• lennyd

Malý North (Elijah Wood) má pocit, že mu v životě něco zásadního chybí - a opravdu, nevšímavost jeho rodičů překračuje všechny meze. A tak dostane nápad (podporovaný jeho kamarády) - vydá se hledat nové rodiče. A tak navštíví Havaj, Severní pól nebo obyčejnou New Yorskou rodinu. Ale každá rodina má své mouchy, nebudou nakonec jeho vlastní rodiče ti nejlepší? ... Je mi jasné, že nejsem tou pravou cílovou skupinou pro tento film - to by mi muselo být tak o dvacet-třicet let méně. Takhle jsem si jen užíval herecký výkon malého Elijaha Wooda (už v tomto věku ukazoval, jakým hercem je) a hlavně flegmatického Bruce Willise mnoha tváří (například jako velikonočního zajíce). Takže prozatím tento film odkládám, a až mé dceři bude kolem těch deseti let, tak jí tento film možná pustím, ať ví že všude dobře, doma nejlíp :)(12.5.2013)

Když nesnášíš horko, nejezdi na Miami. V srpnu se tam lepěj koule ke stehnům jak plastelína. Elijah Wood hledal tak dlouho nejlepší rodiče, až nečekaně zjistil, že nejlepší je to vždy doma. Dost průhledný námět kompenzoval Bruce Willis. Sledování jak se postupně zjevuje v různých osobnostech patřilo k tomu nejlepšímu. A vyhrál to samozřejmě kostým králička :))(17.4.2011)

Mě se tenhle film moc líbil a to většinou na takovéto rodinné slaďáky nejsem :) Asi za to mohl Bruce, který tam předvedl skvělý výkon. No a ten malej parchant v roli vůdce všech dětí byl fakt odpornej a tahle role mu vyloženě sedla :) Škoda že mu Elijah v závěru filmu jednu neflákl, to byla škoda :)(15.3.2009)

Překvapivě koncentrovaný výkon tehdy třináctiletého Froda Pytlíka Elijaha Wooda a neodolatelný kukuč Bruce Willise. Za ně hvězda nahoru, jinak je to svým koncem řádně zazděný film s kvantem nepříliš logických scén. Neva. :-) P.S. Willis v zaječím kostýmku anebo v kovbojským je fakt cooooool!(27.12.2008)

• dezert

Film, jehož debilita začíná naprosto otřesnou zápletkou, pokračuje přes vtipy a situace tak špatný, že jen zíráte s otevřenou pusou na to, jak mohl tohle kdokoliv považovat za vtipný, a konče naprosto extrémně debilní pointou, za kterou by měl někdo dostat přes držku. Film, co budete nesnášet, když se na něho budete dívat, a budete taky nesnášet sebe, že s ním ztrácíte hodinu a půl života.(25.3.2016)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii, New Yorku, na Aljašce a Havaji. (reich)

• - Scarlett Johansson v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)