1. Nejsem pivař, jsem mlíkař; 2. maturoval jsem půl hodiny ze zemědělství a vytáhl jsem si živočišnou výrobu, takže jsem mluvil i o dojivosti krav, tudíž došlo i na mlíko; 3. Menšík (Chochola) + Skopeček (Mašín) + Kemr (Hnízdo) + Vyskočil (Justa) + Nárožný (Kynkal) + Krampol (Franta) + Dvořák (Kubík) + mlíko. Myslím, že i autor předlohy Václav Jelínek musel příběh brát jako nadsázku než jako propagaci údernických horníků - mlékařů.(27.7.2008)

• Rodin

Tak přátelé, na tomhle zázraku jsem byl dokonce v roce vzniku v kině. Nejen, že jsem se od té doby nemohl na mlíko ani podívat, ale ještě k tomu jsem od té doby zcela zazdil Ivana Vyskočila a Reginu Rázlovou. Jen mi bylo opravdu líto Václava Babky, tohoto velkého herce malých rolí, kterého sešrotoval normalizační režim úplně k nepoznání.(22.3.2010)

Krásná komedie, která pohladí na duši. Ti, co tento snímek zatracují, zřejmě nepochopili nádhernou satiru skrytou v mnoha, nejen komických, scénách. Pro Čechy jsou tak trochu příznačné i vtípky, kdy se terčem stává Ivan Vyskočil s jeho krásným koktáním, když se zastává např. své milované Ka-Kamily. Prostě se rádi smějeme cizímu neštěstí. Nadčasové jsou i některé pasáže, jako např. nádherné intermezzo Jana Skopečka, když ráno po tahu medituje, jak se mu udělalo špatně po „těch zákuscích“, které snědl poté, co vypil přehlídku tehdy oblíbených kořalek. Hlavně, že si po tahu umíme zdůvodnit, proč je nám „blbě“. Může za to jídlo, nebo že jsem byl utahaný či nevyspalý, jenom ta kořalka je v tom nevinně. Jak krásné, jak pravdivé, jak platné – včera, dnes i zítra. A ty peripetie, kolem pití mléka. Rozhodně si nemyslím, že tehdejší autoři byli uplacení výrobci mléka, či zdravotnickou lobby. Naopak je to dalším důkazem toho, jak si dokázali udělat srandu z problému každodenního života. A to, že některé scénky jsou poplatné době. Co na tom. Podívejte se na současnou naši produkci. Je to daleko horší. Předtím patřilo k bontonu poplivat kapitalizmus (což se ale v tomto filmu a ve spoustě dalších z této doby namnoze nedělo), dnes patří k bontonu plivat na komunizmus a čím houšť, tím lépe, byť je to na úkor kvality díla. Zamyslete se občas nad tím vy, co si libujete v používání hodnocení „odpad“. Nepochybně jsou díla minulá i současná, která si toto hodnocení určitě zaslouží, ale film Patra hic k nim jednoznačně nepatří.(23.1.2012)

• BLStryker

Parta hic je - promiňte mi ten výraz - hrozná kravina, ve které se téměř po celou dobu řeší problém zda parta horníků klesne (nebo stoupne?) pod svojí úroveň a začne v rámci jednoho zdravotního experimentu pít pravidelně mléko. Trochu málo na 90 minutový film, že? Naprosto nechápu co soudruzi touto tragédií (tady je sice uveden žánr komedie, ale já jsem se nezasmál ani jednou) sledovali. Dělat z horníků hlupáky by si tenkrát určitě nedovolili, takže to byl asi jen můj subjektivní dojem. Zřejmě chtěli vzdát horníkům jakousi pochybnou čest, ukázat, že to jsou sice obyčejný, ale správný a pracovitý lidi a nalákat na tuto profesi nějaké nové posily z řad pracujících. Nebo byl snad v roce 1976 přebytek mléka a mlékaři si na ministerstvu zemědělství vymohli natočení reklamního snímku pro zvýšení spotřeby? Ať tak či onak - nepovedlo se a to i přesto, že na pomoc přispěchal s oslavnou "mlíkovou" písní sám Kája Gott a do zpěvu se na konci dala dokonce celá ta parta horníků. Pánové Menšík a Kemr se určitě divili, v jaké agitce to skončili rok po natočení výborných Chalupářů.(5.7.2010)

Komorní dílko socialismu,na které ,po shlédnutí skutečného dna budovatelské tvorby, nahlížím shovívavěji.Jednoduchý děj vykreslující "peripetie" horníků vystavených „pokrokovým pokusům pití mléka“ vyvážený,s Menšíkem v čele,celkem sympatickým obsazením.Třetí hvězdička za scénu "pochod sedmi statečných".(31.7.2011)

• - Scenár filmu bol prerobený Ludvíkom Tomanem bez vedomia režiséra Hyneka Bočana. (Raccoon.city)

• - Vladimír Menšík musel zfárat i s doktorem, neboť dostával asmatické záchvaty. (cariada)

• - Pepa Dvořák vzpomíná, že ve scéně, kdy jde nahá parta do sprch, bylo přítomno jen mužské osazenstvo štábu, ale parta pak mizí nahá ve sprchách a když odrhnuli závěs, tak tam sedělo ženské osazenstvo. (cariada)