• amyth

Fialový hnus ...... O to smutnější, že tady kromě tradičních trapáků režimu a neherců (Moučka, Rázlová, Vyskočil, Veškrnová) vystupuje několik našich nejlepších herců. Jsou filmy, které by se vysílat neměly - vznikly jen jako ideová propagace - a i ti co tam vystupovali to mnohdy dávali jako daň za tu další trochu svobodnější a normálnější tvorbu. Není nutno toto rozmazávat a ob týden dávat do televize(26.12.2010)

1. Nejsem pivař, jsem mlíkař; 2. maturoval jsem půl hodiny ze zemědělství a vytáhl jsem si živočišnou výrobu, takže jsem mluvil i o dojivosti krav, tudíž došlo i na mlíko; 3. Menšík (Chochola) + Skopeček (Mašín) + Kemr (Hnízdo) + Vyskočil (Justa) + Nárožný (Kynkal) + Krampol (Franta) + Dvořák (Kubík) + mlíko. Myslím, že i autor předlohy Václav Jelínek musel příběh brát jako nadsázku než jako propagaci údernických horníků - mlékařů.(27.7.2008)

Jelikož mi byl film doporučen jakožto 'pecka', možná jsem od tohoto díla očekával moc. Nehledě na ukrytou propagandu režimu (kterou, na druhou stranu, nalezneme v každém dobovém snímku), byl příběh nemastný neslaný, tudíž zcela nudný. Zasmál jsem se při kouzelníkově představení, a když jsem poprvé uslyšel: Kam běžela?Počkejte, podívám se v kolik jí to jede... rozkašlal jsem se smíchy, nicméně toto jsou jen zářivé momentky z panelákově šedé podívané. Tři hvězdy za herecké obsazení, vtipy a krásné sestřičky.(8.2.2009)

• Rodin

Tak přátelé, na tomhle zázraku jsem byl dokonce v roce vzniku v kině. Nejen, že jsem se od té doby nemohl na mlíko ani podívat, ale ještě k tomu jsem od té doby zcela zazdil Ivana Vyskočila a Reginu Rázlovou. Jen mi bylo opravdu líto Václava Babky, tohoto velkého herce malých rolí, kterého sešrotoval normalizační režim úplně k nepoznání.(22.3.2010)

Propána, ale ta komedie vůbec není propagační...!:) Naopak - dělá si srandu z masově ozdravných akcí, které měly za socialismu přispívat ku blahu ducha a těla a to tak, že povinně. Na druhou stranu byla postavena jako totální kontra parta havířů. Sám jsem nějakou dobu "za odměnu" na šachtě pracoval a neumím si představit jiné prostředí, kde by odpor k nucenému zlepšování zdraví mlékem mohl být výraznější. Mnohý havíř si dal rád sklenku mléka doma, ale na šachtě? To by byla společenská sebevražda:) Průměrná lidově-oblbovací komedie, ale rozhodně ne socialistická agitka. Docela bych si uměl představit dnešní podobu, kdy management dolu dostane od EU grant na zvyšování zdraví pracovníků (což samozřejmě znamená i prachy bokem pro zmíněný management) a nasadí tedy "kalciovou bariéru" na nejúspěšnější partu. Stačilo by změnit dobové reálie a máme zápletku, které většina současných "takykomedií" nesahá ani po kotníky.(21.8.2008)

• - Když příjde za Frantíkem (Jiří Krampol) předseda (Václav Babka), tak ten před ním schová pod stůl láhev a sklenici s mlékem. Když ji potom vytáhne, tak je ve sklenici více mléka. (Duoscop)

• - Když hrajou chlapi kuželky, tak vidíme osvětlené dráhy. O něco později už jsou ale neosvětlené. (Duoscop)

• - V poslednej scéne, kedy stojí doktorka Alice Vánová (Regina Rázlová) na stanici a hovorí, že jej vlak príde okolo 9:30, no pri jeho príchode ale staničné hodiny ukazujú čas 14:30. (Raccoon.city)