin je pro něj výzva, které nedokáže odolat. A poklidné anglické městečko Broadhinny se tedy může brzy těšit na nezvyklého hosta. (oficiální text distributora)

oiuoiu

Tohle je jeden z dílů, které se mi líbily méně - a sice z důvodu, že je narvaný postavami a motivacemi, které se pletou. Jakkoli je dobrý fór, že v Nedělní kometě nepíšou vždycky pravdu, uznávám, ale tenhle Poirot je prostě bez znalosti předlohy nesrozumitelný. ()

Leník

Myslím, že tomuto dílu by prospělo proškrtání postav oproti předloze. V knize je přece jen víc prostoru se s nimi seznámit, zde jsou všichni představeni velmi povrchně, navíc pánové vypadají takřka stejně, zvláště když jsou ve smokingu. Takže i se znalostí předlohy jsem se v ději poněkud ztrácela. Jinak David Suchet standardně skvělý. ()

LencaN

S1101 - Musím hodnotit takto ... paradoxně z úcty k Poirotovi. Nejhorší díl jaký jsem zatím viděla. Nebudu se ani snažit popisovat děj, nemá to význam. Absolutně mě to nebavilo, protože postav tady bylo přehršel. Jména se měnila jak kdyby to šlo mávnutím kouzelného proutku a to už mě dost vytáčelo. Prostě přijmete nové jméno a jste jiným člověkem. Proto mi tady i zápletka vadila. Bylo to tak zašmodrchané, že jsem se musela několikrát vracet v ději, jestli jsem slyšela dobře a jaké jméno to kdo vlastně řekl apod. Do toho mě ještě doslova odpuzovalo zpracování. Buď si měli pořádně utřít kameru nebo neměli vypouštět tolik páry. Vše jako by bylo za rozbřesku, zvláštně osvětlené a rozmazané. Často dost nepříjemné záběry na lidské obličeje, to nepůsobí dobře a až přehnaná snaha vyzkoušet co nejvíce úhlů, z kterých můžeme kamerou zachytit obraz. Suchet byl jediným světlým bodem této detektivky. ()

v.indruchova

Pro mě je tento detektiv jen v podání tohoto herce nezapomenutelný a milovaný. I když jde o vraždy vždy je to skvělá podívaná. Miluji příběhy a nahlížet do psýchy lidí. Seriál jak odělaný pro mě. ()

štěpule

Tohle už není TEN Hercule Poirot kterého známe.... Místo, aby se kladl důraz na zápletku a dějové zvraty, je film zaměřený na podivnou kameru, záběry z nejrůznějších úhlů, rozmazané, zaostřené....... Místa pro děj už potom moc nezbývá...... Jsem velký fanoušek Hercula Poirota a nikdy by mě nenapadlo, že jeho filmu dám jenom 3 hvězdičky. ()

Fordik

Kostýmy skvělé, dobová atmosféra přímo číšila z obrazovky, jako u každého Poirota. Bohužel, příběh už byl horší. Ne v tom smyslu, že by nebyl zajímavý, ale nějak sem se ztrácel v těch všech jménech a příběhu všobecně. Asi jak tu jiní zmiňují, celá knížka se do 93 minut prostě nacpat nedala. Nu nevadí, příští díl bude třeba lepší. 65% ()

Yvettka

Poiroty jsem viděla asi všechny, ale tenhle díl, spolu se Záhadami zubařského křesla mě vážně neoslovil. Na můj vkus překombinovaný a nikdy jsem to pořádně nepochopila. Pro mě jeden z nejslabších. ()

Rádlo

Až na to, že jediná osoba, kterou jsem si byla relativně jistá, jak se jmenuje byl Poirot, to cítilo příjemně dramaticky (možná by to ale chtělo víc záběrů, kde je knírek a řetízek na vestě (stejného tvaru) v jednom záběru...dobřeužmlčím...) ()

Ludva

[2009-01-11] Mladík je odsouzen k smrti za važdu své domácí. Jednomu z policistů se to ale nezdá, a tak poprosí o pomoc Poirota. Ten přijede do vesničky, kde se zločin odehrál, a začne vyhrabávat (jak je jeho zvykem) kostlivce ze skříní všech jejích obyvatel, aby všichni byli podezřelí a on je mohl sezvat do jedné místnosti a postupně odhalit pravdu. * Typický Suchetův Poirot: krásná staromilská atmosféra předválečné Anglie, složitá zápletka, nepřehledné postavy. Tentokrát asi až příliš překombinované a některé důležité detaily se "ztratily v překladu". * [2019-11-26] Zvláštní, po deseti letech mi přišla tato epizoda výborná, až na ono rozluštění, které se skutečně ztratilo v překladu. ()

ferda12

Zajímavá zápletka s ještě zajímavějším rozuzlením. Ve film Smrt staré posluhovačky nám David Suchet ukazuje, proč právě on je tím Hercule Poirotem, kterého stvořila Agatha Christie. ()

vecnaAmbra

Pridávam sa k hodnoteniam, ktoré hovoria o prekombinovanosti deja a postáv. Snažila som sa sústrediť celý čas, ale napokon už ani to sa mi nedarilo. Možno keby som bola aj čitateľkou kníh, hodnotila by som inak a bola chápavejšia. Napriek tomu mám Poirota jednoducho rada a ten Suchtetov prenikavý pohľad má tuším s jeho pribúdajúcim vekom čoraz viac múdrosti. Celkovo oceňujem tvorcov tohto seriálu a aj temnejšia atmosféra týchto neskorších dielov je na vysokej úrovni. ()