Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Hach

Magická hlubina je film, který mě naprosto uchvátil. Příběh by se dal shrnout do pár vět, ale ta atmosféra filmu je pro mě něco víc. Navíc, skvělá role a herecký výkon Jeana Rena (Enzo), no paráda. Besson prostě natočil symfonii, jejíž příběh se jakoby pomalu pohupuje na vlnách nekonečného oceánu. ()

dragi

Nejslabší článek celého filmu, kvůli kterému jsem se rozhodoval mezi 3* a 4* je pro mě představitelka hlavní ženské role, to byl vyloženě rušivý element. Sice nedokážu říct, kdo by se do té role hodil, ale Rosanna Arquette to určitě není. I přesto mě příběh zaujal a dokázal jsem se do filmu ponořit :). Pokud bych ale nedopatřením zhlédnul US verzi, tak za ten happyend bych šel na 3* určitě. I hudba Erica Serry se mi zamlouvala víc. ()

Shizuo

Mrzí mě, že si Magická hlubina nedokázala udržet dramatický nádech po celou dobu filmu a že je zde tak často střídáno s komedií až taškařicí. Zase tak moc za zlé to tvůrci sice nemám, ale přecejenom to výsledný dojem docela sráží. Také se lehce přikláním k hanění hereckého výkonu Rosanny Arquette, který byl opravdu nedostatečný. Naopak vyzdvihuju výkon obou hlavních mužských rolí, zejména Marca Barra. Poslední podmořskou scénu si osobně zapisuji jako jednu z nejpůsobivějších scén co byly kdy na plátně viděny. 80% Komentáře: POMO, Ajantis ()

Ziper

Nádherný film, výborný nápad. Emocionálně zpracovaný. "Největší chlad, největší ticho, největší klid" na dně oceánu. Na poměr k osmdesátým létům dvacátého století nejlépe zpracovaný film. Kdybych měl možnost ohodnotit 6*, tak jej využiji. Co se týče hereckého zpracování, tak opravdu velice dobrý výkon. Jeana Rena považuji za excelentního herce a zde mě o tom opravdu přesvědčil. Jean-Marc Barr také předvedl pěkný výkon. Opravdu film na Solidní úrovni. ()

Astu.

Je to magický, spirituální prožitek, ale nemůžu dát víc než tři. Je to nekonzistentní a 168 minut je zbytečně moc. Pomalý, meditativní film, který nejvíc doplácí na svojí (nejen) žánrovou roztříštěnost a stopáž. 7/10 ()

Paladin78

Když mám chuť být v pohodě a v klidu, pustím si Magickou hlubinu a vychutnávám každou vteřinu. Pro mě, který miluje moře a plavání je to asi film s tou nejlepší možnou atmosférou. ()

Trepak

Je to možné, že tento film je starý už takmer 24 rokov? Tá posadnutosť hlbočinou, ktorá sa mi neskôr pripomenula v Dokonalom triku a záver, robia film nezabudnuteľným. ()

The Count

Má to na hraně, ale čtyři hvězdičku u mě ještě uhádá. Celej film naprosto úžasnej. Hlavně záběry z pod hladiny. Ze začátku jsem byl malinko zklamaný, že Jean Reno hraje "záporáka", ale nakonec se to ukázalo jako naprosto správná volba. Moc dobře to zahrál. Co se mi ale vůbec nelíbilo byl hysterický závěr. To mi nějak vůbec nesedělo k ladění celýho filmu. Ale delfíni a voda to zachraňují! ()

GiorgioB.

Brečel jsem u toho jako želva, několikrát po sobě. Jak to ten Besson dělá, že tak snadno vytváří hořkosladké jiné světy, tak magické a hluboké? Ani Titanic se mnou takhle nezamával. Že by se byl Leo Kapr nepotopil dost hluboko? A proč hraje Jean Reno nejlíp zrovna v jeho filmech? To snad ví jenom delfíni. ()

petix

Okouzlení mořem je od Bessona znát v každé scéně filmu. Respekt a uznání, kterými sklonil poklonu potápěčům po celém světě jsou neoddiskutovatelné. Sám film ukazuje kontrast dvou světů i v podání dvou absolutně odlišných hlavních hrdinů...jeden klidný a navýrazný (to tam dole pod hladinou) a druhý rychlý, emotivní a všechnu pozornost na sebe strhávající (náš svě tady nahoře). Přesto, že je mezi nimi přátelství, ale i soutěživost, oba ví, že jedno mají společné - lásku k moři. Perfektní obsazení (J.M.Barr i Jean Reno), úžasný záběry exteriérů v Peru a v Řecku spolu s natáčením freediverů na mě udělaly dojem. A hudba, která celý film skvěle dokresluje (jeden z mých NEJ sountracků vůbec), pro mě znamenají jasných 5*. ()

attica

Lahôdka pre fajnšmekrov a súčasne srdcovka, ktorá v sebe spája niekoľko žánrov dohromady,od komédie,cez psychologicky film až po drámu. Filmu neuškodila ani dlhá stopáž,práve naopak.Magická atmosféra,podfarbená úžasnou hudbou robí pre mňa z tohto filmu špecifickú záležitosť ktorú hodnotím na 10/10. ()

bratr_jezek

Psychycky náročná sonda do boje dvou mužů o úspěch v osobním životě i ve sportovním klání. Je jasné, že jednou se jeden z nich ponoří tak hluboko, že ho to poznamená víc než by chtěl. ()

CML1975

Luc Besson ve své vrcholné síle... Jean Reno jako frajírek Enzo (pochopitelně právem...já bych se tak hluboko nepotopil) byl mým hrdinou již v době, kdy jsem tento film viděl poprvé...nejsem filmový kritik...hodnotím jen podle toho, zda se mi film líbil či ne... ()

Edwin44

Všichni se rozplývají nad Jean-Marc-Barrem ale podle mě celýmu filmu vévodí výkon Jeana Rena. Tak zahranej sympatak ale zároveň soupeř a i trochu takovej tydýt to jsem snad ještě neviděl. Řekl bych životní role. Co se týče filmu, záběry z moře a hlubin jsou špička. Příběh už trochu pokulhává. ()

migr

Fakticky velmi fiktivní i filmové příběhové nepochopitelné nesmysly ( nechaly otce zcela nelogicky umřít) jenom meší příběhové lepší chvilky ale celkově, a uměleckost. 60% (meta score 35%! a to už něco špatého zahrnuje) ()

w0rm_cz

To nejlepší co Besson kdy natočil. Film z prostředí nádechových potápěčů a světových rekordmanů. Skvělý Jean Reno i nemluvný Jean-Marc Barr, jejich vzájemná rivalita i silné přátelství. Nádherné záběry, doprovázené dokonalou hudbou Erica Serry. I s velkým časovým odstupem a zhlédnuté prodloužené verzi to stále je a navždy bude můj nejoblíbenější film. ()

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“