Reklama

Reklama

1940, druhá světová válka. Do nově zřízeného nacistického koncentračního tábora Osvětim dorazí první transport s deportovanými vězni. Jedním z nich je Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski, bývalý boxerský šampion z Varšavy. Dozorci ho donutí bojovat v ringu o život svůj i svých spoluvězňů. Každé další vítězství posiluje víru nešťastníků, že nacisté nejsou neporazitelní, ale osvětimští dozorci si všímají rostoucího odporu a vzdoru vězňů. Konfrontace s administrativou a odpovědnými osobami je nevyhnutelná. Životopisné drama Macieje Barczewského, natočené podle skutečných událostí, vypráví příběh jednoho z prvních zajatců koncentračního tábora Osvětim-Březinka, vězně č. 77. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Fr 

všechny recenze uživatele

„TO UŽ NENÍ JEN TVŮJ BOJ. BOJUJEŠ ZA NÁS VŠECHNY…“   Taková – dalo by se říct pohádka o boxerovi v pruhovaným pyžamu, kterej měl naději, že by třeba nemusel Osvětim opustit komínem… Pohádka proto, že ten film nepřináší nic extra novýho. Prostě vypráví o dobru, zlu a seznamuje nás s osudem Tadeusze "Teddyho" Pietrzykowskiho. A přesto, že to dělá jednoduše, dobře se na to kouká. Ale jednou asi stačí.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Natrhl jsem náckovi prdel (boxem vole…).  ///  Thx za titule „Martina Bořilová“.                  PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Aušvyc Rocky aneb notně zandrzénovaná jakože skutečná historka z mezilágrové ligy v rohování, plná miliónkrát omletých osvětimských klišé a patosu, o třiadvacetiletém anorektikovi, jehož hraje nesympatický čtyřicetiletý anorektik, který svými pěstmi už ve čtyřicátém málem osvobodil celý tábor, rozdával všem vězňům na potkání naději a kamióny vyboxovaného chleba. V podstatě hezky natočená mýdlooperní tryzna, jejíž povrchní, cedníkový scénář některé podstatné souvislosti místy prostě ignoruje podivnými skoky v ději někam do prdele, místy dělá z diváka debila, místy už chyběly jen víly. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Polsko opět nezklamalo. Maciej Barczewski natočil parádní Debut, který zkombinoval dva atraktivní náměty do jednoho. Tedy historické válečné drama z Osvětimi a boxerské drama v netradičním prostředí a ono to funguje skvěle. Hlavní hrdina je bývalý boxerský šampión Waršavy, který je transportován do nově zřízeného nacistického koncentráčního tábora, kde si vyboxuje život. Velmi silný příběh, kde jsou dobře zachyceny hrůzy páchány na židech ( hromadný vstup do plynových komor, střílení v řadách, náckové jsou zde zobrazeni v té nejhrozivější a nehumánní formě) a když si jeden nácek ( boxer) všimne hlavního hrdiny, dá mu možnost boxovat se svými spoluvězni pro pobavení nácků. Souboje v ringu jsou slušně natočené, film má jen 90 minut, takže si drží dobré tempo, atmosféra ošklivého prostředí funguje velmi dobře a herecké výkony jsou skvělé taktéž, takže rozhodně povedená podívaná. Příběh 4/5. Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

Docela dobré válečné sportovní drama z koncentráku. Na druhou stranu, už jsem na toto téma viděl 2 filmy a to o něco lepší. Piotr Głowacki hraje boxera sice dobře, ale trošku mi vadilo, že film moc negradoval. Velké finále se tudíž nekonalo. Poláci toto téma točit umí, ale pro tentokrát, je to spíš lepší průměr na 3,5 hvězdy. Každopádně za kouknutí, to asi stojí. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

O boxovaní v koncentračnom tábore sú aj lepšie filmy, ale nebolo to najhoršie. Dôležité je to, že si film dokázal zachovať istú dávku emocionality a tragiky. A niektoré scény boli naozaj silné. Na druhú stranu sa to pomerne často utápalo v šedivom príbehu vedľajších postáv. Samotné boxovanie bolo tiež iba priemerné. Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100 ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama