Zkurvená noc

• USA 11:14 (více)

V malém městě Middelton jede mladý muž ve svém autě, značně posilněn alkoholem. Rána, prasklé přední sklo, mrtvola. Ve strachu zabalí mrtvolu a schová ji do kufru auta. Přijíždí mladá žena s úmyslem pomoci a zavolá svého dobrého přítele, velitele policie. Jelena tu někdo srazí každou chvilku. Policista přijíždí a požaduje otevření kufru auta. Jak sám pozná, jelen to určitě nebude. Mladík, pronásledovaný policistou, se dává na útěk a mezitím z policejního auta vybíhají další dva zadržení jedinci. Následuje spletenec situací, které divákovi dovolí pochopit celý děj až v případě, kdy uvidí všechny události z různých úhlů. (MiD)

Pan Filuta

6/10 Nu co k tomu poznamenat? Snad jen, že je to pohodovka v sympatickém tempu, nepřekvapivá, neurážející a inspirovaná Pulp Fiction a Amores perros. ()

UncleG

Černočerná komedie o tom, co všechno se může stát, když děláte co byste neměli a jakou lavinu událostí může strhnout jedna soulož na hřbitově. Místy jsem doslova hýkal nadšením a ze všeho nejvíc mě bavilo ustavičné překuklování hlavních hrdinů. Když se tak postupem času prokousáváme sledem událostí, vychází pozvolna najevo, kdo je "v tom" nevinně a kdo je vlastně ta hnusná krysa - přičemž každá retrospektiva přinese minimálně jedno překvapení. Zábavné, svěží, neotřelé, ovšem ke konci už trošku předvídatelné a pointa spíš lehce prošuměla. Inu nevadí. Chybělo opravdu maličko aby se "Zkurvená noc" stala královnou "pozpátkových" drsáren. Ehm, a mimochodem... Slečna Swanková je tady opravdu "Hilarious". ()

Vyrida

Tenhle skládačkový styl vyprávění mi nikdy nebyl příliš sympatický a můžu asi už i s klídkem prozradit, že ani tento snímek na tomto faktu nic pozitivního změnit nedokázal. Je pravdou, že oproti svým předchůdcům má méně chaotický děj, takže se v něm neztratíte i kdyby jste chtěli, ale to vše pouze na úkor jeho kvality. Ono všude přítomné násilí či zabíjení mě prostě nebralo a když už to přeci jen vypadá nadějně, že se třeba dostaneme v čase zase o kousek dál, tak rejža udělá časový šmik a my se vracíme zase zpět do role jiné postavy. Když si to tedy shrneme, tak se vlastně točíme pouze v obyčejným kruhu 5ti filmových minut v rozdilných hlavních rolích. Někomu to třeba může vyhovovat, ale mě to na více, než průměrné tři hvězdičky prostě nestačí. ()

O.Peta

Přesně takovýchto filmů bych si přál víc. Podobně jako například ve Vantage Point, i zde je vyobrazen náhled na jednu noc z různých pohledů, které jsou vzájemně provázány. Vhodně zvolená délka, trocha černého humoru a výborný Swayze, který svoji část zvládl nejlépe (podle očekávání), mi v klidu dovolí hodnotit celkem vysoko. 80% ()

Makky

Má to tempo, krásnu čiernohumornú zvrátenosť a výborné prepletenie osudov postáv. Dobre som sa zabavil, hoci pláveme len v priemerných vodách. ()

jajinka

Tak zase jeden výborný film.. Skvěle sestříhané, propojené a dobrý námět. Od začátku do konce to má spád a sem tam se pořádně leknete.. Často až neuvěřitelné náhody, nebo spíše smůly? Trošku i ve stylu Nezvratného osudu s úsměvnými prvky. ()

RAiken

Ano, přiznávám, že je to roztomilé, vtipně vykonstruované a setsakra černé, tak jak to máme my fajnšmekři rádi. Tak tohle všechno si řeknete na začátku filmu, kdy zjistíte, oč tu ksakru běží a jak se to všechno sebíhá z různých kolejí k jednomu nádraží a k jednomu zásadnímu momentu, a to přesně v 11:14. Jenomže, tak jak dále nudně poskakují analogové ručičky hodin, tak i vy se budete nudit, neboť to, co už víte, uvidíte znovu, co nevíte, za chvilku zjistíte, a to, co jste zjistili, vlastně už dávno víte nebo už jste viděli – chápete? Ne? Tak to nevadí, celá věc bude totiž brzy vyřízena. Stopáž je totiž víc než roztomilá a vlak přijíždějící v 11:14 to nebere oklikou. Cestou se možná pobavíte u několika scén, které výtečně udržují pozornost, abychom po cestě neusnuli, v zásadě ale stejně podřímnete, alespoň do doby, kdy se seznámíte s Hilary Swankovou, roztomilou to rovnátkovou žábou, která dává filmu pomyslné „koule“. Zbytek je nuda přinášející však 2 zcela zásadní ponaučení: Nikdy nečurejte za jízdy z auta a nikdy nevěřte svý holce... :-) ()

suicide

Vcelku příjemný film, který v sobě kombinuje pár nápadů z jiných kusů - například Mementa, aneb co se stane, když vezmete průměrný nápad na příběh, sepišíte ho a pak scénář na patřičných místech roztříháte a zpřeházíte pořadí jednotlivých částí tak šikovně, že když to jenom trošku dobře natočíte, vznikne vám forma, která minimálně o stupeň předčí svůj vlastní obsah. ()

Easykk

Tuhle noc bych opravdu nerad prožil byť jen s někým z hlavních postav. Rychlé, Drsné, Záživné, pro mě daleko zábavnější než Crash i díky nepřepálené stopáži. Bál jsem se trochu konce, ale po poslední scéně do sebe všechno zapadne jako japonci do Pearl Harboru. :) paráda ()

FilmFan24

Mix skládačky brutálního černočerného humoru, všedních či absurdních situací, které se přihodí týpkům během jedné noci. Události se kupí jedna za druhou až do závěrečného konce, kde každý díl skládačky má svoje místo. A to všechno, světe div se, při stopáži 82 minut... ()

Murrro

Ku koncu viditeľne prekombinovaná, ľahko stráviteľná jednohubka rozhodne nezasýti tak, ako špeciality šéfkuchára Tarantina, ktorým sa chce podobať. Zapamätateľné hlášky a minúty stopáže sú ingrediencie, ktorými sa pri takom počte línií a hereckých hviezdičiek šetriť nemalo. ()

Martin741

Reziser Greg Marcks sa sikovne pohral so scenarom, ktory divakovi pripravil dostatok napatia, necakane rozuzlenia a zrucnu reziu. Ak mate radi filmy ako memento, toto jednoznacne odporucam. 66 % ()

Jonash87

Promyšlené to bylo docela dobře, jednotlivé dílky do sebe zapadají, i když těch absurdních situací je až trochu moc. Co mi ale vadilo, bylo to, že u filmu sem stále netušil, jestli je myšlen vážně, anebo ne. Také začátek byl slabší, než se začal vyprávět děj z pohledu dalších a dalších osob - druhá polovina je tedy výraznější svižnější a zábavnější. Závěr je pak očekávané vyústění toho, co už všichni vědí a čekají. I když se nedá upřít dávka originality, k lepšímu hodnocení mi ještě něco chybělo. Možná zručnějšího režiséra. ()

peiton

Natrafili ste na snímok,ktorý si nezahráva zo žiadnymi úvodnými predohrami,jednoducho ide priamo na vec.Nenáročná a light odvecová záležitosť v ktorej zápletka skladajúca sa z rôznych väčšinou dramatických situácií (no vôbec nepôsobiac na diváka tragicky) do seba v závere zapadajú ako ozubené koliečka.Majte sa na pozore!Bude to riadne ehm skurvená noc. ()

M.i.k.e

zábavná a hodně černá oddechovka vyprávějící sled události a spletení osudů několika lidí v jeden okamžik.Minimálně to člověka upozorní na fakt,že močit z okna jedoucího auta a souložit na hřbitově prostě není dobrý nápad...70% ()

Jino

Solidní thriller. Pomalu skládané malé příběhy v jeden velký, ano to už tady bylo například ve filmu Crash, ale teď se jedná o thriller, kde prostě hodně lidí je v nesprávnou chvíli na nesprávném místě a ještě k tomu je doprovází smůla a moc náhod najednou. Jinak je to vcelku i vtipné, ale pointa na závěr mi nějak unikla :-( ()