Reklama

Reklama

Pořádné pecky Billa a Teda

  • USA Bill & Ted Face the Music (více)
Trailer 3

Na této vzrušující cestě skrze prostor a čas budou William „Bill“ S. Preston, Esq. (Alex Winter) a Theodore „Ted“ Logan (Keanu Reeves) hrát o mnohem víc než kdy dřív. Aby zpečetili svůj rokenrolový osud, musí se tito dva nejlepší přátelé, kteří jsou nyní již ve středním věku, vydat na nové dobrodružství poté, co je návštěvník z budoucnosti varuje, že na jejich písni závisí záchrana celého světa. Při hledání hitu, který vrátí život do normálu a přinese vesmíru harmonii, jim pomůžou jejich dcery, nová skupina historických postav a několik hudebních legend. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (76)

Han22 

všechny recenze uživatele

Chystal jsem se nabrousit svůj ostrovtip, zanadávat si na zbytečné sequely a podivit se nad tím, zda tohle má Keanu Reeves zapotřebí. Světě div se - byla to parádní zábava! Bill a Ted jsou padesátníci, řeší manželskou krizi a mají stejně praštěné dcery, jako byli kdysi oni. A stále se pokouší napsat song, který spojí svět - a také zachrání časoprostor. A je to naprosto stejně praštěný, ulítlý a zábavný, jako kdysi dávno první dva díly. Cestování časem, různé budoucí já, skládání kapely z historických celebrit (prozrazovat by byl hřích), budoucnost, smrťák, peklo, robot s pocitem viny :) To vše navíc se s výbornými efekty. Za chvíli jsem zapoměl, že dvojice hrdinů jsou staří pardálové a Reeves je hvězda, bavil jsem se, užíval a ten závěrečný hudební jam byl super! Když jsem se podíval že režisér kdysi přišel s parádním Galaxy Quest, tak se ani nedivím. Parádní 80s-90s retro! ()

sedm.1 odpad!

všechny recenze uživatele

V případě hodnocení třetího dobrodružství Billa a Teda nemám naprosto jinou možnost, než dát Odpad!, jelikož jsem jednak na celém tom filmu nenašel jednu jedinou pozitivněji působící věc a jednak mě prostě všechno, co se v tom filmu odehrávalo a co v podstatě obsahoval, vyloženě až uráželo. Oni tedy už první dva díly byly pořádné úlety, ale úlety zábavné a rozhodně snesitelné, tohle je ovšem už úplně mimo veškeré mantinely tvůrčí soudnosti, což se týče především zápletky, protože to jsem vážně jen čuměl s otevřenou hubou, jestli jsem magor já, nebo oni. Já vůbec nebyl schopen po celou dobu zvládat tu dějovou imbecilnost, tady se naprosto prdí na jakékoliv smysluplnosti, nějaká pravidla, je to jen jeden tupej, velkej maglajs, navíc bez špetky vtipnosti, emocí, či jakýchkoliv dalších prvků, které by dávali tomu filmu alespoň nějaký pevnější styl. Nemalým průserem je pak i casting, kdy jak Reevesovi, tak Winterovi těch třicet let od druhého dílu vážně nepřidalo, a to především ve smyslu jejich snažení se o teen zábavné pózy, které ovšem kompletně vyznívaly absolutně trapně a nevhodně, a to hlavně kvůli tomu, že ani jeden z nich nemá komediální talent, naštěstí pro chlapy v té nepřesvědčivosti a nesympatičnosti nezůstali ale sami, jelikož i zbytek herců je jen bandou otravných a odpudivých ksichtů, kteří mi ten film též zhnusily na maximum. Tato podívaná je tak zkrátka naprosto nesnesitelný paskvil, filmová zrůdnost, tupost, hloupost a já nevím co ještě všechno, prostě tohle fakt nemělo nikdy vzniknout, hnůj! ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Helevole komedie založené na konfrontaci divných týpků se světem mě moc neberou, takže jsem první díly neviděl. Ale aspoň už chápu, jak se v takovém filmu ocitl Keanu Reeves. Nostalgie, přátelství a možná chuť poodskočit si ze škatulky ultracool zabijáka...to byl nejspíš ten důvod. A je to dobře, protože do té přehlídky ujetostí a absurdit krásně zapadá právě to, že hlavní postavy jsou staří chlapi, kteří zůstali divnými týpky i když se oženili a založili rodiny. Ten film je tak mile pitomej, až je to dojemný. U takových kousků se nezabýváte tím, jestli to dává smysl, nemudrujete, nehledáte mouchy...prostě se buď napojíte a bavíte se, nebo to nějak vydržíte a budete nadávat...anebo to po pár minutách vypnete. Podle mého hodnocení vám dojde, že patřím k těm prvním. Přestože je ve filmu nemálo nefunkčních, nebo potenciálu nevyužívajících scén, pořád převažuje spousta dobrých fórků a la Červený trpaslík. Osobně si myslím, že bez mnoha a mnoha vykouřených jointů by takový scénář vzniknout nemohl. A možná se hulilo i na place, ale to je v pořádku...vzkaz jsem obdržel, lidi neberte se tak moc vážně! Sbohem a díky za ryby, chlapci. ()

animaxis 

všechny recenze uživatele

Z celé série se mi nejnovější dobrodružství Billa a Teda líbí určitě nejvíc. Je tu hodně odkazů na předešlé dva díly, ale naštěstí se tu na ně nespoléhá zbytečně moc a film si tak jde opět svou vlastní cestou. Je ovšem pravda, že tentokrát tu narozdíl od druhého dílu není moc nového. Opět se tu cestuje v čase, kde se dávají dohromady slavné osobnosti a opět tu dojde k návštěvě pekla. Mimo to je ale místy velmi zábavné sledovat Billa a Teda, kteří navštěvují svoje budoucí já. To na tomto filmu vlastně oroginální je (aspoň v rámci série) a funguje to na jedničku. Natočit film o zestárlé ikonické dvojce (byť v Česku asi zase tolik ikonická není) nakonec překvapivě vůbec nebyl špatný nápad. A musím říct, že poselství na konci filmu opravdu pohladí na duši. Občas prostě není špatné natočit v dnešní době natolik pozitivní film. ()

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Nečakal som od toho veľa a nakoniec aj milé prekvapenie. Jednotku som videl nedávno a drži sa to v jej šľapajách. Nápad s dcérami dobrý, aj celkovo vyber hercov. Škoda že neviem nájsť druhý diel, lebo toto je záver trilógie. Ale aj tak sa to dá pozrieť, novším generáciám ktoré nevideli staršie filmy Bill a Ted. 4* ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Když se hlavní postavy dostávají z pekla v dodávce, jedná se o odkaz na původní scénář k prvnímu dílu. Tam měli protagonisté cestoval časem v dodávce, ale ta byla nakonec změněna na telefonní budku. (animaxis)
  • Ve scénáři jsou verze Billa a Teda z roku 2022 označeni jako „padesátiletý Bill“ a „padesátiletý Ted“. Ironické je, že v době natáčení filmu bylo Alexu Winterovi 55 a Keanu Reevesovi 56 let. (animaxis)

Reklama

Reklama