Názorná filmová ukázka dějin, která je zobrazená líbivou formou na objednávku tehdejšího režimu, neboli socialistická hňupovina, u které se člověk musí ironicky jen smát. I tak se ale člověk pobaví, protože děj je zfilmován líbivou formou a nejedná se o takové sračky, které se točily v padesátých letech, ačkoliv socialismus z filmu doslova vyzařuje. Pro mne osobně se jedná o průměrný film a v televizi jej vidíme jen v době, kdy zrovna nemají co vysílat. Účel filmu je, že se musí pít hodně mléka, aby byli dělníci zdraví a silní, aby mohli rychleji splnit plán a tím pomoci vybudovat mír a socialistickou společnost. Všude po fabrice jsou nástěnky s nejlepšími dělníky. Vrcholem socialistické mašinérie je Dvořákův výrok na zdravotní prohlídce, u které se musí normální člověk popadat za břicho, jak to hrdě říkal. Doktorka: "Kdy jste se narodil?" - Dvořák: "Ve 48. roce, ale až po únoru. Jsem ten z nové doby." Nakonec i samotní dělníci pochopili, že je to totální blbost, a tak jich sedm doneslo svůj půllitr mléka ředitelovi fabriky, aby vše vypil. [2359. hodnocení, 100. komentář, 43%](12.1.2019)

• ghatos

Normalizační maras, bez špetky invence či zábavy. Karel Gott tomu nasadil korunu. Byl trapný jako celý film. Na Partě hic, je vlastně těžké vůbec něco hodnotit. Totální pecka je závěrečná budovatelská scénka. Vidět celou partu, jak zpívá propagační mléčnou píseň pod nápisem Ostrava na nádraží - to mě odrovnalo.(23.4.2010)

• Zagros

Z dnešního pohledu jde doslova o neuvěřitelný film. Když to srovnám s nedávnou Duklou (omlouvám se jí), jde o parodii jak vyšitou. To neuvěřitelné je, že byl film točený jako komedie, ale byl brán z pohledu tehdejší společnosti docela vážně. Horník je socialistická modla a pokud pije mléko bude ještě vzor zdravý! Opravdu neskutečné. Jednu hvězdu za přínos do škatulky bizarních snímků a jednu pro překvapivě silné obsazení. Nedokáži si představit, co je všechny k tomu přemluvilo, nebo spíš donutilo.(9.11.2018)

• kingik

Hodně mléka, spousta dobrých herců s jediným cílem - a to pít po filmu hodně mléka. Nemám s ním problém, ale kdo má k mléku odpor si tenhle film neoblíbí. Mě film zklamal svojí dějovou prázdnotou. Pár úsměvných scének, ve kterých horníci vehementně odmítají pít mléko, to nevytrhlo. A víc chytlavějšího děje jsem tam neobjevil. Dvakrát vidět se to určitě nedá. Navíc, dneska to už stěží někoho osloví. 40%(28.11.2011)

Propána, ale ta komedie vůbec není propagační...!:) Naopak - dělá si srandu z masově ozdravných akcí, které měly za socialismu přispívat ku blahu ducha a těla a to tak, že povinně. Na druhou stranu byla postavena jako totální kontra parta havířů. Sám jsem nějakou dobu "za odměnu" na šachtě pracoval a neumím si představit jiné prostředí, kde by odpor k nucenému zlepšování zdraví mlékem mohl být výraznější. Mnohý havíř si dal rád sklenku mléka doma, ale na šachtě? To by byla společenská sebevražda:) Průměrná lidově-oblbovací komedie, ale rozhodně ne socialistická agitka. Docela bych si uměl představit dnešní podobu, kdy management dolu dostane od EU grant na zvyšování zdraví pracovníků (což samozřejmě znamená i prachy bokem pro zmíněný management) a nasadí tedy "kalciovou bariéru" na nejúspěšnější partu. Stačilo by změnit dobové reálie a máme zápletku, které většina současných "takykomedií" nesahá ani po kotníky.(21.8.2008)

• - Režisér Hynek Bočan chcel do úlohy závodnej lekárky Alici Váňovej obsadiť Jarku Obermaierovú, ale Regina Rázlová bola dcérou predsedu vlády, a tak si mohla zahrať úlohu akú sama chcela. (Raccoon.city)

• - Pepa Dvořák vzpomíná, že ve scéně, kdy jde nahá parta do sprch, bylo přítomno jen mužské osazenstvo štábu, ale parta pak mizí nahá ve sprchách a když odrhnuli závěs, tak tam sedělo ženské osazenstvo. (cariada)

• - Film videlo v kinách cez milión divákov a veľmi dobre sa vtedy predával do cudziny v rámci východného bloku. (Raccoon.city)