Hercule Poirot - Season 7 (2000) (série)

Smrt lorda Edgwara (S07E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Lord Edgware Dies (více)

Nikdo ho neměl rád. Byl samolibý, hrubý a bezohledný. Jenomže i takoví lidé mají právo na život a vražda je vražda, ať se její obětí stane kdokoliv. Ostatně lord Edgware jistě nezemřel proto, že by nějaký filantrop chtěl zbavit lidstvo jednoho hulváta. Motivem jeho vraždy je nepochybně něco daleko prostšího, přízemnějšího. Jenže Poirot se marně snaží přijít na to, co by to mohlo být. Touha jeho ženy po svobodě? Snaha chudého synovce a dědice titulu urychlit trochu přirozený běh věcí? Nenávist dcery z prvního manželství, která nedokázala otci odpustit, že nechal její matku zemřít v ponížení a bídě? Těch podezřelých je i na Poirotův vkus příliš mnoho a hlavně – většinou mají skálopevné, neotřesitelné alibi. Jeden z nich ovšem vrahem je, to je nade vší pochybnost. A je jen otázkou času, kdy se ty malé šedé buňky geniálního detektiva vydají správným směrem. (Česká televize)

HiddenDragon

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S07E02. Zatimco v predchazejicim dilu je Poirot na venkove v radoby "duchodu", zde se vrci do sveho londynskeho bytu a dava se opet do prace spolu se svymi kolegy. Je tu nejen Japp, ale vraci se i Hastings a Lemonova. Tady si zas musim postesknout nad dabingem. Kdyz jsem uslysel "novou" Lemonovou, malem jsem dostal psotnik, jak k ni ten hlas vubec nesedi. Ale co naplat. Vrazda bohateho ale neprijemneho lorda je tu hlavni zalezitosti, ale nakonec to nebude jedine umrti. Zapletka je sikovne maskovana, protoze se zde hodne lidi toci kolem divadla, takze o ruzne prevleky a rekvizity neni nouze. K tomu jeste kradez penez a divak je zcela zmaten mezi vice ci mene zavadejicimi stopami. Reseni je ale opet hezky logicke a vse vysvetluje. ()

Grogan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejlepších poirotovek, kde je na začátku hlavní podezřelá osoba, která je záhy očištěna, aby na konci byla odhalena jako vrah. Děj je tu velmi šikovně vystavěný, podezřelých i možných motivů je tu hora a i při opakovaném shlédnutí je radost pozorovat, jak šikovně se tu pracuje s vodítky a jak šikovně nás autoři zavádějí i na špatnou stopu. Je pravda, že v reálu by mnohé z toho, co nám autoři ukazují, bylo velmi pochybné a těžko uvěřitelné, ale překombinovanost mi osobně v detektivkách nevadí, mám ji radši, než když hned na začátku začnu větřit kdo, jak a proč a nemám šanci, že se ještě něco změní. Trocha humoru neškodí ("Poirot se nezamilovává, on jen pozoruje."), jedna z posledních epizod se starou partou a pár pěkných slečen ve vedlejších rolích (kromě už zmíněné kloboučnice ještě dcera zavražděného), pro mě jasných 5 hvězd. ()

mosem

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kombinace tradičně skvělého Poirota a půvabného prostředí anglického venkova dokáže omluvit i (podle mne) slabší výkony dalších herců (snad ještě Japp se mi líbil), stejně jako některé drobné nelogičnosti - např. je běžné s sebou nosit "vrahovu" botu? Jak to že výpary z kyseliny rozleptají minci, ale pro personál továrny jsou asi neškodné.... Ale to jsou jen detaily. Prostě další skvělý díl. ()

Snorlax

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle se Agathě Mary Clarisse lady Mallowanové příliš nepovedlo. Předlohu bych spíše připisovala A.B.Šťastnému, neslavnému autoru slavného Léona Cliftona. Tak ostudně hloupou pointu aby pohledal, po tomhle debaklu se měla Christie vrátit do zdravotnictví. Ale naštěstí to neudělala a napsala i dobré detektivky. Tohle dílko bychom měli spíše považovat za humoristický román. Je naprosto neuvěřitelné, co s předlohou tvůrčí televizní tým udělal. Až do smutně překombinovaného závěru se divák může bavit. A ani když Poirot ústy Sucheta (u nás Kostky) vysvětluje, jak byl proveden zločin, nepůsobí to trapně. Klobouk dolů. ()

strom-z

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zápletkou hodně silnej díl, kterej má pár dost kouzelnejch nápadů, asi si to někdy přečtu i v originále. SPOILERY - vražda mi psychologicky připadá celkem dost uvěřitelná, je to sice jakože děsně překomplikovaný, ale tim, že vrah se celou věcí vlastně baví a zkouší si, co dovede, to podle mě sedí. Kamenem úrazu je tady ale obsazení Jane a Carloty, který sice hrajou dobře, ale prostě si vůůbec nejsou podobný, takže tý jedný scéně u večeře se fakt nedá věřit... Stejně tak poněkud lacinej moment, kdy je třetí oběť klišoidně odpravena těsně před vyzrazenim klíčový informace, ale přesto všechno jedna z mejch oblíbenejch poirotovek. ()

• Postava Penny Driverové (Deborah Cornelius) byla přejmenována. V knižní předloze se jmenovala Jenny a tvůrci měli pocit, že by si ji diváci mohli plést s postavou Jane Wilkinsonové (Helen Grace). (Sebi236)
  • V tomto díle se českého dabingu hlavních postav, mimo Hastingse (Hugh Fraser), ujali jiné osobnosti, než je tomu u ostatních dílů celé série. (necisty)