• lennyd
  **

  Malý North (Elijah Wood) má pocit, že mu v životě něco zásadního chybí - a opravdu, nevšímavost jeho rodičů překračuje všechny meze. A tak dostane nápad (podporovaný jeho kamarády) - vydá se hledat nové rodiče. A tak navštíví Havaj, Severní pól nebo obyčejnou New Yorskou rodinu. Ale každá rodina má své mouchy, nebudou nakonec jeho vlastní rodiče ti nejlepší? ... Je mi jasné, že nejsem tou pravou cílovou skupinou pro tento film - to by mi muselo být tak o dvacet-třicet let méně. Takhle jsem si jen užíval herecký výkon malého Elijaha Wooda (už v tomto věku ukazoval, jakým hercem je) a hlavně flegmatického Bruce Willise mnoha tváří (například jako velikonočního zajíce). Takže prozatím tento film odkládám, a až mé dceři bude kolem těch deseti let, tak jí tento film možná pustím, ať ví že všude dobře, doma nejlíp :)(12.5.2013)

 • Pítrs85
  ***

  V té sebrance dětských filmů, co se jich v devadesátkách natočilo, se North malinko ztratil a je to docela škoda. Ono ne, že by snad šlo o bůhví co, ale na jedno podmračené pozdí odpoledne je to film jak dělanej. Malej Wood tu už o sobě dává vědět, že z něj v dospělosti něco bude, ale hlavní hvězdou je tu samozřejmě Bruce Willis, jehož vidět v růžovém kostýmu velikonočního zajíčka s mrkví v hubě je docela zážitek :)(18.3.2013)

 • dezert
  odpad!

  Film, jehož debilita začíná naprosto otřesnou zápletkou, pokračuje přes vtipy a situace tak špatný, že jen zíráte s otevřenou pusou na to, jak mohl tohle kdokoliv považovat za vtipný, a konče naprosto extrémně debilní pointou, za kterou by měl někdo dostat přes držku. Film, co budete nesnášet, když se na něho budete dívat, a budete taky nesnášet sebe, že s ním ztrácíte hodinu a půl života.(25.3.2016)

 • hnkflknk
  **

  (Pozor! spoiler!)No, teda jak to začlo pěkně (titulky), tak bylo celý moc špatný. Možná to režii přišlo jako dobrý nápad zfilmovat sen, ale když člověk sen prožívá, tak to je úplně něco jiného než když se kouká na sen někoho jiného. U snění se všechno prožívá naplno, všechny city jsou v pozoru, ale když se člověk kouká na sen někoho jiného, tak neprožívá to, co člověk, který sní. Takže možná to bylo tímhle, že mi tento snímek přišel nudný a hloupý. A nebo možná je nudný a hloupý....(31.5.2009)

 • f.AJimMy
  ***

  Mě se tenhle film moc líbil a to většinou na takovéto rodinné slaďáky nejsem :) Asi za to mohl Bruce, který tam předvedl skvělý výkon. No a ten malej parchant v roli vůdce všech dětí byl fakt odpornej a tahle role mu vyloženě sedla :) Škoda že mu Elijah v závěru filmu jednu neflákl, to byla škoda :)(15.3.2009)

 • - Scarlett Johansson v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornii, New Yorku, na Aljašce a Havaji. (reich)