• ghatos

Normalizační maras, bez špetky invence či zábavy. Karel Gott tomu nasadil korunu. Byl trapný jako celý film. Na Partě hic, je vlastně těžké vůbec něco hodnotit. Totální pecka je závěrečná budovatelská scénka. Vidět celou partu, jak zpívá propagační mléčnou píseň pod nápisem Ostrava na nádraží - to mě odrovnalo.(23.4.2010)

Jako naprostou pitomost považuju tvrzení, že jde o propagaci komunismu. To by ho musel velebit i Jim Morrison, kterému řekli, aby odsoudil drogy. Prostě pokus o vysloveně nadsazené téma, které má ukázat, jak bodry Ostravak, holdující alkoholu na vrcholové úrovni (viz líčení J. Skopečka, co všechno vypil) může pochopit blahodárné účinky mléka. Je to něco podobného, jako brát smrtelně vážně fakt, že jeden člověk dokáže vyvraždit středně lidnatý stát plný profesionálních zabijáků. Každý film je do jisté míry odrazem doby - v něčem (téma, provedení, módní záležitosti). Parta Hic měla být lehce ironická, a ona jí je, dost lidí ji jen díky tomu, že byla natočena před rokem 1989 shazuje. Není to skvost kinematografie, ale taky to není totální odpad. Pozoruhodné komentář: gstudio.(20.6.2010)

• MM_Ramone

Režisér Hynek Bočan natočil v roku 1976 film "Parta hic". Je to nehorázne hlúpa socialistická, normalizačná komédia o partii siedmych baníkov, ktorí podstúpia nezvyčajný experiment. Dostanú príkaz, aby v rámci lekársko-vedeckého výskumu začali pravidelne piť mlieko. Žiadne pivo, ani pálenka, ale len mlieko. Nesmierne trapný snímok s hlúpym a nudným scénarom. Napriek tomu, že v ňom hrá celá plejáda kvalitných českých hercov je to príšerná blbosť. *(22.11.2017)

• Tommassi3

"Už zase ??" - "Zase !!" - "K mamince ??" - "Ne !! Skočit pod vlak !!" ;) Mein Gott !! Neskutečná prasárna s podpisem chudáka Hynka Bočana, u níž si nejsem dodnes jist, co mě irituje víc.. Už jen ten model agitační taškařice, na níž se peníze vždycky našly, nebo ten dodnes živý motiv nablblého machistického odporu k mléku kontrastující s oním ještě nablblejším agitačním výplodem potravinářského průmyslu ?? Některé mýty přežijí vše..(22.2.2016)

1. Nejsem pivař, jsem mlíkař; 2. maturoval jsem půl hodiny ze zemědělství a vytáhl jsem si živočišnou výrobu, takže jsem mluvil i o dojivosti krav, tudíž došlo i na mlíko; 3. Menšík (Chochola) + Skopeček (Mašín) + Kemr (Hnízdo) + Vyskočil (Justa) + Nárožný (Kynkal) + Krampol (Franta) + Dvořák (Kubík) + mlíko. Myslím, že i autor předlohy Václav Jelínek musel příběh brát jako nadsázku než jako propagaci údernických horníků - mlékařů.(27.7.2008)

• - Herci sa museli prepravovať medzi Prahou a Ostravou letecky, lebo mali svoje záväzky v divadlách. (Raccoon.city)

• - Pepa Dvořák vzpomíná, že ve scéně, kdy jde nahá parta do sprch, bylo přítomno jen mužské osazenstvo štábu, ale parta pak mizí nahá ve sprchách a když odrhnuli závěs, tak tam sedělo ženské osazenstvo. (cariada)

• - V poslednej scéne, kedy stojí doktorka Alice Vánová (Regina Rázlová) na stanici a hovorí, že jej vlak príde okolo 9:30, no pri jeho príchode ale staničné hodiny ukazujú čas 14:30. (Raccoon.city)