Candyman

Helena Lylová (Virginia Madsen) se smála, když od svého spolužáka slyšela hrůzný příběh o Candymanovi, vraždícím monstru s hákem místo ruky. Nevěřila ani tehdy, když tajně navštívila místo, kde se odehrála brutální vražda. Candyman ji o své existenci však brzo přesvědčil, když rozpoutal peklo plné zohavených mrtvol. Protože však policie na duchy nevěří, podezřelou se pro ně stává Helena. A jenom jediný člověk ji může očistit. Candyman. (Bonton Home Video)

CrazyWolf

Upřímně řečeno, čekal jsem mnohem větší hrůzu. Tenhle film zůstal napůl cesty mezi thrillerem a horrorem. Není vysloveně špatný, jen na mě silně působí jako béčko, a ne jako klasický horror první třídy. Možná jsem příliš zhýčkaný nejnovějšími trháky. Nebo snad se mi stýská po děsivé klasice z Elm street, Jasonovi, či snad atmosféře hallowenských večerů... Asi jsem čekal hrůzu trošku jiného stylu. Pořád jsem měl totiž pocit, že se od někud začnou rojit včely a nic. Jinými slovy málo včel = málo hvězdiček. ()

hombre_71

Naprostá hororová pecka ! Démonický Tony Todd v roli Candymana nemá prostě chybu. Svět vybydlených paneláků na Cabrini Greens je i dnes velmi děsivý. ()

Pattrick

Tak krásně paradoxní!! :) Bohužel mi něco uniklo, díky čemu mám divné WTF. Prostě jsem nepochopil, počínání Candymana. Ale závěr a ta hudba a ta atmosféra. Jj, solidní, dobře zpracované, dvakrát jsem se vylekal, ale stejně, proč jen ten Candyman s tou Helen si tak hrál. Sledoval večer, sám a stejně jsem se nebál, sakra, mě snad už nic nevyděsí ()

Blood311

bál jsem se i ve dne jít před zrcadlo , nebo vyslovit to jméno jen jednou a to v duchu, když jsem viděl tenhle horror. ()

Vlad

Veľmi solídny horor, aké sa dnes už snáď ani netočia. Oceňujem najmä hudbu, ktorá spolu s kamerou navodzuje ťaživú atmosféru a už sama o sebe vyvoláva pocit strachu - povedal by som, že sa tvorcovia inšpirovali Shiningom, ktorý ja osobne hodnodtím na 100%. Neošúchaný námet, dobré spracovanie, zaujímavý dej, povedal by som že iba herecké výkony trošku zaostávajú. Zaslúžených 80%. ()

StaryMech

Nadprůměrný romantický horor s nepravděpodobným dějem, hustou atmosférou a zbytečně názornými krvetoky je zkrášlen texturami města v podání Anthonyho Richmonda (kameraman, který snímal tři ze čtyř nejlepších filmů Nicolase Roega - ovšem Rose není Roeg, a tak se nedočkáme ničeho vizionářského), hudbou Philipa Glasse a půvaby Virginie Madsen. Podle samotných tvůrců bylo rozhodnutí přenést děj z Liverpoolu (literární předlohy) do Chicaga šťastné - já bych si tím nebyl jist. A včely ... inu, ty jsou tu prostě jaksi mimo úl. ()

Profík

Tony Todd byl skvělý, ale ještě důležitější bylo, jak parádně zvládla svoji roli Virginia Madsen. Mělo to působivou atmosféru a nebylo to až tak předvídatelné, jak jsem se bál. 75%. ()

virus5161

Tak to se mi tenkrat omerne libilo. KIno, me osmnact a takovyhle filmy sem fakt nechodili. Sice asi trochu becko, ale u me dobry. ()

maro0902

pamätám si trailer na tento film........bolo to na film a video pred 22 rokmi a velmi som to chcel vidieť:))ale v roku 2000 som sa k tomu dostal,ale už mi to neprišlo také napeté ()

ciapok

zvláštne, povedal by som že to sú 80 te roky. Inak, rasistické poriadne ... vety typu "myslela som si že ked napadnú bielu ženu, budú sa tým intenzívne zaoberať" ... Hlavný obludiak samozrejme černoch; semenisko zla - černošská štvrť; policajt, ktorý najskôr láskavo vypočuje "bielu paničku" ale pri nových udalostiach sa prudko mení jeho postoj k nej na vysoko nevraživý - černoch... Neviem to ale nejak ucelene hodnotiť- také pomerne tuctové béčko, troche aj zmatočné (kriminálka ? horror ?) ()

Allnerice

Naprosto nedoceněný film. Originálně zpracované, výborný soundtrack (pořád mi to zní v hlavě, stejně jako mi zněl např. luxusní hudební doprovod k Hellraserovi). Pět hvězd zaslouženě. ()

Anděl

Horor z roku 1992 - dost netradiční, komorní, ale neskutečně kouzelný a poutavý až dojemný. Těžce milostný. Alespoň mně tak přijde. Myslím, že 68% je pro tento film extrémně slabé hodnocení. Minimálně těch 80-90% by si zasloužil. Vždyť je to skvělá balada! Včely v těle, tisíce žihadel - znechucení, dekadence. Zakázaná láska, nespravedlivý trest, oddanost láscce - poutavost, podmanivost. Bezbrané ležící miminko, v opuštěném posprejovaném domě - skvělé kompozice scén. A to vše proloženo děsivým hlasem Candymana, přízrak, který člověka přitahuje ale děsí zároveň. Tohle se vážně povedlo. A ta hudba se mnou zatočila - čirá dokonalost! Takový horor mám rád. Není třeba mít v něm litry krve (i tady jí mohlo být méně), protože toho se člověk ve filmu prostě neděsí. Spíše diváka zaujme ta kouzelnost, originalita, přitáhnutí si divákova srdce spolu s jeho znechucením. SPOILER - Vadilo mi pouze to, že konec nebyl moc dobře vysvětlený. Kterou ženu tedy Candyman miloval? Hlavní hrdinku příběhu, nebo jejího předka? ()

jumptheshark

Snímek natočený podle povídky "Zapovězené" od britského spisovatele hororů a fantasy Clive Barkera. Studentka Helen píše práci o městských legendách, přitom narazí na jednu, která se týká znetvořeného muže s hákem. Tím nevědomky otevře pomyslnou Pandořinu skříňku, což vede k několika brutálním vraždám... Film se převážně odehrává v neobvyklém prostředí černošského ghetta, přičemž velkou roli zde hraje všudypřítomné graffiti. Vyzdvihnout musím jak herecké obsazení (skvělý Candyman v podání Tonyho Todda), tak podmanivou hudbu Philipa Glasse. Jako povedený, byť lehce předvídatelný, shledávám i závěr filmu. Na další zkouknutí už však ztrácí svůj půvab, proto strhávám o jednu hvězdičku navíc. ()

Crazydog783

Sakra to byl dobrej horor. Taková atmosféra by se dala hákem krájet. A k tomu ta hudba. Očekával jsem béčkovej horor z osmdesátek, ale tohle. Úžasný překvapení. Jo a předtím než se kouknete. Budete se bát. ()

Rektando

Velice povedený kousek. Legenda o zabijákovi s hákem, odehrávající se v černošském ghettu a s brilantním soundtrackem, který dotváří atmosféru posazující na prdel. ()

TrixxCZ

Předtím než sem tento horor viděl tak jsem očekával takovou typickou slasher rádoby komedii něco jako scream, ale tohle mě ještě víc zklamalo, má to celkem nudný příběh, očekával jsem něco jako že hlavní postava řekne Candymanovo jméno a on po ní půjde a ona se bude snažit to "zlo" zastavit ale tu jsme měli nějakou reportérku která je jako shoda náhod "vyvolená" postavu candymana mám rád a měl jsem z něho hrůzu když se tam za někým objevil, po dokoukání jsem ztratil chuť se podívat na další, ale přesto má dobrou atmosféru ()