• BMW12

Děti hodí matce do těsta polínko a máma je prokleje, ať zkrkavčí. A šup a jsou z nich krkavci. What the fuck? Tohle bylo hodně špatně natočeno, podle hodně špatného scénáře. Postavy živé vody, větru a slunce se vůbec nepovedly. Princ bydlel na chudém zámku, jeho služebníkem byl Chrt a to bylo vše. Dokonce ani vojáky neměl, vojsko mu dělali jeho chudí poddaní. Tohle jako má být zámek pro prince? Alespoň, že ta Bohunka byla fešná, protože jinak bych ani neměl co chválit.(9.3.2017)

Pěkný příběh, pohádka ve svém původním významu. Překvapuje mě, jak je podhodnocená. Chápu, že u diváků očekávajících moderní laskavou pohádku pro děti moc nezabodovala, ale spousta podobně laděných je tady hodnocena velmi dobře, např. Čarodějův učeň od Zemana. Více se rozepisovat nebudu, jen bych opakoval již vyřčené - přečtěte si komentář uživatele Sportovec, pod který se v plném rozsahu podepisuji.(10.11.2013)

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek s dokonalou hudbou (!). Temná a neúprosná atmosféra, fantastické duo Hlaváčová + Brzobohatý. Výborný Boris Rösner i Michal Dlouhý. Tu hudbu si často broukám, kéž by vyšel soundtrack...ale toho se asi nedočkám, co páni vydavatelé?? 55% má jako být co?! Vždyť pohádka je vlastně hororový žánr!(24.8.2006)

• yarghoul

Jedna z pohádek, které jsem se spíš bála, než aby se mi líbila, chladná Ivana Chýlková se sluhou Chrtem v podání Borise Rösnera a zavražděná služka mě dlouho strašili ve snech. Druhá věc, kterou si budu pamatovat ještě dlouho je melodie, kterou si Bohdanka pořád zpívá. Spousta pohádek člověk vidí a zapomene, nebo je přejde bez zjevného zanechání stopy. Tahle pohádka ve mě zanechala stopu hlubokou. Bohužel negativní, což není u pohádky zrovna ten správný atribut...(20.7.2009)

Jsou jen tři hrané pohádky, které mě děsí i po více než 15-ti letech. Jedna z toho je Anička s lískovými ořišky, druhá je Perníková chaloupka zahraniční výroby (nejspíš USA, film mám na kazetě a nikdy jsem toto ztvárnění v televizi neviděla), kde se děti proměnily v perníkový plot. No a tou třetí je snad ta nejhorší - Sedmero krkavců. Pro mě vždy nejlepší český horor. Možná předlohou je pohádka, ale já se u tohoto filmu klepu strachy.(11.8.2011)

• - Mária Podhradská hrála pouze ve dvou TV filmech, přičemž oba byly shodou okolností pohádky. V obou se pak setkala s Igorem Ondříčkem. Druhým byl o dva roky později snímek Sen o krásné panně (1995). (hermiona)

• - Pohádka se natáčela na jižní Moravě, v lednicko-valtickém areálu a v prostorách Janova hradu a hradu Pernštejn. Záběry z Bohdanina (Mária Podhrdská) domova byly natočeny ve skanzenu na Veselém kopci. (Saur.us)

• - Bratři coby krkavci sídlí na zřícenině hradu Boskovice, kde je také Bohdanka (Mária Podhrdská) nalezne. (salahadin)