S jizvami na duši, které si přivezl z Vietnamu, pracuje samotář Travis jako taxikář na nočním Manhattanu. Všude kolem se to hemží přátelstvím, jen Travisovi se nedaří s kýmkoliv sblížit. Rande s Betsy (Cybill Shepherdová) nedopadne dobře, protože jí vezme do porno kina. Snaží se zachránit dvanáctiletou prostitutku Iris (Jodie Foster) od jejího pasáka Sporta (Harvey Keitel), ta ale o záchranu nestojí. Travisův zadržovaný hněv a problém s loajalitou propukne v záchvat násilí a odplaty. (Cinemax)

Tiiso

Bezesporu kvalitní dílko. Tedy až na ten úplný konec. K němu bych si dovolil mít nějaké výhrady. Možná jsem hlupec, ale nepochopil jsem jestli ta óda na hrdinu, se udála po (Travis) jeho propuštění z vězení. Nebo jestli se tam vůbec nedostal, ačkoliv zabil tři lidi. Nevím to mi nějak uniklo. Ale jinak hezky udělané a přerod z hodného chlapce v zlého, který spravedlnost bere do svých rukou je zde vylíčen přesvědčivě. Nebotˇ ruku na srdce, kdo z nás občas nemá chutˇ vstát vzít něco do ruky a vyjít ven? ()

doGof...

Listen, you fuckers, you screwheads. Here is a man who would not take it anymore. A man who stood up against the scum, the cunts, the dogs, the filth, the shit. Here is a man who stood up... Noční život se od toho "denního" liší v mnoha věcech a tu temnou stránku této poloviny dné nám zde prezentuje Scorsese svým životním dílem. Robert de Niro ve své nejlepší roli dokáže bezchybně podat pocity deprese a zoufalství. Ty se stávají nástrojem k motivaci boje se zlem. Ačkoliv De Niro bere v noci spravedlnost do svých rukou, ve dne on sám není zrovna "normálním" občanem. Ovlivněn deprimujícími zkušenostmi nejen nočního života kompenzuje svojí ctižádost ve věcech nenormálních. Těžký případ pro psychiatra by byl tento člověk v reálném životě. Vzít ženu na jednu z prvních schůzek do porno kina už o něčem svědčí ;). Nesmíme zapomenout ani na maldičkou štětku, kterou ztvárnila neodolatelná Jodie Foster. Dodnes jsem se nesmířil s tím, že nehrála v pokračovaní Silence of the Lambs. Taxi Driver, snímek který by si měl každý pustit několikrát. Pokaždé objevíte nové a nové detaily, které Vám při předchozích shlédnutích unikly a když už si myslíte že máte všechno, stačí pustit znova a máte opět plno nových poznatků. "Have you ever seen what a .44 Magnum will do to a woman's pussy?" [10/10] ()

Sollozzo

Tento film ve mě vyvolával velká očekávání. Film je dost depresivní, což by mi vlastně tak ani nevadilo, ale celkově je takový přidušený. Tím myslím dlouhý úvod, ve kterém sice poznáme osobnost Travise, ale hodina je přeci jen celkem dost a já se trochu nudil. Mladý De Niro je každopádně fantastický, Scorseseho režie bezchybná. Hlavně jeho styl navození atmosféry nočního New Yorku. Závěr je dost syrový a Marty se s ničím nesere. A to se mi libí. Lepší 3 hvězdy, které doufám proměním při příští projekci na 4. ()

nicneznam

Špinavé ulice 2: Taxikář... "Pokračování" Špinavých ulic je od prvního dílu odlišné tím, že se zde po těch špinavých ulicích jezdí taxíkem a Scorsesovi došly známé hudební hitovky. Jo, tady na čsfd se před lety zbláznili a proto tu má film 86%, ale ti, co hodnotili poté, co viděli jeho nejnovější a kvalitnější kousky, nemůžou dát víc jak 3 hvězdy. Taxikář-film může mít své kouzlo, taxikář-herec DeNiro také, ale vemte si, že to má dvě hodiny a není to tak výživné, jak by bylo třeba. Film o taxikáři - čističi ulic, to není úplně nejsilnější námět. ()

