„Proklínám vás, zkrkavčete!“ vyřkla matka (J. Hlaváčová) nad svými syny. Jaké nedozírné následky tato slova budou mít, netušil v první chvíli snad vůbec nikdo… Nenechte si ujít televizní zpracování známé pohádky B. Němcové o statečné Bohdance (M. Podhradská), která podstoupila nejtěžší zkoušky, aby vysvobodila svých sedm bratrů z krkavčí podoby… (Česká televize)

DarkoCohen

Na tuhle pohádku se chce koukat jako malý capart nebo v hodně dobré společnosti. Jinak si nemyslím, že ji plnohodnotně oceníte. Přece jen prapodivných efektů se sluncem, přikrčených - psům ne nepodobných služebných, Chrta Borise Rösnera a mužatky Ivany Chýlkové se normální dospělý člověk bát nebude. A Petr Hapka se svou úžasně zakomponovanou muzikou všechno sám nezmůže. ()

Brinkley

Sedmero krkavců není ani pohádka, natož rodinný film. Je to drsná středověká legenda. Kdyby bylo dnes něco podobného natočeno s dokonalými triky a označeno nálepkou fantasy, možná by byly reakce zcela opačné. Netvrdím, že premiéra krkavců na Štědrý den byla šťastná volba (mně bylo zhruba 13 let, rodiče film nevydýchaly, ovšem já si s očima navrch hlavy lebedila). ()

rivah

Bláhově jsem se domníval, že režisér se vrátil k námětu, aby se rehabilitoval od nepovedené verze z roku 1967. Bohužel opak je pravdou, nové verze je ještě slabší, drama je tu nepřesvědčivé, neohrabané a směšné. Hvězdičku dávám ze soucitu. ()

havran

Je to ale spíše taková pohádka pro dospělé, z vlastní zkušenosti můžu říct, že pro 6-ti leté prcky prahnoucí po princezně se zlatou hvězdou to bylo poněkud drsné pokoukáníčko.... Takže pozor na Chrta!!! ()

CGP

Páni! Zapoměňte na pohádkovou idylu ála Zdeněk Troška, tohle dílko spíš připomíná Kladivo na čarodejnice! ()

Daginka

Promiňte, ale mně se to nikdy moc nelíbilo..Ty 2 * jsou jen za velmi slušné herecké výkony Michala Dlouhého a Ivany Chýlkové.Ostatní teda nic moc.Ne, že bych byla tolik zaujatá oproti téhle ,,pohádce'', ale nikdy mě za srdce nechytla a nechytne.40% ()

Tamdydam

Pamatuju si, že mě tahle pohádka jako dítě děsila a vůbec se mi nelíbila. A to bych řekl, že je podstatné. Nevím, pro koho se takovéhle pohádky točí. U dospělých to jako horor patrně neobstojí, děti se tomu buď vysmějí, nebo se budou bát. ()

Uhura

Další Rážova děsivá, ale krásná pohádka. Vynikající je Ivana Chýlková, a Boris Rösner coby Chrt. ()

Megynka

Je těžké dát nějaké hodnocení. Ač si občas říkám, že se to jako pohádka moc brát nedá, je jedna z těch nejlepších. Vlastně, dalo by se říct, že na ní vznikla má láska k hororům ... Ivana Chýlková zde odvedla naprosto úžasnou roli, stejně jako její poddaný Chrt. Nikdy nezapomenu na hudbu, stejně jako na strach, který jsem kdysi cítila ... ()

PB2

Tuhle pohádku si člověk prostě zapamatuje. V málokteré pohádce někoho ubodají dýkou, upálí nebo matka ztratí 7 synů pro pár v hněvu vyřčených slov. V řadě současných laskavých, naivních pohádek s přihlouplýma postavama to člověk opravdu ocení, ale spíš ten starší, protože pouštět tohle dětem asi není nejlepší nápad :) ()

Tormentor665

Tak jsem si ten horor sjel po letech znovu. Tentokrát kritickým okem. Co mě děsně sralo, bylo to nasvícení a kamera vůbec. Na dětskou mysl to asi působí blahodárně (v jednom ze svých "táborů" to rozhodně vyzkouším), ale mně to docela zkazilo požitek. Depresivita vs. dobrá naivita, to ovšem zůstalo a proto 60%. ()

Pulper

Postižený poskok, šílená královna, neschopný princ a kultovní scéna, kde je jedna z nejdementnějších filmových hlášek (Zabili jste chléb.) následována úžasnou proměnou synáčků v krkavce se skvělým hudebním doprovodem. ()

DaveSmith

Pohádka? Spíš horor. I když filmu neupírám kvality, tohle prostě není pro děti. Já měl z týhle "pohádky" vždycky hrůzu, asi proto, že jsem jí viděl jako malej kluk. ()

Petike

Keď Herz spracoval Krásku a netvora ako horor-lite, tam to neprekážalo, lebo to bolo vhodné a scenáristicky dosť dobre zvládnuté. Ale táto hororovo-incestno-úletová vec mi pripadá, ako keby si niekto pozrel úchylného radca Grímu v Jacksonovom spracovaní Pána prsteňov, potom všetky porno-incestné scény v Hre o tróny (alias Fantasy Dallas), vrátil sa v čase do roku 1993 a snažil sa to všetko napchať do adaptácie Siedmych zhavranelých bratov. "Princ" vyzerá s prepáčením ako prihriata verzia Jánošíka a korunu všetkému nevkusu nasadzuje Chýlková ako priehľadne zlodušská, po bratovi slintajúca goth sestra (fuuujjjjjj). Je mi ľúto, ale adaptácia z roku 2015 je o tisíce svetelných rokov lepšia. Nedá sa to ani porovnávať, nielen z hľadiska atmosféry, ale aj z hľadiska kvality a sviežosti hereckých výkonov. Verzia z 2015-ho je pravý opak: Čiperná, optimisticky ladená, kompetentne a zahraná a sfilmovaná a na nič sa nehrá. Toto čudo z 93-ho je v porovnaní s ňou totálny EMO-fest. Ani sa nečudujem ČT, že sa ju odváži odvysielať len občas, aj to len niekedy po Vianociach v nezaujímavom čase. Najkrajšia vec na tomto nepodarku-prepadáku je slovenská hlavná predstaviteľka, hoci predabovaná. Za ňu a za pokus o stredovekú výpravu filmu dám hviezdičku, ale to som ešte štedrý. Český Gríma v podaní Rösnera je haluz, ale tak úchylná haluz, že ju nepovažujem ani za nechcene smiešny bonus. Chcem sa poďakovať Alice Nellis, že odkliala české filmové verzie tejto rozprávky svojím podareným filmom spred piatich rokov. ()

Pochtli

Pokud budou menší děcka zlobit, pusťte jim tuhle pohádku/horor s dominou Chýlkovou a jejím nohsledem Rösnerem a zaručeně od nich budete mít chvíli pokoj:oD ()

Mercilonka

Jsou jen tři hrané pohádky, které mě děsí i po více než 15-ti letech. Jedna z toho je Anička s lískovými ořišky, druhá je Perníková chaloupka zahraniční výroby (nejspíš USA, film mám na kazetě a nikdy jsem toto ztvárnění v televizi neviděla), kde se děti proměnily v perníkový plot. No a tou třetí je snad ta nejhorší - Sedmero krkavců. Pro mě vždy nejlepší český horor. Možná předlohou je pohádka, ale já se u tohoto filmu klepu strachy. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno