Max Cady opouští vězení, kam byl před čtrnácti lety odsouzen za znásilnění. Je odhodlán pomstít se svému tehdejšímu obhájci Samu Bowdenovi, který ve snaze potrestat zločin, zatajil soudu důležitý důkaz svědčící v Maxův prospěch. Jeho plán je nelítostný a promyšlený. Nejprve Samovi, jeho ženě Leigh a patnáctileté dceři Danielle znepříjemní návštěvu kina, potom za ně zaplatí v cukrárně a teprve na druhý den Sama osloví a připomene mu minulost. S každým dalším Maxovým objevením atmosféra nejistoty stále více přerůstá v napětí a strach. Sam sice nechá Maxe zatknout, protože jim otrávil psa, policejní komisař však nemá důvod držet muže ve vazbě a propustí jej. A Max pokračuje v naplánované pomstě, zraní Samovu milenku Lori a začne svádět Danielle. Samem najaté násilníky zmlátí a pak si zaplatí nejlepšího právníka ve městě a obžaluje Sama za ublížení na zdraví. Jeho útoky se stupňují. Když vnikne do Samova domu, kde zabije služebnou a soukromého detektiva Kerseka, kterého si Sam najal, uprchne rodina z města a na své obytné lodi se vydá na Cape Fear. Max je však pronásleduje i sem, odhodlán znásilnit Samovi ženu i dceru a jeho samotného zabít. (Nova Cinema)

pfa

Ano, zapírat se prostě nemá... Kvalitní dramatický thriller, kde dominuje brilatní a zároveň odporný Max Cady alias De Niro a jeho vtíravá psychologická hra, ovšem ani rodina Bowdenových, kde bych do čela dal především Samovu dceru Danielle, v tomto směru nijak neztrácí. Psychologická hra poměrně dobře a správnou tendencí graduje, možná ten konec mohl mít grády tak trochu jiné, každopádně na plný hvězdopočet to jistě je. Starý dobrý Scorsese. [9/1O] (Cape Fear, USA, psychothriller-drama) ()

latvar

Robert De Niro ve své typické záporňácké roly,kterou zahrál na jedničku. Co k tomu filmu dodat?! Snad jen, že před zhlédnutím jsem viděl Simpsonovskou parodii na Mys hrůzy, kde Levák Bob jde po Bártovi a ta mě inspirovala k originálu, který se náramě povedl. 80% ()

jefff

Výborně natočený thriller, který je napínavý od začátku až do konce a výkon De Nira je neuvěřitelný. Napětí graduje s každou další minutou a Scorseseho režie dodává příběhu hutnou atmosféru. Takhle se točí thrillery. Trochu mi připomněl pozdější mistrovo kousek Shutter Island. ()

Danoboss

Nikdy som nechápal čo vidia ľudia na De Nirovi v mafiánskych filmoch - zvlášť kombinácia s Joem Pescim je mi zvlášť nepríjemná, ale zato, De Niro ako samozvaný vykladač práva je úžasný - ako aj v Taxikárovi, tak aj v Myse hrôzy. Ten človek sa na hranie duševne nie celkom bežných ľudí asi narodil. ()

Mr.Jackass

De Niro i v roli psychopata opět naprosto dokonalý :) Film má výbornou gradaci děje a ani vteřinu se nenudíte...A fandil jsem celý film záporákovi :) ()

ZkuKol

Příběh spíše pro Manna než Scorseseho, ale dobrá. Atmosféra vynikající a hudba jí notně podporuje. Kamera nám dává jasně najevo, že koukáme na klasiku. Nolte si svého chlápka, co bojuje za sebe i za svou rodinu uhrál a Robert nás bude ještě dlouho strašit. Mitchum a Peck své odkazy na předlohu střihli bez problémů a ostatní to nekazí. Jen chudinky ženské to mají těžké, Juliette očividně ještě moc hrát neuměla a Jessica má roli napsanou tak, že je spíš otravná než uvěřitelná. Opravdu škoda, že to netočil někdo, kdo má ten žánr víc v ruce. Martinovi to nesedí a film by byl naléhavější, kdy by byl tak o 20 minut kratší. Přesto v rámci žánru silný nadprůměr... 70% ()

ranp

Opět zde zafungovala spolupráce Scorsese - De Niro. Výborný film, takhle nějak možná vypadá souboj dobra a zla.. i když Nick Nolte zde nepředstavoval čisté dobro. Ale Robert De Niro byl čisté zlo. Do plného hodnocení moc nechybí. ()

lskala

Pro mě jedno velké zklamání! Scorsese, De Niro, Nolte - od této trojice bych čekal větší masáž mých emocí. Lehce nadprůměrný thriller. 55% - 3*** ()

Maynard.