Shredder

Od elitneho dua Scorsese - De Niro som sa az doteraz vzdy dockal prvotriednych kuskov. Preto som sa na Taxi Drivera tesil, no tentokrat nasi majstri slapli trochu vedla. Aby som to upresnil De Niro opat herecky exceloval, no film ako taky s vynimkou par okamihov nevystupuje z priemeru. Ponura atmosfera, odvratena strana New Yorku a psychicky naruseny exmarinak, ktory sleduje zo svojho taxiku vsetky spivosti odohracajuce sa naokolo. Sceny pri ktorych Travisovi niekto nieco rozprava a on len pozera 5 minut do blba a je ticho popripadne si necha na tvari ten isty uskrn ma vyslovene iritovali. Viem si predstavit ako si na tomto zgustnu "intelektuali", pre ktorych to je nepochybne strasne hlboky a psychologicky prepracovany film a radi vam vysvetlia, ze : taky pohlad odzrkadluje jeho dusevne rozpolozenie ktore....a bude nasledovat 10 stranove vysvetlenie, ktore si vycucali z prsta, popripade odkopirovali od americkych kritikov. Nebyt skveleho vykonu nasho maestra, ktory svoj talent predviedol aj pri improvizovanej scenke (You talkin to me? ), mohli by film charakterizovat tri N -nudny, nadhodnoteny a nevyrazny. ()

Izz

Myšlenkově pořád nesmírně obohacující,po divácké stránce ale už přeci jen hodně zéstárlý opus s dokonalým De Nirem a ne úplně dotaženým závěrem.I tak ale samozřejmě nehynoucí klasika. ()

GudMen

Film, který dnes nenatočíte. Duševně rozcuchaný De Niro projíždí zaplivaným Manhattanem míjeje zástupy děvek a pomačkaných popelnic. Do toho všeho ještě ten Herrmann. ()

Stanix

Depresivní psychologické oneMan show vesměs s jednosměrnými "dialogy". Neuvěřitelně autentický DeNiro. Klenot ()

IronRocky

Na film jsem se hodně těšil, ale čekal jsem o něco málo, že to bude lepší. Na filmu je samozřejmě nejlepší herecký výkon De Nira, který je prostě supr. Dále film má dobrou atmosféru, hudbu (skvělý hudební motiv) a také kameru. Chvílemi jsem se trošičku u nějakých scén lehce nudil. Závěrečné De Nirovo zůčtování je velmi dobré a pěkně natočené. Jediné co mě překvapilo byl konec filmu. Divil jsem se, že to všechno De Nirovi prošlo a dál si spokojeně žil a taxikařil - mírné sklamání. ()

Marator

Martin Scorsese a Robert De Niro k sobě patří jako hrníček k podšálku. A když spolu uvaří hodně dobrý kafe, vznikne dobrý požitek z ní, jaký jsem měl z Taxikáře. Ješte že se Travis nebál vozit všechny druhy zákazníků. Nejezdil jen po Manhattnu a zavedl nás i do jiných koutů New Yorku. Nebál se. Něměl co ztratit, už byl sám ztracen. Ještě se pokusil integrovat do "jiné" společnosti, ale záhy poznal, že tam pro něho místo není. A tak ho nabubřelost Betsy, sliby kandidáta na prezidenta, špína, kriminalita, násilí, pasáctví města štve, a když potká mladinkou prostitutku Iris alias Easy, začne to řešit. Čekal jsem konec filmu a zastavení krevního pulsu hlavní postavy v hodinovém hotelu na gauči. I když to neskončilo podle mých představ, zanechal ve mě film hluboké dojmy a to i díky výborné hudbě. ()

Maniik88

Nuž tak hodne som sa nudil. Nezachránil to ani môj obľúbený DeNiro, nepáčil sa mi ani príbeh a akýkoľvek náznak posunu v povahe postavy alebo v deji v zárodku zakapal. Fajn zobrazenie stoky US, DeNiro super hral, no inak ozaj nič moc. Dalo by sa to poňať ako psychoanalýza vojnového veterána s poruchou spánku a na antidepresívach. Takí podobní každý rok vystrieľajú aspoň jednu školu. Nuž pirulky zázračné. Skoro som jednu potreboval pri pozeraní tohto "veľdiela". ()

Knor

Scorsese je velkej režisér a Taxi Driver jasně dokazuje, že jeho cit pro dramatický thriller je skoro nepřekonatelnej. Já osobně bych uvítal trochu víc temnější vizuál a trochu více syrovosti z nočních uliček, kterými se projíždí. DeNiro je naprosto skvělej a ta frustrace z něj přímo čpí. Příběh tu a tam trochu vázl, ale sledování pomalýho vývoje postavy až k vyústění krvavýho zakončení mě hrozně bavila. Scorsese natočil lepší filmy, ale tohle určitě k zahození není. ()

