„Proklínám vás, zkrkavčete!“ vyřkla matka (J. Hlaváčová) nad svými syny. Jaké nedozírné následky tato slova budou mít, netušil v první chvíli snad vůbec nikdo… Nenechte si ujít televizní zpracování známé pohádky B. Němcové o statečné Bohdance (M. Podhradská), která podstoupila nejtěžší zkoušky, aby vysvobodila svých sedm bratrů z krkavčí podoby… (Česká televize)

Saur.us

Temné, depresivní pohádkové drama plné pološílených postaviček a nezapomenutelných rolí Ivany Chýlkové a Borise Rösnera. Jako malý to pro mě byla silná káva ale teď, když jsem měl možnost to v televizi zase vidět jsem si to náležitě užíval. ()

Bozvav

Na tomto zpracování mi nevadí ponurost díla, až hororová hudba a nemožnost pustit ji dětem do 8 let. Ale naprosto strašné herecké výkony dvou hlavních představitelů. Bohunka a princ se fakt nepovedli. Bohunka v podání Marii Podhradské byla ukňíkaná, uvzdychaná, jalová a princ měl pořád výraz, jako by ho trápily hemeroidy. Nezachránil to bohužel ani slušný výkon Chýlkové a herecký koncert Borise Rosnera. Prostě mizérie. A to nemluvím o špatném načasování této pohádky. Tématem se hodila tak na Velký pátek a ne na Štědrý večer. ()

mh.mail

40% — Divná pohádka. Motiv zlé královny v podání Ivany Chýlkové a jejího Chrta Borise Rösnera mi přišel úplně zbytečný a (ne)uměle naroubovaný. Ale chápu, že původní motiv je pro takhle dlouhou stopáž příliš jednoduchý a bylo ho potřeba rozšířit. Ovšem jestli zrovna tímto způsobem, bůh suď. ()

zdeny99

Tohle Sedmero krkavců se poprvé vysílalo na Štědrý den roku 1993 a odstartovalo už více jak 25 letou tradici štědrovečerních pohádek. Dnes s odstupem více jak čtvrt století vypadá velice lacině. Je poznat, že se jedná pouze o televizní film a ne pohádku určenou pro kinosály. Což sami můžeme porovnat se SEDMEREM KRKAVCŮ s Marthou Issovou v hlavní roli. Tohle Rážovo zpracování se tomu z roku 2015 vůbec v ničím nemůže vyrovnat. Už od začátku mě štvalo otřesné ozvučení. S barvami to také není žádná sláva. Všechno je takové šedozelené, až vyblité. Na tricích se samozřejmě také šetřilo a i vlivem stáří pohádky se nemohou v tomto ohledu vyrovnat s tou z roku 2015, která byla filmovými triky prošpikovaná. Zpravidla televizní pohádky jsou postaveny na výkonech herců. Ovšem tady by se dalo mluvit o dobrém výkonu tak leda Ivany Chýlkové v hlavní záporné roli a jejím sluhovi Borisi Rösnerovi. Dobří byli i tradiční stálice Radek Brzobohatý s Janou Hlaváčovou, ovšem ti dostali jen málo prostoru. Za to Mária Podhradská v hlavní roli Bohdanky byla absolutně nepřesvědčivá. Totéž se dá říct i o tradičně toporném televizním princi Michalu Dlouhém. Příběh sám o sobě je v tomto podání velice jednoduchý. Není ničím natahován, což je dobře. Pohádka utíká. Na samotném ději tak leda upoutá moralisty to, že zavání incestním vztahem prince (M. Dlouhý) a jeho zlé sestry (I. Chýlková). [6195. hodnocení, 197. komentář, 56%] ()

brunnerka

Nedoceněný film. Nelze ho ani tak nazvat pohádkou, protože je vskutku deprimující. Ale Ivana Chýlková tu doslova září, i když dostala roli záporačky. Na konci se pochmurno vyjasní a vše dobře dopadne. ()

