Lassie se vrací

Lassie sa vracia

• Kanada

Dobrodružný / Drama / Rodinný

Německo, 2020, 97 min

Tento nemecký remake legendárnej zvieracej postavičky stojí síce na pevných základoch, ale na veľmi jednoduchej a klasickej dobrodružnej šablóne, ktorá v podstate len vykráda podobné snímky. Lassie bola vždy moja obľúbená postavička a mal som rád jej príbehy. Je to pekný rodinný snímok, ktorý ale neprinesie nič unikátne a nové. 60 %(1.4.2021)

• Arsenal83

Návrat Lassie bol síce najväčšou udalosťou od plavby retardovanej Grétky na plachetnici cez Atlantik, ale mňa až tak neoslovil. Možno preto, že nemám 12 rokov, ale uznávam, že tou farebnosťou a hudobne to bolo zvládnuté na jednotku. Ale príbehovo to je nemastné neslané a to dievčatko s typickým germánskym ksichtom, to nie je žiadne pokukaníčko ani pre najzvrátenejšieho pedofila. Tie zuby jej liezli snáď aj cez uši.(26.10.2020)

• Stanislaus

Bude to znít možná trochu ostudně, ale tato německá verze Lassie je vůbec mým prvním setkáním s nejznámější kolií na velkém plátně. Od snímku jako takového jsem neměl vysoká očekávání, mám však rád psí filmy, takže jsem se rozhodl jít na Lassie do kina. Příběhem mi film velice připomínal loňský Psí domov, který byl přece jen o něco lépe natočený a měl i silnější dějové zvraty. Měl jsem celkem zásadní problém s dětskými postavami, které byly většinu stopáže hrozně otravné, a jelikož byly v popředí příběhu, docela mě rušily. Na druhé straně bych rád zmínil sympaťačku Janu Pallaske a padoucha Christopha Letkowského, kteří mě z hereckého obsazení zaujali nejvíce. Přecitlivělý "komorník" mi přišel spíše trapný než vtipný. Nesmím však zapomenout na úplně hlavního hrdinu filmu a tím je Lassie, která byla společně s nejedním pěkným záběrem německé krajiny nejsvětlejším bodem filmu. Lepší dvě hvězdičky!(3.7.2020)

Tak tuto verziu Lassie som si pozrel hlavne kvoli tomu,ze to tocili nemci,ktori ma posledne roky presviedcaju,ze su fakt dobri v kinematografii a nesklamali ma ani tentokrat,krasny film,v ktorom dominuje samozrejme havkac,ktory je uzasny,no i herecke obsadenie je skvele,no a na konci aj slzy padali a este musim pochvalit hudbu...:-)(25.10.2020)

Opravdu nádherný rodinný film, který jsme s Diana Frei a Sua Lord viděli dnes podvečer v mimoňském kině. Klasický příběh LASSIE SE VRACÍ je v německém zpracováním tak dojemný a milý, že jsem stěží na konci zatlačil slzy. Německé filmy mají svou nezáviděníhodnou poetiku - buď jsou často romanticky (ne)uvěřitelné, nebo si hrají na drsnou školu amerického stylu, naštěstí však většinou oplývají tou civilní a nenáročnou atmosférou, kterou jsou nám blízké. Netřeba čekat velkých zvratů, zápletka je trochu banální, ale to pouto věrného pejska a chlapce prostě fascinuje i po letech. Jsou zde charismatičtí dětští hrdinové, lopotící se tátové a dědové, kteří bojují o aktuální ekonomické přežití a možná filmu až moc zbytečně sociálně přitěžují. Naštěstí vše napraví odvážná kolie Lassie, která opravdu krásně "hraje", když krade párky ze stánku, schovává se legračně na střeše minicirkusového vozu, ale většinou statečně putuje od Severního moře přes celé Německo. Je tady rozverná, ale pohledná cirkusačka s veselým psíčkem, který se s Lasií ihned zkamarádí, a magicky barevné přírodní obrazy venkova, lánů i lesů, které skvostně doprovází lehký romantický klavír. Na velkém plátně jsem dlouho tak milý rodinný příběh neviděl,(25.6.2020)

• - Nové filmové zpracování legendárního příběhu má i výraznou českou stopu. Lassie totiž ve filmu běhá šumavskou přírodou, českými městy a plave v řece na jihu Čech. Natáčení, které celkově trvalo dva měsíce, se účastnil početný český štáb, v Česku strávili filmaři v létě 2019 téměř dva týdny a ve scénách ze školy si zahrály i děti z Vlachova Březí [Zdroj: novinky.cz] (Ganglion)