Láska je jako jazzová píseň. Je krásná, dokud se nezačne chýlit ke svému konci… Píše se rok 1945 a „Velké jablko“, které nikdy nespí, New York, se právě zmítá v opulentních oslavách válečného vítězství nad Japonskem. Zábava je v plném proudu také v nočním klubu, kde na sebe narazí nafoukaný saxofonista Jimmy Doyle (Robert de Niro) a zpěvačka organizace amerických ozbrojených sil Francine Evansová (Liza Minnelliová). Navzdory nezájmu ze strany Francine se Jimmy do půvabné umělkyně v uniformě zamiluje a začne ji bez úspěchu stíhat. Osud dvojici později přeci jen svede dohromady, aby skončila jako hudební pár, který se nakonec promění v pár milenecký. Jakmile ale začne jejich vztah prohlubovat a sláva mohutnět, láska začne pohasínat… Méně známý a neprávem opomíjený film v kariéře velikána americké kinematografie Martina Scorseseho. 34letá vycházející hvězda se pečlivě stylizovaným snímkem rozloučila se syrovým realismem, jenž proslavil jejího Taxikáře. S výpravným dílem New York, New York vykročil Scorsese sebevědomě stranou a rozmáchlou jazzovou freskou, zasazenou do poválečné Ameriky, vzdal výtvarně i dějově hold tradici klasického Hollywoodu s žánrem muzikálů 30. – 40. let. Ke zvláštnostem filmu patří skutečnost, že po vzoru jazzové hudby byla řada dialogů vedena formou improvizace, což nakonec obnášelo zvýšené nároky na střihovou skladbu, aby se zachovala vnitrozáběrová soudržnost i plynulost vyprávění. Píseň New York, New York se stala klasickým šlágrem a hymnou stejnojmenného města. „Noirový muzikál“, jak jej nazval Scorsese, bohužel nenaplnil očekávání divácké návštěvnosti a produkce skončila v hluboké ztrátě. S ohledem na dobový neúspěch filmu na Scorseseho dolehly deprese; roku 1978 na pokraji smrti skončil v nemocnici, a to kvůli předávkování drogami. Záhy jej však vyléčil jiný projekt, který Scorseseho opět vyzdvihl na výsluní americké žánrové kinematografie: Zuřící býk. (Česká televize)

hrumsrt

Zjištění, že taková osobnost a mistr svého řemesla jako je Martin Scorsese natočil vztahovku říznutou hudebními motivy, mě naplnila těmi nejvyššími očekáváními.. Samozvaný král gangsterek a všelijaké mafiánské subkultury se v začátcích svojí režisérské kariéry rozhodl odbočit do zcela jiného prostředí. V pořadí již třetí spolupráce dua Scorsese a De Niro, která vzejde jako jedna z těch nejodlišnějších.. Mám rád Scorseseho pro jeho "expozice", kdy divákovi nikam nespěchajíc ukazuje prostředí a seznamuje ho s postavami, ale do tohohle nám musí tenhle queenský rodák ještě vyrůst.. Pocta klasickým muzikálům v čele s Lizou Minnelli, jejíž kukadla zdobí snímek.. Skvěle jednoduchý příběh o lásce a vztazích.. I když jsem se nejprve úplně nepoddal jejich vzájemné chemii a říkal jsem si, co na takovém buranovi vidí a jak nehezky se k ní podle mě nejprve chová, tak jakoby jejich vývoj postupně roztál i jejich vzájemné emoce..  Robert De Niro sice svým výkonem nějak neupoutá a místy hraje to na co jsem od něj v tomhle jeho období zvyklý, ale srdcem tohohle snímku je Liza Minnelli.. Tolikrát jsem si říkal, že jakoby mamince z oka vypadla.. Poctivá retro záležitost, která si naplno užívá atmosféry poválečného Big Applu, kterou tentokrát uhranul jazz. Veškerá hudební čísla nepůsobí nikterak rušivým dojmem, ba naopak ladí sem jako přidávající katalyzátor.. Hodně se mi to líbilo, ale jak je u Scorseseho zvykem, tak on nešetří na stopáži a střihači se u jeho filmů asi válí nudou, nicméně tentokrát jsem to už pocítil a film by mohl být o dobrou půlhodinku kratší.. Jinak několik scén jsou svojí bravurní záběrovostí jak do obrazu! Děsná škoda finančního neúspěchu, ale proto to Scorsese nedělá.. Ta holka okatá si to tady celé ukradla. 80% ()

