Epizody(7)

Úzkostlivá Syd se snaží překonat nástrahy střední školy, trable v rodině i zamilování do svojí nejlepší kamarádky. A ještě udržet na uzdě svoje nadpřirozené schopnosti. (Netflix)

Luicy

Seriál vám nabídne naprosto hloupý a zbytečný děj, který je vlastně o hovně. Nesympatická hlavní postava, jež trpí úzkostmi, paranoiou a záchvaty vzteku zjistí, že má jakési nadpřirozené schopnosti, které nedokáže plně ovládat. Jenže tohle je samozřejmě málo, a tak se tvůrci rozhodli, že tam začnou motat vztahy, které jsou vlastně taky o hovně. Nakonec se z hlavní postavy, která po celou dobu seriálu čumí jak chleba z tašky, vyklube lesbička, která je zamilovaná do své nejlepší čoko kámošky. Nemám nic proti homosexuálům a nejsem ani rasista, ale cpát to pomalu do každého seriálu? Opravdu? Přijde mi to už ohrané a trapné. Samozřejmě nesmí chybět závěr v podobě školního plesu, který se zvrhl v menší zabíjačku, aby byl seriál aspoň něčím zajímavý. Bohužel neúspěšně... Celkově mi to přišlo jako ztráta času. Scénář byl hrozně profláknutý, ale myslím si, že lidi v mém věku tohle prosté dílko asi ocení. Jediné, co na seriálu můžu pochválit je hudba, která dost vyzdvihuje mé hodnocení... ()

M.i.k.e

The End of Fucking World meets Carrie.Nic přehnaně originální a je poměrně dost vidět jaký tým tvůrců za seriálem stojí,ale díky formátu,slušivému retro looku a slušné atmosféře mě to bavilo...nebo možná nestihlo nudit.Druhou řadu - pokud bude - si dám rád...70% ()

PavelVanekArt

Lehkej mix žánrů a platform, trochu Carrie, trochu Life is Strange, špetka End of the Fucking world, ve výsledku lehkej nadprůměr, poslední díl to zachránil. Krátkých 20 minut tomu sedí. 4* a.k.a 75% ()

majo0007

I Am Not Okay with This! Komu sa páčia tínedžerské tlachy o hovne, nech radšej siahne po The End of the F***ing World. A pri najnovšom liberálnom "módnom trende" - pichneme tam lesbu alebo buzeranta, okorenený "čokoládou" alebo "suši" mi už vypadávajú zuby. ()

Mr.Ripley

Je to indie komedie o dospívání? Je to sci-fi thriller o dospívání? Je to fantasy komedie? Je to vztahovka s jasně rozestavenými figurkami? Ani jedno! Výstižnější název si tenhle polotovar nabušený nevyužitým potenciálem vybrat nemohl. Jediné co to táhne na 3* je parádní casting a vizuál, což je značka Netflixu. ()

UhLee

První série - (7/10) : Seriál je fajnová rychlovka, která vás trochu pobaví, ale víc než vzpomínku na vybuchlou hlavu a vynikajícího Wyatta Oleffa si z něj neodnesete. Hlavní hrdinka není moc sympatická. Všechno ostatní už tady bylo.. Ale seriál není sám o sobě špatný.. Jenom je to téma už dost okoukané. Věřím, že se najdou fanoušci, kteří nejsou superschopnostmi si to užijí více než já. Nejlepší epizoda: Nejtemnější tajemství (E07) . ()

Qitek

Typicky outsiderovské. Příjemná stopáž dílů. The End of the fucking world, ke kterému se to tak nějak hlásí, byl o několik tříd lepší. Pro teenagery který nenávidějí nějakou část svého těla, možná i svou duši, jde asi o dílko co přijde vhod. Já to dal i přes krátkou stopáž tak nějak bez pauz, i když jsem šel na hajzl, nebo si namazat Sázavu s mexickou vegan pomazánkou. Která je tada fakt boží. Maso žeru taky. Ale smrděj po ní prdy. A jakože dost. ()

Lachtaan

Vůbec mi nenapadlo, jak mi ta tichá šedá myška z It bude najednou tak šíleně iritovat, dokonce v takové míře, až jí začnu její nálady postupně žrát a seriál si mě nakonec i omotá kolem prstu. Nebudu lhát, že na mě největší dojem udělalo až úplné finále, ale po dle mého fajnové druhé řadě The End of the Fu*king World jsem prosil o obdobný formát. ()

MikyAff

Mám pocit, že něco podobného už jsem viděla. Což je dobrý i špatný podpis Netflixu. Tentokrát se úplně do černého netrefil a i když má tenhle seriál fajn název, přijde mi spíš "meh" podívám se, nevěnuju moc pozornost a jdu dál, bez jakéhokoliv zářezu do paměti. Hlavní hrdinka mi bohužel sympatická není ani trochu, i když v IT mi tolik nevadila a zachraňuje to aspoň její kámoš Stanley. Nejlepší moment je asi ta malá chvilka v posledním díle na plese. Kdo viděl, nejspíš ví. Cliffhanger vypadá nadějně, tak snad tohle byla jen slabší předehra. ()

ZeroCZ1233

A další střípek do skleněné hromádky teen subžánru. I Am Not Okay With This je povedený stylistický souputník k The End of the Fucking World, kde pan Entwistle využil nám známý a tempově dobře vyvážený styl vyprávění a narouboval ho na pěkně zakomponovaný superhero prvek. Sophia Lillis a Wyatt Oleff tu jen září, přičemž mezi nimi funguje skvělá chemie, jež nebyla u pohádky o tančícím klaunovi využita neřkuli nalezena. Všehovšudy se tedy nejedná o žánr nabourávající počin, "jen" se navázalo na prověřené umělecké volby s dosazením do jiného státu a kulis. A já nepotřeboval nic jiného, zasloužených 8/10. P. S. Strašně se mi líbil ten vystavený feel 80s i když se příběh očividně odehrává v době nynější. ()

hroubek

S01 - Fajn oddychovka, která neurazí, pobaví, ale bohužel se pořádně rozjede až s posledním dílem. Je to příjemný mix Stranger Things a The End of the F***ing World, nicméně na oba zmíněné seriály se to nechytá. Humor mě sedl, postavy nejsou špatné, i přestože by si zasloužily dostat pár facek a v neposlední řadě to má celkově slušné tempo a nenudí to. Doufám, že to dostane další řadu, kde by se to mohlo pořádně rozjet. 7/10 ()

Jaro.Krafcik

Nič moc herci, nič moc hudba. Aspoň ten dej bol nejako zaujimavý. Ale mohli to viac rozvinúť. Hlavne schopnosti Sydnney. Stopaz ale bola primeraná aj počet časti, prepadák to tak nieje ale na podobné teen seriály od netflixu sa to neťahá. Záver naozaj pripomínal legendárnu Carrie. 3* ()

LuciusWlk

Vynikající, jednohubka. Především Syd byla úchvatná a dokonale zahraná. Může se zdát, že jde o teen romaci, ale jakmile mi docvakly souvislosti a odkazy, byl jsem jak dítě pod vánočním stromem. A je celkem úsměvné, že většina neví! :) Tohle opravdu můžu a to jak normálně normální to je, je geniální. Uff ()

Kienast

Slečna co vypadá jako mladá zrzavější verze Kateřiny Neumannové a trpí záchvaty úzkosti a vzteku, díky nimž zjistí, že má nadpřirozené schopnosti ... říkáte si to bude, ale blbost... jenže Vás čeká přesný opak. Super věc od Netflixu, která kráčí ve stopách The End of the f***ing world ( od stejného autora). Chci druhou sérii a to co nejdřív .... 8/10 ()

iXtr3m3

Zatiaľ len štyri hviezdy, ale to len z toho dôvodu, že záver totálne navnadil na druhú sériu, ktorá ak pôjde v týchto šlapajach, tak to bude plná palba. Seriál je inak taký experimentík. Niektorí píšu, že vykráda Stranger Things. Majú pravdu tak napoly. Atmosférou, štýlom rozprávania, skladbou aj dĺžkou častí je to úplne niečo iného. Čo si to zo Stranger Things možno trošku požičalo, tak to je mesto, ktoré ako keby zaspalo v čase, takže napriek tomu, že sa to odohráva v súčasnosti, nebyť zmienky o mobiloch, tak to človek ani nezaregistruje, ďalej sú tam rovnako štylizované hlavné postavy, ktoré ako keby do dnešnej doby ani moc nepatrili a za tretie, hudobný podmaz, ktorý je dosť retro. Ale to sú všetko len technické podobnosti. Stranger Things je úplne o inom, toto úplne o inom a nerád by som, keby to niekto zrovnával povrchne. Niekoho možno odradí, že si v jednej časti porovnávajú jebáky a všetko je to okorenené slovami "Múj denníčku", ale... ALE to je len súčasť novej formy rozprávania, ktorá od prvých troch-štyroch relatívne pokojných častí povedie do finále, pri ktorom sa nebudete vedieť dočkať druhej série, za to ručím. Pretože ako toto dokázalo vygradovať v posledných dvoch-troch častiach, to som dlho nevidel. To je napríklad aj veľký rozdiel pre tých, ktorý to prirovnávajú k Stranger Things. Každá séria bola relatívne ukončená pochmúrnym happy endom a potom v poslednej minúte prišiel twist lákajúci na ďalšiu sériu. Tu to zostalo totálne otvorené a v tom najlepšom urobili strih, ako to kedysi bolo pri kúskovaní pána prsteňov. Jednoducho pozeráte a zrazu koniec a vy si poviete, čo ti je.e starý? Tak toto musím pozrieť, keď vyjde pokračovanie. A toto je to najdôležitejšie, týmto autori splnili to, čo sa od nich očakávalo. P.S. Miniatúrna stopáž pod úrovňou sitcomov nedokáže nudiť, takže seriál je zhliadnuteľný pre každého, ktoré prekusne tie úvodné "jebáky" :) P.S.2 v obsadení na ČSFD píšu aj Finna Wolfharda, ale nejako som ho tam nepostrehol, jedine v nejakej mini úlohe, ktorú som prehliadol, ale nie je ani na imdb, takže to bude asi blud. :) ()

misstake

Chtěl jsem dát tři, ale poslední díl to zvedl na čtyři. Žena řekla, že jsem divný, ale ani Stephen King u tvorby Carrie ani Cronenberg při Shivers by si to asi nemysleli. ()

klukluka odpad!

I Am Okay with This. Je to citlivý, vtipný, napínavý, dobře nacastovaný, má to atraktivní, byť lehce nepochopitelnej osmdesátkovej look, je to neotřelý, má to výbornej soundtrack… Těším se na další sérku. P.S.: Těším se zbytečně, žádná druhá sérka nikdy nevznikne, Netflix ten projekt už v roce uvedení první série zaříznul. A skoro bych řekl, že bez dvojky nemá smysl koukat na jedničku. Jenom se navnadíte, v hlavě se vám urodí spousta otázek a všechny zůstanou bez odpovědi. Z toho důvodu shazuju hodnocení ze 4 pecek (pomyslných 70 procent) na odpad!. Snad tím někoho odradím od sledování. Je to jak soulož bez vyvrcholení- máte z toho takovej na pytel pocit, že by do toho bejvale bylo lepší vůbec nejít. I Am Not Okay with This. ()