Lassie se vrací

Lassie Come Home

Dobrodružný / Drama / Rodinný

Německo, 2020, 97 min

• kesinaa

Zklamání. Těšila jsem se na film podle knižní předlohy, nebo alespoň s knižním prvkem, ale v tomto filmu šlo úplně o něco jiného. Zasazení děje do 21 století s mobily a Volkswageny bylo sice fajn, ale není to to, co jsem od filmu očekávala. Starší verze byla mnohem lepší.(19.6.2020)

• Jizni Tlapa

Chtít po tomhle chlupáčovi, aby byl něco víc, než tradiční vracečka do boudy, by asi bylo naivní, ale já si to přál a s tím jsem i s Jížní Tlapou juniorem naběhl do kina. Společné zklamání nás bohužel neminulo a oba se shodli na natažené nudě a obyčejném průměru... 50 %(19.6.2020)

Opravdu nádherný rodinný film, který jsme s Diana Frei a Sua Lord viděli dnes podvečer v mimoňském kině. Klasický příběh LASSIE SE VRACÍ je v německém zpracováním tak dojemný a milý, že jsem stěží na konci zatlačil slzy. Německé filmy mají svou nezáviděníhodnou poetiku - buď jsou často romanticky (ne)uvěřitelné, nebo si hrají na drsnou školu amerického stylu, naštěstí však většinou oplývají tou civilní a nenáročnou atmosférou, kterou jsou nám blízké. Netřeba čekat velkých zvratů, zápletka je trochu banální, ale to pouto věrného pejska a chlapce prostě fascinuje i po letech. Jsou zde charismatičtí dětští hrdinové, lopotící se tátové a dědové, kteří bojují o aktuální ekonomické přežití a možná filmu až moc zbytečně sociálně přitěžují. Naštěstí vše napraví odvážná kolie Lassie, která opravdu krásně "hraje", když krade párky ze stánku, schovává se legračně na střeše minicirkusového vozu, ale většinou statečně putuje od Severního moře přes celé Německo. Je tady rozverná, ale pohledná cirkusačka s veselým psíčkem, který se s Lasií ihned zkamarádí, a magicky barevné přírodní obrazy venkova, lánů i lesů, které skvostně doprovází lehký romantický klavír. Na velkém plátně jsem dlouho tak milý rodinný příběh neviděl,(25.6.2020)

• Stanislaus

Bude to znít možná trochu ostudně, ale tato německá verze Lassie je vůbec mým prvním setkáním s nejznámější kolií na velkém plátně. Od snímku jako takového jsem neměl vysoká očekávání, mám však rád psí filmy, takže jsem se rozhodl jít na Lassie do kina. Příběhem mi film velice připomínal loňský Psí domov, který byl přece jen o něco lépe natočený a měl i silnější dějové zvraty. Měl jsem celkem zásadní problém s dětskými postavami, které byly většinu stopáže hrozně otravné, a jelikož byly v popředí příběhu, docela mě rušily. Na druhé straně bych rád zmínil sympaťačku Janu Pallaske a padoucha Christopha Letkowského, kteří mě z hereckého obsazení zaujali nejvíce. Přecitlivělý "komorník" mi přišel spíše trapný než vtipný. Nesmím však zapomenout na úplně hlavního hrdinu filmu a tím je Lassie, která byla společně s nejedním pěkným záběrem německé krajiny nejsvětlejším bodem filmu. Lepší dvě hvězdičky!(3.7.2020)

• hygienik

NECHOĎTE NA TOTO DO KINA, ak vám je vaše IQ milé. Jeden z najhorších nemeckých rodinných filmov, aké som za posledné 3 roky videl. Pokiaľ hľadáte film pre škôlkárov, kde rastie digitálna pšenica, deti majú hlavné slovo v rodine, kradnú zlomyseľnej susedke peniaze a sú premúdrelé, ste na správnom mieste. Nedotiahnutý scenár, hrozné dialógy, dementný záporák, zvláštny casting (Tá malá mala strašný chrup!), 80% afektu, 100% gýč a nevydarený SK dabing. Môžem si gratulovať, že som po 4 mesiacoch čakania vyrazil do kina akurát na pekného psa :)(25.6.2020)

• - Nové filmové zpracování legendárního příběhu má i výraznou českou stopu. Lassie totiž ve filmu běhá šumavskou přírodou, českými městy a plave v řece na jihu Čech. Natáčení, které celkově trvalo dva měsíce, se účastnil početný český štáb, v Česku strávili filmaři v létě 2019 téměř dva týdny a ve scénách ze školy si zahrály i děti z Vlachova Březí [Zdroj: novinky.cz] (Ganglion)