Hlava v oblacích

Juegos de Mujer

Hlava v oblakoch

Drama / Romantický / Válečný

USA / Velká Británie / Španělsko / Kanada, 2004, 132 min

Okrem hereckých výkonov 3 hlavných postáv tu veľmi nie je čo chváliť. Scenár má viacero trhlín, ktoré zo zaujímavého námetu robia neprehľadnú vojnovo-romantickú zlátaninu bez nejakej šťavy a napätia. Neočakával som veľa a dostalo sa mi ešte menej... Nebyť (podľa mňa) neprimeranej dĺžke filmu, tak by sa dalo rozmýšľať aj nad viac, ako len priemerným hodnotením.(4.11.2008)

Rozporuplné pocity... Na jedné straně mě uchvacovala krásná kamera, výborně udělaná výprava a kostýmy a skvostné herecké výkony, na druhé straně mi celý ten příběh připadal strašně nepravděpodoný. Film "a la teze" se tomu tuším říká. Nejprve někdo dostane nápad, že by bylo dobré ukázat různé přístupy k životu a taky, jak do toho zamontovat opakovačku z dějepisu, protože zoufale neinformovaní teenageři by přece měli něco vědět o historii, pak se k tomu přimíchá hodně sexuálního napětí (protože to mají mazlíčkové rádi), samozřejmě hodně cudně natočeného (protože kdybychom "to" přepískli, mohlo by to dostat "ekonomicky nevýhodný" rating) a nakonec už stačí jenom vybrat vhodné herce a navléct je do správných kostýmů. Tenhle kalkul z toho vane na míle daleko a nelogičnosti se vrší jedna na druhou. Kromě toho, ani čistě "filmově" nepřináší "Hlava v Oblacích" absolutně nic nového. Všechno už tu v nějaké podobě bylo. Ne, že by tvůrci snad vysloveně vykrádali jiné filmy, oni se prostě jen tak trochu jen vlamují do otevřených dveří a zvěstují myšlenky, které už někdo jiný nějak jinak formuloval jinde a za pomoci záběrů, které už někdo jiný někde jinde natočil ... Čtvrtá hvězdička je za ten konec, za prvé za nedopovězenost, za druhé za jeho trudnost... Celkový dojem: 75%(12.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $398,278Tržby Celosvetovo $3,510,605║ Veru veľká škoda, že sa tu trošku scenárista nepohral s príbehom lebo stavať prevažne príbeh len cez milostnú rovinu nedokáže robiť pre film výstuž na celú vyše 2hodinovú minutáž. Občas sa tu nájde snaha o budovanie silného dramatického príbehu ale pre nedozretosť a slabú dejovú vykreslenosť, to spadá do stratena. Moc, moc tu spraví svojou postavou Charlize Theron, tá tu je takmer v každej scéne veľmi iskrivá, dobre sa na ňu pozerá. /60%/(25.6.2009)

Spojením jmén: Charlie Theron, Penélope Cruz a Stuarta Townsenda bylo nejlepším možným řešením. Příběh o válce, velkém přátelství, lásce a žárlivosti. Příběh je zasazení do dobového předválečného a poté válečného období. (Stuart) cukrouškem a snílkem v oblacích, zamilovaný do (Charlie) ženy která je svou orientací bisexuální. Extravagantní a krásně lidsky srdečná (Penélope) žena, která dokáže rozumně uvažovat i v prostředí války.(10.1.2011)

Mně se to líbilo. Příběh někdy ztrácel na tempu a občas působil hodně nevěrohodně (hl. ve válečné části), ale celkově jsem byl spokojen. Především ztvárnění napínavého závěru mne velice příjemně překvapilo. Charlize Theron hraje podle mého názoru naprosto úžasně (opět) a je jedním z důvodů, proč jsem se nakonec rozhodl dát 4 *, místo původně plánovaných tří. To hobit: "Přepjaté herecké výkony"?!(1.8.2005)

• - Vo filme možno počuť okrem anglického aj španielsky, francúzsky či nemecký jazyk. (MikaelSVK)

• - Film sa natáčal okrem francúzskeho Paríža aj v britskom Londýne a Cambridge, na viacerých miestach v Anglicku a v kanadskom meste Montreal. (MikaelSVK)