Chalífát

• Česko Kalífát (festivalový název) (více)
Švédsko, 2020, 6 h 23 min (Minutáž: 47–54 min)

Tvůrci:

Wilhelm Behrman

Kamera:

Jonas Alarik

Hudba:

Sophia Ersson

Gizem Erdogan, Amed Bozan, Aliette Opheim, Nora Rios, Albin Grenholm, Simon Mezher, Lancelot Ncube, Amanda Sohrabi, Said Legue, Yussra El Abdouni (více)

Epizody(8)

Blížící se útok bojovníků ISIS na Švédsko svede dohromady několik žen včetně matky v prekérní situaci, odvážné studentky a ambiciózní policistky. (Netflix)

Lendak

Asi najlepší seriálový počin od Breaking Bad. Napriek tomu, že tam nieje skoro žiadna akcia a brutalita ( čo ma celkom prekvapilo) , tak seriál vôbec nenudí, začo môžeme ďakovať skvelému scenáru a úžasnej réžii. Najväčším pozitívom je asi to podanie, že nie všetko je čiernobiele a postavy si zamilujete, aj keď nie vždy robia správnu vec. Ďalej musím vyzdvihnúť bravúrny soundtrack a kameru, vďaka ktorej celý ten príbeh vyzerá viac autenticky. Po dopozeraní som ďakoval bohu, že som sa narodil v Európe. PS: Toto nieje Hollywood, ale poctivá švédska robota, takže nečakajte žiadny happyend. ()

KofiAnnan

Ale stejně těžko věřit, že by někdo, kdo vyrostl v tak demokratické zemi jako je Švédsko a jehož rodiče netíhli k Chalífátu věřil těm islámským sračkám, i když jim je jen 17 nebo kolik. Mě by nepřesvědčil k žádným ideologickým bullshitům ani ten největší fešák z kebabu na rohu ulice, ale tak každý jsme jiný. Linka s Pervin byla nejlepší a Fatima je fakt kost. ()

jackalsc

Špičkově natočený seriál, který umožnuje nahlédnout jak někteří jedinci dokážou být vymletí a úplně kontrolovatelní a jak rekrutéři extremistických organizací rekrutují své oběti. Celkový obraz zde představený mi příjde velmi reálný, i když nemůžu to tak úplně posoudit, protože máme to štěstí, že v naší zemi nic tak extrémního nepociťujeme (tedy prozatím a doufám, že to tak zůstane), nicméně obecně je známo, že nejenom skandinávské země mají s těmito skupinami docela problémy. ()

Grázl83

Slabý rozjezd, kdy první 3 díly se toho moc neděje. Pak tempo stupňuje, ale úplně strhující to není a je tam i pár nesmyslných scén a myšlenkových pochodu postav. 3 dílny seriál nebo delší celovečerní film by byla bomba. Takto max 4* ()

taibrek

Veľmi super nápad na seriál. Napätie ako sviňa. Neviem či to bude mať aj pokračovanie, ale zrejme áno. Stačili dve časti a mohlo sa to dotiahnuť do konca. Možno niektoré dejové linky mali ostať naschvál takto otvorené... Oplatí sa pozrieť ()

SONYAGENT

Zatim nejvetsi prekvapeni tohoto roku. I kdyz jsem cekal hlubsi kulisy, ktere priblizi situaci v Rakce, vynahradili mi to herci svymi vykonu (ne vsichni) serial ma stupnujici atmosferu a nepotrebuje zadne hrdiny. Skutecne priblizuje realnou praci a zivot zpravodajcu, policistu i jednotlivych nabozenskych fanatiku. 85% ()

Lacro

No ty kráso! Celé zhlédnuto za jediný den a musím říct, že takhle mě neuzemnilo nic hodně dlouho. Dechberoucí a brutálně napínavá podívaná. ()

jauahaoas

Aláh Agbar! Zradikalizujeme se a vyhodíme se všichni do vzduchu. Urááá … aneb, jak náctileté blbky řeší svou flustraci ve společnosti, kterou ještě nepochopili. Chápu, že život menšiny(nejen) v kapitalistickém systému, který nabízí pouze práci, spánek a nějaký ten konzumní život je dosti málo, ale je to lepší než se nechat ponižovat v IS jako největší onuce. Korám a Bible zvítězí nad lží a nenávistí. Nejen politika, ale i víra je stokou lidstva! ()

Kusbi

Švédské překvapení v podobě asi nejlepšího seriálu roku 2020 (minimálně to platí s koncem dubna). Kalifat měl trochu pomalejší nástup, který jsem trochu obtížně překousával, nicméně potom se vše rozjelo naplno a zejména asi 3-4 poslední díly mě naprosto pohltily. Skvěle zpracovaný kriminální thriller s prvky sociálního dramatu nastiňuje situaci ve švédské společnosti a problémem integrace přistěhovalců a jejich potomků (byť se domnívám, že zrovna tento aspekt seriál prošel vyšší mírou dramatizace). Postavy jsou skvěle vykreslené, snad ještě lépe zahrané a já víceméně nemám, co vytknout. Závěr je poměrně zdrcující a jsem upřímně rád, že tomu tak je a že tvůrci nezakončili seriál happy endem. Přál bych si druhou sérii, konec jí rozhodně ponechal prostor, nicméně nevím, zda by byla natolik kvalitní jako tahle. ()

jizvoun

Bomba. Divím se, že zrovna v dnešní době a zrovna ve Švédsku měli koule na to natočit něco takového a tleskám. Stupňující se dramatičnost a napětí člověka nutí pustit další a další díl, až to pak najednou skončí a já pořád vstřebávám s otevřenou hubou, co jsem to vlastně sledoval. Ani jedna z jednotlivých dějových linek nebyla hluchá a já mačkal pauzu, jen abych se mohl jí na záchod vypustit a pokračovat pořád dál. Tohle se sakra povedlo. ()

Phillippus

Vynikajuci serial schematicky znazornujuci brainwashing a precitnutie islamistiek. Taktiez pokrytectvo vrahov z isilu, ktori za svoje hnusne idealy nechavaju umriet inych. Velmi kriticke voci islamu. ()

shinlove

Tohle téma už mělo být dávno zpracované. A že bude rovnou takto mistrně, to jsem nečekal. Naprosto úchvatná a děsivá podívaná. I když je strašně moc dobrý seriálů poslední dobou, tak tento je opravdu jedinečný a nezapomenutelný. 5* ()

Modeman123

Kucí vopalení z IS se snaží zatlačit voči (a to prosimpěkně hned třikrát!) politicky korektnímu sluníčkovému Švédsku. Dávám 4,5 hvězdy, což je (graficky :-)) zaokrouhleno plná palba. Skvělé. ()

Monyfik odpad!

Nesympatické postavy, protivní teenageři, hloupé policistky, retardovaní teroristi. Polovina nesmyslů podávaných Netflixem je zde opěvovaných jako drsná realita. ()

kodwin

Skvostný závěr by neměl dát zapomenout na nudu, která se objevovala v první polovině série. Druhá půlka je samozřejmě za plný počet, ale umím si představit, že bych se k ní neprokousal, kdybych neměl trpělivost a čas. Výrazně oceňuji casting, není nad to mít v zásobě pár globálně neznámých švédských herců, kteří se hodí na role jako poklice na hrnec a dokonce jsou i poměrně oškliví(é), což je v Holywoodu skoro zakázáno. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů