Stillwater sleduje amerického drsňáka z Oklahomy, který cestuje do Marseille navštívit svou dceru ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala. Konfrontován jazykovou bariérou, kulturními odlišnostmi a komplikovaným právním systémem si Bill Baker ve Francii buduje nový život s jediným cílem – osvobodit svou dceru. (Magic Box)

yvona

Krom toho, že se dvě hodiny nudíte u něčeho, co postrádá napětí nebo sebemenší překvapení a to ještě s ohyzdnými hercemi. perličkou pak je, že v mírumilovné Francii je mezi zlatými, hodnými muslimy jeden jako na potvoru bílý a ten je zlý. To si Netflix zase nasral do bot. ()

KOOHA

Strasne dlouhy, kdo na to ma koukat. I kdyz treba to rejza takhle chtel, v dnesnim pohledu uz takovyhle filmy nemaj cenu. strasny plejtvani zdrojema ()

Dogfish

Je to hrozně dlouhé a konec celkem očekávaný. Spíš k zamyšlení, co je schopen udělat a ztratit otec pro - nevinu - své dcery. ()

DAPDO

Matt Damon jako američan, který jede navštívit do Francie svou dceru, která je ve vězení. Zbytečnej film. Zdlouhavý a nudný pasáže, který nic neřeší. Popravdě si nejsem jistej, že by to mělo spád, i kdyby ta stopáž byla byť jen na polovinu snížená. Nejvíc mě položilo, když hlavní postava pozná podezřelýho z vraždy na fotbalovým utkání, kde je 65 000 lidí, takový náhody ve filmech nesnáším. Plusko za Damona - za to, jak to zahrál a že vůbec vzal roli v něčem, kde je jasný, že to nebude žádnej hit. ()

Kingjiri

Ze začátku vypadal Stillwater jako hodně slibnej nevšední civilní thriller, kdy hlavní hrdina bez jakýhokoliv zvláštního skilu (zkrátka žádnej klišoidní vysloužilej mariňák nebo polda, přičemž jazyk taky neumí, tak potřebuje překladatele) rozjede svoje vlastní pátrání, mj. v nehostinnejch částech Marseile. Jenže když se všechno slibně rozjede, brzo se skončí a následuje předlouhá rádoby dramatická a nicneřikající pasáž o Billově životě v Marseille. A když se zase začne ke konci něco dít (zadržení Akima a policie), opět se všechno brzo utne a následuje už jenom uloudanej závěr. Jakoby tvůrci vůbec nevěděli, co chtěli natočit. Takže biják nakonec zustane někde na pomezí nepříliš napínavýho thrilleru v kombinaci s pomalu vyprávěnym dramatem (který navíc neni vzhledem k tématu ani dostatečně dramatický). Při tom tu byl velkej potenciál na originálně pojatej thriller, velká škoda promarněný příležitosti. Za prostřední část a celkově neúměrně dlouhou stopáž nakonec třetí hvězdu nedám, ačkoliv jsem nad ní byl ochotnej přemýšlet. ()

Likan7

Ukamenujte mě, ale jsem jediný, kdo Mattovi přál, aby se na dceru vykašlal a zůstal ve Francii? Jeho vztah s Camille Cottin byl totiž to nejlepší z celého seriálu. Víc než drama o neprávem odsouzené holce mě na filmu zajímal ten střed dvou úplně odlišných kultur. Příběhově je Stillwater průměrné drama, emocionálně mě to minulo úplně. Camille Cottin vypadá fantasticky. ()

mira.l

Jedna hvězdička za to, že jsem tuhle nekonečnost dokázal dát na jeden zátah až do konce. To bylo dost hrozný, dívat se dvě hodiny a dvacet minut (proboha proč?!?, to mělo být tak o 40 minut kratší) na bezvýrazný ksicht Matta Damona, který se s narostlým bíbrem stává ještě víc jakéhokoliv výrazu prostý, takže jeden neví, jestli právě vyhrál deset mega dolarů v loterii nebo mu někdo skřípnul předkožku kombinačkama, a k tomu na Abigail Breslin, která mi rozhodně víc seděla ve svých časnějších rolích. Teď z ní vyrostla taková ... no radši nic...:). Scénáristicky to taky není žádná velká sláva, myslím, že zdejších t. č. 63% je tak nějak až kam. ()

bearmeedek

Prý americký drsňák z Oklahomy. Dělal na vrtech, tak bych předpokládal, že ano a že udělá ve Francii pořádek. Opak je pravdou. Nesmělý a ne moc v životě zběhlý chlápek, který se každou chvíli modlí a i před každým sendvičem děkuje bohu za jídlo. Film je ukrutně dlouhý a zdlouhavý. V podstatě nuda. Nepřetáčel jsem a dával jsem tomu pořád šanci. A nic. Ta holka byla taky dobrý dáreček. Sedí nevinná za vraždu své kamarádky - milenky lesbičky. Po pěti letech ji to už ve vězení nebaví, tak se snaží navést stopu na pravého vraha, tedy toho, koho na svou lásku zhrzeně tenkrát poslala. A osvobodí ji a vrací se žít šťastný život do Ameriky. Její tata si doveze domů vzpomínky na nakládačku a na to, že tam ztratil novou lásku. Úžasné. ()

waska

Po trochu pomalém začátku, jsem se do filmu zakoukal a i přes pomalé tempo jsem si to užil. Matt Damon je skvělý jako vždy ()

Crosshair

Civilni drama, u ktereho mistama mrazi. Vynikajici herecne vykony a postavy ktere vam prirostou k srdci. A: Iam Sorry. B: Live is brutal. ()

Dominik 261

Zbytočne dlhý film o tom, ako sa otec snaží dostať svoju dcéru z väzenia. Príbeh ako taký by som rozdelil na dve dejové linky, jedna sa týka dcéry a druhá jej otca a jeho života. Tieto linky sa navzájom prepletajú a tvoria celkom fajn film. Problém je ale v nevyváženom tempe. Chvíľu je to okej a chvíľu zas neskutočná nuda. Tempo je celkovo dosť pomalé. Keby je to zostrihané na 90-100 minút, tak by to bolo určite lepšie. Herecké obsadenie je slabé a sám Matt na to miestami nestačí. Soundtrack je fajn a hlavná hudobná téma pekne sprevádza celý film. Vo výsledku je to taký priemer za 3*. ()

wege

Taky vám přišlo, že to chtěli vytěžit z charisma Bourna? Že toho Matta do toho tak trochu stylizovali? Samozřejmě Jason to nebyl, ten by ji z toho vězení dostal za 20 minut, vedle toho by sklátil tu Francouzku daleko dříve, a ještě by chytil vraha. Nejlepší na tom filmu bylo to, jak byli na fotbale, pěkná fotbalová atmosféra, která nám teď chybí. ()

Najt

Skvělý thriller s oklahomyským drsňákem Damonem v hlavní roli. Musím říci, že skrze hodnocení jsem měl obavy, nakonec to byl ale skvělý film. Bavilo mě to od začátku do konce. Příběh byl zajímavý, scény povedené a od Damona skvělé zahrané. Líbily se mi postavy a jak se příběh filmu ubírá takovým až životopisným směrem ke konci. K tomu mám výhrady, ale v rámci celku jsem byl překvapen. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD