• P/\/EL

hm, nuda, nuda, nuda, protěžovaná parta herců, pár kvalitních, ale hlavně Moučka, Rázlová, těžko se to snáší, jinak mléko je myslim, že fajn nápoj (bylo propagováno všude možně, na východě, na západě...), ikdyž se říká ledacos, dneska už se za tak zdravé nepovažuje, pak tedy samozřejmě ty supermarkotové náhražky.....jak řiká děda - obarvená voda........jako v 70. letech vznikla i celá řada dobrejch komedií, Svěrák-SMoljak, Vorlíček....a tak....(27.1.2012)

Komorní dílko socialismu,na které ,po shlédnutí skutečného dna budovatelské tvorby, nahlížím shovívavěji.Jednoduchý děj vykreslující "peripetie" horníků vystavených „pokrokovým pokusům pití mléka“ vyvážený,s Menšíkem v čele,celkem sympatickým obsazením.Třetí hvězdička za scénu "pochod sedmi statečných".(31.7.2011)

Jelikož mi byl film doporučen jakožto 'pecka', možná jsem od tohoto díla očekával moc. Nehledě na ukrytou propagandu režimu (kterou, na druhou stranu, nalezneme v každém dobovém snímku), byl příběh nemastný neslaný, tudíž zcela nudný. Zasmál jsem se při kouzelníkově představení, a když jsem poprvé uslyšel: Kam běžela?Počkejte, podívám se v kolik jí to jede... rozkašlal jsem se smíchy, nicméně toto jsou jen zářivé momentky z panelákově šedé podívané. Tři hvězdy za herecké obsazení, vtipy a krásné sestřičky.(8.2.2009)

• amyth

Fialový hnus ...... O to smutnější, že tady kromě tradičních trapáků režimu a neherců (Moučka, Rázlová, Vyskočil, Veškrnová) vystupuje několik našich nejlepších herců. Jsou filmy, které by se vysílat neměly - vznikly jen jako ideová propagace - a i ti co tam vystupovali to mnohdy dávali jako daň za tu další trochu svobodnější a normálnější tvorbu. Není nutno toto rozmazávat a ob týden dávat do televize(26.12.2010)

• waits

Jakožto malý chlapeček jsem se nechal nalákat do kina, protože na plakátech psali, že tam hraje Nárožný a Dvořák, tak to určitě bude legrace. Už tehdy jsem věděl, že nebyla, ale až dnes, po druhém zkouknutí, jsem dohlédl pitomosti celého snímku. Na vině je zřetelně scénář dvojice Zdeněk Dufek (známý též jako Pavel Torda, kromě tohoto snímku napsal ještě scénář k Času láska a naděje podle Zápotockého) a Václav Jelínek (též ještě jeden realizovaný scénář). Jejich nudnou a utrápenou práci s nenosnou zápletkou o mléku dorazilo obsazení Rázlové a legračně pojaté prostředí ostravsko-karvinských dolů. Kdo skutečně věří, že si horníci ve volném čase uvázali kravatu a šli dobrovolně poslouchat osvětovou přednášku o dýchacích chorobách do kultruního domu, at se opláchne studenou vodou a něco hezkého si přečte. Třeba Pestré vrstvy od Ivana Landsmanna, ze stejného prostředí (každopádně velmi doporučuji!). Tahle zoufalost mě tak rozesmutnila, že jsem si musel honem znovu pustit Bočanovu Svatební cestu do Jiljí. Už jsem v pohodě..(22.8.2011)

• - Ve filmu měl hrát také Jiří Hrzán, ale měl za sebou jeden z pádů (měl zlomenou klíční kost), a tak místo něj hrál Ivan Vyskočil. (cariada)

• - Pana Menšíka na natáčení v dole musel vozit důlní vozík, sám by to kvůli astmatu nezvládl. (IvcaG)

• - Na začátku filmu je uvedeno, že rychlík přijede z Prahy a pokračuje do Bohumína. Znalci však poznají, že vlak přijel opačně, tedy z Bohumína na Prahu. (kenny.h)