Tak jsem si ten horor sjel po letech znovu. Tentokrát kritickým okem. Co mě děsně sralo, bylo to nasvícení a kamera vůbec. Na dětskou mysl to asi působí blahodárně (v jednom ze svých "táborů" to rozhodně vyzkouším), ale mně to docela zkazilo požitek. Depresivita vs. dobrá naivita, to ovšem zůstalo a proto 60%.(8.1.2015)

Naprostý protiklad tupě rozjuchaným výplodům, co nám jsou dnes předkládány za pohádky. V tomto Rážově pojetí jde o temný drsný příběh s téměř hororovými scénami, stavy na hranici šílenství a přitom s velkou dávkou poetiky mimo jiné díky jako obvykle úchvatné Hapkově hudbě. Zlo je tu opravdu zlé a nikoli neschopné, ale naopak téměř všemocné a v boji s ním, jako i se strašnou kletbou svých bratrů, nestačí hrdince jen líbezný úsměv, naopak musí jít ve svém odhodlání až na krev.(19.6.2015)

Vážení pravdoláskaři, měli byste si uvědomit, že pohádky nejsou žádnej cukrkandl. Počínaje perníkovou chaloupkou, kde rodič schválně vede vlastní děti do lesa vyhladovět nebo se nechat sežrat lidožravou ježibabou, přes Červenou Karkulku s babičkou sežranou vlkem až po Sněhurku s krvelačnou macechou a nekrofilním princem. A především se pletete, když si myslíte, že jsou pohádky určeny dětem, to je všeobecně rozšířený blud. Pohádky jsou především způsob, jak zprostředkovat HLUBINNOU PSYCHOLOGII symbolickým jazykem, který bude dostupný i tupohlavým masám. Tahle pohádka je symbolikou nabitá a já jsem ji jako dítě milovala, stejně jako zde mnohde zmiňovaného Jana a podivuhodného přítele. Normální, zdravě vychovávané dítě dobře ví, jak vypadají skutečné zrůdy, a taky se musí poučit, jak takové zrůdy dopadnou. Nemůžete děcka držet ve vatičce a pouštět jim jen marmelády. Sedmero krkavců na mě působí především svou přirozeností. Prostředí, herecké obsazení a výkony i hudební podkres jsou na vysoké úrovni, není to kýčovité ani afektované. Jediné, co mi na tom vadí, je mizerná práce kamery, která často zabírá proti světlu.(2.10.2017)

• Tommassi3

"Zabili jste chléb !! Prosila jsem vás.. Proklínám vás !! Zkrkavčete !!" Ludvík Ráža se takřka po třiceti letech rozhodl natočit remake svého filmu inspirovaného z dnešního pohledu značně morbidní feministickou pohádkou Boženy Němcové a musím uznat, že se mu to povedlo na výbornou.. Ale bohužel však pouze co do atmosféry, při níž tuhne krev v žilách, jinak totiž ten zmiňovaný feministický motiv v důsledku naprosto zazdí.. Ovšem ona magická scéna, kdy se rozzlobená lůza vrhá na postavy Chýlkové a Rösnera, mě dodnes fascinuje..(15.8.2013)

Sedmero krkavců není ani pohádka, natož rodinný film. Je to drsná středověká legenda. Kdyby bylo dnes něco podobného natočeno s dokonalými triky a označeno nálepkou fantasy, možná by byly reakce zcela opačné. Netvrdím, že premiéra krkavců na Štědrý den byla šťastná volba (mně bylo zhruba 13 let, rodiče film nevydýchaly, ovšem já si s očima navrch hlavy lebedila).(31.8.2012)

• - Mária Podhradská hrála pouze ve dvou TV filmech, přičemž oba byly shodou okolností pohádky. V obou se pak setkala s Igorem Ondříčkem. Druhým byl o dva roky později snímek Sen o krásné panně (1995). (hermiona)

• - Pohádka se natáčela na jižní Moravě, v lednicko-valtickém areálu a v prostorách Janova hradu a hradu Pernštejn. Záběry z Bohdanina (Mária Podhrdská) domova byly natočeny ve skanzenu na Veselém kopci. (Saur.us)

• - Princ (Michal Dlouhý) v jedné scéně řekne své sestře (Ivana Chýlková): „Vždycky jsem si myslel, že Bohdanku nemáš ráda.“ Bohdanku (Mária Podhradská) ale poznal až jako „němou“, takže nemohl vědět, jak se jmenuje. (Nikitera)