Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Červená, zelená (S01E01)

(epizoda)
  • Jižní Korea 무궁화 꽃이 피던 날 (více)
Ukázka z filmu 2

S vidinou snadného výdělku se švorcový a zoufalý Ki-hun zúčastní tajemné hry. Už před prvním kolem je ale jasné, že se bude dít něco strašného, co nikdo nečekal. (Netflix)

Ryuuhei

Úvod mě nebavil a byl pro mě těžko pochopitelný. Nikdy jsem onu „hru na oliheň nehrál“, proto jsem se obával, že i děj seriálu nebude pro mě. První epizoda a zmýlil jsem se ve všem uvedeném i neuvedeném. Líbí se mi, jak se na nic nespěchalo, epizoda úžasně představila hlavního hrdinu, jeho život, vazby, jež má se svou dcerou a tedy i motivaci se účastnit oněch "her". Jako bonus epizoda stihla zajímavě uvést další hlavní postavy a vše završit očekávanou, ale už tam úžasně zpracovanou první hrou. Získalo si mě to a jedu dál! ()

Sany33

Príbeh: Ki-hun je jednoducho smoliar, ktorý má navyše aj hlboko do vrecka. Raz sa na neho usmeje šťastie a on sa dostáva do hry, kde môže vyhrať obrovský balík peňazí a navždy sa dostať so životných dlhov. Problém je v tom, že v tejto hre nie je sám a každá chyba si berie tú najvyššiu daň. Prevedenie: Nie som znalec Ázijskej tvorby ani nikdy nebudem ale konečne sa mi postavy nezlievajú do jednej a majú veľmi dobre vykreslené charaktery. Dej prvého dielu ide hneď na vec a na nič sa nehrá čo oceňujem. Pridaná hodnota: Človek sa až zamyslí nad tým, ako je svet zadlžený a čo všetko sú ľudia ochotný pre farebné papieriky podstúpiť. 98% ()

ghatos

Jihokorejská kinematografie má v sobě takový zvláštní dlouhodobý sociální apel, který není nějak politický, ale rád se zaměřuje na jednotlivého člověka ve své (finanční) mizérii. Dluh jako absolutní základ (ne)bytí, který definuje člověka a jeho život. Tento díl by mohl sám o sobě fungovat jako remiscence na současný (globální) duch doby. Všichni přece víme, že takhle to nemůže dlouhodobě fungovat a každý mejdan musí jednou skončit. Počáteční expozice hlavního hrdiny byla dost dlouhá, ale pochopitelná, už je vzhledem k explicitnímu závěru. Fungují tam dobře i ty všechny věcičky okolo...samozřejmě uvidí se, co se skrývá hlouběji. Naděje vkládám do toho poměrně velké. Jihokorejci si rádi vyhrají a počkají (viz. Old boy). 76%. ()

klukluka

Tohle bylo od začátku do konce nekompromisně dobrý. Tak vynikající úvod do seriálu nepamatuju. Jinak hlavní hrdina měl dlužit cca 410 miliónů wonů, což je na koruny asi 7,5 miliónů (1 won=0,018 Kč). Když v rychlosti přeříkávali, kolik má ten kterej hráč venku dluhů, zaznívaly tam i miliardy. Nevím, nakolik věrně to kopíruje situaci lidí v Jižní Korei, ale znamenalo by to, že dluhy některých lidí jsou tam astronomický. ()

Loki_Six

I will now repeat the rules. You are allowed to move forward when “it” shouts out, “Green Light” stop when “it” shouts, “Red Light.” If your movement is detected afterward, you will be eliminated. ()

AdamesWWE

[8/10] Prvý diel  SQUID GAME. Zapal som to absolútne bez očakávaní a môžem skonštatovať že ma to dosť bavilo. Zaujímavý koncept, na začiatku príjemné zoznámenie hlavného "hrdinu", prostredie filmu je netradičné, teda aspoň pre mňa kedže Juhokorejsku tvorbu absolútne nesledujme, tak to bolo také oživenie. Hodina ubehla ako voda v skvelom tempe ()

