1940, druhá světová válka. Do nově zřízeného nacistického koncentračního tábora Osvětim dorazí první transport s deportovanými vězni. Jedním z nich je Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski, bývalý boxerský šampion z Varšavy. Dozorci ho donutí bojovat v ringu o život svůj i svých spoluvězňů. Každé další vítězství posiluje víru nešťastníků, že nacisté nejsou neporazitelní, ale osvětimští dozorci si všímají rostoucího odporu a vzdoru vězňů. Konfrontace s administrativou a odpovědnými osobami je nevyhnutelná. Životopisné drama Macieje Barczewského, natočené podle skutečných událostí, vypráví příběh jednoho z prvních zajatců koncentračního tábora Osvětim-Březinka, vězně č. 77. (HBO Europe)

wowylgu313

Jako celek ala téma Koncentrační Tábor, provedení, kvalita natočení, super. Ano, mělo to ten nádech, který to mělo mít. Druhá scéna a to boxu už mě zas tak moc nepohltila. Spíš jsem si užíval tu kulisu, koncentráku než to abych napjaťe fandil hlavnímu protagonistovi. Jednoduše bylo mi fuk zda zvítězí nebo ne. Spíš jsem vnímal všechno a všechny kolem dokola. A to bylo zpracované k mé spokojenosti. ()

necrobutcher

Polská kinematografia boduje.... Fajn film z prostredia koncentráku, o tom že aj tí najväčší despoti sa zabávajú... nie, hlavný hrdina nie je hrdina, je boxer, bod doku za určitú predvídateľnosť deja a sladký záver a la usa kinematografia ()

Zaks

Silné scény tu rozhodne boli, ale miestami dej pripomínal skôr paródiu a to najmä v tom, v čom mohol vynikať - boxerské súboje a zvlášť ten posledný. Ani zďaleka vo mne film nezanechal také emócie, ako napríklad Saulov syn. ()

ezop1012

Takže mame tu nejaký asi remake filmu boxer a smrť (1962), začiatok je celkom sľubný, prídu aj osobne si myslím prehnane surové ukážky likvidácie väzňov a hlavne je tam menej psychológie. Príbeh je jednoduchý a celkom dobre predvídateľný a netreba čakať nejaké väčšie vlastne ani menšie zvraty v deji. Niektoré scény nie sú správne dobove v zmysle chovania sa postáv, to je ako, keby sa dnešné správanie aplikovalo na tu vtedajšiu dobu. Chýbala mi hlavne psychológia jednotlivých postáv, niečo tam síce aj je, ale je to ploche a tiež nie najlepšie zvolená hudba. Za mňa je to slabší priemer. ()