StaryMech

Slavná kritička, jíž si velmi vážím, věnovala chvále "Posledního tanga" celých sedm stránek. Já kdysi viděl jen dobovou atrakci na tři hvězdičky, a po letech dokonce tu třetí ubírám. Ve výtvarně a hudebně okázalém návodu jak řešit (a nevyřešit) krizi amerikánského supermejla (kritička měla nejspíš správný dojem, že film je ze všeho nejvíc o Brandovi, a on sám se prý později vyjádřil, že ho režisér zneužil) postupujeme od stehen jedné zdravě sebestředné sotva zletilé k jejím ňadrům a klínu a končíme - jak jinak - v hrdinově zadku. K tomu náladový saxofon, metro, Camus na zdi, novovlnný Léaud, koupelna zacákaná krví a spousta zbytečných slov. Další kritik pochválil "paletu děložních barev"; taky se mi líbily, i když mám za to, že v děloze bývá většinou tma. ()