Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

Tomasson93

De Niro tu je opravdu excelentní! Jediným záporem vidím trochu delší stopáž a zbytečně protahovaný konec filmu, ale i tak 5*! ()

matow

V čase ked tento krimi-thriller bežal v kinách a po meste som videl občas plagáty, vôbec ma nelákalo íst si ho pozriet,pripadal mi ako další krvák akých som videl už dosť a nemali ma čím prekvapiť,to som ale ešte neprepadol Scorsesemánii.Po čase ked vyšiel film na kazetách dal som mu predsa šancu a urobil som dobre,je to asi najlepši remake aký som videl,celkové prevednie,herecké výkony,hudba,strih do seba náramne skvele zapadali a tvorili vynikajúci celok ktorý nemá hluché miesta a potetovaný Max Cady ako záporák sa vám dostane pod kožu. ()

Maiken Algren

Prečo, prečo to nemohlo zostať pri tak skvele rozohranej hre na veľkého zlého vlka? Prečo sa z desivého de Nira musel niekde v polovici stať bezduchý univerzálny vojak porovnateľný snáď iba s Dolphom Lundgrenom? Zahodený film. Úplne zbytočne. A to radšej ani nebudem spomínať koniec. ()

hany83

Po tomhle filmu jsem Roberta de Nira ještě dlooouho nemohla ani cítit, brrrr...Bylo by to za pět, ale za ten děsně natahovaný konec a snad "nesmrtelného" de Nira je nedám. ()

Kozlowski8

Násilnický padouch se po odpykání trestu za brutální znásilnění vrací do městečka, kde žije jeho bývalý obhájce, aby se mu pomstil za chybu při jeho obhajobě, kdy zatajil polehčující okolnost případu. Klasický thriller na klasické téma, z něhož by se dala vytvořit pěkná slátanina, jakých je mnoho. Ovšem zde se díla chopil pan Scorsese a vznikl zajímavý film, který má atmosféru a myslí diváka rozhodně neprolétne do rychlého zapomění. Je zde několik silných okamžiků a tou nejsilnější stránkou filmu je De Niro v roli záporňáka Maxe Cadyho. Už jeho vzhled se všemi těmi kérkami na jeho šlachovitém, ale součesně vypracovaném těle působí zlověstně až bizardně. A samotný De Nirův projev, kdy přechází od té nejhnusnější brutálné pózy do pózy vlezlého slizouna, jež dokáže mistrně zmanipulovat mladinkou dívku (scéna ve školním divadle). Robert De Niro si roli užíval a pojal ji mistrně. Velká pochvala rovněž Juliette Lewis za její krásné ztvárnění role nevinné naivní dívky (opět vyzdvihuji scénu v divadle). Lehká kritika ode mne pouze za závěr - až moc natažený a tím lehce sráží pocit reálnosti. ()

wray

Pri vacsine "starych" filmov, ktore si pozriem dnes po 20 rokoch mavam pocit ze - hm v dobe natocenia to mohlo byt fajn, ale dnes uz bol tento motiv sprcovany velakrat lepsie, zaujimavejsie... Cape Fear je vsak vyrazny (naschval nepisem vyborny) film aj dnes. Je citit ze to uz ma par rokov, a tak to nie je tak zaujimave, rychle, snad akcne ako by som ako sucasny divak ocakaval. Ale - je to vyrazne! Je citit ze to nie je ziaden lacny TV film, natocene je to v style strieborneho platna. Gradacia deja je opat o cosi pomalsia ako sa vidi v dnesnych filmoch, ale aj toto sa da hodnotit ako plus. Proste to "zlo" tam citit aj ked ho na prvy pohlad nevidiet, a cele to nabere spad sice pomaly ale o to istejsie. No a to najlepsie su samozrejme postavy. Jednak su vyborne vykreslene, nie su to take "obycajne figurky", a este o cosi lepsie su zahrate. Zaver je opat trochu malo dynamicky v porovnani s tym co sa vidi dnes, ale - stale putave. Celkovy dojem z filmu je potom tak ako pisem - stary film, ale stale velmi dobre pozeratelny. Nechavam "len" 3 ale to len preto ze dnes to uz oslovi asi menej divakov. Pred 10 rokmi by to bolo urcite 4* a o nejaky cas - ked sa to zaradi medzi naozajstne kulty kinematografie, dam snad tiez o cosi viac :) ()

milhouse86

Pamätám si, že keď som videl tento film prvý krát pred mnohými rokmi, tak ma dosť sklamal. Ono to bolo asi tým, že film pôsobí strašne staromódnym dojmom a svojim štýlom sa mi na rok svojho vzniku vôbec nehodí. Skôr som mal pocit, že pozerám film zo šesťdesiatych rokov. Keby to bolo tým, že sa film snaží napodobniť originál, tak by to vôbec nevadilo, ale ja mám skôr pocit, že problém je v tom, že Scorsese sa proste hral na Hitchcocka, ktorým ale zďaleka nie je. Musím ale uznať, že film má naozaj hustú atmosféru, De Nirovi sadla rola ako ušitá, ale diváka začne nudiť, ako všetko prežije. Každopádne, lepší dojem ako pred rokmi. ()

