Reklama

Reklama

Pořádné pecky Billa a Teda

  • USA Bill & Ted Face the Music (více)
Trailer 3

Na této vzrušující cestě skrze prostor a čas budou William „Bill“ S. Preston, Esq. (Alex Winter) a Theodore „Ted“ Logan (Keanu Reeves) hrát o mnohem víc než kdy dřív. Aby zpečetili svůj rokenrolový osud, musí se tito dva nejlepší přátelé, kteří jsou nyní již ve středním věku, vydat na nové dobrodružství poté, co je návštěvník z budoucnosti varuje, že na jejich písni závisí záchrana celého světa. Při hledání hitu, který vrátí život do normálu a přinese vesmíru harmonii, jim pomůžou jejich dcery, nová skupina historických postav a několik hudebních legend. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (70)

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Uf uf uf, tohle mohl být šílený průser... ale naštěstí se tak nestalo! Alex Winter a (dnes již hvězdný) Keanu Reeves se takřka po 30 letech odmlky vrátili ke svým postavám nejlepších kámošů Billa a Teda, jejichž třetí dobrodružství režíroval tvůrce legendárního Galaxy Questu. Co se "ujetosti" třetího dobrodružství Billa s Tedem týče, ta se potácí někde mezi jedničkou a dvojkou. Ani po hudební stránce už to není taková pecka. Ovšem všechno zde zachraňuje neskutečně sympatický casting včetně Samary Weaving, která si na počátku své herecké kariéry vybírá samé sympatické "kultovky". Pak samozřejmě i návrat řady vedlejších postav i s původním obsazením. Třetí a zřejmě závěrečný díl trilogie si fanoušky získá svou neskrývanou pozitivitou, která doslova prýští ze všech těch naivně dětinských scén. Samozřejmě se nejedná o žádné veledílo a tahle dvojka u nás nemá kdovíjakou fanouškovskou základnu, ale pokud si chcete doplnit vzdělání o jeden ze zásadních kultů amerických osmdesátek, nelze než doporučit celou trilogii v rozmezí několika dnů, případně jednoho dlouhého večera. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Nepamätám si, kedy som videl Keanu Reevesa takto sa baviť v nejakom filme. Tretí Bill a Ted servíruje obstojnú zábavu a pre fanúšikov ságy riadnu dávku nostalgie. Ostatne o tú ide najviac, a tak film nevystupuje z tieňa iných "legacyquelov", ktoré vznikli za ostatných pár rokov. Príbeh tak neposkytuje skoro nič nové a je len kolážou zvratov z predošlých dvoch filmov, čo je výrazné mínus oproti nepredvídateľnej jednotke a dvojke. Vtipné to stále je (najmä cestovanie do budúcnosti), ale film už nepôsobí tak nespútané a anarchisticky ako predošlé časti a má už bližšie k štandardnej komédii. Samara Weaving potešila. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Myslím, že jsem první dva filmy viděl, ale jistý si pořád nejsem a hlavně to je jedno. To nejdůležitější "stalo se dříve" jsem se z Pořádných pecek Billa  Teda dozvěděl i tak, no a na tom, co mi zůstalo utajeno a co vzniklo pro znalé diváky, ve finále záleželo asi jako na časových paradoxech. Tedy vůbec. Dětsky praštěná zábava, to je oč tu běží, a od začátku do konce jsem měl dojem, že se herci - od Keanu Reevese a Alexe Wintera po Samaru Weaving a Brigette Lundy-Paine   v rolích jejich dcer - při natáčení bavili přinejmenším úplně stejně. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Celkem mě překvapilo, že jsou americké kritiky poměrně pozitivní, čekal jsem podobný průser jako u Jaye a Tichýho Boba. Patrně v tom hraje svou roli nostalgie, jelikož je tato série ve státech celkem kultovka, osobně jsem o ní ještě možná před rokem neslyšel a doháněl to před nedávnem. Producenti teď musí být celkem nešťastní, že vlivem koronaviru vypustili většinu kin a třetí dobrodružství Billa a Teda nabízejí přes premiové VoD. Rozumně totiž vsadili na znovunalezenou star power Keanu Reevese, kterého teď všichni rádi kdekoliv vidí, i tak si ale nemyslím, že by ve větším množství nahnal lidi do kina bez bouchačky v ruce i v době míru a covid-klidu. Nicméně, nejsem fanoušek tohoto dua, ovšem na časomíru jsem koukl jen dvakrát a upřímně si myslím, že znalci budou i tentokrát spokojení. Jen jich asi v Evropě tolik nebude. PS : Smrťák a Tamara Weaving udělali radost ... 6,5/10 ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Věřím, že na přelomu 80. a 90. let mohl podobně naivní přístup fungovat. Tady jsou navíc oba pánové krátce před důchodem, takže jejich tupost moc sympatií nevyvolá. Hodně to však zachraňují povedené dcerušky. Určitě je chybou jít do toho bez znalosti předchozích filmů. Nostalgie by hodnocení jistě pomohla. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • Ve scénáři jsou verze Billa a Teda z roku 2022 označeni jako „padesátiletý Bill“ a „padesátiletý Ted“. Ironické je, že v době natáčení filmu bylo Alexu Winterovi 55 a Keanu Reevesovi 56 let. (animaxis)
  • Když se hlavní postavy dostávají z pekla v dodávce, jedná se o odkaz na původní scénář k prvnímu dílu. Tam měli protagonisté cestoval časem v dodávce, ale ta byla nakonec změněna na telefonní budku. (animaxis)

Reklama

Reklama