Golfové hřiště nemusí být vždy idylickým místem. Hráči z klubu Bushwood umí džentlmenskou hru proměnit v prestižní souboj plný krutých žertů a tvrdých úderů. Stačí vyhlásit soutěž, které se zúčastní všichni rivalové. Pouze Carla Spacklera nechává golfový míček chladným, k zuřivosti ho však přivádí krtek, protože by mohl tohoto zahradníka připravit o místo. Carl se marně snaží zabránit, aby zvíře nerozrývalo trávníky. Nepomáhá voda ani dynamit... (Warner Home Video CZ)

YumiOkami

prvni polovina byla nudnejsi, trpelive jsem cekala na myho milacka chevyho chase, ale on nejak neprichazel a tak jsem si rikala, jestli se vubec divam na ten spravny film. ale pak se objevil - jako charismaticky (a nekdy az moc sarkasticky) golfovy hrac a prilezitostny radce dennise noonana; mladeho nosice golfovych holi, ktery chce take zapocit svou vlastni golfovou karieru… — chtela jsem tomu nejdriv dat 3 hvezdicky, ale kvuli druhe (vtipnejsi) polovine jsem musela zvysit hodnoceni. mozna kdybych hrala golf jako kurtis conner, tak by se mi film libil vic. kdo vi… || ❝𝐇𝐞𝐲 𝐞𝐯𝐞𝐫𝐲𝐛𝐨𝐝𝐲, 𝐰𝐞'𝐫𝐞 𝐚𝐥𝐥 𝐠𝐨𝐧𝐧𝐚 𝐠𝐞𝐭 𝐥𝐚𝐢𝐝!❞ ⛳️🏌🏼 ()

Madadajo

Lidská fantazie nezná mezí a tento film je zajímavý hlavně díky atypičnosti svého příběhu. Svým zváštím příběhem se posunul ze dna, ale mohlo to pomoci jen jednou, proto také pokračování už nemá, co vytěžit, a zůstává u dna. ()

Kubaso

Absolutně bezvadná komedie Harolda Ramise (jo, je to TEN Egon z Krotitelů duchů) s Billem Murrayem a Chevy Chasem. Viděl jsem ji snad stokrát, ale pokaždý se pobavím stejně. Geniální scéna v bazénu nebo Murrayův souboj se syslem... Jenom škoda, že Murray tu není častěji. Rodney Dangerfield mi moc nesedl, ale některý z jeho hlášek se prostě zapomenout nedají. Jestli překousnete, že ten film už má přece jenom něco za sebou, po****te se smíchy. ()

shantim

Dobrá a nenáročná komedie pro každého. Je v ní spousta dobrých vtipů a já se opravdu bavil. 63% hvězdiček ()

Brain-D

Jako malej jsem to miloval, ale jak jsem na to koukl teď pěkně s původním zněním s titulkama, tak to bylo docela o ničem. Pár prázdných vtípků. Nejlepší z toho všecho byl rozhodně Bill Murray, který se zabíjením sysla opravdu pobavil. ()

Ceres

Komedie o ničem, je tam pár vtípků a toť vše, ani Murray ani sysel nestoji za řeč, snad jen z nostalgie k 80. létům a docela dobrá blbina k oddechu. ()

P1tr

Výborná golfová komedie s odpovídajícím obsazením. Spousta nenáročného, zato třeskutého humoru jsou pro mě ve spojení s golfovou tématikou jasným adeptem na maximální hodnocení. ()

manonfire

Nic extra, ale scéna kdy Bill Murray cpe k syslovi do nory králíka uplácaného z plastické trhaviny s dlouhým rozbuškovým drátem v zadku a povídá...."dobrej den sousede....jak se vede?.....toho drátu si nevšímejte, to mám od doktora." jsem chcípal. 60% ()

