Reklama

Reklama

Tokyo Vice

(seriál)
  • Velká Británie Tokyo Vice
Trailer
USA, (2022–2024), 16 h 45 min (Minutáž: 48–64 min)

Tvůrci:

J.T. Rogers

Předloha:

Jake Adelstein (kniha)

Hrají:

Ansel Elgort, Ken Watanabe, Rachel Keller, Ella Rumpf, Rinko Kikuči, Hideaki Itó, Šó Kasamacu, Tomohisa Jamašita, Šun Sugata, Masato Hagiwara, Ajumi Tanida (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Kriminální drama Tokyo Vice, volně inspirované zkušenostmi Jakea Adelsteina, sleduje cestu mladého amerického novináře do tokijského podsvětí konce 90. let minulého století. Adelstein se jako první americký investigativní reportér prestižních novin Meicho Shimbun ujímá případů, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisejí. Zanedlouho však pojme podezření, že v tom mají prsty nekalé síly. Poté, co s pomocí detektiva Hirota Katagiriho nastoupí k tokijské policii, je vržen do špinavého světa korupce, vražd a podvodů, kde nic není tak, jak se na první pohled zdá. (HBO Max)

(více)

Recenze uživatele kenkaku k tomuto seriálu (19)

Tokyo Vice (2022) 

V roce 2009 napsal Jake Adelstein jakousi knihu o Japonsku (prý memoáry) o které se už tenkrát pochybovalo jak moc se zakládá na pravdě. No a podle toho se teď uplácal na HBO seriál. Na osm epizod je to celkem rozvleklé a se spoustou zbytečných odboček. No a aby toho nebylo málo, série není solidně ukončena a bez pokračování (které HBO odkleplo teprve před třemi dny) působí jako dost nedotažený polotovar. Ano, má to atmosféru a jako sonda do japonského podsvětí super. Ale nějaká konzistence ve vyprávění tedy ani omylem. Prakticky bez toho, aby člověk hledal po internetu další informace, nedává seriál jako takový (po první sérii) vůbec smysl. Seriál se proto vyplatí sledovat najednou (a pouze) obě řady najednou. Lituji tedy všechny, co čekali dva roky na dokončení poloviny příběhu.  Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

The Test (2022) (S01E01) 

Jako představení japonské kultury fenomenální. Bohužel je to takové zvláštně uloudané. Tiše doufám, že to bylo jen první epizodou, kde bylo třeba představit postavy a ”naladit atmosféru”. Osobně hodně oceňuji, že autoři odolali mainstreamu a většinu epizody se mluví Japonsky. ()

Kishi Kaisei (2022) (S01E02) 

Začíná to být celkem zbytečně rozvleklé. Má to celkem 8 epizod a za celou epizodu re regulérně prd stalo. Samozřejmě, že atmosféra stále funguje, ale s tou si rozhodně u mě seriál (i když hard core Nohongo) na nadprůměr nesáhne. ()

Read the Air (2022) (S01E03) 

Uloudané tempo se nijak nezměnilo A ty 3 hvězdičku jsou spíš zaokrouhlené 2,5. Dál už to opravdu tolerovat nebudu a pokud se děj nepohne, hodnocení půjde dolů. ()

I Want It That Way (2022) (S01E04) 

No oproti předchozím třem epizoda doslova letí!  Obsahuje sice hodně zbytečných scén, které děj nikam neposouvají (linka s pipkou mě naprosto nezajímá), ale ten zbytek je až překvapivě dobrý. ()

Everybody Pays (2022) (S01E05) 

První skutečně dynamická epizoda, která se i tak neubránila zbytečným pasážím (začátek z roku 1994 proč?). Celé to šlo odbýt jednoduchou informací (která tam mimochodem stejně padla). Takže opravdu na plný počet to není. Nicméně pokud by toho měla být nejhorší epizoda, budu spokojen a seriálu dám jako celek nadstandard. ()

The Information Business (2022) (S01E06) 

Asi už jsem z toho natahování irelevantních zápletek unavený, ale i když se relativně hodně děje, já se polovinu epizody nudil. Naprosto vůbec mě totiž nezajímá protivná pipka a její trable a navíc chování “gaijina” mi přijde krajně debilní a protivné. Takže i když si to epizoda objektivně nezaslouží, dávám jen průměr. ()

Sometimes They Disappear (2022) (S01E07) 

Předposlední díl a přesto máme čas na osobní odbočky (bývalý spolužák), které jsou naprosto irelevantní k hlavní dějové lince. To samé “kámoši protivné pipky”. Koho zajímá, že zmizela? Nejzajímavější je linka (a jediná co drží hodnocení) s policií. ()

Yoshino (2022) (S01E08) 

Tak buď já, nebo scénárista nepochopil o čem seriál je. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč se poslední epizodu věnujeme čemukoliv jinému než odpovědi na otázku “o co šlo na začátku řady (hned v  prvních minutách)”? Navíc bytostně nesnáším neukončené řady seriálů. ()

Don't Ever F**king Miss (2024) (S02E01) 

