Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení. (oficiální text distributora)

herr_carter

Mladé a vycházející hvězdy hazardující se smrtí, tento film bych řadil k těm nadprůměrům od pana Schumachera...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Lukoboss

J. Schumacher točí ve vlnách, sinusoidách. Je to skoro až nepochopitelný, jak někdo může natočit naprosto skvělej film a třeba o rok později úplnou sračku. Jako kdyby občas nevěděl, jak to uchopit. Hráči se smrtí pak stojí někde na půli cesty. Ten nápad s klinickou smrtí a experimentováním je fakt dobrej, celkově se mně líbí ta psycho atmosféra, která je potemnělá a drží tak diváka v určitým napětí (tady jsem si chvílema dokonce vzpomněl na režiséra Refna, ten si s tímhle hraje velice rád). Co už ale bylo moc, byla druhá půlka filmu, kdy sny, bludy a představy přecházely do reality atd., tam už se mně to zdálo hrozně zbytečně přehnaný, a to je škoda. Myslím, že se to zbytečně zvrhlo v částečný mystery, který nebylo úplně potřeba. A ten závěr (v podstatě úplnej konec) bych si teda taky představoval jinak, to mě rozhodně na řiť neusadilo. Takže za nápad, hereckou skvadru a hutnou atmosféru zejména první poloviny filmu dávám 3*. ()

sedm.1

Nevím, co se za ty roky tedy změnilo, ale vím, že před mnoha, mnoha lety jsem byl z Hráčů se smrtí úplně v prdeli, dnes jsem už z této podívané ale trochu v rozpacích. Přitom ale ani vlastně nedokážu vysvětlit proč, neboť bez diskuzí jde ve spoustě ohledech pořád o nadprůměrnou a velice originální podívanou, s opravdu dokonale působivou atmosférou, napínavou a vážně netuctovou zápletkou a parádními hereckými výkony mladých budoucích hvězd, v čele s Keiferem Sutherlandem a Kevinem Baconem. Co mě každopádně příliš neoslovilo, bylo vizuální, a v podstatě i efektní, zpracování celého snímku, které mi přišlo vyloženě laciné a přímo pro tento film i zcela nevhodné. Buď ono zpracování a výsledné pojetí mělo být třeba temnější, či víc do fantasy, nebo dramatična a emočna, ovšem mě to přišlo takové neidentifikovatelné, či prostě řečeno, nijaké, ani kočka, ani pes. To samé by se ale dalo tvrdit i o pointě, která též nevyzněla dvakrát výrazně, či silně, připadlo mi to rozuzlení až příliš jednoduché a mdlé. Přesto ale jak jsem již zmiňoval, s tvorbou Joela Schumachera to sice bylo vždy jako na houpačce, s Hráči se smrtí každopádně hodně zabodoval a i přes mé výtky jde dnes již o nefalšovanou filmovou klasiku. ()

Circumscriptor

Veľkým problémom pre mňa asi bude to, že som remake z roku 2017 videl skôr, ako tento film. Nuž, čo už. Noví Flatliners mali bezpochýb o niečo vzdušnejšiu atmosféru, lepšie efekty, dokázali moderného diváka omnoho viac zaujať a oproti nim spočiatku títo starí pôsobili ako nejaké divadelné predstavenie. Ale je tu jeden problém - nový film mal tendenciu neuveriteľne rýchlo sa skurviť. Aj keď tento starý nebol zrovna nejaký nadpriemer, tak svoju fádnu hladinu si stihol udržať až do konca. Nebudem ale len kritizovať - musím uznať, že po technickej stránke je to film pomerne dobrý (obzvlášť nechutné sú psychadelické a šialené scény vízií). A to je už asi všetko - neuveriteľne dobrý nápad v spolupráci so skvelými hereckými výkonmi skončil v zabudnutí kvôli prihlúplemu scenáru. ()

GeorgeHans

Mohol to byť jeden zo Schumacherov-ých vrcholov, no typické Hollywood-ské vyvrcholenie ho posúva len do kategórie 'výborný na jedno zhliadnutie'. 70% ()

xaver

Hodně slaboduchý nápad. Ještě aby se toho chytila mladá generace ve větším měřítku a nepotřebujeme ani nějaký smrtící virus, aby civilizace skončila. ()

bari68

Preveľká škoda, že z tohto námetu sa nevytrieskalo viacej napätia a strachu. Chcelo sa to viacej ponoriť do hĺbky príbehu , do jadra a potom len klepnúť na hlavičku hrebíku. Ešte raz škoda, škoda, škoda, že z tohto skvelého filmu nevyšiel extra film. ()

Han22

Koukat na tyhle film z dětství je vždycky trochu sázka do loterie, ale zatím to kupodivu vždycky fungovalo. Fungují i Flatliners, ale spíše jako drama než horor. Schumacher se ptá na věčnou otázku - co je po smrti? Ale odpovědi nedává, protože místo posmrtného života se vrací největší hříchy. Teda pokud není posmrtným životem peklo, kde člověk musí prožívat svůj nejhorší omyl stále znovu. Hříchy jsou to rozmanité - od domnělého dětského "můžu za smrt svého táty" přes nahrávání si bejvalek a nadávání dívce ve škole až po brutální šikanu s následkem smrti. Jako horor funguje především Sutherlandův sen, který má podobu spratka z pekla, co nejde pro ránu daleko. Jako drama to však funguje stoprocentně - nádherná, téměř umělecká kamera, krásná hudba, fantastické herecké výkony tehdejší nastupující generace (K. Sutherland, Robertsová, W. Baldwin, Bacon). I ty stokrát ohrané resuscitační scény jsou skvělé. Schumacher sice nenabízí odpovědi, ale stejně jsou Flatliners jedním z těch nejpůsobivějších filmů o životě po smrti. ()

iXtr3m3

Schumacher vo forme a plejáda známych tvárí odvádzajú dobrú prácu. Zaujímavé mysteriózno rozohraté v hre na život a na smrť. Zaujímavý filmík. Videné aj v dobe vzniku aj teraz po rokoch ako predvoj pred remakom. ()

Devadesát Dva

Na počest Joela (přeci jen natočil několik filmů, které považuju za velice dobré) jsem vytáhl nějaký z jeho lépe přijatých snímků, co jsem ještě neviděl a tenhle mimo trefnýho castingu má i moc dobrej audiovizuál (v momentech), světla, s příběhem a gradací už to taková výhra není, ale sledovat všechny ty herce v jejich prime time, v roce 1990, 22/23-letá dime-piece Julia Roberts, kterou jsem nikdy moc nemusel mě s těma brýlema uhranula... Kevin 'Footloose' Bacon, Kiefer 'Lost Boys II' Sutherland... byla to fajn záležitost, ale myslím, že k tomu, aby se ocitla výše by potřebovala trochu lépe zvládnutý scénář a trochu chytlavější vizuální ztvárnění posmrtných sekvencí, které působily, i přes snahu, velmi ploše a zasloužili by si nějaké peprnější, surrealističtější, abstraktnější provedení. Není to tak, že by to bylo blbé, ale prostě tomu pár věcí chybí, který kdyby se daly dohromady, byl by z toho mnohem lepší film. 7/10 ()

Scevola

Na tomto filme ma zaujala hlavna myslienka rozoberajuca aky by mohol byt zivot kratko po smrti (musim priznat ze ma ich ponatie celkom oslovilo). Pasovala tam aj hororovo ladena atmosfera (i ked nie som moc velky fanusik hororov). Na tomto filme je ale poznat ze ma vyse 20 rokov. 8/10 ()

Paity

Zkoušení toho, zda je něco za hranou/smrtí/kómatem, tak by se dal shrnout tenhle film. Osobně to ale nevnímám nějak extra originálně. Prostě pokus o něco jiného, to je vše. ()

ruhebitte2010

Vizuál je hodně dobrý, ale obsah již docela pokulhává a film ve výsledku působí zmateně a až moc akčně. Viděno po x letech a docela zklamání. ()

farfalla

Zajímavý nápad s vizemi z minulosti, které se zdáli ve vteřinách před smrtí a které se aktérům vracejí do života. Několik dobrých mladých herců, kteří se pak stali hvězdami. Ale přece ten film nefunguje. Snad to bude tou namachrovanou atmosférou a arogantním chováním mediků. Jsou to jenom studenti, ale mají proslovy jako nositelé Nobelovy ceny. ()

HArna

Dobrý nápad, ale film za mě naprosto selhal, protože z dobrého nápadu nevzniklo nic. Joel Schumacher dokáže natočit luxusní film,ale i naprosté dno. Tenhle film není dno, ale průměr - 50% ()

Drc

Místy vtipné, hodně dramatické, mírně hororové. Skvělé obsazení, příběh označovaný za naivní je přesto dostatečně zajímavý, provedení taktéž dobré. Ve své době mě tento film opravdu hodně zaujal. Doporučuji. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher