Ve starém pavlačovém domě jsou léta sousedy Novákovi a Bartáčkovi. Novákovi se rádi vytahují před ostatními nájemníky a nevynechají jedinou příležitost, jak si vystřelit z Bartáčkových. Starý činžák jim k jejich záludnostem poskytuje příležitostí víc než dost. Oba páry si před sebou neustále na něco hrají. Nováková tvrdí, že jde do kosmetického salónu, ale ve skutečnosti se jde ucházet o práci uklízečky. Bartáček se zase vydává za ředitele podniku, ale ve skutečnosti je v něm pouze skladníkem. Jejich vzájemné naschvály nakonec přerostou v otevřený boj. Pokus o příměří, vyhlášený poté, co je jejich starý dům zbourán a obě rodiny dostanou byt v paneláku, má jen krátkého trvání. Manželským dvojicím jsou přiděleny byty vedle sebe. A letitý kolotoč zlomyslností se rozjíždí nanovo. (TV Nova)

winniefred

Neumírající česká komedie, kterou jsem viděla snad už tisíckrát a která mě vždy dokáže pobavit. Je příjemná změna po všech těch amerických filmech slyšet, jak paní správcová čte „Folow me“ a „Made in USA“ – to vždycky vykouzlí úsměv. ()

Destry

Pravda, námět si nezaslouží moc hvězdiček, ale dokonale napsané dialogy a brilantní herecké výkony udělaly z filmu nestárnoucí klasiku. A ty hlášky: TADY NE ŽE NEPOTEČE VODA, TADY POTEČE KREV nebo TAK PODÍVEJTE SE VY, VY MAŠKARO - NO ŽE ZROVNA VY TO ŘÍKÁTE. ()

Skretule

Zajímavej nápad, akorát bych řekl, že autoři scénář trošku odflákly a tak výsledek nedopadl tak dobře jak by mohl. ()

Cvachetka

Podle mě výborná komedie, která je trochu podceňovaná. I když každý má jiný vkus, to je jasné. Co ale nechapu je, proč se někdo v sousvislosti s tímto filmem zmiňuje o komunismu a socialismu. Pomalu mi to příjde jako choroba. To si nedokážete užít film aníž by jste v tom hledali tyhle hovadiny? Skvělé herecké obsazení (mě se mimochodem líbí i pokračování, kde Kopeckého nahradil Sovák). Když běží tento film v televizi tak se na něj vždy rád podívám. Za mě 90%. PS: Teď tady čtu, že je to "komunální" satira :-D To je dobré :-D ()

Aidina

..."Ale řeknu ti, že ti Bartáčkovi nejsou tak špatní." "Jo, ale on se mi samozřejmě nezapomněl pochlubit s balkónem, kterej my nemáme." "A mně zase Bartáčková ukazovala svůj šatník." "Vždyť říkám, že to je pakáž...." Moudré perské přísloví říká: „Nekupuj dům, kupuj souseda.“ Mít dobré sousedy, to je jako vyhrát jackpot. A o tom je tento vtipný film. O sousedských taškařicích a nevinných kanadských žertících dvou rodin Bartákových a Novákových. Hlavní protagonisté Kopecký-Zázvorková a Janžurová-Peterka vytvořili dokonalé herecké kvarteto a zahráli nám svůj bezchybný koncert maloměšťácké symfonie. STANDING OVATION. ()

Saxos

Dobová komedie plná dobových hlášek. Souboj dvou pavlačových rodin Bartáčků /Peterka a Janžurová, syn Sobota/ a Novákových /Kopecký a Zázvorková/. "Kdo je?". "Tady Karkulka!" ()

rigby

Standartní televizní zábava druhé poloviny sedmdesátých let. Možná v té době nadstandartní, ale dnes už tyhle srandičky mnoho neříkají. A mladším ročníkům asi vůbec nic. Ale rád jsem se zase po letech podíval, i když je dnes už svět někde úplně jinde a tohle dílo opravdu nepatří mezi ty nadčasové. ()

kockodan

Tuhle komedii jsem jako dítě miloval. Všichni jsou dobře ujetí a crazy, šíleně vtipně přehrávají, všude strašně vypjaté, až řeckotragedijní emoce kvůli totálnímu hovnu (televizi, pračce, atd.). Hádky na schodišti, na pavlači, na chodbách v paneláku, skvělá Janžurka hraje každou scénu strašně hystericky, jako by jí šlo o život anebo jí měla prasknout žilka. Obě rodiny v tom nasrat a přechytračit tu druhou se chovají jak totální infantilní malí Jardi na pískovišti a je vidět že si ty naschvály náramně užívají a mají z nich nefalšovanou, škodolibou, dětinskou radost. Prostě parádní podívaná a zábava. Z dnešního pohledu již úsměvné, ovšem za socíku v době nedostatku kvalitního spotřebního zboží asi dost aktuální a hlavně zábavným stylem tepající nešvary centrálního hospodářství. Za mě 90%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Výborná komédia o socialistickom - pardon. malomeštiackom spolužití dvoch rodín. Prieky a podrazy v podaní dvojice Kopecký - Janžurová majú šmrnc a Zázvorková s Peterkom im slušne sekundujú. Luděk Sobota v roli donchuana je už len bonus. Plus ironický pohľad na socialistickú sídliskovú realitu, kde nič poriadne nefunguje. ()

Canniosh

Pro mně osobně horký kandidát na komedii století. Perfektní herecké výkony, parádní gagy a neuvěřitelně "srandoidní" situace, prostě výborná komedie, která určitě jen tak nezestárne. Vřele doporučuji všem, kdo se chtějí královsky pobavit. ()

PavHer

Tuhle komedii mám rád, ukazuje typické české vlastnosti s nadhledem a bez okolků. A taky je plná výborných hlášek. Nováková: No vidíš. Oni ti Bartáčkovi jsou vlastně docela milí lidi. Novák: A víš, že jsem se taky divil? Jsou. Nováková: Ale musela jsem si prohlížet její šatník, to si neodpustila. A má tam plno novejch hadrů! Novák: To mě zase předváděl balkon! Nováková: Asi proto, že mi žádnej nemáme. Novák: No vždyť říkám, že to je pakáž! :-D ()

regulusw

Cholerik Kopecký je skvělý. zdatnými spoluhráči mu jsou i Iva Janžurová a Stela Zázvorková. Mnoho lidí zde jistě rozpozná své sousedské vztahy a problémy. ()