Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (183)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Agitační komedie poplatná své době s jasným cílem plnění, ale jinak lidovka jak vystřihnutá opravdu málo náročná ale o to víc oddychová, když uvážíme v jaké době byla přeci jen natočena tak posloužila jako balzám..Také jsme měli takovou naší partu "HIC" ale namísto experimentům s mlékem, my jsme experimentovali s něčím daleko příjemnějším, ale zas chápu netrpěli jsme silikózou:-) Hudba: Ladislav Štaidl. "Parta hic, práce nic"! Hodně poplatné heslo:-) Scénáristický nesmysl? Přesto ozdravný... ()

Oskar odpad!

všechny recenze uživatele

Pan Vajíčko z televizní reklamy často dělal skoro nábory, lákal na neprodejné zboží sugestivními slogany jako "Kdo jí tvaroh, vidí za roh!", "Piju mošty. Což ty?" nebo prostě "Pijte mléko. Je zdravé." Ten poslední zřejmě tak zapůsobil na barrandovské scénáristy Václava Jelínka a Pavla Tordu, že na jeho motivy napsali film. :-) Jinak si to nedovedu vysvětlit, ten film je tak nebetyčně o ničem, že se to vymyká i běžným propagandistickým standartům. 0% ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Všechny moje hvězdičky pro tuhle mléčnou komediální podívanou, jsou samozřejmě za skvělé herecké výkony hlavních představitelů (Babka, Menšík, Dvořák, Nárožný, Kemr), pár dobrých fórků (např. jízdní řád) a vtipné cameo Karla Gotta. Jinak je to pochopitelně celkem prázdný film, bez nějakého náročnějšího příběhu, ale dá se u toho docela dobře odpočívat. P.S. Když v závěru filmu kouzelník Petr Nárožný provádí triky s truhlou a meči, pokaždé se smíchy neudržím. ()

Radek99 odpad!

všechny recenze uživatele

Agitka takového rázu, že mi bylo stydno za její aktéry. Kinematografie ve službách totalitního režimu. Tendenční agitační veselohra toho nejprimitivnějšího ražení (abychom zůstali u metafory příhodné pro hornické prostředí) k zvýšení konzumace mléka, na které je nejlépe vidět, co udělala normalizace s režiséry typu Hynka Bočana. Přítelkyní z domu smutku se měl pak po roce 1989 za co vykupovat... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Režisér Hynek Bočan natočil v roku 1976 film "Parta hic". Je to nehorázne hlúpa socialistická, normalizačná komédia o partii siedmych baníkov, ktorí podstúpia nezvyčajný experiment. Dostanú príkaz, aby v rámci lekársko-vedeckého výskumu začali pravidelne piť mlieko. Žiadne pivo, ani pálenka, ale len mlieko. Nesmierne trapný snímok s hlúpym a nudným scénarom. Napriek tomu, že v ňom hrá celá plejáda kvalitných českých hercov je to príšerná blbosť. * ()

Galerie (26)

Zajímavosti (39)

  • Pana Menšíka na natáčení v dole musel vozit důlní vozík, sám by to kvůli astmatu nezvládl. (IvcaG)
  • Počas natáčania dochádzalo aj k častým konfliktom medzi režisérom Hynkom Bočanom a predstaviteľkou závodnej lekárky Alice Vaňovéj (Regina Rázlová). Rázlová bola do filmu dosadená k nevôli režiséra, vyššou mocou. A ten toto nemal rád, dosť ťažko to niesol a počas natáčania jej to dával jasne najavo. (Raccoon.city)
  • Počas nakrúcania prišiel Jozef Dvořák (Kubík) o predné zuby. Vo svojom rodisku v Kadani si vraj odmietol pripiť s kýmsi v krčme s tým, že druhý deň točí v Ostrave náročné scény. Bol inzultovaný a pre natáčanie potom potreboval rýchlo urobiť protézu. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama