Reklama

Reklama

Hlava v oblacích

  • USA Head in the Clouds (více)
Trailer

Obsahy(1)

Thriller HLAVA V OBLACÍCH se odehrává ve třicátých letech minulého století v Anglii, Paříži a ve Španělsku. Gilda Bessé (Charlize Theron) žije ve svém pařížském bytě společně s irským učitelem Guyem Malyonem (Stuart Townsend) a španělskou uprchlicí Miou (Penelope Cruz). Přestože se schyluje k válce, Gilda si novou situaci nepřipouští a ze všech sil se snaží užívat si radostí života. Dokonce i její kariéra fotografky nabírá slibně na obrátkách. Ale Guy a Mia cítí, že je potřeba proti fašismu bojovat. Životní cesty tří přátel se rozdělují. Zdá se, že navždy (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (139)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Charlize Theron je vrcholem milostného trojúhelníku, v němž další úhly tvoří okouzlující Penelope Cruz a Charlizein civilní přítel Stuart Townsend, a já si říkám, že její herecké umění začíná nabírat nebezpečné obrátky. Nebezpečné v tom smyslu, že si můžete stokrát opakovat, že je to bývalá modelka a dlouhonohá blondýna, není to nic platné, je to film od filmu lepší herečka, z které prostě nespustíte oči, a tenhle film? Magnetická a dojemná romance, prostě červená knihovna. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Hlavu v oblacích má několikrát za život každý, stejně jako hrdinové tohoto snímku. Příjemná trojice, která pevně vládne hereckému obsazení Charlize Theron-Stuart Townsend-Penélope Cruz, velmi potěší už jen jménem. Výkon není tak dokonalý, jak mohl být, přesto je cítit mezi postavami jiskra a snaha být věrní svým postavám. Na škodu je hlavně rozvleklost snímku, který chtěl sázet na poetiku vztahů, postav, jejich názorů, které se velmi odlišují a různorodosti života, který postavy po celý snímek prožívají. Délka kolem 130 minut je na romantické drama opravdu hodně a to nemluvím o místech filmu jenž působí dost natahovaně, aby si divák mohl chvíli zvyknout na místo, kde postavy žijí a jaké si mezi sebou vybudovali pocity. Přesto, hlavně ke konci, snímek dokáže příjemně překvapit a vytvoří v divákovi emoce, které v průběhu filmu jak si nebyli nutné. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No chlapi, pozor film je určený i pro nás!! Půjčte si to s dívkou a jenom můžete získat a to hodně. Idealní je si tenhle film půjčit, když jde v TV nějaký bezvýznamný zápas fotbalový ligy , dívce řeknete, že sice jde megadůležitý fotbal /ona prd pozná:))/,ale že Vám záleží na ní. Pak zavoláte Košťálovi jaký byl domluven výsledek toho fotbalu aby jste byli v obraze a můžete v klidu čučet na film . Druhou věc co získáte,že uvidíte fakt dvě krásný holky na plátně,a co víc od 2 půlky je ten film fakt zajímavý.Myslím, že tohle udělá na dívky dojem.Ne teď vážně, je to hodně dobrej film, který střídá skvělé momenty se slabšíma.Charlize Theron je opravdu vynikající herečka.Z ní má jeden hlavu v oblacích. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $398,278Tržby Celosvetovo $3,510,605║ Veru veľká škoda, že sa tu trošku scenárista nepohral s príbehom lebo stavať prevažne príbeh len cez milostnú rovinu nedokáže robiť pre film výstuž na celú vyše 2hodinovú minutáž. Občas sa tu nájde snaha o budovanie silného dramatického príbehu ale pre nedozretosť a slabú dejovú vykreslenosť, to spadá do stratena. Moc, moc tu spraví svojou postavou Charlize Theron, tá tu je takmer v každej scéne veľmi iskrivá, dobre sa na ňu pozerá. /60%/ ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Bezcílné bloumání plnokrevných postav nedokrveným světem začíná teprve v poslední třetině nést vnější znaky nějakého příběhu. Příliš pozdě na spásu barvotiskové story o pařížských snobech, kteří byli před druhou světovou válkou stejně sebestřední jako dnes. Výborná Charlize Theron, ani zajímavý Stuart Townsed, který má hlavu spíš mezi jejíma nohama než v oblacích, film před zaslouženou videodistribucí zachránit nedokázali. 60% Zajímavé komentáře: pshimi, jojinecko, Wormboy ()

Galerie (35)

Zajímavosti (3)

  • Vo filme možno počuť okrem anglického aj španielsky, francúzsky či nemecký jazyk. (MikaelSVK)
  • Film sa natáčal okrem francúzskeho Paríža aj v britskom Londýne a Cambridge, na viacerých miestach v Anglicku a v kanadskom meste Montreal. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama