Jéje ja jsem to asi blbě pochopil. Vona je to fakt asi agitka na pití mléke a komunistickej vyplach hlav. A já nevzdělanec jsem v tom viděl spíš parodii na podobně važně brany filmy. Možná byl záměr ale úplně jinej a nebude to poprvé kdy je moc názorů na jeden film kterej možná vznikl mimochodem nebo z jinych duuvodu na ktery seru....I kdyby to byla agitka nacokoli-líbí, nelíbí- je to na člověku. Miluju Majora Zemana i když jsem proti té době a co. Jo a mlíko nepiju.(12.1.2015)

Komorní dílko socialismu,na které ,po shlédnutí skutečného dna budovatelské tvorby, nahlížím shovívavěji.Jednoduchý děj vykreslující "peripetie" horníků vystavených „pokrokovým pokusům pití mléka“ vyvážený,s Menšíkem v čele,celkem sympatickým obsazením.Třetí hvězdička za scénu "pochod sedmi statečných".(31.7.2011)

Usmevna ceska komedie o particce horniku, kteri byli nuceni pit mleko z duvdu, aby v praci dosahovali lepsich vysledku a taky kvuli krasne doktorce, ktera tam nove nastoupila a zapojila chlapy do vyzkumu. Particka slozena z prednich ceskych hercu - Mensik, Narozny, Krampol, Somr, Kemr Vyskocil a dalsi je celkem komicka, at uz to mel byt umysl nebo ne. Nejake vtipy sou dobre, jine min, ale celkove vzato to nebyla zas tak spatna komedie a navic si tam jako bonus uzijeme Kaju Gotta.(5.6.2006)

• amyth

Fialový hnus ...... O to smutnější, že tady kromě tradičních trapáků režimu a neherců (Moučka, Rázlová, Vyskočil, Veškrnová) vystupuje několik našich nejlepších herců. Jsou filmy, které by se vysílat neměly - vznikly jen jako ideová propagace - a i ti co tam vystupovali to mnohdy dávali jako daň za tu další trochu svobodnější a normálnější tvorbu. Není nutno toto rozmazávat a ob týden dávat do televize(26.12.2010)

• BLStryker

Parta hic je - promiňte mi ten výraz - hrozná kravina, ve které se téměř po celou dobu řeší problém zda parta horníků klesne (nebo stoupne?) pod svojí úroveň a začne v rámci jednoho zdravotního experimentu pít pravidelně mléko. Trochu málo na 90 minutový film, že? Naprosto nechápu co soudruzi touto tragédií (tady je sice uveden žánr komedie, ale já jsem se nezasmál ani jednou) sledovali. Dělat z horníků hlupáky by si tenkrát určitě nedovolili, takže to byl asi jen můj subjektivní dojem. Zřejmě chtěli vzdát horníkům jakousi pochybnou čest, ukázat, že to jsou sice obyčejný, ale správný a pracovitý lidi a nalákat na tuto profesi nějaké nové posily z řad pracujících. Nebo byl snad v roce 1976 přebytek mléka a mlékaři si na ministerstvu zemědělství vymohli natočení reklamního snímku pro zvýšení spotřeby? Ať tak či onak - nepovedlo se a to i přesto, že na pomoc přispěchal s oslavnou "mlíkovou" písní sám Kája Gott a do zpěvu se na konci dala dokonce celá ta parta horníků. Pánové Menšík a Kemr se určitě divili, v jaké agitce to skončili rok po natočení výborných Chalupářů.(5.7.2010)

• - Filmová podniková chata je hotel Banka v obci Trojanovice. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - V čase 02:30 se na ostravském hlavním nádraží nad Mirkem (Ladislav Trojan) a paní výpravčí objevuje kousek mikrofonu. (Ganglion)

• - Film videlo v kinách cez milión divákov a veľmi dobre sa vtedy predával do cudziny v rámci východného bloku. (Raccoon.city)