Tři podvodníčci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) se vracejí na scénu. Pepan se nedobrovolně ocitá na Moravě a zažívá tu pravé peklo, dokonce ho budoucí příbuzní nutí pracovat! To by ale nebyl Pepan, aby se nepokusil o nějakou levotu. Když se mu konečně podaří uprchnout z lůna rodiny, připraví výborný plán – podvod s pronájmem bytu. Jenže tentokrát se nechá napálit on sám. (Česká televize)

TV spot 2

subic

Pepan chudák někde v Pavlově nebo Dolních Vestonicích nebo tam někde mezi chasníky... stejně jste po vesnici rozhlásili, že jsem bývalej klifton... Jak se jen vyvléct ze svatby a dostat se zpátky do Prahy? Na scénu přichází nová postava Bohdalka, které celou trojici při falešném pronájmu bytu slušně oškube a i s prachama zmizí. ()

Marthos

Další pokračování šéfovské pentalogie těží, jak se zdá, už jen z vytěženého nápadu. První polovina, odehrávající se kdesi na moravském pomezí, simuluje satiru, neobratnou, pitvořivou a veskrze primitivní, na lepší časy se blýskne teprve s příchodem nové postavy hrané Jiřinou Bohdalovou, která v tandemu s vynikajícím Petrem Nárožným připraví divákům malou groteskní lahůdku: rafinovaný podvod s pronájmem (cizího) bytu. Nic jiného tu, žel, není. ()

pytlik...

Bohužel, téměř půlka filmu rozvíjí nejpřitroublejší a nejméně reálnou dějovou linku z prvního dílu, tj. nahánění Nárožného Krečmerovou. Snímek také nepřináší nic nám poučení chtivým, kteří toužíme po kariérním zvratu a poohlížíme se po jiných oborech, které víc sypou, protože Nárožný je bohužel spíš takovým průkopníkem slepých uliček. Člověk si tak říká, že "mazaného podvodníka" by mělo v první řadě napadnout se nějak líp maskovat, pouhé nasazení brýlí určitě nepomůže, protože ho prozradí výrazné druhotné pohlavní znaky, tj. pleš a knír . ()

donkocicak

Pro mě nejzdařilejší díl z pentalogie o šéfovi. První díl Šéfe, to je věc, mi přišel jako nemastná nudná komedie, Šéfe, vrať se se mi naopak velmi zalíbilo a když jsem se dověděl, že dílů je celkem pět, s napětím jsem očekával každý další. Už jen kvůli Petru Nárožnému to stojí za to, vynikající český herec a komik. A scéna s Jiřinkou Bohdalovou, kde předstírají manželský pár a nabízejí podvodem byt k pronájmu, je excelentní. Tohle je ložnice, manželčina chlouba, pýcha, dveře jsou vlevo jako v Monte Carlu :) ()

Schlierkamp

Druhý díl z pěti šéfovských komedií shledávám jako o něco slabší než první, avšak i tak je velmi zábavný a Šéf Pepan naprosto dokonalý. P. Nárožný skutečně naplno projevil svůj komediální talent. Film přímo navazuje na první díl série a začátek se tedy odehrává na Moravě u velmi prapodivné rodiny, kde je Pepan zajat. Přestože i zde je mnoho vtipných momentů, druhou část, kdy se P. Nárožný a J. Bohdalová, pustí do bytových podvodů, hodnotím jako lepší. Za velmi nepovedený a neelegantní však považuji přechod mezi těmito dvěma částmi. Takovýto druh nenáročných komedií podpořený skvělými hereckými výkony se mi opravdu zamlouvá. ()

• V restauraci v Mikulově lze zahlédnout na tabuli nabídku dne i s cenami: Guláš – 6,40 Kčs, Svíčková – 12 Kčs a řízek – 17,40 Kčs. (sator)
  • Filmovanie prebiehalo na ceste Klentnice - Pavlov, v Prahe, obci Popice a v Mikulove. (dyfur)
  • Na konci předchozího filmu Šéfe, to je věc! (1982), říká v Praze otec moravské rodiny (Vladimír Hrubý), že: „Víc se nás do auťáku nevešlo,“ a poté jednomu svému synovi (Miloš Vávra): „Ty pojedeš domů vlakem a tady Pepíčka Marečkovic si posadíme k nám do auťáku.“ Na začátku tohoto pokračování ale členové moravské rodiny i s donuceným Pepanem (Petr Nárožný) jedou zpět domů na Moravu ve dvou vozech a všichni tři bratři. (Ganglion)