SpaceOdyseus

Zdlouhave. Vysvetlit nam, ze hlavni postava je looser s dluhama, co miluje svou dceru, slo udelat mnohem rycheji. Nez zacne prnvi hra, tak jsem temer dospel a z faktu, ze vetsina soutezicich pomre, si nebudu ucvrnkavat. Doufam, ze se to vic rozjede v dalsim dile. ()

Terezinka198

Měla jsem velké obavy. Protože když je něco až moc "doporučované" a "hype" kolem toho neopadne moc brzo, většinou to smrdí průserem. První díl byl super, užila jsem si ho. Sice to pro někoho může být zpočátku natahované, ale dobře nám to ukázalo, s jakými lidmi se budeme (nejspíš) setkávat i v dalších dílech. Doufám taky, že se taky bude hezky pohrávat s lidskou psychikou, to téma k tomu přímo vybízí. Snad to nebude promarněná šance. ()

LachtanShows

Korejci zničehožnic vyrukovali na Netflix s neotřelou záležitostí, která sklízí jedny ovace za druhými a s takhle vysokými čísly neunikla ani mojí pozornosti. Dal jsem jí šanci a jsem ohromně zvědav, jak se to celé bude vyvíjet dál. ()

jajsemja

Nabité akcí, střelbou a propracovanými záběry na poslední okamžiky lidských životů. Krásný kontrast prostředí jak z hrátek s klaunem Kostkáčkem a surové střelby do lidí. ()

Martinius

prva polovica bola mierne otravna a kdesi v sebe niesla az prilisnu nevyhnutnost potreby oboznamit divaka s hlavnym hrdinom. druha polovica bola jednoducho famozna. tak elegantne natoceny masaker, pri ktorom si od nervozity obhryzate nechty, som nevidel ani nepamatam. ()

Chudobka

Skoro jsem to i čekala. Davové šílenství je mi vždycky podezřelé. Jsem uprostřed prvního dílu a vůbec mě to nebaví. Chlap, který sice miluje svou dceru, ale ke své staré matce se chová občas jako hovado, to není hrdina pro mě. Dokáže peníze jen rozfofrovat, prohrát, ne vydělat. Ty scény, kdy zuří, mi připadají značně přemrštěné. Nejsem schopna ho pochopit, natož si ho oblíbit. Možná se to u něčeho takového ani neočekává. Tak teď jsem se dodívala. Zabíjení lidí, fakt drastické. Nerozumím tomu, co se na tom tolika lidem líbí.  Zkusím ještě druhý díl. Uvidíme. ()

warrenur

Typicka "korea" plus nejaka ta kontroverzia, pohlady a pozy, na co sme zvyknuti. Uvidime, ci v dalsom to bude len o domyselnosti vyradovania, alebo budu gamblerski ucastnici mat i dalsi, vztahovy rozmer. Uz teraz je jasne, ze typkyna s jazvou na krku a ind-zachranca, ci potetovany typek budu "znamymi tvarami". Kostymy a masky game-masterov sice dodavaju mysteriozno pre divaka, ale v praxi su dost neprakticke. :) ()

Bozvav

Námět už tu byl, nicméně to by nevadilo, ale já ty emoce v korejské podobě prostě nejsem sto pobrat. Navíc ovčani, jenž jsou ochotni prostituovat v jakékoliv podobě mne neberou. ()

MickeyStuma

Úvodní část je profesionální prací naprosto ve všem. Představila klíčové postavy, z nichž je tím hlavním Gi-hun, kterého děj od první chvíle sleduje. Plně se seznámíme s jeho charakteristikou a na dnešní dobu s typickým sociálním problémem. Kdo by si potom nepřál jakýmkoliv způsobem získat finanční obnos. Pro hazard je tak schopen obětovat cokoliv. Způsob, jakým se dostal do neznámé hry, probíhající po vzoru reality show, je tak takřka až nepřekvapující. První část, první kolo, první šok a co z toho nakonec vzešlo. Obyčejná dětská hra, která nakonec vyústí v totální masakr? Zdánlivě ano, ale to by v pozadí nesmělo mít určitou myšlenku. Takže už víme, jak to celé bude vypadat. Pevný scénář s pevnou vizuální stránkou přinášející počátek poutavého, strhujícího a nemálo šokujícího dobrodružství a to vše v seriálovém zpracování. ()