Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Šestidílnou dramatickou minisérii Bludné kruhy, inspirovanou bestselerovým románem spisovatele Wallyho Lamba z roku 1998, zadaptoval a zrežíroval Derek Cianfrance. Mark Ruffalo ztvárňuje dva bratry – jednovaječná dvojčata - Dominicka a Thomase Birdseyovy v rodinné sáze, která sleduje jejich paralelní životy na pozadí epického příběhu o zradě, oběti a odpuštění ve Spojených státech 20. století. Seriál, který ukazuje Dominicka a Thomase v různých fázích života, začíná v jejich současnosti, kdy se oba bratři blíží střednímu věku, protkané Dominickovými četnými vzpomínkami na dospívání. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Přišlo to velmi náhle a velmi náhle se to i odvíjelo. Sestupná spirála depresivních zkušeností a věcí okolo působí velmi silně. HBO mnohdy umí vsadit na lepší materiál. Zde se v kupě hnoje zvaném 2020 trefil úplně perfektně. Určitě nejde o záležitost roku (doufám) ani o to best of the bests, ale v dnešním roce je to čiré zlato. Velmi autentické a skvělé dvojrole Marka Ruffala, který podle mě zde atakuje ceny, přirozený a fungující scénář, dobré životní osudy, které jsou prostě dobře zpracované. Po tak dlouhé době vidět něco kvalitního je dle mě tak zvláštní, že ani nevím, jak na to reagovat. Výlety do minulosti nevadí, naopak hezky propojují současnost a ve výsledku má všechno v něčem dobrý konec. A postava nakonec dokázala vystoupit z bludných kruhů. Až na začátku léta jsme dostali první docela kvalitní hraný seriál. I když nejde o skvost, mám dojem, že na dlouho je to to jediné, co tak dobrého uvidíme. ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Bludné kruhy jsou tragickým příběhem, který je protkaný menšími tragickými příběhy, ve kterých neštěstí střídá další neštěstí, aby jej hned potom mohlo vystřídat další neštěstí... Jednotlivé příběhy jsou sice poutavé a zajímavé, ale bohužel všechny tragické a negativní. Chtělo by to občas trošku odlehčit nebo se zaměřit na jiné emoce. Příběh jako takový není špatný, ale není to nic co byste nutně museli vidět. Občas mu také dost ubližují některé fakt špatné postavy. Jako třeba překladatelka. Popravdě jsem od toho čekal něco trošku jiného. Nemocný bratr zde příliš nevystupuje a příběh je to spíše o tom jaké potíže způsobuje starost o něj jeho bratrovi. Pokud máte rádi realativně uvěřitelné příběhy a nevadí vám, že jsou všechny tragické, tak se na seriál můžete ze zajímavosti podívat a litovat nejspíš nebudete. Vy ostatní se do toho, ale nemusíte nutit, protože o nic zásadního nepřijdete. 3* 60% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Epická životní šestidílná epopej o prokleté rodině, o rodinných stigmatech a o životech, které si prostě nevymyslíte, ani kdyby Vám sůl do rány sypali. Nedivím se, že původní kniha je bestseller, protože jestli si někdo takovým životem prošel, tak v příštích životech musí být minimálně svatý. A když se někdo tak výrazné tragédie chopí s úctou a kvalitou sobě vlastní, nelze hodnotit jinak, než plným počtem. Navíc Mark Ruffallo je ve své dvojroli geniální. Ostatně stejně jako ti kluci, kteří hrají stejné bratry v mládí. Podobný námět se nerodí každý den, to Vám teda povím. V rámci rodinných dramat jsou Bludné kruhy zřejmě to nejlepší, co jsem kdy viděl. HBO tedy opět zaválelo. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Keď som si hovorila, že sa už trochu nudím, stále ma niečo zaujalo pozerať každý diel až do konca. Mark Ruffalo výborný, občas som nevedela, či mám príčetného brata ľutovať, alebo mu streliť po hube, lebo niektoré jeho rozhodnutia rozhodne neboli príčetné, a sám si mohol za dôsledky. A medzi nami, takí ako schizofrenické dvojča rozhodne patria do ústavu, aj keď možno do iného typu. ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

4,5*. Asi bych velmi dlouze vzpomínal, kdy naposled jsem viděl takový zápřah lidksého neštěstí a smutku než v této minisérii. Ruffalo je prostě áčkový herec a táhne celý seriál, jen se divím, že z toho sám nezešílel. Doporučuji každému, HBO se opět vytáhlo. Po šesti dílech tohoto se ale na chvíli odprostím od vážných tématů se zkouzknu radši něco veselejšího. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (2)

  • Mark Ruffalo zhubl 9 kilogramů před natáčením postavy Dominicka. Po dotočení všech scén této postavy si dal šestitýdenní pauzu, aby nabral více než 13 kilogramů pro ztvárnění postavy dvojčete Thomase. Jeho dablér Gabe Fazio, který je stejné výšky jako Mark, rovněž zhubl 13 kilogramů pro důvěryhodné zobrazení postavy Dominicka. (Kuzmik)
  • Seriál je věnován mj. Scottu Ruffalovi (1968–2008), mladšímu bratrovi Marka Ruffala. Povoláním kadeřník Scott Ruffalo zemřel po osmidenním pobytu v nemocnici na střelné poranění hlavy. Původně se spekulovalo o tom, že se mu stala osudnou hra zvaná ruská ruleta, později koroner prohlásil, že se stal hercův bratr obětí vraždy. (klukluka)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

Reklama

Reklama