Poslední tango v Paříži

Posledné tango v Paríži

Last Tango in Paris

Drama / Romantický

Itálie / Francie, 1972, 130 min

No, tohle je ten typ filmu u kterého sice vůbec netuším o čem to bylo (respektive mělo být), ale vůbec mi to nevadí protože mu tak nějak po svém rozumím... Osobně myslím, že by se to obešlo i bez těch sexuálních scén-tím spíš, že dnes už vyznívají více než provokativně a dráždivě spíše vyčpěle.......... Mám trochu obavu abych taky jednou neskončil jako Paul :/(24.5.2017)

Na svoji dobu asi krapet odvážnější (scéna s máslem je dokonalá!), ale celkově bohužel nijak zvlášť uchvacující romance. Jiskření mezi ústřední dvojicí bylo fajn, vždy jsem se těšil, co ti dva při svém dalším setkání v bytě zase vymyslí, bohužel to přerušoval současně probíhající vztah hlavní hrdinky s pomateným přítelem-režisérem, který měl asi oslavovat zapálení pro film a zároveň diváka rozesmát, ale mě tahle linie vůbec ne(po)bavila. Flashbacky, které člověku otevíraly nitro rozervaného muže, se mi líbily, ale co se týče scény s ním a mrtvolou jeho manželky, která zjevně dýchala a dokonce i mrkla…to byl naprostý kameramanův amatérismus, který emocionálně obnažujícího se Branda nechal vyznít téměř do ztracena. A konec, při kterém se mi zkrátka nepodařilo vcítit (pochopit) do ženské hrdinky (přestože jsem se opravdu snažil), filmu v mých očích také moc nepřidal. Celkově tedy pouze průměr, možná za to částečně může i moje vyšší očekávání po zhlédnutí Konformisty.(15.6.2013)

Marlon Brando jako 93 letý stařík, který studoval šukání velryb na univerzitě v Kongu se snaží léčit svojí pochroumanou dušičku mladičkou dvacetiletou husičkou. Zajímalo by mě co je pro komentátory na csfd kontroverzní. když ne tohle! Neříkám že masáž prostaty nemůže být ozvláštněním sexu, ale donutit o třicet let mladší buchtu, aby vám strkala prsty do zadku, zatímco jí líčíte, že jí pořídíte vepře, s kterým bude šukat a který jí přitom bude zvracet do pusy, zatímco ona bude jíst jeho zvratky a že doufáte že při souloži s ní chcípne, aby mohla čuchat jeho posmrtný prasečí prdy, je možná alespoň malinko kontroverzní. Nemyslíte? Poslední tango mě hodně překvapilo a když sem mu odpustil tu přehnanou teatrálnost a nadsazené emoce, začal jsem si užívat tu nesmírnou režijní a střihovou originalitu a hereckou pornografii.(19.10.2014)

Klasika, kterou jsem už dlouho chtěla vidět a teď, jako studentka filmové vědy, je to skoro moje povinnost, neboť Bertolucci bezesporu patří k režisérským pojmům filmového světa. Nebylo to sice úplně moje první setkání s ním, ale moc jsem toho neviděla. Poslední tango v Paříži je kontroverzní film a tím se nemusí líbit každému. Je naturalistický, přímý a na nic si nehraje. Lidi ukazuje jako živočišné bytosti, které se ženou dál díky pudům, nesnaží se nic maskovat nějakými kýčovitými obrazy. Sem tam jsem se nudila, ale zase mě moc zajímalo, co bude dál, jak se to mezi hlavní dvojicí vyvine... Má to své kladné i záporné stránky, je to dost možná rozporuplný film. Není špatný, ale ani z něj nejsem nijak odvázaná. Každopádně Bernardo je kvalitní evropský režisér.(16.6.2013)

Nic jsem od toho nečekal. Teda čekal - trochu kontroverzní erotiky, ale jinak jen film, který je proslavený především scénou s burákovým máslem, či co. Ovšem dostalo se mi vynikajicího filmu o možnosti vztahů ( nevztahů ) v dnešní době. Je možná poněkud náročnější a je třeba se dívat pod povrch, ale pokud se to povede, je o zážitek postaráno. Ne Brandovy "oscarové" výkony jako Kmotr, nebo V přístavu, ale tohle je jeho herecký majstrštyk. Absolutně dokonalý téměř po celý film. I přes jeho poněkud netradiční sexuální praktiky... Kamera Vittoria Storara ( např. Apokalypsa ).... bez debaty jeden z nejlépe nasnímaných snímků, které jsem kdy viděl. Nádherné kompozice ( kontrasty světla a stínů, odrazy v zrcadlech, části dvou pokojů v záběru ) a elagantní pohyb dělají z těchto záběrů nádherné obrazy... nádherné dílo. Maria Schneiderová, ať už v džínách nebo jako tygřice s kloboukem...a její francouzština.. ta mě vždycky smete.(4.3.2005)

• - Marlon Brando se později na účet svého hereckého projevu a procítění v tomto filmu svěřil: Už to nikdy neudělám, už nikdy se takhle neodhalím. (AlDelon)

• - Maria Shneider po dokončení filmu přiznala, že se toho hodně naučila od Marlona Branda, především smysl pro rytmus - mluvit pomalu a zůstat ve scéně. (zdeny99)

• - V autobiografické knize „Brando: Songs My Mother Taught Me“ se píše o důvodu, proč Brando odmítl plně explicitní postelové scény a prý kvůli tomu, že jeho „penis se při natáčení scvrknul na velikost buráku“. (Trainspotter)