• Španělsko

La leyenda de Klaus

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko, 2019, 96 min

Musím říct, že Klaus se po shlédnutí okamžitě zařadil do vítězné salvy vánočních pohádek a stojí bok po boku s Polárním expresem a Vánoční koledou, tudíž pohádkami, které musím vidět každé Vánoce. Tak krásnou a přitom originální animaci ve spojení s neméně originálním příběhem jsem popravdě sakra dlouho neviděl!(18.12.2019)

To, co se zpočátku tváří jako další nezáživný generický animák, se postupně překlápí v hodně příjemnou vánoční pohádku, která umí v určitých chvílích pořádně emocionálně přitvrdit a ve výsledku je až nečekaně hezky promyšlená. Škoda toho nejdříve rozjíveného a poté až příliš temného začátku, kde docela dlouho trvá, než film začne prodávat své kouzlo a trochu nudí. Po stránce animace super.(24.12.2019)

Zajímavý vánoční animák o tom, jak vlastně Santa začal roznášet dárky a jak přišel ke svému spřežení a svým pomocníkům. Nebyl na to ale sám, pomáhal mu jeden pošťák. Ten dorazí do tohoto severského městečka, kde lidi pohání jen nenávist. Řídí ho dvě znepřátelené rodiny a těm tento stav vyhovuje. Vše se změní příchodem pošťáka a jeho spoluprací s Klausem. Začnou dětem dávat hračky, a to změní celé město. Ne každému se ale tato změna zamlouvá. "Lidé se musí nenávidět!"(11.4.2021)

Konečne pribudol medzi skvelé animáky ďalší kúsok. Vitaj v rodine s členmi V hlave, Zootropolis, Coco, ale aj Panika v mestečku, A takisto sa teším, že bude na vianoce ďalší super film, ktorý si s radosťou pozriem každý rok.(13.5.2020)

Z čista jasna na mě na Netflixu vykoukla tahle vánoční novinka a jedná se opravdu o vynikající kousek. Bez většího PR a takováhle bomba, která by se určitě dokázala prosadit i v kinodistribuci. Lehce neokoukaná, ale přesto velmi líbivá animace dává Klausovi punc neotřelosti. Příběh původu Santa Clause originální a postavy zajímavé. Lehce šablonovité, ale opět takovým krásným způsobem tak, že se tu střídají dobře namixované zabavné, dramatické a dojemné polohy. Velké překvapení a to dokonce koketuji s plným hodnocením. Na Vánoce jako dělané.(30.12.2019)

• - Film je věnován milující vzpomínce na Mary Lescher, kterou lze v titulcích dohledat pod kreditem plánování scény. (Rominator)

• - Od apríla 2015 putoval film po viacerých štúdiách, ktoré ho považovali za "príliš riskantné". Práva naň napokon získal Netflix v novembri 2017. (megajalec)

• - Název filmu se objeví teprve po skončení příběhu. (Rominator)