Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

monolog odpad!

Větší blábol jsem už dlouho neviděl. Takových nepravděpodobností, který se tu berou jako normální realita jsem už dlouho neviděl. Takových nereálností, takových klišé, takových berliček, deus ex (ne že by tam něco řešil, ale spíš jen dělá, aby se to hlavnímu záporákovi vydařilo, aby ho nikdo neobjevil celých 100 minut). Kathryn při natáčení tohohle filmu musela mít okno, nebo mlhu, nebo co to vlastně měla, protože si to jinak neumím vysvětlit. Nejde jen o to, že je tu spousta hovadin, on ani ten film není zábavnej. Vlastně ani není ani moc akční. Humor tu nenajdete ani lupou,nadsázku ani nic podobnýho taky ne. Tenhle krimithriller se bere až příliš vážně, přestože některé věci jsou spíš k smíchu (ale ne tomu dobrýmu smíchu). Už nikdy ho nechci vidět. ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Blue Steel je film, který má neskutečně skvělou atmosféru, vynikající Jamie a parádního šílence Rona Silvera. Nicméně tyto kladné aspekty filmu sráží dolů pěkně debilní scénář. Když policistka, byť mladá a nezkušená, "zapomene" zajistit na místě činu zbraň, tak jsem si řekl, nevadí, jedeme dál. Když ale film má asi pět různých konců, z nichž ten poslední je hodně natahovaný, je něco špatně. Stejně jako přestřelky typu "jsem od záporáka dva metry a stejně ho nedokážu trefit". A tyhle chyby tento jinak opravdu povedený film sráží do vod průměrnosti. Což je opravdu škoda. 60 %. ()

movie

70% Velmi podceňovaná záležitost a zjevně velmi osobní snímek pro Kathryn Bigelow. Jasně, je tu pár děr ve scénáři a finále, které má několik prodloužení a dohrávek by mohlo být kratší a údernější, ale budiž. Pro mě stále velmi dobré, skvěle nasnímané (vše dobře vylazené do modra) a výtečná Jamie Lee Curtis (možná ve své nejlepší roli). Mimochodem v postavě zvrhlého (vraždícího) yuppíka se zcela evidentě (a o dva roky později) shlédnul Brat Easton Ellis při psaní Amerického Psycha. ()

betelgeuse

Bigelowová je rozhodně ženská s talentem, její přehmaty při výběru námětů ji ale srážejí o třídu níž. V MODRÉ OCELI najdeme policistku pronásledovanou bohatým burziánem, ze kterého svědectví hrdinčiny policejní akce a ukradená zbraň udělají čirého maniaka! Co tenhle thrillerový nonsens zachraňuje, je schopnost režisérky navodit temnou, místy až surreálnou atmosféru... ()

Xmilden

Po letech už musím konstatovat, že film na mě nemá takový dopad jako když jsem jej viděl kdysi poprvé. Trošku jsem nerozumněl jaktože účastníci ozbrojeného přepadení v obchodě nevypověděli že viděli také zbraň. Tím pádem zbytek filmu nepůsobí plně důvěryhodně. Za pochvalu rozhodně stojí Ron Silver, který se pro role záporáků narodil. ()

• Natáčelo se od 22. srpna do 26. října 1988 v New York City (New York, USA). (GASTON73)
  • Tom Sizemore v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Celosvětová premiéra filmu proběhla v lednu 1990 na filmovém festivalu Sundance. (ČSFD)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore