„Vítr si nechal tichej smích, barevní ptáci ve větvích, co to má společnýho s láskou…“ Kdo by si nevzpomněl na nádherný titulní song – Verunčinu píseň lásky – z kouzelné pohádky Jak si zasloužit princeznu, kterou natočil podle předlohy „Šternberk“ Boženy Němcové režisér J. Schmidt... Teď už si ale pojďme vyprávět o třech synech rybářových, zrozených z obřích vajec. Ten nejmladší, Miroslav (P. Řezníček), má i nejlaskavější a nejsoucitnější srdce. To on si vybere toho nejubožejšího koníčka, on zachrání život sokolu, rybě, a nakonec i samotnému králi (J. Dulava, kterého uvidíme ve filmu v dvojroli také jako černokněžníka). A je to právě Miroslav, kdo má přivést králi ztracenou nevěstu – princeznu Verunku (L. Jelínková). Bude ale potřebovat mnoho sil a hodně lásky, než si své štěstí zaslouží… (Česká televize)

giovanni3

Klasická prostší pohádka, která mi unikala až do tohoto dne. V čele této pohádky je krásná Lenka Jelínková, ale ani ona nepozvedne dosti průměrný děj, který se dosti inspiruje Zlatovláskou. I tak zde panuje pohádková atmosféra, šťastný konec a tak lehce nadhodnocuji na 3z5. ()

Opsha

Od tohoto filmu se datuje má ohromná "láska" k Jaromíru Dulavovi. A větou : "Povídej. Ne, já ti musím všechno říct!" kterou pronesl snad s intonací počítačového čtecího programu se do teď zdravíme se sestrou. Jinak ta písnička je ale výtečná. ()

Benedygtus

I pres Jaromíra Dulavu, ktery hraje jak, z donuceni bez jedine spetky chuti a hlavne umu, musim tomu dat prec jen vice nez 3*, protoze se mi libi napln, celkove ztvarneni a pak ~50% je proste malo, pro tuto vcelku vydarenou pohadku. 6.12.2013 Musim se vlastne priznat ze pres vsechny ty nedokonalosti mam tuhle pohadku strasne rad.. :)) ()

crass.48

Na to, že se mi pohádky obvykle nelíbí, tahle se mi z nějakého důvodu zamlouvala. Jednoduchý příběh docela podobný pohádkám, co vyprávěl táta, navíc se spravedlivým černokněžníkem. Záběry (mám na mysli ty, jak se putovalo na koni) české krajiny, jíž si tolik cením. Herci bez okrasy, velice prostě mluvící a pohybující se. Hudba kromě té zpívané písničky velice zajímavá, až industriální. ()

Finskej

Nedoceněná pohádka :-) Dulava má hrát krátkozrace opatrnického krále a hraje ho sakra dobře a Blanka Bohdanová v roli přehnaně opatrnicko-protektivní chůvy skvěle sekunduje. A že Jiří Langmajer, je-li mu dána role záporáka, dobře zahraje záporáka, to se taky dalo čekat - ovšem že bude mít do páru stejně slizkého Karla Dobrého, to je další bonus. Zkrátka, v této pohádce je hlavní záporák nikoli akční hrdina, ale jen pronajímatel záporáků druhých čili vezdejších - a všichni dotyční to zvládli. Je to sice poněkud neobvyklá stavba, ale funkční a míra nepochopení mě poněkud překvapuje :-) ()

klukluka

Některý věci mi vůbec nedávaly smysl- příkladně proč se kluci museli vylíhnout z vajec..? Rodičům, kteří se z pohádky úplně vytratili. Ale jinak hezká princezna, charismatičtí nápadníci, králova užitečná sebereflexe- podruhé už nechci, ale celkem se mi to líbilo. ()

SpaceOdyseus

Pribeh utika celkem rychle od zacatku, asi proto abysme si nevsimli v pohadkach jiz tradicni karikaturni jedorozmernosti postav. I pres to se to neprijemne tahne. ()

duddek

Wth? Tomuhle děti nemůžou rozumět (začátek na bále, černokněžník odvede princeznu, střih, rybář osvobodí ptáka, přeje si syna, ze tří obřích vajec vylezou tři, už dospělí; najednou přikluše stádo koní – vezmou si po jednom a vyjedou do světa; pak osvobodí ptáka Miroslav... a tak dále... dětský divák musí tápat a není se mu co divit). Je to taková pohádka noir, všichni sledujou jen vlastní dobro (kromě asi Miroslava a jeho bělouše). Povedla se dvojrole král-čaroděj v Dulavově podání :), naopak pokusy o komično jsou nevydařené. Mimochodem, když chůva umí namíchat nápoj lásky, proč ne ten čaroděj (kterému řekla, že lásku přičarovat nemůže)? Hvězda navíc za Verunčinu píseň lásky od Ivana Hlase. ()

Wishkah

Vlastně nechápu co tímhle chtěl básník říci. Pohádka, která plyne od nuly k prdu, velice nic moc se tam neděje a hlavní hrdinové jsou neslaní, nemastní a velmi lehce zapomenutelní. Jediným plusem téhle pohádky je velmi pěkná ústřdní písnička ()

Movie Gourmet

Ty dialogy jsou tak plytké, hlavně ty královy, až hrůza! Přesně jak píše uživatel "gouryella" ...."pohádka postrádá švih, pomalu se vleče a nudí vás.". Prostě nemá ničím zaujmout. Nejbídnější je bohužel král v podání Jaromíra Dulavy, stejně bídná je i role černokněžníka. Verdikt: 2* a 50 %. ()

Vilg

Pohádka, ve které nikdo nehraje. Nejpříšernější ze všech těch ksichtů je text vykastrovaně recitující Dulava, jehož dvojroli čaroděje zachraňuje jenom to, že ho mluví Jiří Štepnička. Bratři jak se patří jsou k nevydržení všichni, nejvíc ovšem pořvávající Langmajer - ale ruku na srdce, v opravdu dobré roli jsem ho asi neviděl nikdy. A k tomu hlavní hrdina s hárem a chlupatou hrudí Sagvana Tofiho, ovšem už ne s jeho charismatem. Nedávám odpad jenom proto, že se tvůrci alespoň neuchýlili k sebeparodii a vypatlanosti současné pohádkové produkce a základní schéma je, ačkoliv ho zpracování rozstřílelo, ještě stravitelné. ()

rounen

mi se ten děj líbil, je to taká pohádka o zradě, chamtivosti a lásce, dobře natočeno, dobří herci a hudba - Ivan Hlas, super... ()

Eragon93

2 * za skvělou hudbu, troufám si tvrdit, že je to jedna z nejmilejších pohádkových melodií. Třetí hvězdu dávám za všechno ostatní.. :-) ()

sNeDy

Tohle jsou prostě jen obrázky naskládané za sebe, bez nějakého pořádné návaznosti. Docela by mě zajímalo, jestli to baví aspoň děcka. Ale za písničku a za guilty pleasure způsobené celkovým drogovým nádech pohádky dávám dva bludišťáky. ()