Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

Radek99 odpad!

Agitka takového rázu, že mi bylo stydno za její aktéry. Kinematografie ve službách totalitního režimu. Tendenční agitační veselohra toho nejprimitivnějšího ražení (abychom zůstali u metafory příhodné pro hornické prostředí) k zvýšení konzumace mléka, na které je nejlépe vidět, co udělala normalizace s režiséry typu Hynka Bočana. Přítelkyní z domu smutku se měl pak po roce 1989 za co vykupovat... ()

MM_Ramone

Režisér Hynek Bočan natočil v roku 1976 film "Parta hic". Je to nehorázne hlúpa socialistická, normalizačná komédia o partii siedmych baníkov, ktorí podstúpia nezvyčajný experiment. Dostanú príkaz, aby v rámci lekársko-vedeckého výskumu začali pravidelne piť mlieko. Žiadne pivo, ani pálenka, ale len mlieko. Nesmierne trapný snímok s hlúpym a nudným scénarom. Napriek tomu, že v ňom hrá celá plejáda kvalitných českých hercov je to príšerná blbosť. * ()

Oskar odpad!

Pan Vajíčko z televizní reklamy často dělal skoro nábory, lákal na neprodejné zboží sugestivními slogany jako "Kdo jí tvaroh, vidí za roh!", "Piju mošty. Což ty?" nebo prostě "Pijte mléko. Je zdravé." Ten poslední zřejmě tak zapůsobil na barrandovské scénáristy Václava Jelínka a Pavla Tordu, že na jeho motivy napsali film. :-) Jinak si to nedovedu vysvětlit, ten film je tak nebetyčně o ničem, že se to vymyká i běžným propagandistickým standartům. 0% ()

ClintEastwood

Všechny moje hvězdičky pro tuhle mléčnou komediální podívanou, jsou samozřejmě za skvělé herecké výkony hlavních představitelů (Babka, Menšík, Dvořák, Nárožný, Kemr), pár dobrých fórků (např. jízdní řád) a vtipné cameo Karla Gotta. Jinak je to pochopitelně celkem prázdný film, bez nějakého náročnějšího příběhu, ale dá se u toho docela dobře odpočívat. P.S. Když v závěru filmu kouzelník Petr Nárožný provádí triky s truhlou a meči, pokaždé se smíchy neudržím. ()

Karlos80

Agitační komedie poplatná své době s jasným cílem plnění, ale jinak lidovka jak vystřihnutá opravdu málo náročná ale o to víc oddychová, když uvážíme v jaké době byla přeci jen natočena tak posloužila jako balzám..Také jsme měli takovou naší partu "HIC" ale namísto experimentům s mlékem, my jsme experimentovali s něčím daleko příjemnějším, ale zas chápu netrpěli jsme silikózou:-) Hudba: Ladislav Štaidl. "Parta hic, práce nic"! Hodně poplatné heslo:-) Scénáristický nesmysl? Přesto ozdravný... ()

• Jiřího Krampola (Franta Fousek) pri spomienke na postavu zalieva dodnes studený pot. Už keď mu úlohu ponúkali, mal pochybnosti. “To som si hovoril, pre kristapána, čo s tým budem robiť, taká blbosť ako baníci pijú mlieko.“ Spomína, že za hlbokej totality nebolo jednoduché niektoré roly odmietnuť, najmä tie, ktoré režim bedlivo sledoval. Ďalej sa vyjadril, že "V priebehu nakrúcania bola neuveriteľná sranda, ale film to bol pre nás vtedy strašný. Keď sme sa potom stretli s Petrom Nárožným alebo režisérom Hynkom Bočanom, zhodli sme sa, že dodnes sa hanbíme, ale už skôr v srande."  [Zdroj: noviny.sk] (Raccoon.city)
  • V komédii sa objavil aj Karel Gott. Spevák prijal ponuku, pretože ho filmový svet vždy veľmi fascinoval. (Raccoon.city)
  • Keď odborár Janeček (Václav Babka) odvádza partiu hic areálom šachty tak, aby sa jej členovia nestretli s ostatnými baníkmi, ktorí už vedia, že po nich chce, aby pili mlieko. Táto sekvencia filmu sa natáčala v Karvinéj-Doly na bývalej bani Barbora, ktorá je v súčasnosti v súkromnom vlastníctve, občas nepravidelne otvorená pre verejnosť. Jej dvojosová ťažná veža, ktorú vo filme môžeme ešte viackrát vidieť, je jediná svojho druhu v Českej republike a je vyhlásená ako kultúrna pamiatka. (Raccoon.city)