Pojďme se znovu zaposlouchat do nesmrtelných písniček jako „Šššš, Pátá, Včera neděle byla, Náhrobní kámen, Hvězda na vrbě, Stín katedrál, Já budu chodit po špičkách, Řekni, kde ty kytky jsou, Mně se líbí Bob, Oliver Twist…“ v úspěšném retromuzikálu Zdeňka Zelenky a Filipa Renče. Přenesme se zpět do času prosluněného léta roku 1968, kdy ještě všechno dýchá novou nadějí a hrozbu sovětské okupace si nikdo nedokáže představit ani v tom nejčernějším snu. Tři půvabné dívky – Tereza (Z. Norisová), Bugyna (B. Stanková) a Julča (A. Veselá) – z malebného pohraničního městečka se chystají k maturitním zkouškám, tři spolužáci – Olda (M. Kubačák), Tuřín (O. Šípek) a Drmola (P. Burian) – jim neobratně nadbíhají a tři záhadní cizinci – Šimon (J. Révai), Bob (J. Nosek) a Eman (Ľ. Kostelný) právě vystupují z vlaku, aby rozvlnili ospalou hladinu místních poměrů a očekávané obrátili v nečekané. Tak začíná příběh velké lásky, plný tance, splněných i nesplněných nadějí, a především melodií, které nelze snadno vymazat z paměti… (Česká televize)

Dumaru

Jednoduchý príbeh filmu postavený do retro 60tych rokov, skvelé herecké obsadenie a výborný soundtrack. U mně dobrý, a to muzikály nemusím,,, ()

KuceraJohny

Super český muzikál. Film vás přenese do 60. Let minulého století, hlavně svými kostými je velmi přesvědčivý. U muzikálu většinou není příběh nijak složitý a i tady tomu není jinak. Příběh je jednoduchý ale přesto je film skvělý. Výběr písní i choreografie jsou výborné. Film mě opravdu bavil. ()

demovka

Je to dobrý muzikál. Nejslabší je Jan Revai a absolutní nepřítomnost chemie mezi všemi hlavními hrdiny. Je jasné, že byli vybírány dle toho, jak zpívají a tancují a ne dle toho, jak se k sobě hodí. Chválím všechny za to, jak odtancovali a jak zpívali. Všichni mladí vypadali starší než měli být. Některé písničky dlouho zůstali v hlavě a nemyslím, že to bylo proto, že jsou to přezpívané staré hity. Černobílé prostřihy do ateliérů nerušili a byli zajímavé, výprava byla dokonalá. Výběr herců pro vedlejší role a vedlejší zápletky viz Tomáš Hanák a Martin Kubačák byly na jedničku. ()

Nechic

3 z milosti. Nevím jestli to byla snaha o Českou Pomádu, ale ten děj je až moc hloupý a písničky příliš vnucené. Některé jsou parádní (pátá), jiné dost nudné (Stín katedrál). Konec srpnem 68 je udělaný pěkně, ale to je tak jediná záchrana toho vyjuchaného zbytku. ()

RexT

Vítejte v letech šedesátých, jednoho z nejoptimističtějších období posledních sto let. Lety do vesmíru, transplantace, rozvolňování komunismu, lidstvo tak nějak mělo pocit, že není nic, co by se nedalo zvládnout. Atmosféru ten film myslím vystihl slušně, i přes drobné chybičky, že herečky mají prádlo, jaké by v té době asi u nás těžko mohly mít. Nepasuje tam ten pozorný občan, průvodčí ve vlaku, do období zřejmě krátce před 21.8. Takoví "hrdinové" byli tak dva roky před a po, když jsem četl edici Saturn, dělalo se mi z nich na blití. Podobně ti kluci, že by zběhli z vojny zrovna na vrcholu Pražského jara? Nějaké vady ten příběh asi má. Norisová, vlastně obě, jsou moc krásné, ale takovému Hanákovi to zase tolik nebaštím. Ať již úslužný pingl, nebo hodný tatík. Možná to je tím, že jsem Gympl viděl dřív, tam si střihl přísného fotra a sedlo to víc. ()

Titi14

Úplná a absolutní filmohudební pecka, i po 20 letech si nemůžu pomoci, ale tento film neměl tenkrát a nemá ani dnes chybu. Scéna, kdy se při opuštění republiky Tereza z auta omlouvá Oldovi stojícímu v sloup na náměstí, je OSKAROVÁ ()

Peky

Muzikály zrovna nevyhledávám, ale Rebelové jsou jedna z mých srdcovek z dětství. Především poslední zhruba dvacetiminutovka nemá absolutně chybu. Koneckonců právě díky závěru, který se mi vryl do paměti, je pro mě tento snímek i něco víc, než jen obyčejným filmem s písněmi. Ve filmu mě baví také hlášky a celková atmosféra, která dobře zachycuje období kolem roku 68. Ocenil bych též výběr samotných písní, kdy se jedná o nestárnoucí klasiky. Covery vzniklé pro film se mi navíc prakticky ve všech případech líbí víc než původní originály. Zmínit pak musím také půvabnou Zuzanu Norisovou, která byla v roli Terezy mojí první crush. Tady není o čem, už jenom z nostalgie jasných pět hvězd. ()

soukyd33

Příběh o lásce, ale poněkud zvláštní. Krásné písničky, pěkné herecké obsazení, skvělé herecké výkony. Vlastně by to mohlo být populární i v zahraničí. Film se stal populární pro všechny generace. Muzikál a komedie. 👍 Taneční výkony jsou také skvělé, a jako na celek, se na to dobře dívá. Nevím jak ostatní, ale já se bavil. Poznámka: Ta houpací postel, je unikátní a romatický dárek. 👍 Ten závěr jsem nečekal. Už si to evidentně nepamatuji. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Jirka.Arbter

Jako sbírka hudebních videoklipů by Rebelové byli už tak fajn filmem s příjemnou hudbou a hezkou choreografií, který by si ode mě vysloužil 3 hvězdičky, ale poslední půlhodina celý film pozdvihuje o dost výš. Tónově i kvalitativně se film otočí o 180° a najednou sledujeme místo šťastného muzikálu plného barev pochmurné svědectví toho, jaký byl pro lidi život během sovětské invaze. Hlavně mě dostal záběr na tank vynořující se z lesa, filmařům se ho podařilo udělat opravdu velkým a hrozivým. Bylo mi jasné, že takhle nějak film skončí už když bylo v polovině filmu proneseno „Byla bych ráda, kdyby se pro vás symbolem šťastného vykročení do života stal tento rok. Rok 1968!“, ale i tak to byla dosti zdrcující a rychlá změna nálady filmu. Někdo by tohle mohl brát jako slabost, ale když si člověk vezme, že taková rychlá, nepříjemná změna to byla i pro lidi v té době, tak film vlastně perfektně odráží realitu. ()

Maverick*

Celkově průměrný muzikál, s pár pěknými vylepšeními a hezkou hrou barev. Bohužel nezůstane ve mě nic, než dobře odvedená práce na postu režiséra. ()

koboldek

Dle mého názoru postavy byly schválně jak někdo říká "ploché" až nereálné, aby nás lehčeji zavedli do doby předokupačního Česko-Slovenska a navodili retro přístup k filmu, který na mě všude dýchal. Upřímě jsem rád že to nebylo přeplácené a je z toho hezká pohádka plná písniček.Každopádně jsem se pobavil a na Zuzku se moc hezky dívá i posloucá. ()

honzahucin

Film, který končí ve zcela jiném stylu a jiné atmosféře, než v jaké začal a dobré dvě třetiny běžel. Možná se tak autor vyhnul pokušení kýčovitého happyendu, ale tohle bylo na mě moc. Pobavilo mě obsazení Jiřiny Bohdalové, kněz Františka Němce se podle mě naopak nepovedl. Ale jo, písničky si z toho pouštět budu. ()

macherano

Jediny muzikal ktory naozaj my nevadi je nenuteny lahky krasna hudba zapletena do deja iny asi uz nikdy neuvidim ale tento muzikal ma dostal. ()

P/\/EL

mě to bavilo....byl to hit,..jako jasně...po čase....po mnoha tv reprízách.....bych na tom asi nešel tunu nedostatků.........ikdyž musim uznat, že obsazení mi nebylo stopro sympatické (jako Révai, Norisová, fakt mě nikdy nebrali....).........jasně....je to trošku kýčovitý a vyumělkovaný a funguje to hlavně díky recyklaci starejch hitů.............................ale v pohodě..............nevadí mi to..................natočil horší...sr.... ()

Otakara

Super retro, super příběh, super písničky. Úžasná písnička San Francisco jenom dotahuje ten smutnej konec... ()