Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatá žena v domácnosti Dolly Rawlins, která nade vše milovala svého manžela Harryho, obchodníka se starožitnostmi a bývalého zločince, dyslektická prodavačka ojetých aut Linda Pirelli, milující Joeyho, který pro Harryho pracoval a nepříliš úspěšná herečka Shirley Heller, jejíž manžel, Terry, byl expertem na bezpečnostní systémy, ale pak šel do vězení, protože prodal kopie některých plánů bezpečnostních systémů. Jsou zcela odlišné a přece mají jedno společné. Staly se vdovami, když byli jejich muži zabiti v samém zárodku smělé loupeže a teprve po jejich smrti zjistily, že se jejich milovaní pokoušeli ukrást obraz nevyčíslitelné ceny, který Harry ukradl už před deseti lety z bostonského Gardnerova muzea. Zármutek a později také hněv je svede dohromady a spoutá je pevným poutem. Spojí se ještě s exotickou tanečnicí Bellou , jejíž nezvěstný přítel Rudi byl nejspíš do akce také zapleten a rozhodnou se nejen dokončit práci, kterou jejich muži začali, ale také najít vrahy, protože smrt mužů v troskách auta, které několikrát nabourala těžká míchačka a nakonec rozdrcené auto zalila cementem, rozhodně nebyla žádná náhoda. Navíc se objeví maskovaný muž, který prohledá Dolly dům a potom obtěžuje všechny ženy, když se pokouší najít videokazetu, na níž je zachycen společně s Harrym při dávné loupeži. Tu objeví Dolly, společně s velkou finanční částkou a zjištěním, že Harry zcela vybral jejich rodinné úspory. Ženy, přestože v oboru zločinu zcela nezkušené se pod vedením vynalézavé Dolly rychle učí vše potřebné jako třeba pracovat s počítači a pronikat do dobře zabezpečených staveb. Shirley vymyslí způsob jak loupež provést, dyslektická Linda se ukáže jako velmi schopná matematička a Bella zjistí, že hodiny strávené tancem u tyče jsou jí k užitku také při slaňování větrací šachtou. Plánovaná akce se blíží a společně s ní odpovědi na řadu otázek a také nejedno překvapení. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

argenson 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu mírně překombinovaný, místy až málo uvěřitelný a těžko stravitelný příběh. Na stranu druhou poměrně zdařile vykreslená charakteristika čtyř zcela odlišných žen, které spojuje společná touha po pomstě za smrt manželů. Momenty precizní přípravy loupeže sice nejsou nijak nové, ale přece v něčem jiné. A nakonec, takovýchle dopoledních televizních filmů vídám docela dost, ale zatímco většinu z nich brzo zapomenu, na tenhle mám příjemnou vzpomínku už tak pět šest let. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

No takže, je to dobrý, ale první část byla lepší. Celkově: 1.Část: 4,5/5, 2.Část 4/5 hlavně za přípravy na loupež.. ()

Reklama

Valentin 

všechny recenze uživatele

Nejde o tv film, ale televizní minisérii. Na začátku je nepovedená loupež, při které zemře několik lupičů a jejich vdovy se spojí, aby našli vraha a dokončili jejich práci. Nic moc, opravdu taková nenáročná věc do televize. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama