Mugen no džúnin

• Japonsko Mugen no Junin (více)

Mandži je samuraj, který byl proklet nesmrtelností – zabít jej může jen velmi vzácný jed. Mandži je také vrah sta lidí. A zrovna jeho se rozhodne vyhledá Rin, jejíž rodiče byli brutálně zavražděni. Chce, aby jí pomohl na cestě za pomstou proti klanu bojovníků, jejichž umění a často i krutost překonává meze normálních bytostí. Mandži souhlasí, neboť touží odčinit hříchy minulosti: za jednoho dobrého člověka, co zabil, musí totiž, aby hřích splatil, zabít sto zlých. (Zíza)

iXtr3m3

Trailer bol extrémne lákavý, ale preboha prečo v takomto filme zabili všetko totálne neúmernou dĺžkou? Súboje niektoré super, niektoré len slušné, nesmrteľný antihrdina rovnako, počet mŕtvych šiel do stoviek, ale 140 minút beriem pri blockbusteroch typu komixoviek alebo vojnových eposov a podobne, tuná bolo minimálne 30 minút zbytočne navyše. P.S. Tú uškriekanú kravu, ktorú Mandži nasledoval, tú by som zabil hneď, to ma iritovalo ako máločo. ()

Vaklaf

Ty mangy už mi taky občas příjdou na jedno brdo... A Miike nějak měkne, respektive mainstreamovatí. I když mainstream je to jenom v porovnání s jeho dávnými zběsilostmi, takže tak zle snad nebude. Každopádně jsem se bavil dobře i přes dlouhou stopáž, přestože asi nebudu mít důvod pustit si to někdy znovu. 3,5* ()

Zombi

Samurajská řezničina s podivným příběhem, pěknou výpravou a vizuálem a slušnými souboji, které se ale postupně stanou předvídatelnými, hlavní hrdina dostane nařezáno, ale protože je nesmrtelnej, tak protivníka nakonec překvapí a složí. Krve dost, akce také, vždy jsem se musel usmát, kolik sebou hlavní postava tahá zbraní, jak velkých a kde je má všechny schované, že nejsou vidět dokud je nepoužije. Jinak film je subjektivně hroooozně dlouhý. 3 hvězdy. ()

Terezinka198

Jako nebylo to špatné... na jednu stranu příliš natahované, na druhou stranu zmatečné... kouknete na anime (ať už to z 2008, nebo spíš to z 2019, které příběh dokončuje pořádně). Jako stejnou myšlenku to má, i svůj jasný cíl, ale přes ty dvě hodiny to člověka začne pomalu nudit, nutí ho, ať si bere pauzu. Ale jo, bitky byly pěkné, i té krve dostatek, jen ten konec byl fakt přitažený za vlasy (jeden /vlastně tři, ale spíše jen dva/ proti všem aneb já se směju nad tou absurdností). Doporučuju anime, to bude přehlednější. Silné 3*. ()

cskomando

Tak se mu zase něco povedlo ! Nerozumím sice moc žánru Historický, proč je zde použito ale budiž. Děj spočívá jak jinak než v klasické krvelačné pomstě. Možná nečekaným zvratem a nepochopitelným myšlením Rin, se konec stává spojením sil Vraha + nesmrtelného Mandžiho proti 100kám bojovníků. Dočkáme se zde ale správně vykonané pomsty i vtipného závěru. Krve je tu dostatek, občas nějaká ta ruka, tělo a různé části, které za sebou zanechával Mandži. Přesto, že se Rin snaží hrát chudinku a proměnit v pomstychtivou vražedkyni, její chování k tomu prostě nesedí. Celkem škoda, že nevyužila proti svým nepřátelům za celou dobu, co se učila s mečem svůj talent a neukázala své dovednosti. Tiché prostředí, plné surové a nadupané akce. ()

Sorry

Zacatek nebyl spatny, ale pak se to neuveritelne zvrhlo. Hlavne acting byl neuveritelne neuveritelne spatny. Ty jejich vyrazy a dialogy by mozna fungovaly v anime (pokud vubec) ale v hranych filmech? Katastrofa. ()

animario

Ačkoli mám mangu pár let na disku,ještě jsem ji nečetl.Stáhnul jsem ji tehdy hlavně kvůli ďábelsky dokonalý kresbě a stačilo mi občasný pokoukání na opráski.Pak jsem na ni zapomněl a mezitím vytvořili anime a natočili i film(a nesmrtelnej Manji dost možná i umřel).Nejlepší na hraný adaptaci je úvodní černobílá řež (pak i ta závěrečná,ale k ní vede dlouhá a utahaná cesta),kostýmy a věrný kopie zbraní i postav z komiksu.Příběh je ale přes strohej náčrt motivací všech postav zdlouhavej a ke konci díky tomu až nudnej,postavy se tam víceméně nahodile potkávaj a bojujou spolu,vyprávění pokulhává.Podle toho soudím,že manga bude fungovat líp a mám po letech motivaci jí přečíst.Tentokrát se Miike trochu minul a natočil vizuálně pěknej,ale příběhově utahanej film bez potřebnýho náboje(když to srovnám třeba s 13 assasins,který jsou úplně někde jinde..). ()

Automaniak

Bohužel bych tomu rád plyvnul plnou palbu, ale chyběl mi tam větší prožitek, city a taky procítění postav. Veliká škoda :(, jinak to byla parádní jízda, vizuálně těžká bomba, hudba a kamera hodně pěkná. Z některých scén jsem opravdu f*poval. 85%. ()

bararich8

Mooooc dlouhé a ve výsledku nevím, co si o tom myslet.Soubojů je sice hodně, ale většinou je to takové prostříhané, přehnané až běda, takže nic, z čeho by si člověk sednul na prdel. Tohle by měl bavilo, tak přes 10 lety, teď už nic moc. Plusové body za hlavního hrdinu. Slabší 3*. ()

desade

Tak toto už bolo na mňa moc. Ale keď už som sa na ten boj dal, tak som to čestne, po samurajsky (takmer až po šogúnsky) dobojoval až k záverečným titulkom. Na konci som si všimol, že mi síce chýba jedna ruka, ale to sa spraví. Hodnotenie radšej nedávam, lebo tomu asi h...o rozumiem... ()

Krysap

Já jsem si to maximálně užila. Líbilo se mi anime, takže jsem měla trochu obavu z hraný verze, ale zbytečně. Je to čistá radost a závava, při který jsem se nenudila, užívala si naplno skvělý bitky, dobrou hudbu, velmi kvalitní zvuk. A Takuju, kterýmu tahle role padla jak prdel na hrnec. Brutálně coooooooool. :-) ()

Lorge

Netflix s koncem loňského roku rozhodl ukázat, že jako teda zvládá i ty filmy. A tak, těsně po akční urban fantasy Davida Ayera Bright nám servíruje hned další pecku. A to rovnou z japonska. Po zpatlané (dobře, neviděl jsem ji, ale na základě ohlasů jsem se rozhodl na ni ani neplýtvat časem) adaptaci Death Note se poučili a ke kvalitní předloze přiřadili i kvalitního režiséra. A díky tomu nám mohl Takaši Miike naservírovat kulervoucí, poetickou a velice VELICE krvavou samurajskou jízdu, kde akce střídá akci, ale "skoky-na-laně" by se daly spočítat na prstech jedné ruky (stejně jako postavy, které příjdou o jednu ruku, nepočítaje hlavního hrdinu, který o ty svoje příjde hned několikrát), což je jen dobře. Namísto poskakování ve větvích bambusu se tak Man(ji) soustředí na osekávání a rozsekávání Rininých nepřátel a jde mu to vskutku skvěle. Pro někoho možná odstrašující délka filmu je ve skutečnosti tak akorát a těch 140 minut utekly jako krev (která ve filmu teče jako voda). Čili pokud máte chuť na nějakou tu hutnější japonskou řezničinou, doporučuji dát tomuhle snímku šanci a troufám si tvrdit, že nebudete litovat. ()

Shanen29

Takaši naservíroval parádní akční řežbu spojenou s krutostí,která byla dána do vínku všem bojovníkům Japonských císařských dvorů.Extrémní brutalita je v tomto snímku patrná na každém kroku. ()

kirmakX6on

tohle se mně hodně líbilo ...film vypadá jak hrané anime a hercům se neskutečně dobře povedlo napodobit všechny ty výrazy, klasické chování i prupovídky, které se v tomto druhu umění vyskytují. (Jen boje asi nejdou zahrát až tak megalomansky jako by šly nakreslit v anime.) Už jen za netypickou, ale děsně cool formu zasluhuje film tři hvězdičky. No a protože jde o velmi slušnou mlátičku s charizmatickými hlavními postavami, přidávám čtvrtou. 75% ()

brasek

Novodobý samurajský film o pomste, ktorý nestojí za veľa... pomsta je podľa mňa absolútne bezpredmetná, pretože otec Rin bol zabitý v súboji s majstrom školy Itto-Ryu a nie zavraždený. Príbeh je opakujúce sa klišé kde nesmrteľný Mandži (odseknutá ruka prirastie nazad, ale oko a či jazvy červy uzdraviť nevedia) a malá Rin cestujú po krajine, vždy stretnú niekoho zo školy Itto-Ryu a príde k súboju. Dosť skoro však tento bludný kolobeh začne nudiť a hlavne na nervy hraje fakt, že Mandži súboje vyhráva iba kvôli nesmrteľnosti. Snímku absolútne chýbajú emócie a presvedčenie Mandžiho, že to čo robí je správna vec je nedôveryhodné. Pre mňa nuda a zbytočne strávený čas. ()

hufnagel

Veľká škoda tých dlhých záberov kamery o ničom.Avšak bojové choreografie boli brané veľmi zblízka,takže chvíľami to bolo dosť neprehľadné.Fantasy prvky zaujímavé. ()

Kushina

Samurajové, akce, krev, napětí, prostě skvělý akční film s trochou fantasy. Neskutečné boje které doopravdy nenudily a příběh, který zaujal. Dobrý konec. 70% ()