• Oskar

Pan Vajíčko z televizní reklamy často dělal skoro nábory, lákal na neprodejné zboží sugestivními slogany jako "Kdo jí tvaroh, vidí za roh!", "Piju mošty. Což ty?" nebo prostě "Pijte mléko. Je zdravé." Ten poslední zřejmě tak zapůsobil na barrandovské scénáristy Václava Jelínka a Pavla Tordu, že na jeho motivy napsali film. :-) Jinak si to nedovedu vysvětlit, ten film je tak nebetyčně o ničem, že se to vymyká i běžným propagandistickým standartům. 0%(26.1.2006)

• waits

Jakožto malý chlapeček jsem se nechal nalákat do kina, protože na plakátech psali, že tam hraje Nárožný a Dvořák, tak to určitě bude legrace. Už tehdy jsem věděl, že nebyla, ale až dnes, po druhém zkouknutí, jsem dohlédl pitomosti celého snímku. Na vině je zřetelně scénář dvojice Zdeněk Dufek (známý též jako Pavel Torda, kromě tohoto snímku napsal ještě scénář k Času láska a naděje podle Zápotockého) a Václav Jelínek (též ještě jeden realizovaný scénář). Jejich nudnou a utrápenou práci s nenosnou zápletkou o mléku dorazilo obsazení Rázlové a legračně pojaté prostředí ostravsko-karvinských dolů. Kdo skutečně věří, že si horníci ve volném čase uvázali kravatu a šli dobrovolně poslouchat osvětovou přednášku o dýchacích chorobách do kultruního domu, at se opláchne studenou vodou a něco hezkého si přečte. Třeba Pestré vrstvy od Ivana Landsmanna, ze stejného prostředí (každopádně velmi doporučuji!). Tahle zoufalost mě tak rozesmutnila, že jsem si musel honem znovu pustit Bočanovu Svatební cestu do Jiljí. Už jsem v pohodě..(22.8.2011)

• Karlos80

Agitační komedie poplatná své době s jasným cílem plnění, ale jinak lidovka jak vystřihnutá opravdu málo náročná ale o to víc oddychová, když uvážíme v jaké době byla přeci jen natočena tak posloužila jako balzám..Také jsme měli takovou naší partu "HIC" ale namísto experimentům s mlékem, my jsme experimentovali s něčím daleko příjemnějším, ale zas chápu netrpěli jsme silikózou:-) Hudba: Ladislav Štaidl. "Parta hic, práce nic"! Hodně poplatné heslo:-) Scénáristický nesmysl? Přesto ozdravný...(12.5.2006)

• Xavi6

Poměrně slušná komedie s absolutně ostudným tématem a to s mlékem! Když pominu celkem nevkusné předvedení, tak mě stále bolí oči z nesmyslných a dotěrných poznámek ohledně něčeho, co snad mohli vymyslet jen ti naši. Když se to točí jenom kolem mléka, tak mě to přijde místy hodně trapný. Ani božský Kája to nenapravil.(14.1.2012)

• PowPow

Na rozdíl od spousty vtipných normalizačních komedií tady člověk spočítá legrační momenty na prstech jedné ruky, jinak je to jen stokrát opakovaná variace na téma "tvrdý chlap nechce pít mléko". Navíc filmem celou dobu prosakuje (což byl evidentně hlavní důvod jeho vzniku) nepovedená reklama na socialismus, respektive kolektivismus - jak dřina v dolech společně s kolektivním sprchováním a bydlením obnáší vlastně jen spoustu legrácek a veselých příhod.(15.4.2018)

• - Pana Menšíka na natáčení v dole musel vozit důlní vozík, sám by to kvůli astmatu nezvládl. (IvcaG)

• - Film videlo v kinách cez milión divákov a veľmi dobre sa vtedy predával do cudziny v rámci východného bloku. (Raccoon.city)

• - Píseň "Óda na mléko" byla napsána speciálně pro tento film a od počátku se počítalo s tím, že ji bude zpívat Karel Gott. Ale i když božský Karel poté, co ji na pódiu odzpívá nadšeně vykřikne - měl jste pravdu, je to trhák - a hrála se hojně v rozhlasu, u posluchačů neuspěla. (Robbi)