KBelick

Fandím jazzu. Fandím Scorsesemu. Fandím De Nirovi. Tak japak by se mi tohle mohlo nelíbit, že? ;))) Snad jen ta délka je trochu přehnaná.. De Niro klasicky super, ale co se mnou úplně zametlo, byla (pro mě v podstatě neznámá) Liza Minnelli se svými hudebními vystoupeními - to bylo něco úžasného! 80% ()

lingering

Hudební a vizuální dojem skvělé, herecké výkony rovněž (zde to v případě ústřední dvojice snad ani jinak nejde). Příliš mi nesedla poslední čtvrtina, kdy film silně ubral na tempu, a konec taky mohl být lepší. Jinak je třeba ocenit "normální" účesy Lizy Minelli ()

gizi

Robert de Diro výborný, jazzová hudba také, Liza opravdu neskutečně ošklivá baba, ale co naplat... Nemám rád takové magory, jako Jimmy Doyle. Asi 2/3 se jedná o velmi slušný "hudební" film, který má děj a je trochu o něčem. Pak nastupuje závěrečná část, "muzikál", který celý film totálně podělal. Takže jen 70% a 3*. ()

lesotho

Čtyři hvězdičky si zaslouží hlavně díky nádherné hudbě, výpravě a skvělým hereckým výkonům. Pátou hvězdičku nedávám za místy zdlouhavý děj, přec jen 155 minut je 155 minut. ()

Ferguson

Robert De Niro si tu vystřihnul dalšího Travise Bickleho, tantokrát místo s volantem se saxíkem v ruce. Film totálně bez děje, který se snaží utáhnout svou stopáž na atmosféře poválečného New Yorku, jazzu a De Nirovi. Bohužel to vůbec nefungovalo a to beru spojení Scorsese/De Niro jako to z nejgeniálnějších v dějinách filmu. Celkově je děj dost nekonzistentní. Na začátku sledujeme dlouhé partnerské drama, které pak zkratkovitě vrcholí náhlednutím do uměleckých úspěchů, které by se asi měly objevit již tak v polovině filmu. ()

Marcel25

Čítal som že tento film je najslabší Scorsese. Nemyslím si. Film má svoje chyby, začiatok je trochu pomalší a záver mohol byť trochu kratší, ale v princípe film funguje ako v dramatickej tak aj v hudobnej rovine a skvelý výkon Roberta De Nira len potvrdzuje, že film sa určíte oplatí pozrieť. ()

Jester_X

Scorsese dává lekci, jak s relativně skromnými prostředky vyčarovat dvě a půl hodiny dlouhý strhující film. Nejde o žádnou spektakulární podívanou, ale jak se i později v kariéře u Scorseseho ukazovalo, je schopen svým filmům dávat výtečnou dynamiku. Rychlý dialog střídá výborná hudba, pak několik rychlých střihů, změna scény a tak dále. Samotný obsah je také tématem u režiséra se opakujícím i později. Ambiciózní mladík, krásná a éterická žena a touha po úspěchu ničící vše pěkné, co se oběma podaří vybudovat. Závěrečné rozuzlení je určitou abdikací na honbu za neuskutečitelným - skloubení výbušného vztahu a velké kariéry. Místo toho postavy přijímají život takový, jaký je a díky tomu dosahují úspěchů, které před tím zůstávaly nedosažitelné. ()

Druhý Joker bude muzikál s Lady Gaga

Druhý Joker bude muzikál s Lady Gaga

14.06.2022

Ne, tohle není apríl. Bylo bláhové si myslet, že pokračování k miliardovému hitu Joker od režiséra Todda Phillipse (Pařba ve Vegas) bude jakkoli konvenční nebo následovat tradiční sequelová, natožpak… (více)