Smrtící virus zasáhne město a osamělý muž se ocitne v pasti. Uvězněný ve svém bytě bez spojení s okolním světem se snaží najít pomoc a cestu ven. (Netflix)

TheEvilTwin

Zpočátku navnadí pěkný barvitý vizuál, ale čím dále se film ubírá, tím méně zajímavý je. Masky zombie jsou slušné, kamera taky, ale chybělo tomu něco víc, než jen neustálé přebíháni mezi byty, sezení doma u počítače a pouštění drona. Ke konci film potěší třetí postavou a finále je pak taky solidní, ale na mě tohle úplně nezabralo. Jiným se nejspíš bude líbit, za mě jen podprůměrná hranice mezi 2 a 3*. ()

eraserhead666

Až existenciální drama na pozadí čehosi jako zombie apokalypsy. Hlavní hrdina na pěst, hlavní hrdinka přehnaně sympatická, hodně scén čistě na efekt, závěr mě dost rozesmál. ()

JASON_X

I když se jedná o jeden z mých veleoblíbených žánrů, na vyšší hodnocení by tenhle film musel ubrat na grotesknosti a nadsázce a naopak přidat na temnosti a "vážnosti". A přitom Korejci temné a neradostné filmy umí skvěle, takže jsem zákonitě trochu zklamaný. Celkem fajn pojatá je sice postava dívky (rozvážná a rozumná cool baba), ale ten kluk je strašný kašpar a vocas a film je hlavně kvůli němu hozený do parodie. A jeden drobný detail - jak to, že mu za ca měsíc izolace neodrostly ani trochu ty jeho odbarvené pačesy? Nebo že by to byl blondýn od přirození?? ;) ()

mm13

...aj ja som to úplne v pohode prežil. Nič extra nové, ale má to plne uveriteľné postavy, s ktorými po celý čas sympatizujete a vo finále dúfate, že to nedopadne zle. ()

ScarPoul

Nie je to zlý nápad ani film. Ale vidno, že je to debut. Skúsenejší režisér by sa viacej vyhral s formou aj s napätím. To tu v zásade absentuje. A ku koncu. Znova raz v posledných 20 minutách príde akcia, ale ako keby vycucaná z prsta. A to ako to skončí ma vôbec neprekvapilo. Skôr sklamalo. Musím ale oceniť formálnu stránku. Kamera, masky a hudba sú na vysokej úrovni. Má to niekoľko chuťových scén, len scenáristicky to postráda hlbšiu logiku. Čo výrazne zamrzí. Na film som sa tešil, ale Train to Busan je zatiaľ neprekonaný. Na druhú stranu, nie je to ten typ filmov, ktoré by som zatracoval aj keď sú priemerné. Ak ho dakedy uvidím niekde inde, je vysoká pravdepodobnosť že neprepnem. Ústredný hrdina je na počudovanie veľmi v pohode. ()

Lacike

Zombie apokalypsa z pohľadu mladíka, ktorý sa snaží prežiť v byte jedného paneláka. Ázijské zombie filmy ma doteraz vždy viacmenej sklamali, takže som už nemal chuť na ďalší a moje očakávania boli veľmi nízke. Nakoniec som ale príjemne prekvapený. Ten koncept v ktorom sa dej drží v paneláku alebo v jeho blízkosti je vymyslený dobre. Originálne to príliš nie je, ale všetky klišé žánru znova fungujú. Po technickej stránke je to aj skvele natočené. Dočkáme sa viacerých pôsobivých scén a konečne aj trochu toho šťavnatého gore, ktorému sa kórejské zombie filmy doteraz nepochopiteľne vyhýbali. Funguje aj napínavá atmosféra a hlavný hrdina je tak akurát normálny, aby mu divák fandil. Žiadny raketový inžinier alebo hrdina, ale ani príliš neznesiteľný nerd alebo idiot. Film má aj rýchle tempo a krátku stopáž, takže to dobre odsýpa. Snáď len dramatické scény v ktorých to hrdina vzdáva až tak dobre nefungujú. Celkovo som ale spokojný a určite si to ešte niekedy zopakujem. 7/10. ()

vurhor

#Alive je vlastně taková korejská zombie metafora na přežívání lockdownu během koronavirové pandemie. Mladý muž je zavřený ve svém přepychovém bytě, kde se může v pohodlíčku válet, hrát videohry a pít dobrý alkohol, zatímco venkovní svět jde do háje. Eventuálně ale tyto zlaté časy brzy skončí, protože začne docházet jídlo a voda, přičemž se hrdina musí vydat ven z bytu, ale si našel něco k snědku. Samotný motiv přežívání zombie apokalypsy na jednom malém, uzavřeném a vybaveném místě, ještě navíc s hlavní postavou prostého puberťáka, je supr nápad. Nemluvě také o využití novodobé technologie a sociálních sítích, což dodává filmu unikátní šťávu. Film se tím hezky odlišuje od klasického formátu dalších zombie snímků, čímž se chytře vyhýbá nějaké stereotypní zápletce. A i když je nápad dobrej, stejně mi přišlo, že v mnoha pasážích tvůrci příliš nevěděli, co s tím dějem dělat. Jednu dobu to chvilku vypadalo na psychologické drama, pak si ale tvůrci řekli, že z toho vlastně chtějí mít napínavou řezačku, díky čemuž je celý děj poněkud zmatečný. Ve výsledku to ale byla příjemná zombařina, i přestože se film trošku hledá, plus v žánru už vyšly mnohem lepší kousky. Navíc korejskými zombie se přece nedá pohrdnout! Lepší 3* ()

Hoyt

Skvělá odpočinková záležitost, která bohužel chvílemi lehce nudí. Za zmíňku stojí oba dva sympatičtí herci zvláště pak představitel mužské role jehož grimasy několikrát slušně pobavily. ()

Astaroth12

No ja som z tohto filmu celkom prekvapený. Čakal som to od peninsule alebo Patients of a Saint , no dal to až Alive, vážne tlieskam. Žiadny komorne ladený zombie film, som nevidel. Ja som videl riadne premakaný a i keď mal niekoľko hluchých miest, nemôžem nepovedať, bravo majstre. Toto sa ti podarilo. Bolo tu písane o gore, tak to neriešim. Nebudem riešiť ani to, že masky sa vydarili, je to skoro v každom druhom komente. Ale čo riešim je, že sem dotiahli krásku a zviera. Tak strašne nesympatický herec, ktorý sa trošička podobal na Eminema a potom veľmi sympatická herečka, ktorá bola ozdobou a spásou celého filmu. Na 5* tomu niečo málinko chýbalo, ale na silne 4* to určite stačilo. Zatial jednoznačne u mna kráľ zombie filmov 2020, ale je ešte niekoľko mesiacov, tak to sa ešte uvidí či ma niečo neprekvapí ešte viac. ()

ledzepfan

hmm.. Z jižní koreje se v průběhu několika posledních let stala skoro velmoc zombie filmů.. Jeden "historický"seriál a jeden "historický" film, dva hrané a jeden animovaný film okolo Pusanu.. a teď tohle.... Alive myslím hodně zručně pracuje s klasickými (rozuměj: Romerovskými) satirickými a společenskokritickými motivy subžánru.. A v první půlce se soustředí na survival motivy (ikdyž zrovna z tohodle by se dalo vymáčknout více).. Akce taky docela ujde... Jen je to zase po stopadesáté to samé.. Hlavně poslední třetina nedokáže přijít s ničím novým a já mám pocit, že na film hodně rychle zapomenu... Asi by bylo dobrý pochválit film i za to, že tradiční korejské sentimentálně-melodramatické rozsračičkovávání konců je zde přiškrceno na minimum.. ()

agentmiky

Ačkoliv jsem věděl, že si pouštím film odehrávající se převážně jen v bytovém komplexu, přesněji řečeno v jednom bytě, tak jsem čekal prostě napínavější podívanou. Ona mě totiž nejvíce bodala do očí ta potrhlost a leckdy nesympatičnost hlavní postavy, jeho jednání mnohdy nemělo hlavu ani patu, prostě jsem často jen nevěřícně kroutil hlavou. Samotný koncept je OK, jen v mnoha aspektech nedotažený do konce. Tím ale nechci říct, že by se jednalo o nějaký filmový odpad, žumpu, na kterou by se mělo pohlížet s despektem. Film ve svém jádru nabídne pár vypjatějších scén (třeba takový moment cesty do jiného bytu kvůli doplnění zásob). Po technické stránce nepadne vůči tomuto snímku ani jedna výtka, Korejci ten zombie žánr umí, masky perfektní, pohyb nemrtvých taktéž zvládnutý na jedničku. Jinak závěr můj celkový názor rozhodně vylepšil, scéna v bytě s tím týpkem a jeho ženou precizní. Což se ale nedá říct o předchozí zápletce plné logických děr a scénáristických kosmetických chybek. Za mě 60 % ()

Praxis

Ale jo, fajné to bylo. Já zombíky rád a tohle byla zase taková jedna milá variace na ně. Odsýpalo to rychle, hlavní hrdinové jsou milí týpci, masky nemrtvých byly super. Nečekal jsem nic, a dostal jsem vcelku rozumnou hodinku a půl výplachu hlavy s pár nečekanými zvraty. 60% ()

Vyrida

Už od úvodních minut docela nápaditá a originální zombi akce, která klade důraz hlavně na přežívání hlavních postav a nechává stranou nákazu jako takovou včetně toho politického patosu okolo. Infikování lidé nejenže vypadají k světu, ale i jejich zvuková či pohybová kreativita vás mile překvapí. Bohužel je to film a tak počítejte se spoustou nelogických až klišovitých situací, které vás přímo zavalí v poslední třetině filmu. A vůbec, jdu si zahrát PUBG... :D ()

