Mugen no džúnin

• Japonsko Mugen no Junin (více)

Mandži je samuraj, který byl proklet nesmrtelností – zabít jej může jen velmi vzácný jed. Mandži je také vrah sta lidí. A zrovna jeho se rozhodne vyhledá Rin, jejíž rodiče byli brutálně zavražděni. Chce, aby jí pomohl na cestě za pomstou proti klanu bojovníků, jejichž umění a často i krutost překonává meze normálních bytostí. Mandži souhlasí, neboť touží odčinit hříchy minulosti: za jednoho dobrého člověka, co zabil, musí totiž, aby hřích splatil, zabít sto zlých. (Zíza)

j.O.k.E.r.

Kdo jiný než Miike by mohl natočit hranou verzi mé oblíbené mangy. Bylo jasné že to bude oholené až na prdel. Do jednoho filmu se prostě veškerý obsah co je na papíře nemohl vejít. Chybí spousta podstatných dějových věcí i spousta hlavních postav. Bylo by snadné tomu dát jen pár hvězd. Ale to by byla chyba. Je to totiž neskutečná zábava! Useknuté končetiny lítají vzduchem krev stříká po litrech a jeden souboj střídá druhý a třetí čtvrtý pátý. Doufal jsem že to bude alespoň tak dobré jako hraný Rurouni Kenshin. Je to ale ještě lepší. Jediné co mě mrzí je že nedostal víc prostoru Magatsu. 90% ()

GemBirD

Filmy podla anime/mangy su zlo a tento neni vynimkou. Postavy ploche, nezaujimave a pribeh o pomste bez akejkolvek dramatizacie. Jedine, co stoji za zmienku je uvodny a zaverecny fight a vsadepritomna brutalita. ()

UncleMorty

Velke překvapení. Původní anime ani serie neznam, nicméně pro mě jako úplného laika je to natočene perfektně, akce, dynamika, prostředí. Má to sice díry ve scénáři kde to pokulhává, nicméně to milerád přehlídnu a budu se koukat na perfektní Rkovou řežbu. ()