Luk Skywalker

Ne moc oblíbená pohádka, ale po letech jsem si jí připomněl a mohu srovnat v remakem z roku 2015. Mnohé z ní jsem zapomněl, ale pár scén v hlavě zůstalo a zůstane napořád. ()

Besyn

Tak tohle je hodně nepovedená a místy až trapná zfilmovaná verze pohádky od....Sakra už ani nevím od koho!!! ()

Véronique

Tak z této pohádky jde na mě dodnes chlad. Někdy bývá to pověstné mražení v zádech příjemné. Někdy ale také ne... V tomto případě se to povedlo tak napůl. Jakou malou mě vždy obehnala hrůza, když se na obrazovce objevila Ivana Chýlková. Oproti záporné pohádkové postavě v Jezerní královně zde působí opravdu hrozivě, na tento žánr možná až moc. Dodnes mi utkvěla v paměti i role Jany Hlaváčové a okamžik, kdy prokleje své syny za to, že "vyrušili" chléb... Dost tristně působí i hrad prince, stejně jako příroda, která jej obklopuje. Vše je tak studené a tajemné, nikde ani trochu toho "hřejivého teplíčka"... Trochu mi to připomíná Třetího prince, ovšem v ještě "chladnější podobě". Teď bych ale vyzdvihla kladné stránky pohádky. Povedl se především výběr hlavního páru. Mladý krasavec Michal Dlouhý a drobná kráska Mária Podhradská... Opravdu pěkný pár. A nejen po vizuální stránce. Hodně drasticky vyznívá konec pohádky, kdy Johanku málem postihne osud Jana Huse... Nakonec však vše dobře dopadne a mladý pár spolu se sedmi bratry se vrací domů. Jedna z nejdojemnějších a nejemotivnějších scén v české filmu, doprovázená krásnou hudbou. ()

tranquill

"Člověk se na světě ztratí jako zrnko máku..." Ano, a tato pohádka ztratila především na slabém herectví, jinak by to nemuselo být špatné. ()

helraiser

Legendární pohádka kdy zlo je opravdu zlé, ale vše na konec dobře dopadne. Atmosférické, syrové a slušně dobové. Velmi znepokojující, líbilo. Klenot. ()

papaguy

Perfektní temná pohádka s až thrilerovou atmosférou. Princova sestra a Chrt jsou skvěle vykreslené záporné postavy. Spodina podána mimořádně bezútěšně. ()

FOCKE_WULF

Strašlivá kletba, incestní vztah mezi princem a princeznou, intrigy, ohováranie, klamstvá, špatné zaměstnanecké podmínky pro personál hradu, ale nakonec vše urovná Láska. Ivanka Chýlková nás svou diskutabilní krásou terorizuje už od dob soudruha prezidenta Gorbáčika. ()

Trixi

Proboha koho napadlo tohle vydávat za pohádku. Z Chýlkový leze mráz po zádech, z Rösnera můžete mít špatné spaní - zahraný je to skvěle, ale rozhodně to není film na nedělní odpoledne. ()

for-com

Těžko hodnotit tuto pohádku... když jsem ji viděla poprvé, byla jsem malé dítě natěšené na vánoční dárky ... vůbec jsem nečekala něco tak depresivního a temného ještě k tomu v době (pro většinu) nejkrásnějších svátků v roce... místo evergreenů jako Pyšná princezna, Tři oříšky pro Popelku.. měla premiéru právě Sedmero krkavců.. a přiznám se, že jako dítě jsem z toho měla těžké spaní.. ale pohádka je to jisto jistě originální a herecké výkony byly úchvatné... z Chýlkové a pana Rösnera mi dodnes běhá mráz po zádech... jediné co vzbuzuje otázku je vhodnost/nevhodnost zařadit to jako hlavní pořad na Štědrý večer:) Hodnocení je na hraně tří a čtyř hvězd.. nakonec se přikláním ke třem (asi jsem se za tu řádku let ještě nevyrovnala s tím šokem) ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno