Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Fiftis

Musím uznať, že voľba hlavného predstaviteľa bola správna a asi to ovplyvňuje aj môj úsudok, pretože už len vidieť Vala Kilmera v takej roli stojí za to, ale napriek tomu že mi doba, ktorú má film priblížiť pripadá vážna, nasmiali som sa dosť a smejem sa zakaždým, keď si film pustím. Je to proste normálna paródia so všetkým čo má mať. Podľa môjho názoru sa jedná o výborne sparodovanú satiru a nadľahčený pohľad na studenú vojnu. Prítomnosť absurdného humoru je u podobne razených filmov podmienkou a musím povedať, že tu tých dobre mierených vtipov je dostatok, čo má za následok, že sa divák každú chvíľku niečomu chechtá a nemá šancu sa ani chvíľku nudiť. Tomu všetkému navyše do kariet hrá aj fakt, že film ponúkne pomerne vydarený a ucelený príbeh. V neposlednom rade ma potešilo aj to, že je film nasiaknutý vynikajúcou hudbou - teda rock 'n' rollom. ()

Joe321

Vedle Žhavých výstřelů a Bláznivé střely nejlepší parodie. Val Kilmer je zde boží a zpívá chytlavý hity. Naprosto úžasná scéna pod vodou! Stará škola... -"Nick, I've tried everything: the embassy, the German government, the consulate. I even talked to the U.N. ambassador. It's no use, I just can't bring my wife to orgasm." ()

Schobul

Britská komedie od tvůrců bláznivých střel. To musí stačit, a i kdyby ne, tak tohle rozhodně stojí za to vidět několikrát. Tolik zjevných a také dobře skrytých fórů se jen tak nevidí. Poprvé jsem brečel smíchy, podruhé už sice ne, ale zato jsem našel spoustu dalších nápadů. A vědeli jste, že ten Ford, který vybuchl po tom doteku opravdu existoval? Inženýři Fordu udělali chybu, když vývoj auta zkrátili na polovinu, a to mělo za následek, že ty Fordky ve skutečnosti měly několikanásobně větší šanci, že vybuchnou i po mírném nárazu. Vanu nádrže umístili totiž tak nešikovně blízko zadní části vozu, že stačilo málo, a auto vyletělo do vzduchu. ()

noriaki

Perfektní parodie ve stylu Žhavých výstřelů či Bláznivé střely. ZAZ plýtvají nápady a po filmu roztrousili snad stovky gagů a narážek na všechny oblasti lidského života. Jediné co mi přišlo nepatřičné, byl debutující Val Kimer. Do bláznivé komedie se vůbec nehodí a pokud byla na něho upřená pozornost, tak spíše než vtipně působil rušivě. Při každém z jeho hudebních vystoupeních se celý film zadrhával a nálada upadala. ()

Bakllazaan

V tomto filmu je jasně viditelný rukopis pánů (mistrů) Zuckerů a Abrahamse. Jsou vyjímeční také tím, že do záběrů zakomponovávají věci, které nejsou na první pohled vidět, ale když si jich všimnete, zaručeně vás dostanou. Při každém jejich filmu napjatě čekám na chvíli, kdy přijde první GAG. Jak bude asi vypadat? Kdo dostane do nosu tentokrát? Jelikož je pravidlem, že první vtípek vás buď naprosto odradí, nebo se smíchem navnadí na další. V tomto případě byl onen GAG zvolen naprosto geniálně. Zápas s nezničitelným "náckem" je opravdu pamětihodný:) Zbytek filmu se nese ve stejném duchu bez špetky trapnosti. Pro některé typy lidí, kteří by nemuseli zvládnout takovýto nekonečný příval vtipů, jsou ve filmu ROCK´n rollové vložky, které dokáží vynést z apatie každého. Další jasný důkaz toho, že k parodii nutně nemusí patřit sprostá slova či fekálie. ()

• Hillary (Lucy Gutteridge) se dívá z balkónu a vidí na ulici pod sebou běhat křečka a myš. Filmařům posloužil model ulice použitý ve snímku Superman (1978). (Bakllazaan)
  • Ve scéně, kdy kněz kráčí směrem k elektrickému křeslu, říká různé věty vypůjčené z náboženské, lékařské a právnické profese. V jednom bodě také zkomoleně říká: "Ooreyay oingay ootay etgay iedfray in the airchay," což se dá přeložit jako, "Teď budeš usmažen na elektrické židli". (Bakllazaan)
  • Jediná svastika použitá ve filmu je ta na hodinách v Pizzahausu. (Baltazzar)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí