Reklama

Reklama

Lassie se vrací

  • Německo Lassie: Eine Abenteurliche Reise (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Dvanáctiletý chlapec Flo a jeho dlouhosrstá kolie Lassie jsou známá dvojka po celém okolí. Nerozluční a neoddělitelní kamarádi se nebojí žádné společné lumpárny a užívají si idylického života na venkově. Pak ale Floriánův táta přijde o práci a rodina se musí přestěhovat do malého bytu, kam mají psi přísný zákaz. Všichni jsou zdrcení, ale život umí být i takový. Verdikt je neúprosný, Lassie musí z domu pryč. Ujme se jí sympatický hrabě a vezme ji na své panství k severnímu moři na druhém konci země jako dárek pro svou vnučku. Na první pohled by Lassie nemělo nic chybět. Její věrnost ale nemá hranic, a jakmile se naskytne příležitost, uteče. Rozběhne se zpátky domů, tam, kde je Florián a jeho rodina. Vyráží na neuvěřitelné psí dobrodružství, na ohromnou cestu přes celou zemi, na cestu plnou překážek, hodných lidí, i lidí se zlými úmysly. Přestože je stovky kilometrů daleko, Lassie žene touha a nic ji nemůže zastavit. Pro všechny má jasný vzkaz: Vracím se domů. (Bontonfilm)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (17)

nash. odpad!

všechny recenze uživatele

Bezduchá snůška klišé vyškrábaných z připáleného kotle rodinných limonád. Nechybí ani jedno. Hodný hrabě, zlá sousedka, křečovitě komický ničema, malý outsider, rodinné trable, nezaměstnanost, hospodářská krize. Humor je křečovitý, nechybí ani obligátní prd, barvy kýčovité, obsazení nesympatické, herecké výkony příšerné, scénář nesmyslný, vytvořený zřejmě nějakým laciným generátorem. Zkrátka film, kde je úplně všechno špatně. ()

Tipko 

všechny recenze uživatele

Pekné nemecké moderné spracovanie známeho príbehu o chlapcovi a jeho kólii Lessie. Milo ma prekvapil dej pretkávaný dramatickou vážnou hudbou, podpora tradičných hodnôt (tehotnú ženu a bábätká snáď už dnes vo filmoch ani nebadať!) ale najmä uzmierenie rodinných vzťahov. (Čo by som tam nedával, boli isté vulgarizmy a Božie meno nadarmo, no bez toho sa žiaľ, už asi netočí). ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tento nemecký remake legendárnej zvieracej postavičky stojí síce na pevných základoch, ale na veľmi jednoduchej a klasickej dobrodružnej šablóne, ktorá v podstate len vykráda podobné snímky. Lassie bola vždy moja obľúbená postavička a mal som rád jej príbehy. Je to pekný rodinný snímok, ktorý ale neprinesie nič unikátne a nové. 60 % ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Návrat Lassie bol síce najväčšou udalosťou od plavby retardovanej Grétky na plachetnici cez Atlantik, ale mňa až tak neoslovil. Možno preto, že nemám 12 rokov, ale uznávam, že tou farebnosťou a hudobne to bolo zvládnuté na jednotku. Ale príbehovo to je nemastné neslané a to dievčatko s typickým germánskym ksichtom, to nie je žiadne pokukaníčko ani pre najzvrátenejšieho pedofila. Tie zuby jej liezli snáď aj cez uši. ()

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Klasický příběh, který neurazí ale ani nenadchne. Ten kluk byl ovšem k nesnesení - dlouho jsem neviděla tak protivného hrdinu, jako byl tento. Nebyl zase tak malý, aby nechápal, že když je jeho máma v porodnici a rodí jeho sestru, tak těžko bude jeho táta prohledávat řeku a hledat psa. Následně v nemocnici se na mimčo ani nepodívá...děsnej spratek - pořád Lassie sem, Lassie tam. Ano chápu, měl ji rád, ale jsou určité hranice. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Nové filmové zpracování legendárního příběhu má i výraznou českou stopu. Lassie totiž ve filmu běhá šumavskou přírodou, českými městy a plave v řece na jihu Čech. Natáčení, které celkově trvalo dva měsíce, se účastnil početný český štáb, v Česku strávili filmaři v létě 2019 téměř dva týdny a ve scénách ze školy si zahrály i děti z Vlachova Březí [Zdroj: novinky.cz] (Ganglion)

Reklama

Reklama