Tak především je scénaristická debilita si myslet, že když se po dvou letech naváže na neuzavreny příběh, divák z toho bude něco mít. Žádný sumář, žádná snaha zopakovat klíčová fakta. Jediná šance tedy je pochopit do čeho jsem po letech znovu nastoupil z několika linek a chytat každé slovo které milosrdném něco vysvětlí (a že jich není moc). Další věc jsou herci. Jeden znatelně zestárnul a druhý ztloustnul. Za jeden den… prostě idiot scénárista. ()

Be My Number One (2024) (S02E02) 

Děj z nějakého důvodu bez upozornění skočil o 3 měsíce… prakticky nechápu, proč tohle není začátek druhé série (a minulá epizoda nebyla závěr té první). Většina epizody se věnuje pindě a jejímu bordelu a zbytek zcela retardované reportáži o krádežích motorek. Jako fakt byl u jedné krádeže spolupachatel a zloděj se nechal u toho ještě fotit? ()

Old Law, New Twist (2024) (S02E03) 

Sorry, ale úplně jsem se ztratil o čem to je. První řada měla nějaké nosné téma a hromadu vedlejších linek. Tady už zbyly jen ty vedlejší linky. A novinář mě svou idiocií vytáčí čím dál víc (obzvlášť v konsekvenci s krádežemi minule). Linka policajt má alespoň děj a něco se tam děje. Linka bordel-mamá mě nezajímá vůbec. Yakuza frajer tam jen proplouvá mezi linkami  a drsně žvaní. ()

Like a New Man (2024) (S02E04) 

Už jsem asi opravdu unavený, ale skákání mezi 4-5 linkami (jedna nudnější než druhá) mě opravdu nebaví. A ty laciné berličky (taška nejde zapnout… překupník má den zpoždění… taxi má “po pracovní době”…). Naprosto jsem nepochopil, když potřebovala jen jméno, k čemu fotka? Proč si nevzali klíčky? Nesmyslné zvraty (vražda, vlastně obě) a nově máme i “homo vsuvku”. Moc idiocie najednou. ()

Illness of the Trade (2024) (S02E05) 

Je vtipné jak najednou umí scénář fungovat logicky (jak řešení trabliček bordel-mamá, tak těch dvou idiotů v Naganu). Na druhou stranu ta sex scéna (vlastně obě) byla vyloženě joke 1) jako znalec japonského porna garantuji, že Japonka u toho kvičí úplně jinak ;) 2) s tím “zipem” po operaci na břiše mu to přiráželo podezřele dobře… 3) japonské gay-porno nakoukané nemám, ale základy anatomie ano, takže… nedělá se to obráceně líp? Takhle by musel být vykroucený v pánvi jako hovado, aby se “efektivně nastavil”… no… každopádně, epizodu pozvedl jen závěr. Bez něj by to byl odpad. ()

I Choose You (2024) (S02E06) 

Trapná soap opera… 90% děje je jen vata. ()

The War at Home (2024) (S02E07) odpad!

Links v USA je čistý odpad. Naprosto zbytečná. Zbytek je mix nudy a idiocie (asi vrchol je scéna v koloně…). To samé klíčová (?!) přítomnost nějakého pisálka v Tokiu… jako asi.  Kam tenhle seriál spadnul nepochopím. ()

The Noble Path (2024) (S02E08) 

Pár slinných minut na úvod a pak zase soap opera… ta šaškárna s rekonstrukcí mě vyloženě rozesmála (fakt k něčemu tak zřejmému byla potřeba rekonstrukce?). Další vtip byl pisálek… jako kvůli tomuhle musel dřív do Japonska? Bez tohohle by byla police bezradná Ach… můj… Bože. Plus zasluhuje snad jen ta kolektivní práce v lázních. Zbytek je jen natahovaná nuda. ()

Consequences (2024) (S02E09) 

Neskutečně nevyvážená epizoda. Na jednu stranu skvělé scény (pobodání… útok… pokoj 2510) a na druhou naprosto idiotské a ZCELA zbytečné (pokus o únos… prohlídka bytu… cokoli okolo bordel-mamá). Prostě i nejlepší epizoda řady se neodeslal bez debilní vaty. ()

Endgame (2024) (S02E10) 

Na to jak debilní scénář seriál má, mě překvapila logika a smysluplnost uzavření hlavní linky. Grotesknost linek vedlejších (všech) podtrhuje i uzavření (všech do jedné) zcela stejným způsobem (!?). Neskutečně pitomé… doufám, že tohle už pokračovat nebude. ()

Související novinky

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

Michael Mann dotočil svůj srdcový projekt

23.10.2022

Biografie Enza Ferrariho je dotočená. Režisér Michael Mann (Nelítostný souboj, Miami Vice), jenž projekt považuje za svůj srdcový a strávil na něm řadu let, oslavil poslední klapku v Itálii tento… (více)

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

79letý režisér Nelítostného souboje, Miami Vice nebo Collateralu Michael Mann konečně dostane šanci natočit svůj vysněný projekt. Režisér po letech příprav sehnal obsazení a finance pro natočení… (více)

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (více)

Reklama

Reklama