Energická lékařka Alice Váňová nastoupí jako závodní lékařka šachty Mír. Na radu svého bývalého kolegy doktora Kaleše se pustí do výzkumu, jehož cílem je prevence silikózy pomocí takzvané kalciové bariéry, což v praxi znamená pravidelné pití mléka. Jenže přinuťte horníky, aby veřejně pili mléko. Na první pohled nepřekonatelný problém. Ale nic není nemožné, a tak to prostě partička sedmi horníků, přezdívaná parta hic, dostane příkazem. Jenže i přes stranicky zdůvodněnou přednášku o prospěšnosti celé akce havíři statečně odolávají naléhání, aby se experimentu zúčastnili. Předseda ROH Janeček se nakonec rozhodne, že zvítězí všemi prostředky. S milými rebely se proto pustí do psychologické války... (oficiální text distributora)

GIK

Obával jsem se, že Babka na hlavní roli stačit nebude. Ale mile mě překvapil. Svého prohnaného odborového tátu horníků zvládá s bravurou. Rázlové to tady sluší jak nikdy. Z filmu jako celku jsem moc nadšený nebyl, ale má spoustu dobrých gagů podpořených dobrými herci, kteří si s chutí střihli horníky. Nejhezčí moment filmu: Babka nahání horníky na "školení" a následná cesta na podnikovou chatu podbarvená Štaidlovou hitovkou. Píseň jakoby skončí a ihned začne hrát znovu. Nemám rád ve filmech koktaly. Tady je ale dobrý, že ho ostatní neberou korektně, ale dělají si z něj kvůli tomu srandu. Opravdový mistr je na to Fišer, který Vyskočilovo načaté slovo vždycky pohotově a vtipně dokončí. Dvořák zase předvede vynikající fór s Ka-Kamilou. Skvělé kouzelnické vystoupení Nárožný - Babka. Dokonce i Kemr dává koktalovi co proto. Braní Božího jména nadarmo: Stašová: "pro K.P." Zednářská symbolika: podání ruky - Moučka + Satoranský, Moučka s Babkou (např. 1:01:11); 44:06, 44:11 - Moučka - merkel sign; 56:16 - Babka, 1:11:16 Nárožný - devil horns; 59:12 - Satoranský - merkel sign. "Je to tři tři." ()

blackrain

... práce nic! Moc dobré herecké obsazení a to i v malých rolích. To se povedlo. Námět je sice trošku uhozený, ale to nevadí. Je to agitka o tom žádná. Dívat se na to dá. Neviděla bych to jako velký průšvih. Stačí se podívat na dnešní filmová díla. Karla Gotta mi bylo fakt líto, jestli to mléko tam opravdu stálo celý den, jak se o tomhle filmu traduje. ()

IMPAIRED

Jelikož mi byl film doporučen jakožto 'pecka', možná jsem od tohoto díla očekával moc. Nehledě na ukrytou propagandu režimu (kterou, na druhou stranu, nalezneme v každém dobovém snímku), byl příběh nemastný neslaný, tudíž zcela nudný. Zasmál jsem se při kouzelníkově představení, a když jsem poprvé uslyšel: Kam běžela?Počkejte, podívám se v kolik jí to jede... rozkašlal jsem se smíchy, nicméně toto jsou jen zářivé momentky z panelákově šedé podívané. Tři hvězdy za herecké obsazení, vtipy a krásné sestřičky. ()

Kelinej

Tohle se hodně nepovedlo. Představuju si, že stejně kyselé ksichty jako při pití mléka, dělali herci - a další členové štábu - při čtení vysloveně pitomého scénáře. Jinak výborný režisér Hynek Bočan zažíval v 70. letech stejný úpadek jako (až na pár čestných výjimek) celá československá kinematografie. ()

Gilmour93

Kdybyste si při každém „zdař bůh“ lokli mlíka, ke konci se zákonitě poblijete a ani to nemusíte zakončovat Skopečkovým štrůdlem. A nebo je tu možnost, že to půjde ven už dřív při pohledu na tu soudružskou iniciativu.. Pár momentů se otře o vtip (Kemrův přístup k manželce, kouzelnické číslo Nárožného, který mi tu čímsi připomínal Stathama), ale jinak se mi to do morku kolektivismu zajídalo. Nebo zapíjelo..? ()

• Pepa Dvořák vzpomíná, že ve scéně, kdy jde nahá parta do sprch, bylo přítomno jen mužské osazenstvo štábu, ale parta pak mizí nahá ve sprchách a když odrhnuli závěs, tak tam sedělo ženské osazenstvo. (cariada)
  • Ve filmu měl hrát také Jiří Hrzán, ale měl za sebou jeden z pádů (měl zlomenou klíční kost), a tak místo něj hrál Ivan Vyskočil. (cariada)
  • Pieseň, ktorú vo filme zaspieva Karel Gott, sa chybne označuje na niektorých českých, slovenských a poľských serveroch ako skladba „Óda na mléko“. Správny názov piesne je ale „Vůně mléka“, ako sa uvádza aj v záverečných titulkoch filmu. (Raccoon.city)