Zkurvená noc

• USA 11:14 (více)

V malém městě Middelton jede mladý muž ve svém autě, značně posilněn alkoholem. Rána, prasklé přední sklo, mrtvola. Ve strachu zabalí mrtvolu a schová ji do kufru auta. Přijíždí mladá žena s úmyslem pomoci a zavolá svého dobrého přítele, velitele policie. Jelena tu někdo srazí každou chvilku. Policista přijíždí a požaduje otevření kufru auta. Jak sám pozná, jelen to určitě nebude. Mladík, pronásledovaný policistou, se dává na útěk a mezitím z policejního auta vybíhají další dva zadržení jedinci. Následuje spletenec situací, které divákovi dovolí pochopit celý děj až v případě, kdy uvidí všechny události z různých úhlů. (MiD)

Knight12

Jako vcelku kvalitni snimek, ale nějak jsem se u toho nudil. Takže 2,5*. Možná to taky bylo zpusoben tim, že jsem dřiv viděl podobné film "Crash". Je to prostě uplně na stejny brdo, takže jsme nemohl byt ničim překvapen. :-( Škoda snad muj vyběr bude přiště lepši. Jinak vřele doporučuju těm co neviděli "Crash" nebo by si právě "Crash" chtěli s něčím srovnat, či naopak. ()

Utero

Skvělá proplétačka, která sice nepřináší moc nového, ale má to skvělou atmosféru, spoustu ulítlých scén, užitečných rad a od začátku až dokonce silně přiková k obrazovce! ()

ex.it

Drsný humor podle mýho gusta, jednoduchej, ale přitom zapletenej děj na způsob puzzle. Líbí se mi scéna na hřbitově. ()

dakarin

(1) omlouvám se za český název filmu, byť má jistou oporu ve výrazu opakujícím se ve vícero variantách... (2) geniální scénář - naprosto nevídané ;-) (3) jazyk filmu, obsazení a atmosféra - vše mimořádně zdařilé, velmi čistý rukopis... (4) nejvíc mi bylo líto prodavačky Buzzy, výborně zahrané Hilary Swank :-) (5) naopak intrikující dvojka skončila hodně neslavně... (6) vše se točí kolem _double crash_ přesně v 11:14 a (7) významná většina děje celého filmu se odehrává před touto událostí :-) ()

messi@h

Jasně, že Zkurvená noc není nějak invenční. Podobných filmů vzniklo od dob Pulp Fiction fůra (a někteří uznávaní režiséři si na nich postavili kariéru, viz González Ińárritu, Alejandro ). Ale Zkurvená noc má v kapse několik trumfů, které ji vytahují z šedého průměru: 1. je to překvapivě příjemný film, který nedrásá snahou šokovat za každou cenu nebo šíleným videoklipovým stříhem. 2. stopáž, která je odpovídající podobné hříčce, takže vás nezačne nudit 3. ačkoliv na první pohled vypadá zápletka šíleně překombinovaně, dal si s ní scénárista opravdu práci, takže při bližším pohledu do sebe všechno zapadá. Vztahy a motivy postav i jejich výskyt na daném místě v daný čas jsou logické, což zřejmě každý ocení zejména až při dalším shlédnutí. Z tohoto pohledu je škoda úplného finále, kterým se celá zápletka uzavírá - to jediné je násilné a překombinované. Ale zase má svoje místo v příběhu, aspoň nebudete litovat "chudáka" řidiče, kterému někdo hodil na auto mrtvolu. 70 % ()

Odpadlik

Tak tohle je hodně dobré "scénáristické cvičení". Trochu mi to připomínalo "Identitu", ale tady se složitostmi nebýváte. Všechno je jasné, a přesto je spletenec osudů několika lidí během jedné noci vystavěn geniálně. Navíc je to celé protkáno černým humorem a to mi sedlo. ()

kwaicheng

Ale tak zamotaný to bylo fest...skoro jako když si Šporcl váže fačoun. Jaké si odnášíme ponaučení z tohoto filmu? Například to, že čůrat z jedoucího auta se nemusí vyplatit. Nebo že je životu nebezpečný souložit pod polorozpadlým náhrobkem. Názorná ukázka toho, jak může dopadnout někdo z vašich blízkých, potká-li partu mladejch blbců, kteří si v auťáku pustí muziku na plný kule, popíjej sprite (whauú, fakt nářez vole) a možná že i džus s vodkou (páč jim samotná vodka nechutná). Patrick Swayze byl bombovej, jak chroustal ten sendvič a do toho mu šel dokument o varanech komodských, jak umí roztáhnout žaludek:). Jinak gratuluju k překladu filmu 11.14: Zkurvená noc. ()

Dartdevil

Morbidně vtipné, zajímavě propletené. Ovšem vtipu by mohlo být více, propletení je předvídatelné, a vůbec celkem šel děj ještě trošku protáhnout a dotáhnout dál. 10 minut délky by filmu jedině prospělo. ()

ljukyljuk

V skratke - vynikajúci film. A teda v trochu rozvitej verzii - naozaj vynikajúci film. Ale vážne, už dlho som neprežíval príbeh tak ako v 11:14. Dej sa delí na niekoľko častí a každá z nich je tak skvele vygradovaná, že už si len hovoríte "čo ešte, bože, čo ešte?" A verte, ono to príde a celá tá mozaika sa vám pomaly začne odkrývať, no budete si musieť počkať až pekne na posledné minúty a všetko do seba zapadne ako skladačka. A úplne som žral ten štýl filmu ako taký. Napätie úplne na maximum, nechty mám ohryzené a vtom do toho hodia postavy nejaký joke len tak na okraj a zase o pár sekúnd neskôr už s napätím sledujem. Jednoducho, film mal vynikajúcu dynamiku, minutáž tak akurát, za 85 minút sa nestihnete ani len začať nudiť, no nie je to priveľa, aby ste sa stratili v spleti príbehov. Naozaj, 11:14 je veľmi podarený kúsok, pri ktorom sa rozhodne pobavíte všetkými možnými spôsobmi. 91% ()

Rawar

Skvělá úleťárna s parádními herci, která se točí okolo jedné noci, kdy se posere co může. Skvělá Hilary Swank exceluje se střelnými zbraněmi, Patrik Švejzí jako zodpovědný tatínek odklízí nepořádek po své roztoužené dcerce, se svým flegmatickým labradorem a chudák polda to všechno musí řešit a navíc se poprat se záhadou ptáka u cesty. Hodně jsem se nasmál a i když konec mohl být více dotaženější, účel to splnilo na jedničku. Už se vidím jak u toho nasávám :-) Určitě k tomu ještě dojde :-) ()