Reklama

Reklama

Pořádné pecky Billa a Teda

  • USA Bill & Ted Face the Music (více)
Trailer 1

Na této vzrušující cestě skrze prostor a čas budou William „Bill“ S. Preston, Esq. (Alex Winter) a Theodore „Ted“ Logan (Keanu Reeves) hrát o mnohem víc než kdy dřív. Aby zpečetili svůj rokenrolový osud, musí se tito dva nejlepší přátelé, kteří jsou nyní již ve středním věku, vydat na nové dobrodružství poté, co je návštěvník z budoucnosti varuje, že na jejich písni závisí záchrana celého světa. Při hledání hitu, který vrátí život do normálu a přinese vesmíru harmonii, jim pomůžou jejich dcery, nová skupina historických postav a několik hudebních legend. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (71)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Myslím, že jsem první dva filmy viděl, ale jistý si pořád nejsem a hlavně to je jedno. To nejdůležitější "stalo se dříve" jsem se z Pořádných pecek Billa  Teda dozvěděl i tak, no a na tom, co mi zůstalo utajeno a co vzniklo pro znalé diváky, ve finále záleželo asi jako na časových paradoxech. Tedy vůbec. Dětsky praštěná zábava, to je oč tu běží, a od začátku do konce jsem měl dojem, že se herci - od Keanu Reevese a Alexe Wintera po Samaru Weaving a Brigette Lundy-Paine   v rolích jejich dcer - při natáčení bavili přinejmenším úplně stejně. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Absolutně zbytečný návrat (Keanu Reevese) k něčemu, na co už se (v jeho filmografii) dávno zapomnělo. Bill a Ted jsou dva nezdolní hudební nadšenci, kteří už časem "zfotrovatěli", načež jejich komediální svěžest a především celý svět má spasit idea o sjednocení světa naprostou hudební peckou v jejich podání, neboť časoprostoru hrozí zánik. A bude to fuška, neb dva nerozluční kámoši na svém kontě žádný takový hudební hit dosud nemají. A k jeho složení jim byl zadán šibeniční termín. Oba ale mají své rodiny, konkrétně milující manželky a dospělé dcery, kvůli kterým se vyplatí vydat se na cestu napříč časem. Keanu Reeves před časem zažil herecké zmrtvýchvstání, diváci si oblíbili společnost jeho akčního Johna Wicka, zbytek jeho současných filmů, včetně tohoto návratu k postavě, kterou ztvárnil už potřetí, zajímá jen menší diváckou obec. V případě této dost specifické série, jejíž prvopočátek spadá do éry osmdesátých let minulého století, se ani nedivím, že kiny nový přírůstek jen prošuměl. V podstatě není ani o co stát. Film si neuvědomuje svoji bezbřehou naivitu, kterou by zabodoval tak leda před dvaceti lety, postupem času padá do pekelné pitominy, kde si dostaveníčko daly historické hudební osobnosti, co k sobě ani (hudebně) neladí, plus Smrťák, navíc je to celé slátanina. Slátanina, co se snaží být až téměř hudební filosofií, raději by ale udělala lépe, když by si více pohlídala svůj slabý komediální tah. Reeves je hlavní hereckou hvězdou filmu, jeho kolega Alex Winter nikdy slavný nebyl a nebude, s Reevesem se ale dobře doplňuje. Jedním z mála pozitiv jsou masky. Scéna z domova důchodců velmi realisticky zachycuje dva hlavní výtečníky namaskované ve věku vetchých starců, načež má své pokračování po doběhnutí závěrečných titulek. A i další porce scén, kde se maskéři vyřádili, stojí za to. Oproti tomu jsou velmi slabě natočeny scény, v nichž se současné "já" ústředních hrdinů setkává se svými alternativními podobami. Je znát, že herce ve společné scéně a v rolích dvojníků zastoupil nepodobný dubler, jenž je pro jistotu kamerou snímán jen zezadu. Když Bill s Tedem občasně zmizí ze scény, ke slovu se hlásí jejich dcery, které rovněž cestují časem. Samara Weaving, další známá herecká akvizice, a méně známá Brigette Lundy-Paine, která do jisté míry coby Reevesova dcera po něm přebírá i gesta a mimiku, ocitá se film na hraně nudy. Ke všemu režisér Dean Parisot netočí zázračně, občas dokáže dát filmu zábavnost, jedná se jen o malé fragmenty. V jeho neprospěch hovoří i fakt, že se delší dobu věnuje hlavně seriálové tvorbě, přičemž pro filmovou režii postrádá cit.  Hudební a časoprostorové úlety Billa a Teda dnes nemají nárok na pochvalu. Málokdo si vybaví dva předchozí filmy z jejich série. A o co méně jste s těmito filmy obeznámeni, tím hůř. I tak to žádná komediální pecka není. Prostě kravina se vším všudy. 2/10 ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

WTF was that?Nevím jestli je moje rozčarování způsobeno tím,že jsem neviděl předchozí dva díly a nebo tím,že je to zkrátka šílená hovadina,ale ono na tom vlastně až tolik nezáleží.Celé to na mě působilo jako by to točil štáb na drogách a to včetně herců (Reevesovo permanentní "Dude" je strašidelné),nemluvě o těžce televizním vizuálu.Vidět předchozí dva díly asi bych byl připraven,ale takhle je to za mě velké zklamání.A to mám dementní komedie stylu Hele vole,kde mám káru docela rád...30% ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Je neuvěřitelné že se Reevesovi podařilo vstoupit do stejné řeky i po třiceti letech se ctí. Za svůj pokročilý věk se nestydí ani trochu, vypadá naopak ještě o dost starší než jak jsme zvyklí z übercool Johna Wicka, a přitom tahle silly komedie pořád velice dobře funguje. Vlastně jsem se bavil ještě víc než u druhého dílu ze začátku devadesátých let. A to ti dědci pořád hrají stejně praštěné cvoky, i jejich dcery kterým předávají žezlo (Samara Weaving je opět dokonalá) tu jsou za ty trochu rozumnější. 7/10 ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Helevole komedie založené na konfrontaci divných týpků se světem mě moc neberou, takže jsem první díly neviděl. Ale aspoň už chápu, jak se v takovém filmu ocitl Keanu Reeves. Nostalgie, přátelství a možná chuť poodskočit si ze škatulky ultracool zabijáka...to byl nejspíš ten důvod. A je to dobře, protože do té přehlídky ujetostí a absurdit krásně zapadá právě to, že hlavní postavy jsou staří chlapi, kteří zůstali divnými týpky i když se oženili a založili rodiny. Ten film je tak mile pitomej, až je to dojemný. U takových kousků se nezabýváte tím, jestli to dává smysl, nemudrujete, nehledáte mouchy...prostě se buď napojíte a bavíte se, nebo to nějak vydržíte a budete nadávat...anebo to po pár minutách vypnete. Podle mého hodnocení vám dojde, že patřím k těm prvním. Přestože je ve filmu nemálo nefunkčních, nebo potenciálu nevyužívajících scén, pořád převažuje spousta dobrých fórků a la Červený trpaslík. Osobně si myslím, že bez mnoha a mnoha vykouřených jointů by takový scénář vzniknout nemohl. A možná se hulilo i na place, ale to je v pořádku...vzkaz jsem obdržel, lidi neberte se tak moc vážně! Sbohem a díky za ryby, chlapci. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • V jedné ze scén z prostředí pekla se objevuje odkaz na obraz od surrealistického umělce Zdzisława Beksińskiho. (Dvorisek)
  • Ve scénáři jsou verze Billa a Teda z roku 2022 označeni jako „padesátiletý Bill“ a „padesátiletý Ted“. Ironické je, že v době natáčení filmu bylo Alexu Winterovi 55 a Keanu Reevesovi 56 let. (animaxis)

Reklama

Reklama