sedm.1

Caddyshack pro mě představuje naprosto kultovní a nestárnoucí komedii, narvanou od první až do poslední minuty neskutečně nářezovými hláškami. Nějakou dějovou kostru to tedy má sice minimální, takže spíš než o zápletce se tu dá hovořit tak akorát o sledu epizodek ze života v golfového klubu, stojící především na konfrontaci přiblblých zbohatlíků a místního plebsu, to každopádně nic nemění na tom, že je to neskutečně vtipné a zábavné, a to především při scénách s Chevy Chasem a Rodney Dangerfieldem, kdy Chase hází jedno neuvěřitelné ,,moudro” za druhým a Dangerfield tu pak opět působí jako ze řetězu utržený šílenec, který tedy sice chvílemi působí jak najetej nějakými povzbuzujícími opiáty, ale co, baví, tak ať. Kdo mě tu naopak ale ani trochu nesedl, je překvapivě Murray, který zoufale přehrává a ty jeho grimasy mě nevídaně iritovaly. Ostatní postavy jsou jinak ale vesměs vážně sympatické a výrazné, což je pro tuto podívanou zásadní, jelikož právě herci a postavy tu hrají naprostý prim, takže v tomto ohledu jasný palec nahoru. A že nic dalšího Caddyshack již nenabízí? To mi je fuk. Pro mě i tak představuje vážně parádní zábavou záležitost, které se sice dá určitě vytknout především její infantilnost, a to jak co se týče nabízeného humoru, tak v podstatě i celkového zpracování, to vše je určitě pravda, na druhou stranu ale prostě i tak tato podívaná i po více než čtyřiceti letech pořád funguje a o které jiné komedii se dá tohle říct? ()

Han22

Naprosto průměrná komedie ve které se nic neděje jen partička komediantů blbne na golfovém hřišti a Bill Murray nahání plyšového sysla. EDIT 2024: Nemůžu si pomoc, ale úspěch a známost téhle komedie jsem nikdy nechápal. Golf mě nebaví, ale to by nebyla překážka, ale tady se prostě nic neděje. Banda nesympatických pracháčů na golfovém hřišti v čele absolutně hrůzostrašným buranem Dangerfieldem a naprosto nijakým Chasem. K tomu nezajímaví nosiči. A pošahaný Murray loví sysla, který vypadá jak ze studia Kamarád... což je jediný zajímavý na filmu, ovšem má to tak 10 minut ze stopáže. Jediné co jsem si z toho pamatoval byla nechutná, leč vtipná scéna "hovno v bazénu" jinak úplně o ničem. ()

charlie_ando

Tuhle nostalgickou vzpomínku jsem si nedávno oživil, a když jsem tak zapátral v paměti, uvědomil jsem si, že tenhle film bylo asi moje první setkání s golfem. Na režisérskou sesli usedl muž mnoha talentů Harold Ramis, který se podílel i na scénáři a vypráví nám úsměvný příběh střetu dvou světů, které bez sebe nemůžou existovat, ale přitom jsou si tak vzdálené, členů golfového klubu a jeho zaměstnanců. Ústředním hrdinou je flákač Danny Noonan (Michael O'Keefe), který neví co se svým životem, přišel o stipendium na vysokou a pracuje jako nosič holí v soukromém golfovém Bushwood Country klubu. Tento malý golfový vesmír je zalidněn spoustou zajímavých a archetypálních figurek a je místem pro mnoho více či měně absurdních vtípků. Celým dějem se vine kouzelná linka souboje člověka s přírodou. Na hřišti se totiž usídlila škodná zlomyslný hlodavec, který dělá z pečlivě udržovaného trávníku pěkné oraniště a tak mu podivínský zahradník Carl Spackler (Bill Murray), jenž má slabost pro penzistky vyhlásí válku. Pro mě je nezapomenutelná scéna, kdy jeho eminence biskup hraje svou životní hru v bouři. Věkem lehce okoralá komediální jednohubka, která však neztratila nic na svém kouzlu. ()

Vajonek

Párkrát jsem se sice zasmála, jinak mi to ale připadalo takové "nijaké", místy trapné, místy jsem nechápala. Nevím, možná je to tím, že nejsem borec, kterému bylo -náct v osmdesátých letech nebo že mě moc nezajímá golf, těžko říct. Dokonce ani můj oblíbený Bill Murray mi zde nepřišel moc zábavný, mám ho raději v polohách, kde ze sebe nedělá totálního trotla a nebo ho dělá, ale má to nějaký hlubší smysl.:) Celkově tuhle komedii hodnotím jako takový slabší průměr. ()

Lionheart

Když jsem byl hooodně malý, mohl jsem se na to dívat dookola. Včera jsem si zážitek oživil, a dopadlo to tak, jak jsem čekal..... slabší. Ale zato jsem tam objevil spoustu narážek, kterým jsem tehdy asi určitě nerozuměl, tak jsem si to celkem užil. 4* hlavně z nostalgie. ()

peetriss

Caddyshack je film plný skvělých gagů a hlášek, ale bohužel i scén a dialogů slabších a nevtipných. Skvělý sysel i Bill Murray jsou sladkou třešničkou na dortu. Nostalgie jako hrom! ()