• P/\/EL

hm, nuda, nuda, nuda, protěžovaná parta herců, pár kvalitních, ale hlavně Moučka, Rázlová, těžko se to snáší, jinak mléko je myslim, že fajn nápoj (bylo propagováno všude možně, na východě, na západě...), ikdyž se říká ledacos, dneska už se za tak zdravé nepovažuje, pak tedy samozřejmě ty supermarkotové náhražky.....jak řiká děda - obarvená voda........jako v 70. letech vznikla i celá řada dobrejch komedií, Svěrák-SMoljak, Vorlíček....a tak....(27.1.2012)

• BLStryker

Parta hic je - promiňte mi ten výraz - hrozná kravina, ve které se téměř po celou dobu řeší problém zda parta horníků klesne (nebo stoupne?) pod svojí úroveň a začne v rámci jednoho zdravotního experimentu pít pravidelně mléko. Trochu málo na 90 minutový film, že? Naprosto nechápu co soudruzi touto tragédií (tady je sice uveden žánr komedie, ale já jsem se nezasmál ani jednou) sledovali. Dělat z horníků hlupáky by si tenkrát určitě nedovolili, takže to byl asi jen můj subjektivní dojem. Zřejmě chtěli vzdát horníkům jakousi pochybnou čest, ukázat, že to jsou sice obyčejný, ale správný a pracovitý lidi a nalákat na tuto profesi nějaké nové posily z řad pracujících. Nebo byl snad v roce 1976 přebytek mléka a mlékaři si na ministerstvu zemědělství vymohli natočení reklamního snímku pro zvýšení spotřeby? Ať tak či onak - nepovedlo se a to i přesto, že na pomoc přispěchal s oslavnou "mlíkovou" písní sám Kája Gott a do zpěvu se na konci dala dokonce celá ta parta horníků. Pánové Menšík a Kemr se určitě divili, v jaké agitce to skončili rok po natočení výborných Chalupářů.(5.7.2010)

Tento film se mi líbil jen proto, že se odehrává částečně v dnes již uzavřených kladenských černouhelných dolech. Takže spíše nostalgie. A dokonce v hospodě na obecním úřadě v Knovízi visí na stěně fotka z filmu, na které je jeden místní štamgast - bývalý horník, který se ve filmu objevil. Obchází pana Babku, když jdou horníci ze šichty z dolu Schoeller u Libušína, kde se natáčelo i v podzemí. Zde natáčeli také scény z podzemí, kam sfárali herci i s panem Menšíkem, přestože již měl zdravotní problémy. Ale pár kilo kladenského černého uhlí si také vytěžil. Mimochodem, důl Schoeller - Nejedlý (filmový důl Mír), ve kterém skončila jako v posledním činném dole na kladensku těžba v roce 2002, je v zimě 2010 likvidován, tak po něm aspoň něco zbylo.(4.7.2010)

• Tommassi3

"Už zase ??" - "Zase !!" - "K mamince ??" - "Ne !! Skočit pod vlak !!" ;) Mein Gott !! Neskutečná prasárna s podpisem chudáka Hynka Bočana, u níž si nejsem dodnes jist, co mě irituje víc.. Už jen ten model agitační taškařice, na níž se peníze vždycky našly, nebo ten dodnes živý motiv nablblého machistického odporu k mléku kontrastující s oním ještě nablblejším agitačním výplodem potravinářského průmyslu ?? Některé mýty přežijí vše..(22.2.2016)

• Xavi6

Poměrně slušná komedie s absolutně ostudným tématem a to s mlékem! Když pominu celkem nevkusné předvedení, tak mě stále bolí oči z nesmyslných a dotěrných poznámek ohledně něčeho, co snad mohli vymyslet jen ti naši. Když se to točí jenom kolem mléka, tak mě to přijde místy hodně trapný. Ani božský Kája to nenapravil.(14.1.2012)

• - Scenár filmu bol prerobený Ludvíkom Tomanem bez vedomia režiséra Hyneka Bočana. (Raccoon.city)

• - V poslednej scéne, kedy stojí doktorka Alice Vánová (Regina Rázlová) na stanici a hovorí, že jej vlak príde okolo 9:30, no pri jeho príchode ale staničné hodiny ukazujú čas 14:30. (Raccoon.city)

• - Ve filmu měl hrát také Jiří Hrzán, ale měl za sebou jeden z pádů (měl zlomenou klíční kost), a tak místo něj hrál Ivan Vyskočil. (cariada)