Už je to nějakej pátek, kdy jsem naposledy viděl (tenkrát ještě na půl jedním vočkem, páč sem se fakt klepal) Mys hrůzy. Tenkrát jsem ještě neměl potuchy, kdo to je vlastně režisér, kdo je to Scorsese a kdo že je to ten psychouš v hlavní roli. Teď už to všechno moc dobře vím :o). Psychouš je Robert De Niro, kterej je prostě neskutečnej. On se dokáže do každý role absolutně ponořit a diváka tím totálně uchvátit a převálcovat. S touhle rolí (pro mě asi nejujetější) si poradil naprosto dokonale a já se fakt i po letech bál se mu podívat do vočí... Jeho "kladný" protějšek Nolte zde ukázal, že i on patří mezi ty herce, kteří umí. Co mi ve filmu krapet vadilo (spíš teda hodně jak cip), tak Julietta Lewis, tuhle herečku a hlavně její myšlení v tomhle kousku, jsem prostě nemohl vůbec vystát, prostě sem jí od začátku přál, aby si na ní MAx Cady pořádně smlsnul :o). Krapet ujetý mi přišel i konec, který graduje na rozbouřených vodách, to vypadalo, jako kdyby to byl 5 stupeň povodní a emerická rodinka si v klidu jede na prodloužený víkend na lodičku :o). Z tohodle filmu jde krásně cítit bezmoc, strach a samozřejmě i Michal Hrůza :o)) ()

insurgentes

Můj oblíbený herec, oblíbený režisér, oblíbená devadesátá léta ve filmu, a přesto tomu něco chybí, jakýsi přesah nebo myšlenka. Ono to tam chvilku vystrkuje růžky, když De Niro přesvědčuje patnáctiletou dceru svých obětí, že ji rodiče viní ze svých vlastních hříchů, avšak vzápětí je tato linie zcela opuštěna ve prospěch béčkového thrilleru. Pro mě docela zklamání. ()

Sdoom

Skvěle budované napětí a jako obvykle famózní Robert De Niro. Škoda trochu neuspokojivého závěru, jinak by to možná bylo i na plný počet. Marty prostě umí točit filmy, o tom není pochyb, jen mi v nich většinou něco málo chybí - Cape Fear není výjimkou. (Blu-ray, orig.) ()

remy

Děsivé, napínavé, gradující. V tom nejlepším slova smyslu. Scorsese se tímhle žánrem našel a servíruje náramný thriller, u kterého mrazí v zádech i při scénách, kdy zazvoní zvonek. De Niro je neskutečný a předvádí nezapomenutelný herecký výkon (možná ještě lepší než v Raging Bull). Šílené chování Maxe Cadyho nezná hranic a jeho touha se pomstít se neustále prohlubuje, což sebou nese řadu nepříjemných událostí až nakonec vede k fantastickému "finále" v domě ..nic ale není tak, jak se zdá a i proto je Mys hrůzy z kapsy geniálních kousků. ()

MartinS96

Mrazivý, vtahující, neúprosný, brutální, napínavý, zneklidňující, všemi těmito přídavnými jmény lze vystihnout ultimativní počin v thrillerovém žánru, kterým Scorseseho Mys hrůzy bezpochyby je. Zneklidňující hudbou, precizním střihem a záběrováním, i svým naturalistickým pojetím přesahující do žánru hororového. Podpořeném démonickým vyobrazením hlavního tyrana s podobou Roberta De Nira, jehož výkon, i přes malinko nešťastně zvolený akcent, musí být řazen mezi absolutní špičku tohoto typu postav a jak už bývá u Martina zvykem, ani zbytek herců pozadu předvedeným projevem nezaostává. Remaky, pokud je k nim přistupováno podobným způsobem dávaly a budou nadále dávat smysl. V tomto případě zejména došlo k tomu, že si schopný tvůrce vybral jemu snad nejvhodnější projekt, který nakonec zrealizoval, tak jak by snad nikdo jiný nedokázal. Nejlepší thriller, jaký jsem kdy viděl řadím na mistrův piedestál hned za můj oblíbený Prokletý ostrov. „I am going to teach you the meaning of commitment. Fourteen years ago, I was forced to make a commitment to an eight by nine cell, now you are going to be forced to make a commitment. You could say I'm here to save you.“ 9/10 ()

PALINO

Martin Scorsese pristúpil k natočeniu remakeu a aj keď sa mu do toho spočiatku príliš nechcelo, je dobré, že sa tak rozhodol, lebo vytvoril kvalitný, napínavý a zábavný thriller. Pôvodný Mys hrôzy z roku 1962 som síce nevidel, ale môj filmový inštinkt mi hovorí, že ťažko môže byť lepší ako Scorseseho spracovanie. Ako býva u Scorseseho filmov zvykom, opäť nechýbajú kvalitné herecké výkony a to najmä v podaní Nicka Nolteho a Scorseseho tradičného spolupracovníka Roberta De Nira, z ktorého ide naozaj strach a spôsob ako sa rozbesní v záverečnej scéne, ju robí vynikajúcou a pôsobivou. Martina Scorseseho ako režiséra mám veľmi rád, ale mnohé jeho filmy si ma nedokážu získať a vtiahnuť do deja po celú časť ich stopáže, no Mysu hrôzy sa to podarilo. ()

Frankie

S ohledem na Scorseseho tvorbu slabší záležitost, napětí je otupováno častými výstupy DeNira, které jeho zápornou a vyšinutou postavu zbavují v psychothrileru nutné tajemnosti a strach z neznámého je i kvůli jednoduchosti a průhlednosti scénáře postupně minimalizován. ()

jondoe

jeden z najlepsich thrillerov s vubornym hereckym obsadenim , skvelym scenarom.martin scorsese je pan reziser a so svojim podanim filmu prevalcoval aj vyborny original.robert de niro je pan herect a hral naozaj perfektne ale juliette lewis bola proste uzasna a vzdy ked sa rozhodnem pozriet si tento film este raz tak sa najviac tesim na nu. ()

Devadesát Dva

Jeden z absolutně nejšpičkovějších výkonů De Nira a můj nejoblíbenější Scorsese. Pravá, skutečná, osobní nenávist. To potěšení, s jakým De Niro dělá každý krok a vše je tak intimní, blízké, dusné, napjaté - nekonečné blízké záběry na obličeje, což souvisí s tím, že 'Cape Fear' je jeden z mála filmů, u kterého si říkám, že by se čistě z finančního hlediska, kdyby to filmaři potřebovali (a že nepotřebovali) dal klidně natočit na divadelních prknech, bez jakýchkoliv kulis, něco jako von Trierův Dogville. Ve scéně, kdy se De Niro chce vyřádit na spolupracovnici Nicka Nolteho, v té zvrhlé, jak jí ukousne kus tváře, v ten moment kamera zazoomuje pěst do ztracena a pěst míjí záběr (a konkrétně tenhle moment, to je přesně něco pro mě), stejně tak po střihu, už vidíme jen siluety. Zlověstná, mýtická hudba. Žeru ten sadismus, žeru to provedení. "I'm better than you all! I can out-learn you. I can out-read you. I can out-think you. And I can out-philosophize you. And I'm gonna outlast you. You think a couple whacks to my guts is gonna get me down? It's gonna take a hell of a lot more than that, Counselor, to prove you're better than me! I'M LIKE GOD AND GOD LIKE ME!" ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

Plážový detektiv Leonardo DiCaprio

30.09.2009

Romány Johna MacDonalda patří do zlatého fondu detektivky a thrilleru – podle jedné z jeho knížek byl natočen třeba slavný Mys hrůzy. Vypadá to, že se adaptace dočká i MacDonaldova nejslavnější série… (více)