Boss - Smrt na zakázku

Wipeout!

Murder Inferno

Akční / Krimi / Thriller

Itálie, 1973, 100 min

Docela solidní gangsterská jízda. Silva je v roli zabijáka Lanzetta těžkej borec. Dokonalej profík kterej se chce po právu z obyčejnýho zabijáka vypracovat v hlavu mafie. Akční scény pravda už nahlodal trochu zub času a celý to působí, tak trochu trashově, ale mě se to pozdávalo. Akorát ten dabing od mido film je příšernej. Třeba ten co daboval Silvu se k němu totálně nehodil. Pravda občas jsem se při těch absurdních hláškách slušně pobavil a jak říkám Lanzetta je frajer a ta úvodní scéna z vypálením kina fakt luxusní!75%(17.12.2014)

• PetrPan

MIDO Film zřejmě nejen dodal příšerný český dabing, ale pravděpodobně se pustil i do cenzury. Jak jinak si vysvětlit rozpor mezi stopáží dabované verze (86 min) a originálního filmu (100 min)? S hodnocením i komentářem tedy počkám až do chvíle, kdy dostanu chuť se pustit do průzkumu a srovnávání. Možná originál podá tomuhle vrávorajícímu poliziotteschi alespoň francouzské hole a zabrání držkopádu.(24.8.2018)

Hodně brutální mafianská jízda vhodná na ráno, dopoledne i odpoledne. Na večer bych však doporučil jinačí program. Nejvíce mě zaujala scéna, jak se tam valí ten hlavní vrahoun v pelechu s tou nymfou a pak řekne " tejden se ti válím mezi nohama a venku se mě zatím všechno sere". Hold není nad realitu všedního dne.(20.8.2007)

Skvelé gangsterské poliziotteschi. Celý film je v podstate tvrdým bojom dvoch mafiánskych skupín, sicílskej ( Cosa Nostra ) a kalabrijskej ( ´Ndrangheta ), kde polícia hraje len epizódnu skorumpovanú inštitúciu. Rýchle tempo, drsné scény zabalené v inteligentnom scenári, o čom svedčí aj impozantný záver.(7.3.2018)

Som nadšený obdivovateľ talianských horrorov a giallo snímkou zo sedemdesiatých a osemdesiatých rokov minulého storočia. Teraz som si však pre malú zmenu pustil klasický taliansky krimi film z roku 1973, ktorý sa volal "Boss - Smrť na objednávku". Vojna dvoch mafianskych klanov bola celkom fajn. I nájomný zabijak Lanzetta bol dosť dobrý. Režisér Fernando Di Leo natočil drsný gangsterský film. Ale nabudúce, keď zasa dostanem chuť na niečo talianske, tak si predsa len radšej pustím nejaké to giallo. ***(5.10.2017)