Tento film se mi líbil jen proto, že se odehrává částečně v dnes již uzavřených kladenských černouhelných dolech. Takže spíše nostalgie. A dokonce v hospodě na obecním úřadě v Knovízi visí na stěně fotka z filmu, na které je jeden místní štamgast - bývalý horník, který se ve filmu objevil. Obchází pana Babku, když jdou horníci ze šichty z dolu Schoeller u Libušína, kde se natáčelo i v podzemí. Zde natáčeli také scény z podzemí, kam sfárali herci i s panem Menšíkem, přestože již měl zdravotní problémy. Ale pár kilo kladenského černého uhlí si také vytěžil. Mimochodem, důl Schoeller - Nejedlý (filmový důl Mír), ve kterém skončila jako v posledním činném dole na kladensku těžba v roce 2002, je v zimě 2010 likvidován, tak po něm aspoň něco zbylo.(4.7.2010)

Jako naprostou pitomost považuju tvrzení, že jde o propagaci komunismu. To by ho musel velebit i Jim Morrison, kterému řekli, aby odsoudil drogy. Prostě pokus o vysloveně nadsazené téma, které má ukázat, jak bodry Ostravak, holdující alkoholu na vrcholové úrovni (viz líčení J. Skopečka, co všechno vypil) může pochopit blahodárné účinky mléka. Je to něco podobného, jako brát smrtelně vážně fakt, že jeden člověk dokáže vyvraždit středně lidnatý stát plný profesionálních zabijáků. Každý film je do jisté míry odrazem doby - v něčem (téma, provedení, módní záležitosti). Parta Hic měla být lehce ironická, a ona jí je, dost lidí ji jen díky tomu, že byla natočena před rokem 1989 shazuje. Není to skvost kinematografie, ale taky to není totální odpad. Pozoruhodné komentář: gstudio.(20.6.2010)

• Karlos80

Agitační komedie poplatná své době s jasným cílem plnění, ale jinak lidovka jak vystřihnutá opravdu málo náročná ale o to víc oddychová, když uvážíme v jaké době byla přeci jen natočena tak posloužila jako balzám..Také jsme měli takovou naší partu "HIC" ale namísto experimentům s mlékem, my jsme experimentovali s něčím daleko příjemnějším, ale zas chápu netrpěli jsme silikózou:-) Hudba: Ladislav Štaidl. "Parta hic, práce nic"! Hodně poplatné heslo:-) Scénáristický nesmysl? Přesto ozdravný...(12.5.2006)

Propána, ale ta komedie vůbec není propagační...!:) Naopak - dělá si srandu z masově ozdravných akcí, které měly za socialismu přispívat ku blahu ducha a těla a to tak, že povinně. Na druhou stranu byla postavena jako totální kontra parta havířů. Sám jsem nějakou dobu "za odměnu" na šachtě pracoval a neumím si představit jiné prostředí, kde by odpor k nucenému zlepšování zdraví mlékem mohl být výraznější. Mnohý havíř si dal rád sklenku mléka doma, ale na šachtě? To by byla společenská sebevražda:) Průměrná lidově-oblbovací komedie, ale rozhodně ne socialistická agitka. Docela bych si uměl představit dnešní podobu, kdy management dolu dostane od EU grant na zvyšování zdraví pracovníků (což samozřejmě znamená i prachy bokem pro zmíněný management) a nasadí tedy "kalciovou bariéru" na nejúspěšnější partu. Stačilo by změnit dobové reálie a máme zápletku, které většina současných "takykomedií" nesahá ani po kotníky.(21.8.2008)

• honz

Komedie, na které není nic komického. Podobných nesmyslů se v té době pochopitelně natočilo více, ale tohle slabomyslné "dílko" s horníky - pokusnými králíky (který chorobný mozek tohle proboha napadne?), to je fakt vrchol nevkusu a stupidity. Na druhou stranu je dobře, že i filmy tohoto typu máme možnost ještě dnes občas vidět v reprízách a připomenout si tím, jaké nehorázné žvásty a bolševický rádoby optimismus v době nedávno minulé "bavily" filmové diváky.(30.7.2010)

• - Režisér Hynek Bočan chcel do úlohy závodnej lekárky Alici Váňovej obsadiť Jarku Obermaierovú, ale Regina Rázlová bola dcérou predsedu vlády, a tak si mohla zahrať úlohu akú sama chcela. (Raccoon.city)

• - Pepa Dvořák vzpomíná, že ve scéně, kdy jde nahá parta do sprch, bylo přítomno jen mužské osazenstvo štábu, ale parta pak mizí nahá ve sprchách a když odrhnuli závěs, tak tam sedělo ženské osazenstvo. (cariada)

• - Počas nakrúcania prišiel Jozef Dvořák (Kubík) o predné zuby. Vo svojom rodisku v Kadani si vraj odmietol pripiť s kýmsi v krčme s tým, že druhý deň točí v Ostrave náročné scény. Bol inzultovaný a pre natáčanie potom potreboval rýchlo urobiť protézu. (Raccoon.city)