Ve starém pavlačovém domě jsou léta sousedy Novákovi a Bartáčkovi. Novákovi se rádi vytahují před ostatními nájemníky a nevynechají jedinou příležitost, jak si vystřelit z Bartáčkových. Starý činžák jim k jejich záludnostem poskytuje příležitostí víc než dost. Oba páry si před sebou neustále na něco hrají. Nováková tvrdí, že jde do kosmetického salónu, ale ve skutečnosti se jde ucházet o práci uklízečky. Bartáček se zase vydává za ředitele podniku, ale ve skutečnosti je v něm pouze skladníkem. Jejich vzájemné naschvály nakonec přerostou v otevřený boj. Pokus o příměří, vyhlášený poté, co je jejich starý dům zbourán a obě rodiny dostanou byt v paneláku, má jen krátkého trvání. Manželským dvojicím jsou přiděleny byty vedle sebe. A letitý kolotoč zlomyslností se rozjíždí nanovo. (TV Nova)

mira007

Vsechny ty komedie s dovetkem drahousku, milacku a ja nevim co jeste se vicemene vtipne snazi poukazovat na nesvary v socialisticke spolecnosti – ale dnes uz tohle nikoho moc nebere. ( gouryella ) ()

petikacka

Prostě česká klasika, která prošla za komančů bez povšimnutí...Naštěstí...Maloměšťácké chování asi nikomu nevadilo, hlavně, že nešlo o soudruhy...Paradoxně to ukazuje na hnus té doby, daleko víc než nějaké vážné drama, které by soudruzi stejně zatrhli, jako spoustu filmů z 60.-ek a začátku 70.-ek (např. Ucho)...Za mě 85% ()

kaze

Kopecký a Janžúrová sa predviedli. Celkom dobrá typicky česká komédia, ale stačí ju vidieť raz a dosť...Ale na nedeľné popoludnie ako ušité ()

RadimFišer

Aj, aj aj. A máme tady na pořadu dne příjemně nepříjemnou realitu komunistických časů a dokumnetární hodnotu lidské závisti, prostořekosti, namyšlenosti a prohlouplé hlouposti. Realita všedního dne se ztrácí v lidech, kteří nevědí co chtějí a jejich jedinou starostí je ublížit. Nechci takový svět, ale tento film musím respektovat. ()

Woodstock

"Už zase naklepávají řízky!" :-))) Jako jo, směju se tomu jako debil. No a? Smích je zdravý. Navíc, já tu dobu zažil. I s tím naklepáváním :-))) ()

Bozvav

Skvělá komedie o tom, co Češi umí nejlépe, ba jsou v tom mistři - likvidace sousedů z velmi malicherných důvodů. Herecký koncert par excelans.Za mne plný počet. ()

zdeny99

Výborná satirická komedie o dvou znepřátelených rodinách z dob socialismu, které musí ještě k tomu bydlet vedle sebe. A tak si dělají mezi sebou naschvály a neustále se před sebou vytahují. [18218. hodnocení, 280. komentář, 78%] ()

gonga

Na rozdíl od pokračování naprosto skvělé, ale ne vyjímečné. Přesto jedna z nejlepších českých komedií, která ubohost "S tebou mě baví svět" považovanou za komedii století, s přehledem strčí do kapsy. ()

#47

Dal bych možná i čtyři hvězdičky, ale neustále opakované vtipy ztrácí své kouzlo a nechápu proč tento film dávají v televizi snad 10x ročně... ()

Pavelpi

Pojednání o malé české závisti, která se neštítí ničeho.Sousedské vztahy plné naschválů a různých vymyšleností jsou sice k smíchu,ale bohužel jsou i dnes pravdivé.Pavlačový dům skýtá různé možnosti,jak znepříjemnit život tomu druhému.Po přestěhování na sídliště jsou obě rodiny Bartáčků a Nováků opět vedle sebe.A letitý kolotoč naschválů a zlomyslností se opět točí ... Je to má oblíbená komedie i vzhledem k perfektním hereckým výkonům Miloše Kopeckého,Stelly Zázvorkové,Ivy Janžurové a Františka Peterky.Dost násilně na mě působí dvojice Sobota a Veškrnová,kteří sice hráli,co bylo v jejich možnostech,ale do filmu se podle mě nehodili. ()

sadlokan

Nejsympatičtější postava celýho filmu je pro mě pan"resižér"Luďka Soboty,kterej ty bejkárny dělá jen z čirý radosti a srandy a na žádný nešvary nepoukazuje! ()

hororwatch

Pro mě oba dva díly jsou jedny z nejlepších českých komedií. Vzhledem k mému ročníku jsem u českých filmů, pohádek atp. začínal právě s touto hereckou linií, ačkoliv můj nejoblíbenější je stejně Menšík. Nechápu kdo tady v tom zas hledá nějaký složitosti viz. Marigold. Nenáročná pravá česká komedie ukazující českou morálku v pravém rozpuku. ()

Fawkes

Jedna z nejlepších starších komediíí z českého filmového průmyslu, která svou kvalitou podle mě dost šlape na paty unikátům typu Marečku podejte mi pero. Vtipná, nápaditá a hlavně neokoukatelná podívaná, navíc bezvadně herecky obsazené s úžasným Milošem Kopeckým nebo Ivou Janžurovou. (90%) ()

7ynek

Je fakt, že přesunutím do paneláku to ztrácí...ale asi to byl nutný posun v ději. =) Silné 4* ... "Já nekřičim, Vy křičíte" =D ()