zigy

Jestli jsme to mělo brát vážně, tak je to fakt hodně za vlasy přitažené...ale spíš myslím, že to měla být taková zábavná pocta mistru hororu Hitchcockovi a one man show De Nira, kterému sekunduje vystrašená rodinka. Niro je největším kladem tohodle filmu, strašák nad strašáky, ale pro mě je to prostě až za hranicí uvěřitelnosti, nicméně film je chytlavý a zábavný. "Poznáš, co je to ztráta!" ()

Fajolo

Herci boli perfektní, režisér rovnako, vlastne všetko na tom filme bolo minimálne na úrovni dobre zvládnutého remesla. Lenže napriek tomu sa cítim oklamaný. Chápem, že hraný film nie je presnou kópiou reality, že sa v ňom dejú náhody, ktoré sú krajne nepravdepodobné, ale to všetko sa dá prepáčiť, ak je to robené s cieľom, ktorý stojí za to. V tomto filme ale bolo tých náhod priveľa. Hlavnému záporákovi väčšinu času (až na samotný záver) vychádzalo takmer všetko. Neskutočne inteligentný, disponujúci informáciami, ktoré sa bežne nedajú zistiť, fyzicky neuveriteľne odolný. Jednoducho taký superman v službách zla. Ale prečo to všetko? Vysvetlenie, ktoré ponúka scenárista, sa mi nezdá dostatočné. Skôr mám pocit, že je to všetko len pre dosiahnutie väčšieho efektu, pritiahnuť čo najviac divákov do kina a skásnuť ich o pár drobných. To samotné nie je až také odsúdeniahodné, ale ja tam nevidím nič viac. Preto sa cítim oklamaný a pridávam tu ďalší (450-ty v poradí) úplne zbytočný komentár. ()

Lukys

Skvělá režie mistra vyprávění, tentokrát s trochu chudšími postavami, leč kontrakcí mezi sebou samými výbornou a thrillerovým vyprávěním, který ze mě ale žádný silnější pocit zkrátka nevyždímal. Ne že by tu snaha o atmosférický film nebyla, ale mnoho jiných Scorseseho snímků mě do svého děje vtáhlo mnohem intenzivněji a i když se námětem jedná o velmi nepříjemný skoro až depresivní příběh, takový pocit jsem z něho neměl. Jednoduše jsem si říkal, že tady by se dalo přitlačit na pilu a tohle víc vygradovat, ale dobrá, dobrá...není to vyloženě chyba filmu, který se stále drží ve velkém nadstandartu, ale spíše má chyba, protože jsem necítil, co jsem cítit chtěl, ale film mi to nedopřál. To až málem napravilo finále, které bych v klidu zařadil mezi ty nejlepší a nejgrandióznější konce, které jsem doposud viděl a málem změnilo můj názor na celý film. A nemalou zásluhu na tom měl úžasný De Niro, který tu znovu dokázal, jak velkou kvalitu filmu přidělíte, když obsadíte tak skvělého herce jako je on. ()

kacer4

Demonický Max ... Od teraz si budem dávať pozor, aby som niekomu neukrivdil. Keby film skončí krvavým finále v dome, dal by som plné hodnotenie. Dej na lodi nebol navyše, ale bolo to už trochu dlhé. ()

Radek273

Patrně nejděsivější role Roberta De Nira vůbec. Psychologie jeho postavy je natolik propracovaná, že ve většině případů prostě ani nemůžete vůbec předpovědět, jak přemýšlí, natož pak co udělá. Pravda, někdy jsou v ději nelogické věci, které trochu ničí hvězdný výkon, ale to už se tak někdy stává. ()

brasek

Scorsese? Nemám ho nerád, nevie režírovať a väčšina jeho filmov nestojí za veľa a nudia. Pri tomto snímku ho však ožiarilo, alebo mňa? ()

vandamator

Luxusní Scorseseho počin. Určitě jedna z těch nejlepších roli mistra De Nira, ale excelentní tu je ne jenom on. Za zmínku stojí určitě výkon Lewis, která je tu opravdu výborná. ()

BarGoldstein

Kulervoucí výběr herců. Nikdo jiný než Bobby deNiro neumí najednou udělat xicht absolutní nasranosti masového vraha a čtyřletýho caparta, kterýmu starší brácha vzal zmrzku a sežral mu jí! Jenom ten konec byl trochu přiteplalej. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)