• Mortemiss

Totální sračka! To že mařka první půl hodinu volá větříka a sluníčko je sice milý, ale vypadá to, že mladá hlavní hrdinka ujíždí na těžkém kreku. Totálně zhulená se potácí krajinou, jako by v sobě měla několik promile a ještě k tomu mluví sama se sebou. Dále její slabá matematika, půl hodinu počítá sedm předmětů, z toho by se každý málem posral a matikáři by nad ní zlomili hůl a šli se vybrečet na Rážovo rámě. Máme zde i přiteplého panitů s nalýzaným copem, který to rád dělá na koníčka, jeho sluha je již z pánovi aktivity zcela nefunkční a neustále si drží svůj opotřebovaný zadek. Ano, tahle pohádka mě velmi nezaujala a nevidím v ní nic poučného, maximálně to, že ve středověku uměli napočítat do sedmi.(20.7.2012)

Tahle pohádka mě v dětství strašně děsila, a když jsem se na ni podíval po letech, nic se na tom nezměnilo. A právě to je ten důvod, proč se mi pořád líbí. Pohádka by měla děsit, ne být jen líbivá, a přesně tohle se tvůrcům podařilo, za což jsem jim pořád vděčný. Některé scény jsou prostě nádherně děsivé.(22.6.2015)

Vážení pravdoláskaři, měli byste si uvědomit, že pohádky nejsou žádnej cukrkandl. Počínaje perníkovou chaloupkou, kde rodič schválně vede vlastní děti do lesa vyhladovět nebo se nechat sežrat lidožravou ježibabou, přes Červenou Karkulku s babičkou sežranou vlkem až po Sněhurku s krvelačnou macechou a nekrofilním princem. A především se pletete, když si myslíte, že jsou pohádky určeny dětem, to je všeobecně rozšířený blud. Pohádky jsou především způsob, jak zprostředkovat HLUBINNOU PSYCHOLOGII symbolickým jazykem, který bude dostupný i tupohlavým masám. Tahle pohádka je symbolikou nabitá a já jsem ji jako dítě milovala, stejně jako zde mnohde zmiňovaného Jana a podivuhodného přítele. Normální, zdravě vychovávané dítě dobře ví, jak vypadají skutečné zrůdy, a taky se musí poučit, jak takové zrůdy dopadnou. Nemůžete děcka držet ve vatičce a pouštět jim jen marmelády. Sedmero krkavců na mě působí především svou přirozeností. Prostředí, herecké obsazení a výkony i hudební podkres jsou na vysoké úrovni, není to kýčovité ani afektované. Jediné, co mi na tom vadí, je mizerná práce kamery, která často zabírá proti světlu.(2.10.2017)

Jejda, tohle bych teda za pohádku moc nevydávala. Kapánek drsné. Na oslavu vánoček se podle mě tento film vůbec nehodí. A co máte pořád všichni s "Bohunkou", to je přece Bohdanka, ne? Ale možná jsem hluchá :), služebnou jsem také celý film považovala za Johanu a ona to byla Jolana. Rösner jako Chrt byl správně uvrčenej, Chýlková byla temná a zvráceně zlá a na Dlouhém jsem mohla oči nechat. Skutečně film poněkud těžšího kalibru, který na plátně děsí mnohem více, než jako pohádka, kterou vám rodiče čtou na dobrou noc.(25.1.2010)

• Big Bear

Divné až strašidelné... jakoby to ani neměla být pohádka pro děti. Já ji nikdy neměl rád ani jako takovou. Matka co prokleje svých 7 zlobivých chlapců... ,,zabili jste chléb, proklínám vás'' .. eh... Snad to mělo sloužit dětem co zlobí jako taková výchovnější pohádka, nevím... I já si z ní pamatuji a pamatoval jsem si i dnes, kdy jsem ji po letech viděl Chrta v podání strašidelného Rösnera. Jinak na mně působí ješta až osmdesátkovým feelingem.. Kostýmy, hudba, herci... Dlouhý tu vypadá opravdu jako nějaký hošan... No jak říkám, tuhle pohádku nemusím a dnes nezaujala ani mé děti. *(16.12.2017)

• - Princ (Michal Dlouhý) v jedné scéně řekne své sestře (Ivana Chýlková): „Vždycky jsem si myslel, že Bohdanku nemáš ráda.“ Bohdanku (Mária Podhradská) ale poznal až jako „němou“, takže nemohl vědět, jak se jmenuje. (Nikitera)

• - Bratři coby krkavci sídlí na zřícenině hradu Boskovice, kde je také Bohdanka (Mária Podhrdská) nalezne. (salahadin)

• - Pohádka se natáčela na jižní Moravě, v lednicko-valtickém areálu a v prostorách Janova hradu a hradu Pernštejn. Záběry z Bohdanina (Mária Podhrdská) domova byly natočeny ve skanzenu na Veselém kopci. (Saur.us)