Epizody(6)

Šestidílnou dramatickou minisérii Bludné kruhy, inspirovanou bestselerovým románem spisovatele Wallyho Lamba z roku 1998, zadaptoval a zrežíroval Derek Cianfrance. Mark Ruffalo ztvárňuje dva bratry – jednovaječná dvojčata - Dominicka a Thomase Birdseyovy v rodinné sáze, která sleduje jejich paralelní životy na pozadí epického příběhu o zradě, oběti a odpuštění ve Spojených státech 20. století. Seriál, který ukazuje Dominicka a Thomase v různých fázích života, začíná v jejich současnosti, kdy se oba bratři blíží střednímu věku, protkané Dominickovými četnými vzpomínkami na dospívání. (HBO Europe)

SpaceOdyseus

Spirala deprese a zmaru, kterou nam tak genialne Mark Ruffalo s Derekem Cianfrancem predklada je naprosto genialni a doufam, ze je ovesi cenami. Na cely serial se tak krasne a zaroven tezce kouka. Dlouho jsme tu nemeli silnejsi sestihodinovou zalezitost. Smekam. ()

kolemjdouc

ač skalní fanda Ruffala tentokrát zklamání.Naprosto neprofesionální kamera.A začíná mě silně iritovat že se rozmohlo dabování jedním českým hercem několik jiných cizích .Ne jako Funése daboval pouze a jen pan Filipovský anebo Belmonda pouze pan Krampol.Každý cizí herec měl svůj hlas po česku ()

anfi15

Tohle je čistá depka. Taková depka, až jsem měla problém tento seriál dokoukat. To co se děje hlavnímu hrdinovi ve mně vyvolává čistý smutek a smích z ironie osudu. Myslím, že název bludné kruhy je opravdu výstižný. Herecké výkony jsou výborné a vizuální efekty jsou stále pro mě nevysvětlitelné. Šest dílů stačí k tomu, aby člověk přehodnotil svůj život a uvědomil si, že vždycky může být hůř. ()

Maura

Silná rodinná sága vystavaná na malom priestore, ktorá stojí na úžasných hereckých výkonoch na čele s Markom Ruffalom. Premyslené, surové a citlivé. Spôsob, akým sa tvorcom podarilo včleniť taliansku linku do deja, si vyžaduje pochvalu. Tento seriál sa tak výrazne odlišuje od súčasnej produkcie, že ho považujem za malý zázrak. ()

Klara

Na někoho možná dost zdlouhavé, minisérie má opravdu pomalé tempo, ale stojí za to to dokoukat. Krásně natočené komorní intimní drama mezi dvěma bratry. Mark Ruffalo (a Mark Ruffalo) brilantní, je tam dost poznat, že to natočil Cianfrance. Doporučuji! ()

rotel

Je isté, že druhý krát by som to nepozeral, nepôsobilo to na mňa vôbec dobre. Skvele natočené, excelentný výkon Marka Ruffala. ()

gonga

Natočené je to skvostně, o tom nepochybuji, jen si říkám, proč bych se měl dívat na dva nešťastné a nesympatické lůzry, z nichž jeden se velice často chová jako pěkný kokot a ačkoliv má od života zle naloženo, nepostřehl jsem v jeho chování náznak ničeho pozitivního, jen se zakopává za vydaného přispění svého bratra stále hlouběji a hlouběji. Přesto to bylo výborné. ()

barteca

Skvěle napsáno, skvěle zfilmováno a zahráno. Příběh s mnoha výpověďmi. Mark Ruffalo snad dosáhne na ocenění. ()

Rockerman

Těžce depresívní a na nervy jdoucí série s dokonalým Markem Ruffalem v hlavní dvojroli. Téměř celý čas sledujeme prokletou rodinu Birdseyů, kterou stíhá jedna pohroma za druhou. Až se nechce věřit, jak se jim nedaří a kolik tragédií zažili. Doufal jsem, že poslední díl přinese nějakou katarzi. A opravdu poslední půlhodina přináší přece jen jakousi naději, že není ještě nic ztraceno a že může být líp. ()

joker30

Kvalitka na pohľadanie. Dúfam, že na Golgen Globes nebude o čom, lebo Mark urobil z Dominicka jednu z mojich najobľúbenejších seriálových postáv. 90% ()

HenryIvan

Zatiaľ seriál roku, to bez pochýb. Mark Ruffalo hraje ako nikdy a vážne mu slúži ku cti, že často až zabudnete, že hraje dve postavy, že ak sa pozriete na Thomasa, zabúdate, že to je tiež Mark. Celé to je geniálne, od castingu, cez hudbu, herecké výkony, až po samotný dej. 6 hodín bolo presne toľko, koľko si to zaslúžilo. HBO opäť nesklamalo. ()

Charlie84

Aaaaa, tady si někdo říká o sošku! A zcela právem! Skvěle napsaná, skvěle zakončená a dokonale zahraná etuda na téma rodinný bordel minimálně na druhou. O díl míň a zkrátit výlet do rodinné historie, leč tady se fakt není o čem bavit. A ano, toto je způsob, jak se nenásilně vyjádřit k rasové diskriminaci. Čistočistých pět. ()

Hpatrik

Bavilo mě to hlavně herecky. Mark Ruffalo je tu přinejmenším vynikající, a ostatní vedlejší role jsou taky nadstandartně zahrané. Je to vůbec velmi dobře natočené i napsané, nicméně příběhově mě to příliš neoslnilo, a ze závěru jsem byl mírně zklamán. Rozhodně ale kvalitní počin, který stojí za vyzkoušení. ()

geek.ondra

Skvěle natočený a perfektně napsaný a pravděpodobně nejpůsobivější televizní zážitek posledních let. Mark Ruffalo je dechberoucí a jsem rád že za tohle konečně urval svůj Zlatý Glóbus ()

Maximilianus

Pre mňa to pôsobilo ako typický seriál z produkcie HBO. Samotný príbeh je zaujímavý, ale nie je to dokopy nič extra. Kľudne by sa z toho dal urobiť 150 minútový film, netreba 6 hodín. Výkon Marka Ruffala sa mi nezdal nejaký výnimočný, a to preto, že on hrať vie a už to v minulosti ukázal. Tu to iba opäť potvrdil, ale hral to, čo vie. Nejaká dvojrola to ani nebola, kedže jeho dvojča Thomas sa až toľko v seriáli neukázal a viac ho iba spomínali, ako by reálne hral. Takže to bolo o jednom z bratov, ktorý sa snaží zistiť kto je jeho otec a vyriešiť si rodinné problémy. Za najzaujímavejšie považujem denníkové rozprávanie seriálového dedka Marka Ruffala alias Domenica. 7,8/10. ()

J.e.r.e.c

Dlouho jsem neviděl nic depresivního, a když jsem narazil na tuhle minisérii s oblíbencem Ruffalem v hlavní dvojroli a vysokým hodnocením, tak bylo rozhodnuto. Je to hodně vyčerpávající záležitost a po jejím absolvování můžu jen konstatovat, že s něčím podobným mám na pár týdnů či spíše měsíců vystaráno. Wikipedie seriál řadí do žánru tragédie, a to je zároveň i jeho nejpřesnější definice. Je v tom hodně zoufalství, bolesti, plno silných a dojemných scén, i ten humor, když už na něj dojde, je přinejlepším nasáklý hořkostí a ironií. Hlavnímu hrdinovi nelze nefandit, přestože se místy chová jako regulérní hovado, které za sebou zanechává podobnou spoušť, jakou vír událostí napáchá na jeho těle i duši. Ale tady se na to, kdo je hodnej a kdo zlej, fakt nehraje, je to učebnicové hard-core psycho, které navíc celkem hezky diváka tahá za nos a ve finále... 80 % ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů