VOD (1)

Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

Trailer

D.Moore

Každého, kdo tady tupě huláká, že film s hlavní ženskou postavou je emancipační agitka, mi je fakt líto. Enola Holmes je stylové, s přehledem natočené super dobrodružství, snad jen trochu dlouhé, a jestli mě na něm něco mrzelo, pak to, že se oba naráz řešené případy nijak neproťaly. Škoda. Millie Bobby Brown je ale úžasná a svým elánem si mě bez ohledu na tyhle výtky dokonale ukradla, Henry Cavill je jiný Sherlock než ti, které známe z poslední doby - lidský a ne magor, ale pořád je to postava, která se pohybuje trochu jinde než ostatní a pořád to tedy je Sherlock. Docela by mě zajímalo, jak by vypadal jeho sólo film, ale tedy mnohem raději budu za pokračování, v němž se objeví spolu s Enolou. Poslední větu komentáře věnuji hudbě Daniela Pembertona, která... No je prostě fantastická. ()

Slartibarkfast

Tuším, že Enola Holmesová je jen další způsob, jak ze slavného jména zase něco málo vytěžit. Zápletka je jednoduchá, stejně jako většina celkem nudného děje. O dost nechutném tlačení feminismu do popředí se ani nemá cenu rozsáhleji bavit, to se zkrátka musí vidět, pokud na to má člověk náladu. A tak jediným a vskutku zásadním plusem je sama hlavní hrdinka, nebo spíše její představitelka, kterou jsem si oblíbil již v seriálu Stranger Things. Skvělý herecký výkon a scénář, ušitý na míru, dal vyniknout této nadějné a stále viditelnější mladé hvězdičce. Jinak je to jen taková podprůměrná detektivní záležitost pro teenagery. Do Agathy Christie to má skutečně velmi daleko a sir Arthur Conan Doyle se nejspíš malinko vrtí v hrobě, ačkoliv samotného Holmese sám příliš nemusel. 50% ()

gogo76

M. Bobby Brownová bol jediný dôvod, prečo som film chcel vidieť a po filme to aj jediným dôvodom ostáva. Mladá herecká hviezda má fakt veľké šance byť jednou z najžiadanejších herečiek v nasledujúcich rokoch. Výrazne na seba upozornila v seriály Stranger things postavou Eleven a zdá sa že herecky dozrieva. Film má svoje muchy, je určený skôr mladšiemu publiku a Enolino časté obkecávanie situácií priamo do kamery lepšiemu výsledku tiež nepomáha. Tiež som sa pozastavil nad titulkami, z ktorých sa dozvieme, že B. Brownová film aj produkovala...V tak mladom veku?? Ok, zdá sa, že jej Hollywood už naozaj pootvoril dvere. Len to využiť a potešiť divákov vydarenejšími filmami než je tento. Ja jej to prajem, talent na to rozhodne má. 50%. ()

BMW12

Bál jsem se, aby se nejednalo o nějaký nepovedený film, který se chce přiživit na jménu Sherlock Holmes. Ale musím říci, že Netflix to zvládl parádně! Enola Holmes je velice sympatická dáma a její dobrodružný film mě velice bavil. Moc oceňuji to, jak film (Enola) zapojoval diváka do děje. Sherlock ztvárněný Henrym Cavillem byl taktéž super. Atmosféra historického venkova a Londýna na mě dýchala z celého filmu. Taktéž zápletka s mladým lordem mi seděla. ()

Wysch

Solidní náznak potenciální frančízy, kterou by mohl klidně spolu s šestnáctiletou hlavní hrdinkou táhnout Henry Cavill a vůbec bych se za to nezlobil. Dějové linky se ne vždycky podařilo dobře propojit, a vůbec ta jakože hlavní o hledání je zbytečná a místy dokonce otravná. Přesto je film sympaticky hravej, na můj vkus sice zbytečně feminizovanej a moderně korektní, ale protože a přesto, že nejsem cílová skupina, i zábavnej na hezkejch 70%. ()

• Enola (Millie Bobby Brown) dvakrát ponúka pracujúcim chlapcom 5£ za ich oblečenie. 5£ v roku 1880 by bolo ekvivalentom približne 350£ (455$) v roku 2020. Kúpna sila by však bola oveľa väčšia: bežný robotník zarábal asi 3 šilingy a 9 centov týždenne alebo 9,15£ za rok. Enola teda ponúkla robotníkom za oblečenie polročný plat. (belinko)
  • Chvíli po vydání plakátu k filmu si fanoušci nemohli nevšimnout jedné významné chyby. V pravé části, vedle Big Benu, je zobrazena budova zvaná Portcullis House, která byla uvedena do provozu v roce 1992, přičemž film se odehrává v 19. století. Na přebalu k soundtracku filmu již tato budova byla tvůrci odstraněna. (Muffino)

Související novinky

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)