Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

Kosmik 1

Skvělý film o golfu i pro negolfisty. Ze tří hereckých es jsem se nejvíc těšil na Willa Smithe a nezklamal mě. Jeho postava byla až neskutečně charakterní, pozitivní a nabitá elánem a energií. A Will si tuhle roli dokonale užíval. Jinak se jedná o film plný emocí (a to nejen těch golfových) a má příjemný děj i prostředí. Taky obsahuje nějakou životní myšlenku, kterou už si z toho musí vyvodit každý sám. 80% ()

P1tr

Dobře natočené golfové drama, kteréme paradoxně nejvíce škodí Matt Damon v hlavní roli. Golfový švih má jako největší dřevo co znám a ani ve zbytku role si nezískal mé sympatie. To s Willem Smithem a zbytkem filmu je to naopak. ()

IMPAIRED

Pohádka plná prázdných řečí, neskutečně prázných, a že jich tam není málo. A euforismu nad úroveň zvladatelnosti, zbytečná dramata a Theron která skutečným předválečným herečkám nesahá půvaby po... dejme tomu po pas. Tady smrdí happy end. Poslechněte negra, otázka za milión korun! ()

Pecival

Další potvrzení toho, že i těžce sentimentální pohádka může být to pravé ořechové. Stačí k tomu "pouze" vynikající, citlivá režije, sympatičtí herci a zasazení do té správné doby, kdy sportovcům šlo o čest a slávu. Mezi jednotlivými odpaly (kterých bylo zbytečně moc) se divákovi dostane i nějakých těch mouder o životě v elegantním podání Willa Smithe. Což je vlastně vůbec nejpřekvapivější na tomto snímku, protože tohodle chlapa fakt rád nemám. ()

Čtec

Nehaň dne před večerem! Měl jsem nic moc den a nic nenasvědčovalo tomu, že by večer měl být lepší. V TV programu jsem viděl název filmu, nijak mě nezaujal, ale jelikož se mi zdálo, že nikde nejde nic lepšího, začal jsem se dívat... No, jenže!! Film nádhernej, krásná Charlize, výbornej Matt a naprostá bomba Will Smith, od kterého jsem teda nečekal fakt vůbec nic. Moc se mi taky líbil Willův dabing (Z. Hruška)... Filmy o sportu málokdy dopadnou dobře, ale tady jsem nenašel chybičku, jen velký zážitek = 100% ()

Americ

Krásny príbeh s mne doposiaľ neznámeho golfového prostredia,Robert Redford tu predvádza svoje režijne umenie a musím priznať že to robí bravúrne,film drží predovšetkým vynikajúci scenár a hlavne herecké výkony Willa Smitha,Charlize Theron a Matta Damona ktorý to hrajú fenomenálne,celí dej je podporený vynikajúcim hudobným doprovodom spolu s kamerou, môžem len odporučiť(95%). ()

Mr.Jackass

Přemýšlel jsem dokonce o 2* a mám pocit, že jsem objevil na CSFD nejpřeceňovanější film všech dob...84%??nechápu. Absolutně předvídatelný děj se vším všudy a Will Smith mě upřímně otravoval po 2 hodiny a kdykoli vypustil nějaké moudro měl jsem chuť mu fláknou holí o obličej...3 hvězy jsou čistě za herecké obsazení. ()

sedm.1

Další z filmů,který na mě zapůsobil tak nějak nijak :).Sice pěkně utekl,ale co s tím víc?Výborní herci.Ok.I jako sportovní film by fungoval.Ale atmosféra žádná,celkový děj nezajímavý,celé mi to přišlo jako příběh o ničem.Vůbec na mě nezapůsobil,vůbec jsem při jeho sledování nic nepocítil.Vůbec nechápu místní hodnocení.Pod často zmiňovaným krásným příběhem si zkrátka skutečně představuji úplně něco jiného. ()

slovan1

Ačkoliv mě ke golfu nikdy nic netáhlo, tenhle film byl skvělý. Od herců, kde exceloval hlavně Will Smith a Matt Damon, přes hudbu, která byla perfektně padnoucí a zkrátka výborná. Příběh, ikdyž smyšlený je hodně silný. Je emotivní, dramatický a ve správnou chvíli vtipný. Neváhám jít do plných. ()

MGMCZ

Nemohu si pomoc , ale kde hraje Will Smith , tak ten film se mi vždycky líbí . Asi to bude tím , že je to můj nejoblíbenější herec . No nic . Zpátky k filmu . Stačí mi jedna věta , abych tento film ohodnotil . Robert Redford natočil neuvěřitelně nádherný film s nádherným prostředím . ()

fox171cz

Ačkoliv s golfem jsem nikdy nic neměl společného, tak mi připadalo jako kdybych byl jeho věrný fanoušek. Zcela jsem "vnímal prostor" a náramně se bavil. ()

b.tabor

Co říct? Nečekala bych, že golf mě zrovna nějak zvlášť uchvátí. Na filmu je vidět kvalita, za kterou ručí Redford a samotné hvězdné obsazení hlavních postav... Skvělá souhra :) ()

Maynard.

No a aby toho takle v neděli nebylo málo, tak sem vrhnul na další film. Tentokrát z golfovýho prostředí, přemejšlím, esi sem vůbec někdy viděl film s golfovou tématikou. Asi ne, páč mi tenhle „sport“ přijde neskutečně utahanej a nudnej, což asi není zrovna moc velký lákadlo pro filmaře... OK, co se mi dost líbilo, tak hodně stylový barvy a muzika ve filmu. Uplně mě to vtáhlo do 30.let v USA, kde zrovna vrcholila hospodářská krize. Takže samotný zpracování na absolutní jedničku. Co ale bylo už o poznání horší, tak děj. Jako celý film se točí kolem jednoho turnaje v golfu, kterej hrajou 3 hráči? To mi přišlo zatraceně málo a když se tam objeví ten strážnej anděl nebo co to mělo bejt v podání Willa? Nějak mi to nesedělo. Filmů ze sportovního prostředí není až tak uplně moc, ale sem tam se objeví něco hodně vydařenýho (Orel Edie, Kokosy na sněhu). To už ale chce pořádněj záživnej sport a né procházku po parku v divnejch hadrech a divnejch botech :o). Příště by se mohl natočit film třeba o šachách, což je taky velmi divácky atraktivní hra :o) ()

Seti

Příběh byl sice jednoduchý a předvídatelný jak bulharská striptérka, ovšem tak milý, lehce sentimentální a příjemný film jsem slušnou chvíli neviděl. Golf mi vůbec nic neříká, ale kdyby mě do něj zasvěcoval Will Smith, tak to určitě zkusím (mimochodem pro mě jedna z jeho nejlepších rolí). Redforda jako režiséra moc neznám, ale tímhle mě skutečně potěšil a velmi příjemně překvapil. 4,5* ()

klúčik

Film o ktorom som nevedel až som si ho pozrel v TV. Bol to príjemný šok. Krásne pomalé zábery prírody na ktoré som si už u Roberta Redforda zvykol. Film krásne plynul až do predpokladaného záveru. Moc pekné...... 85%. ()

Lencha

Naprosto dokonalej film. Lehkej, napínavej, dojemnej. Výbornej Will Smith jako caddie. Po jeho shlédnutí jsem odcházela z kina s lehkostí a skvělým pocitem na duši. Momenty, kdy Will radí Mattovi, jak znova najít svůj švih, kdy mu radí, aby se vybodl na lidi kolem a najednou jakoby všichni zmizeli a nalajnuje se cestička dráhy míčku...to mě prostě dostalo. Golf nehraju, nehrála jsem, ale golfový filmy se mi prostě líbí, jako sport sám:-) ()