Bordoshut

Recenze na film #Alive (#Žiju): Je tomu už docela dávno, co jsem poprvé zhlédl trailer a nějakým způsobem tak přišel s tímto filmem do styku. Abych řekl pravdu, čekal jsem od toho víc. Tehdy mě ta upoutávka vážně dostala, těšil jsem se na film a říkal jsem si, že tu bude zase pořádný zombie horror / thriller. Bohužel, když to nakonec vezmu kolem a kolem, #Alive není ničím speciální. Jsou tam světlé okamžiky, které se dají pěkně sestříhat do traileru, ale když to sledujete vcelku, působí to spíše amatérsky. Hlavní hrdina je ponechán v podstatě bez charakteristiky, není tu žádný background, žádný čas před, rovnou naskočíte do času po. Neříkám, že by to nutně bylo špatné, ale film by měl stát buď na dobrých postavách nebo na dobrém příběhu. Vzhledem k tomu, že postavy dobré nemáme – dalo by se říct, že všechny živé postavy jsou dvoudimenzionální (nabízí se tu přirovnání k těm zombíkům), doufal bych alespoň v ten slušný příběh. Ten tu nicméně chybí – dal by se jednoduše shrnout do jedné věty. Zvraty, pokud může být o nějakých řeč, jsou předvídatelné. Je tu plno klišé, která až bijí do očí. To ani nemluvím o tom závěrečném na sílu naroubovaném happy endu – zaprvé bychom "to" měli slyšet přicházet a zadruhé: odkdy se "to" vynořuje zpod paneláku?! Při sledování filmu jsem se místy cítil trochu hloupě (možná za tvůrce – posuďte sami), ale tak proč ne. Závěrem: čekal jsem od toho víc, ale byla to jinak docela fajn žánrovka. Koneckonců se zombie tématikou vznikají občas věci, že by jeden vyletěl z kůže. U tohohle jsem se aspoň dobře bavil. 50 % ()

kaylin

Jihokorejský snímek „#Žiju“ je ukázkou docela kvalitního, moderního pojetí zombie, kdy v tomhle případě rozhodně nejde o pomalé mrtvoly. Ani to nevadí, tu tíživost to v sobě má i díky skvělým hereckým výkonům v lidských rolích. Ale prostě mi tu chybělo více gore, což je škoda, protože masky samy o sobě se velmi povedly. Trochu přitlačit na pilu a film by si vysloužil vyšší hodnocení. ()

Trevor

Najlepšou časťou filmu z môjho pohľadu bola pasáž približne od 50 do 70 minúty a ak upútate filmového fanúšika najviac uprostred filmu znamená to že Vám nevyšiel úvod a ani záver. A práve nie najlepšie zvládnutý úvod môže mnoho ľudí odradiť od toho aby filmu vôbec dali šancu. Z môjho pohľadu ide o priemerný fil so Zeťákmi, ktorý je však až príliš priemerný. Ak by záver okorenil spoločný skok film by sa aspoň trochu vymkol zo šedého priemeru, takto bude patriť k tým na ktoré si pri rozhovoroch o dobrých filmoch určite nespomeniem. ()

JasonCZ

Dost mi tenhle film připomíná Zombie film z roku 2018 - Noc požírá svět (festivalový název) Francie La Nuit a dévoré le monde USA The Night Eats the World. Ale Sarautda se mi líbí daleko víc, Zombici sou super. ()

M.i.k.e

poměrně komorní zombie movie,které přinese krom klasiky i pár celkem dobrých nápadů a na tu hodinku a půl zabaví víc než slušně.Ve srovnání s Train To Busan 2 je tohle opravdová pohodovka...60% ()

honajz2

Jako, špatné to není a nějaká atmosféra v tom je. Jenže Korejci jsou prostě Korejci a tak se i zde dočkáme některých jejich typických otravných prvků (nablblý hlavní hrdina, nucené vtipy, i když se nejedná o komedii, nelogičnosti, přehrávající herci), které to prostě stahují dolů. Navíc těch nelogičností je tu dost - SPOILERY Když 7. den přišel o vodu, jak mohl přežít do 15. dne? A ten chlap z osmého patra, vždyť jim tu vodu nalil z kanystru a pak ho pořád sledovali, jak je tím mohl uspat? Kdy jim tam něco přispal? Nebo to snad dal do jídla? Vždyť to ho taky viděli, co přesně dělá... atd. KONEC SPOILERŮ. Vlastně celou část s osmým patrem mohl režisér vystřihnout, je naprosto zbytečná. A osobně bych asi uvítal, kdyby to bylo ještě víc minimalistické. I tak to jakž takž drží pohromadě a ty slabé 3* jen kvůli tomu asi dám. Noc požírá svět se mi teda líbilo víc, tam si vystačili jen s jedním hercem a přišlo mi to zajímavější. ()

dubinak

Komorní zombie řežba, která se odehrává hlavně v bytě a na chodbě panelových domů na jednom korejském sídlišti. Je trošku těžší se do toho ponořit, protože to má vcelku viditelná hluchá místa. Postupem stopáže to ale začne bavit a Ah-in Yoo se postará i o pár vtipných hereckých momentů. Se zombie maskami si bylo tradičně hezky pohráno v korejském stylu, protože na tohle tam mají opravdu talent. Jako vyplnění netflixovského restu v dnešní karanténní době se do toho dá vcelku dobře vžít. ()