První (a za mě paradoxně taky nejpoutavější) epizoda je exemplárním učebnicovým příkladem takřka bezchybný expozice bez jakéhokoliv znatelného narativního kazu, která je impozantně vzrušující a tísnivě sžíravá zároveň, a dokonale vtáhne do děje. Již z prvotní preambule lze vydedukovat, že nemilosrdný osud svým protagonistům nebude házet obyčejný klacky pod nohy, ale rovnou na ně sobecky valí mohutný balvany beznaděje v nevypočitatelných intervalech - ačkoliv ony stěžejní tragický události jsou často afektovaně vycucaný z prstu (krom bravurního plot-twistu s Dominickovou vasektomií) - ovšem interpretace jako taková nedisponuje žádným dotěrným patetickým kýčem, což maximálně oceňuju, jelikož seriál každou svou další epizodou doslova po hektolitrech bezprecedentně plní tyto bezedný vody bezútěšný trýzně až přes okraj, kterou lze jedině přirovnat k loterii nefalšovanýho neštěstí a životní marnotratnosti.... Zatímco nekomfortní narativ může ve zdánlivě atmosférických pasážích stagnovat, častokrát impulzivně diváka nečekaně udeří do xichtu jak smrtonosná facka od mý matky, a neostýchá se intenzivně servírovat tuto naturalistickou sondu o vztahové dezintegraci. 'Bludné kruhy' se postupně vyvinuly na plnohodnotnou definici nutkavě skličující deprimace a nekompromisního seriálového despotismu - přesto u mě permanentně panuje přesvědčení, že prioritní devizou tohoto quality TV eposu by měly být zejména vzájemné vztahové peripetie obou bratrů, než následné zintenzivnění Dominickovy cholerický arogance - čímž nechci tento majstrštyk nijak hanit, protože veskrze jde o nesmírně precizní dramaturgické řemeslo, jejíž gradaci paradoxně částečně dochází dech - ale samozřejmě plně respektuji dechberoucí historickou vsuvku v předposlední kapitole, kterou jsem si užil jako máloco.... Tenhle seriál lze jednoduše definovat jako intenzivní trýznivou krasojízdu, která postupně zvyšuje kvalitativní laťku, a zároveň slouží jako explikace nezáviděníhodnýho rodinnýho prokletí obou bratrů. Co si budem - tahle famózní show je bez debat to nejefektivnější anestetikum na váš optimismus.... Každopádně: s čím seriál bude nejčastěji skloňován je bez pochyb samotný Mark Ruffalo, majestátní pilíř této komplexní rodinné ságy, který se již nyní může čestně řadit na vrcholný piedestal dvojrolí - ačkoliv právě s jeho fenomenální dvojrolí mám určitý problém: je totiž trestuhodně využita velice sporadicky - kdyby tvůrci kladli zřetel raději na vzájemný vztah obou bratrů anebo na vyhrocené peripetie mezi nimi (viz. dechberoucí závěr první epizody) neměl bych takřka žádný výhrady - s největší pravděpodobností je to deficit, kterým trpí knižní předloha - ale je zase pravda, že tvůrci si mohli děj uzpůsobit k obrazu svému, a narativním překážkám se bezproblémově vyvarovat.... Ambientní soundtrack není ku škodě. Mareček si zde famózně a zcela legitimně předčasně garantuje předobjednávku Zlatýho Glóbu, zatímco v průběhu stopáže roste znamenitý potenciál na minisérii letoška, která perfektně využívá svůj disponibilní žánrový rámec - který se koneckonců zdárně naplnil. HBO opět efektivně zabodovalo - něco tak unikátního z hlediska dramaturgie jsem v rámci seriálový produkce již delší dobu neviděl.... VERDIKT: 9,2 prokletých nihilistů z 10(16.6.2020)

Inak výborný seriál Bludné kruhy sa tak sústreďuje na výkon Marka Ruffala v hlavnej dvojúlohe, až zabudne dopovedať niektoré dejové linky a niektoré záležitosti tak v ňom idú do stratena. Jednotlivé epizódy sú vzácne vyrovnané, preto trochu zamrzí, že tá záverečná nie je najlepšia a divák si možno povie, že na neho ešte čaká siedma. Čaká nás viacero časových rovín, tragédie ako z Antiky, špičkoví herci a ťaživá atmosféra, čiže k dokonalosti veľa nechýbalo, len to, čo som spomínal. Aspoň mne, rozumiem ako päťhviezdičkovým, tak trojhviezdičkovým hodnoteniam.(28.11.2020)

knížku neznám,nicméně se ukázalo že zvolit pro její přenesení na obrazovky dvojici Cianfrance - Ruffalo byla sakra dobrá volba.Prvně jmenovaný mě už dvakrát vyloženě potěšil svými filmy a tahle minisérie je jeho zatím nejlepším dílem.Ruffalo pak ukazuje,že mezi hereckou špičku patří zaslouženě a je možná ještě lepší než sem si myslel.Bludné kruhy jsou i přes svojí zdánlivou obyčejnost hodně silnou podívanou a osobně si takhle nějak představuji tu nejčistější esenci deprese a i když ne všechno funguje úplně na 100% přijdou momenty ze kterých divákovi není vůbec dobře a které dokáží plně vynahradit těch pár hluchých míst (kterých není zas až tolik).a jakkoliv Dominick není zrovna prototypem sympaťáka nejde mu proti všem těm sračkám nefandit...90%(17.6.2020)

Derek Cianfrance netočí veselé filmy a Bludné kruhy jsou v rámci jeho filmografie asi nejdepresivnější dílo, kde se po celých 6 hodin nestane nic zábavného, milého ani pěkného. Z větší části zde prší, někdo se hádá, odkrývají se tajemství nepěkné minulosti a dost často se zde umírá. Mark Ruffalo nikdy nebyl lepší a bez něj by tato minisérie fungovala výrazně hůř, než je tomu v této výsledné podobě. Já bohužel nemohu jít výše než na lepší průměr, protože jsem si ze seriálu moc neodnesl a čekal jsem, že se zde bude dít více zajímavých věcí, které by obhájili 6 hodinovou délku. Takhle jsem cítil dost velkou a zbytečnou roztahanost a vše podstatné by se vešlo do dvouhodinového celovečeráku. Nelituji toho, že jsem Bludné kruhy viděl, ale nebylo v nich nic, co by ve mě zanechalo více, než to, že jsem sledoval, jak se ne zrovna sympatickým lidem, dějí nepěkné věci. Pokud jste milovníci Marka Ruffala, tak určitě doporučuji, protože je v roli dvojčat fantastický.(5.5.2021)

Přišlo to velmi náhle a velmi náhle se to i odvíjelo. Sestupná spirála depresivních zkušeností a věcí okolo působí velmi silně. HBO mnohdy umí vsadit na lepší materiál. Zde se v kupě hnoje zvaném 2020 trefil úplně perfektně. Určitě nejde o záležitost roku (doufám) ani o to best of the bests, ale v dnešním roce je to čiré zlato. Velmi autentické a skvělé dvojrole Marka Ruffala, který podle mě zde atakuje ceny, přirozený a fungující scénář, dobré životní osudy, které jsou prostě dobře zpracované. Po tak dlouhé době vidět něco kvalitního je dle mě tak zvláštní, že ani nevím, jak na to reagovat. Výlety do minulosti nevadí, naopak hezky propojují současnost a ve výsledku má všechno v něčem dobrý konec. A postava nakonec dokázala vystoupit z bludných kruhů. Až na začátku léta jsme dostali první docela kvalitní hraný seriál. I když nejde o skvost, mám dojem, že na dlouho je to to jediné, co tak dobrého uvidíme.(20.7.2020)

• - Mark Ruffalo zhubl 9 kilogramů před natáčením postavy Dominicka. Po dotočení všech scén této postavy si dal šestitýdenní pauzu, aby nabral více než 13 kilogramů pro ztvárnění postavy dvojčete Thomase. Jeho dablér Gabe Fazio, který je stejné výšky jako Mark, rovněž zhubl 13 kilogramů pro důvěryhodné zobrazení postavy Dominicka. (Kuzmik)

• - Seriál je věnován mj. Scottu Ruffalovi (1968–2008), mladšímu bratrovi Marka Ruffala. Povoláním kadeřník Scott Ruffalo zemřel po osmidenním pobytu v nemocnici na střelné poranění hlavy. Původně se spekulovalo o tom, že se mu stala osudnou hra zvaná ruská ruleta, později koroner prohlásil, že se stal hercův bratr obětí vraždy. (klukluka)