Psal se rok 1916 a zdálo se, že na straně mladičkého Rannulpha Junuha jsou všichni svatí. V Savannah, ve městě kde žil, byl golf milovaným sportem a on se s golfovou holí v ruce snad narodil. Pak přišel povolávací rozkaz a ze zákopů I. světové války se vrátil zcela jiný mladík. Jako by mu utrpení, kterého byl svědkem, stálo v nastoupené cestě. Opustil svou dívku Adele, někdejší dům i golfové hřiště a obklopil se lidmi stejně ztracenými v životě jako on sám. Léta plynula, a z Adele se stala dědička rozsáhlého, jenže krachujícího golfového komplexu. V době hospodářské krize je pro ni uspořádání velkého turnaje jedinou záchranou. Dva velké hráče - Hardyho Greavese a Bobby Jonese - získala. Chyběl jí jen domácí soupeř. Nebylo jednoduché Rannulpha přesvědčit, aby nastoupil. Nikdo mu moc šancí nedával. Opravdu v něj věřil jen malý Hardy. Ten se s odstupem času stal vypravěčem příběhu o třech turnajových dnech, v nichž se v Savannah objevil golfový "anděl strážný" jménem Bagger Vance, aby vrátil život svému chráněnci Rannulphovi a poznamenal osudy všech přítomných. (oficiální text distributora)

campix

Robert Redford natočil další opravdu kvalitní snímek s výborným hereckým obsazením a i přes absenci jakékoli akčnější nebo rychlejší sekvence nenudí i když pojednává o golfu, tedy sportu, který je pro mě téměř synonymem slova nudný. Legenda o slavném návratu je podle mě dobře vyvážená. Netlačí nijak přílišně na pilu, takže žádný velký doják se nekoná a do děje jsou sportovní scény dávkované v přesném množství. Závěrem stačí říct herecké obsazení jako je Smith, Damon, Theron a o sportovní drama na páteční večer máte postaráno. ()

misulka03

Film, který stojí za to ho vidět. Posazený do příjemného prostředí, kde jde o to, že člověk musí nejdříve najít sám sebe akdyž své já objeví, je schopný dokázat mnohé. Robert Redford je pro mě úžasný režisér a tímto snímkem mi to jen potvrdil. Musím zde také vyzdvyhnout výkon Willa Smitha, který byl naprosto dokonalý. Můžeme to hodně přičítat jeho pozitivně naladěné postavě, ale jeho herecké umění se stejně nezapře. Zatím dávám 4 hvězdičky i když jsme dlouho uvažovala o 5, možná až po dalším shlédnutí. ()

wendelin9

Velice příjemné vyprávění o tom, že každý může dostat druhou šanci, stačí ji jen nepromarnit... A nebo mít vedle sebe sympaťáka Baggera v podani W. Smithe a je to všecko v kapse :).... ()

eJacques

Narazil jsem na něj náhodou na ČT2, a na konci se mlátil do hlavy, že jsem ho neviděl celý... Nádherná psychologie a příběh života jako takového, prostě něco úžasného... To co mě dostalo byla nádherná atmosférická hudba... Matt Damon zase úžasný jako chlapík co vstává z vlastního popela svého svědomí a sebevědomí... Našeptávač Will Smith taky boduje a nemachruje jako jinde... ()

Triple H

Pokiaľ by som mal opísať film jedným slovom, bolo by to- pokojný. Väčšina režírujúcich hercov má tendenciu natáčať veľmi pozvoľna plynúce filmy (Kevin Costner, Sean Penn, Clint Eastwood...) a Redford nie je výnimkou. Golf nesledujem, ale Legenda je naozaj veľmi príjemnym filmom, ktorý mi celkom pozdvihol náladu. Ani by mi nevadila ešte dlhšia stopáž, aby sa určité detailíky príbehu dotiahli do konca. Will Smith a Matt Damon výborní. ()

Kamkon

Viděla jsem to podruhý a kouknu se na to ještě hodněkrát! Tak skvěle, přesně a reálně obsazený film z hudbou, která nemá obdoby. Golf mi dlouho nic neříkal, ale nedávno jsem si ho zkusila a je to bomba! Teď hrát asi dlouho nebudu, ale film je moje velká inspirace. ()

st.jim

Skvělý golfový příběh s o5 fantastickým Willem (tenhle chlap by snad dokázal zahrát aj čínskou žížalu v US maskáčích, topíc se v české řece) a ještě kněmu jako bonus moji oblíbenci Matt Damon a Charlize Theron. nemůžu jinak, než dát all inclusive :-) ()

Sfinkter

Legendu jsem zkouknul v legendárním dvoupatrovém autobuse a na malé televizce mě dokázala zaujmout, těším se na kvalitnější projekci. ()

Mirokukii

Óda na golf a spoustu dalších podstatných věcí. Robert Redford představuje krásný film, až do teď jsem si myslel o nudné hře, plného lidskosti a ducha v nás. Romantika a sport není vůbec špatné spojení, a toto je další příklad z mnoha. Charlize Theron je prostě roztomilá. Skvělý Will Smith jako prorok, který se snad až moc tlemí, ale každé jeho slovo pohladí. Snímek, který svým obsah a projevem rozzáří i ten nejzamračenější den. ()

uhlajz

Jeden z filmů, kvůli kterým není sezení u bedny jen zabíjením času. Sice idealizovaný příběh, ale s obrovským životním poselstvím. Pro ty, kteří nechtějí svůj život pouze promrhat, je tento film názorným připomenutím, že člověk musí ŽÍT, a ne jen přežívat. ()

Beky

Vynikající sportovní drama!! Funguje jako správně sestříháný trávník!! Letí jako golfový míček přímo do jamky!! Nejvíc se mi líbila navozená atmosféra doby, úplně mě pohltila, prostředí je živé, jako by se v tom roce opravdu natáčelo!! Kamera je geniální a nevynechá jediný důležitý detail!! Všechno plyne přirozeně, někdy je tempo pomalejší, někdy se zrychlí, ale nikdy se nestane, aby se zadrhlo a my se začali nudit!! Jak bysme asi mohli?? Režije Redford a v hlavních rolích herecké hvězdy 1. velikosti!! Myslim, že Will Smith vás dostane, všechno co řekne je jako zákon a vy si říkáte: Chci být moudrý jako on, chci vždycky správně pomoct!! Nabízí se srovnání s mladším filmem Golfový sen!! Tento souboj, ale nikdo nevyhraje!! Oba filmy jsou pro mě ve svém žánru jedničky!!...čistých 80%!! Jednou věta: Mám slabost pro sportovní filmy, jsem sportovec tělem i duší!! ()

drederik

Robert Redford natočil krásný a dojemný film z prostředí jednoho nádherného sportu, se kterým jsem (zatím) bohužel neměl tu čest se blíže seznámit. Nemůžu si pomoct, ale hrozně mi to přípomínalo Pravidla moštárny. Přitom tyhle dva filmy spolu mají společné snad jen časové období děje filmu, hodně podobnou dojemnou část hudby a taky Charlize Theron. Možná je to právě tím, kdo ví. Důležité je to, že ve mě Legenda o slavném návratu vzbudila přesně takové pocity, kvůli kterým jsem na to koukal. To vše je navíc podtrženo zřejmě životní rolí Willa Smithe. ()

Bobik9

Tak moc pěkná pohádka. Opravdu příjemný příběh podložený příjemnou hudbou. Výborní herci, tkerým velel můj oblíbenec Will Smith. Bohužel dávám jen 3 *, prtože bylo spoustu pasáží příběhu, ve kterých jsem se nudil a navíc golf jako sport moc neuznávám. ()