Nemůžu si pomoct, ale i přes ten negativismus a drsnotu, co z téhle pohádky čouhá, jsem ji měla a mám hodně ráda. Asi to bude tím, že není tak přeslazená jako ostatní české pohádky, asi to bude i mým oblíbeným Michalem Dlouhým. Každopádně Boris Rösner i Ivana Chýlková stojí též za zmínku - jejich výkony jsou opravdu kvalitní. Malým dětem bych ale tuhle pohádku asi moc často nepouštěla.(19.6.2007)

Hodná a milá hlavní hrdinka s opravu nevídaným sebeobětováním bojuje o vysvobození svých bratrů. Pochmurnost je sympatická a pohádková. Pohádky jsou plné zla, nenávisti, žárlivosti a škodolibosti, pravda, vždy je zcela zdecimuje absolutní dobro, kde tomu tak není, ocitli jsme se v žánru horor. Ale i přes výbornou atmosféru a sympatické kladné i záporné figury mi to vždy připadalo nedomrlé. Něco jako guláš připravený tak, aby ho mohly i malé děti - výživné, ale nemá to ten správný říz.(21.1.2011)

Temná až děsivá pohádka podle syrové pohádkové předlohy. Jen je toho děsiva a negativna na dětského diváka možná až moc. Dvojice Ivana Chýlková a Boris Rösner vytváří spíš hororové postavy, než pohádkové, jde z nich hrůza. Naproti tomu pasivita panovníka (Michal Dlouhý) je až nesmyslná a to jak ve vztahu k sestře, tak ve vztahu k své vyvolené. Děj je zasazen do zajímavých míst, pohádka je doprovázena skvělou Hapkovou hudbou, jen malinko odlehčení by tomu všemu bylo třeba, takového toho něčeho, co umí Vorlíček v režii nebo Svěrák ve svých scénářích, aby zkrátka té bolesti nebylo tolik.(24.2.2013)

Legendární Chrt Borise Rösnera - jen díky němu jsem si Sedmero Krkavců pamatoval od dětských let. Znovu jsem je viděl až ve věku dospělém a vybavily se mi chvíle strachu, které jsem jako malý zažíval při pohádce o Janovi A Jeho Podivuhodném Příteli, která je desetkrát větší a morbidnější psycho než tato česká klasika. Sedmero Krkavců a severský drasťák spolu leccos sdílejí, třeba onu spornou vhodnost pro dětské publikum. Jako pohádku tak jak ji obvykle vnímáme, opravdu nedoporučuji. Zvlášť jestli se vaše děti bojí u Statečného Kováře s Pavlem Křížem:) Ale jako film s pohádkovou tematikou rozhodně dobré. 70%(10.12.2006)

• Pitryx

Chcete si zvýšit depresi? Pak se na tuto „pohádku“ podívejte. Neměl jsem ji rád jako dítě, a nyní se to nezlepšilo. Prostě mi nesedí, je zdlouhavá, depresívní, málo veselá a prostě je hnusná. Přesto musím dát k plusům právě toto zvláštní pojetí. Chýlkové role skutečně sedí, je hrozná.//////Bohdanka neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Bohunka!!! jak zde psáno!//////(11.12.2016)

• - Bratři coby krkavci sídlí na zřícenině hradu Boskovice, kde je také Bohdanka (Mária Podhrdská) nalezne. (salahadin)

• - Mária Podhradská hrála pouze ve dvou TV filmech, přičemž oba byly shodou okolností pohádky. V obou se pak setkala s Igorem Ondříčkem. Druhým byl o dva roky později snímek Sen o krásné panně (1995). (hermiona)

• - Princ (Michal Dlouhý) v jedné scéně řekne své sestře (Ivana Chýlková): „Vždycky jsem si myslel, že Bohdanku nemáš ráda.“ Bohdanku (Mária Podhradská) ale poznal až jako „němou“, takže nemohl vědět, jak se jmenuje. (Nikitera)