Reklama

Reklama

Y: Poslední z mužů

(seriál)
Trailer
Akční / Drama / Sci-Fi
USA, 2021, 8 h 30 min (Minutáž: 47–54 min)

Epizody(10)

Děj se odehrává v postapokalyptickém světě, ve kterém během jediného okamžiku vymřeli všichni savci s chromozomem Y, až na jednoho muže a jeho ochočenou opici. Seriál sleduje osudy přeživších v tomto novém světě, snažících se obnovit to, co bylo ztraceno a vybudovat něco lepšího. (Disney+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (6)

scroochy 

všechny recenze uživatele

Promarněný potenciál. Z tématu "všichni muži na světě najednou umřeli" se určitě dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. Seriál není vysloveně špatný, nijak zvlášť neurazí, ale jen těžko na něm lze něco chválit. Je to celé takové nemastné, neslané. Nedivím se, že to nenašlo diváky, a tak to museli zrušit. ()

xzajox 

všechny recenze uživatele

Základná idea je vynikajúca. Posledný chlap s chromozómom Y, ktorý zázrakom prežije katastrofu, spolu s opičiakom, a svet výlučne v rukách žien... Mohol z toho byť celkom fajnový seriál. Problémom však je, že sa to celé nejako nevedelo rozbehnúť. Nezodpovedané otázky (prečo on? a čo s tým má opičiak?), nesympatické postavy (agentka mužatka, protivná vedkyňa, na každom kroku nejaká psycho pinda...) a hlavne to večné riešenie hovadín (svet končí, bez mužov nebudú deti ani budúcnosť... ale my hlavne riešme, kto bude prezidentkou, či je republikán alebo demokrat... WTF?) V každej epizóde bola možnosť opustiť malichernosti, vyriešiť ich a rozvíjať dej zaujímavejším smerom. Aj SexMise 2021 bola možnosťou :). Ale on nie. Dej sa naďalej sústredí na nepodstatné veci a neobťažuje sa takmer nič divákovi vysvetľovať. Jednu vec však seriál splnil dobre. Verím, že toto utíši ženy, ktoré tvrdia, že by svetu vládli jemnejšie a bez vojen. Faktom je, že vlády sa vždy zmocní ten silnejší, ten, kto silnejšie kričí (aj klamstvo a populizmus) a ten, koho oklamaný prostý ľud zo zúfalstva podporí. Je jedno, či to bude muž alebo žena. Veľká škoda, možno by si seriál zaslúžil nového scenáristu. S nechuťou mu ešte dám šancu napraviť to v druhej sérii, ak nejaká bude. Zatiaľ veľmi slabé 51% - 3* ()

Reklama

JendaC 

všechny recenze uživatele

Nesympatické postavy - zvlášť ten hlavní pozér.., podivné a nelogické příběhy, velký okruh sledovaných postav (někdy se některé neobjeví i celý díl) - tohle na seriálech nesnáším, zvlášť ze začátku je to hodně na obtíž. Ale celkem se mi líbila ta linka z "post-vedení" státu, to bylo vydařený celkem. Skvělý námět, zpracování špatné. Škoda. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

solidní začátek navnadil na trochu jiné postapo,aby z toho ale nakonec vytěžil jen další řadovou tuctovku.Přitom ta premisa,že po zasáhu nějakého viru(?) zůstanou na Zemi jen ženy je fajn a dalo se z ní dle mě vyždímat víc.Ale také je dost dobře možné,že je seriál "limitován" komiksovou předlohou,která je také taková,ale jelikož jí neznám tak nemám srovnání...60% ()

Související novinky

Stranger Things a další zastavují produkci

Stranger Things a další zastavují produkci

14.03.2020

Jak se situace okolo koronaviru mění často i z hodiny na hodinu, tak se mění i postoje jednotlivých studií či producentů. V praxi to znamená akorát to, že s přibývajícím časem se nejen odkládají již…

Reklama

Reklama