MickeyWolf

Jeden z nejnudnějších a nejpomalejších filmů co jsem viděl. Absolutně nechápu co tím chtěl Scorsese říct ale ať už to bylo cokoliv, vůbec jsem to nepochopil. De Niro sice hrál svojí roli solidně, ale člověk neměl nijak možnost se do postavy vžít a pochopit proč dělá, to co dělá. Co mi přišlo jako největší mínus filmu bylo, že se děj vždy vlekl a když už byl na té hraně, kdy zbývalo jen pár okamžiků ke zvratu, STŘIH! A další nepochopitelný příběh. Pro mě: Nikdy-nekončící snímek... ()

Shanen29

Dobrý film,ale určitě ne nejlepší Scorsesův.V 70.letech se točilo spousty takových filmů už známých či méně známých a Taxikář se dostal do popředí až za valnou dobu,kdy Robertova popularita začala strmě stoupat. ()

Mkartaylas56

Scorseseho řemeslně výborně zvládnutý kousek, ve kterém krom brilantní režie, povedené kamery a vcelku vlezlé, leč sedící hudby asi nejvíce vyniká precizní výkon Roberta De Nira. Ten si zde zahrál skvěle napsanou postavu taxikáře, kterému se postupně díky spoustě okolních věmů celkem radikálně mění osobnost a Robertovi se to i za pomoci občasné improvizace povedlo takřka dokonale zahrát a kupříkladu finále mě nejen díky jeho onemanshow, ale i za pomoci pořádně napnuté atmosféry dokázalo totálně odpálit. Možná je to tím, že zatím nemám Scorseseho dřívější tvorbu nakoukanou, ale v tento moment mohu říct, že jde určitě o jeden z jeho nejlepších filmů co jsem zatím stačil vidět a hodnotím ho tudíž opravdu vysoko. 90% ()

Comida

Naprosto mistrovsky odvyprávěn příběh o muži a jeho postupném vývoji, který vyvrcholí k činu jenž buďto měl smysl či se jednalo jen o zvrhlý čin psychopata. Nejenže "Taxi Driver" klade mnoho otázek k zamyšlení (o významu konci asi nikdy nebudu na 100% přesvědčen) ale diváka chytne a nepustí hlavně díky strhující depresivní atmosféře, geniálnímu scénáři a úžasnému hereckému výkonu pana Roberta De Nira. Na zážitku má taky velký podíl ikonická hudba, která mi navždy zůstane v hlavě. 10/10. ()

vozralec

Dobré. Ale čekal jsem to o trochu lepší. Fosterka tu zase tolik není. Robertek měl pěknou výbavičku. Vtipný Keitel. ()

Duke90

Pro mě určitě jeden z nejlepších filmů Martina Scorseseho s Robertem De Nirem. Už ve Špinavých ulicích se De Niro krásně předvedl jakožto výtečný herec a to měl daleko méně prostoru než Harvey Keitel, který zde dostal už jen malý štěk slizkého pasáka v upnutém tílku s klouboučkem. Dočkal jsem se naprosto skvěle vyobrazeného New Yorského podsvětí a ukázky života jednoho z mnoha obyčejných taxikářů, který se postupem času snaží s tou okolní násilnickou špínou bojovat sám. O fous lepší výkon podal De Niro snad jen v Zuřícím býkovi a Casinu, i když natočil spoustu dalších mistrovských děl (Kmotr II, Lovec jelenů, Mys hrůzy, Mise...). Jako dva nejlepší počiny v jeho kariéře ale považuji Zuřícího býka a právě Taxikáře. ()

G04T

Top5 amerického filmu. Škoda, že se mi už nevejde do oblíbených. Miluju styl Martina Scorseseho. Vynikající hudba hrající do záběrů všelijakou lidskou špínou prolezlého New Yorku, ale především sám velký Robert De Niro. Jeho postava je vůbec jedna z těch nejlepších, kterou jsem ve filmu kdy viděl. Žádnej antihrdina, naopak. Člověk, který má už dost těch sraček, který se v jeho městě dějou. V jeho roli jsem se našel a všemi deseti jsem mu fandil po celou dobu. Jeho herectví je naprosto precizní. Někdy si vyjedu autem v noci ven a pustím na plné pecky úžasný soundtrack, který doprovází tenhle skvost! ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Joker dostane vlastní film